Strona Gimnazjum w Bądkowie
Próbny egzamin ósmoklasisty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 stycznia 2019 18:33

IMG 6594

   W dniach 18-20 grudnia w naszej szkole przeprowadzony został próbny egzamin ósmoklasisty. Zgodnie z założeniem MEN przeprowadzony był w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi).

   Egzamin ósmoklasisty, który po raz pierwszy zostanie przeprowadzony w kwietniu 2019 r., będzie obejmował trzy przedmioty: język polski, matematykę i język obcy wybrany przez ucznia spośród dwóch, których uczy się w szkole.

   Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty będzie warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Punkty uzyskane przez ucznia z egzaminu będą miały wpływ na przyjęcie go do wybranej szkoły średniej. (dyr.)

 
Życzenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 grudnia 2018 15:29

Prezentacja1

Poprawiony: poniedziałek, 24 grudnia 2018 15:36
 
„Marana tha, przyjdź Jezu Panie…” - Rekolekcje adwentowe u maluchów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 stycznia 2019 18:42

IMG 6962

   Minęła połowa Adwentu, który przygotowuje nas na ponowne przyjście Pana. 17 grudnia dzieci z grupy przedszkolnej, przeżywały czas rekolekcji adwentowych. Wszystkie małe serduszka na zbliżające się Boże Narodzenie przygotowywała s. Rut Zawadzka ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku. Były to rekolekcje, w których dzieci były nadzwyczaj aktywne, a czas w rozśpiewanej i wesołej atmosferze upłynął niepostrzeżenie. Maluchy zachęcane przez Siostrę Rut, szybko i radośnie podjęły wyzwanie. Było dużo ciekawych zadań do wykonania, trudno je w kolejności wyliczyć, ale wszystkie miały na celu przypomnieć nam: czym naprawdę jest Adwent, na kogo czekamy w tym wyjątkowym czasie i co to znaczy być gotowym na spotkanie z Panem Jezusem, gdy przyjdzie.

   Zastanawialiśmy się, co możemy i powinniśmy zrobić, by Boże Narodzenie było dla nas wyjątkowe, a przede wszystkim religijne. Troska, o taki charakter świąt, to zadanie dla każdego. (E.Ż.)

 
Świąteczne wypieki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 grudnia 2018 17:34

pierniki Lidka

   Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. Święta kojarzą się nam z wieloma obyczajami. Jedną z ważniejszych tradycji jest pieczenie ciasteczek. Zapach pieczonych pierniczków, cynamonu, czy imbiru chyba od zawsze kojarzy się z tym magicznym czasem. Zgodnie z tą piękną tradycją w naszej szkole odbyło się również świąteczne wypiekanie pierników. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń i zaproszonych opiekunów miały okazję poznać proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowały wcześniej przygotowane przez mamy ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia. Najlepszym momentem było wspólne dekorowanie! Polewa czekoladowa, pisaki z lukrem, posypki do ciasteczek, bakalie.... Możliwości było mnóstwo, a naszym dzieciom nie zabrakło pomysłów i wyobraźni. Wszyscy uczniowie mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu.

   Świąteczne pieczenie pierników zorganizowały: p. Estera Żywica z grupą przedszkolną, p. Lidia Bujanowska z klasą IIb oraz p. Dorota Wochna z klasą IIIb. Serdeczne podziękowania dla p. Barbary Jóźwiak- babci Zuzi z grupy przedszkolnej p. Estery. Rodziców uczniów klasy IIb - p. Grażyny Wiśniewskiej, p. Aleksandry Grzegórskiej p. Barbary Piotrowskiej, p. Izabeli Cichała, p. Krystyny Bartoszek oraz rodziców uczniów klasy IIIb- p. Katarzynie Kozłowskiej, p. Anecie Doligalskiej, p. Jolancie Gradusiak. Ogromnie dziękujemy za zaangażowanie, cenne rady i pomoc. Wychowawczynie

pierniki Dorota

pierniki Estera

 
Piernikowe warsztaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 grudnia 2018 17:05

IMG 1903

   Zgodnie z przedświąteczną tradycją, dzieci z grupy "0 D" wzięły udział w zajęciach warsztatowych, polegających na wypieku świątecznych pierników. Naszym głównym gościem była babcia Filipa, która zdradziła nam swój sekretny przepis na udane pierniczki. Pod kierunkiem zaproszonych rodziców, dzieci mieszały składniki, wałkowały ciasto i formowały pierniki. Ostatnim etapem była dekoracja przysmaków, które będą gościć na wigilijnych stołach. Było dużo zamieszania i pracy, jak to zwykle bywa przed świętami. Ale opłacało się, zabawa była doskonała a pierniki pyszne. Po szkole unosił się wspaniały zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Spotkanie było okazją do przeżywania radości ze wspólnego działania, integracji środowiska rodzinnego ze szkołą i kultywowania tradycji świątecznych przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

   Dziękuję rodzicom zaangażowanym w organizację zajęć. AM.

Poprawiony: niedziela, 30 grudnia 2018 17:21
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 następna > ostatnia >>

Strona 121 z 142

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Anity Elizy
Jutro: Ilony Klary

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content