Strona Gimnazjum w Bądkowie
Doświadczenia teatralne bądkowskiej młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 listopada 2018 22:53

tn DSC 5301

   Jaka jest Ania z Zielonego Wzgórza? Czy to tylko beztroska trzpiotka, paplająca, co jej ślina na język przyniesie i stale pakująca się w kłopoty? A może to wrażliwe i czarujące dziewczę, które swoją szczerością potrafi podbić serca wszystkich dookoła? Te pytania stawiały i do dziś stawiają sobie miliony czytelników i widzów na całym świecie, którym przyszło się zetknąć z fenomenem postaci wykreowanej przez Lucy Maud Montgomery już przeszło sto lat temu.

   Również nasi uczniowie mieli okazję poznać losy sympatycznej Ani. 30 listopada klasy Vb, VIb i część klasy VIIb wybrały się do Teatru Impresaryjnego we Włocławku, by obejrzeć spektakl na podstawie powieści kanadyjskiej pisarki. Bądkowska młodzież dostrzegła w bohaterce swoją rówieśniczkę, której charyzma oddziaływała na otoczenie i na nich samych. (JK)

 
Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 listopada 2018 22:44

DSC05186

   Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 roku – cały październik. Ma ono na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

   Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem: Książka to przyszłość”. W ramach obchodów w bibliotece powstały Strefy tematyczne – prezentujące książki o określonej tematyce, n.p. Piękna nasza Polska cała, Książki o zwierzętach, Książki dla chłopaków…. Uczniowie wybrali Literackiego Króla Biblioteki, którym został Harry Potter. Stworzyliśmy też Książkową Listę Przebojów, na której czele uplasowały się książki o Harrym Potterze, komiksy i seria wydawnicza o zwierzętach „Zaopiekuj się mną”. Uczniowie rozwiązywali zagadki i krzyżówki literackie oraz brali udział w konkursach. W szkolnym konkursie na plakat promujący czytelnictwo wygrały: Magdalena Kozłowska – w kategorii uczniów klas I – III; Wiktoria Marczewska – w kategorii uczniów klas IV – VIII. W konkursie na oznaczenie drogi do biblioteki zwyciężyła Magdalena Kozłowska z klasy III b. Małgorzata Bielicka i Dorota Strzelecka

DSC05187

 
„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" - konkurs PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 04 listopada 2018 01:57

IMG 1252

   Uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami przystąpili do konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. W ramach konkursu uczniowie poszczególnych klas musieli przygotować dalsze przygody Gangu Słodziaków w formie: ilustracji - klasa 1, komiksu - klasa 2 i opowiadania z ilustracją - klasa 3. Należało również zorganizować „Dzień Głośnego Czytania" i wysłać relację z tego dnia. Uroczystość z tej okazji w naszej szkole odbyła się 22.10.2018. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie klas 1-3 oraz zaproszeni goście. Tego dnia uczniowie byli przebrani za różne zwierzęta Gangu Słodziaków. Uroczystość rozpoczęli wybrani uczniowie, którzy zaprezentowali wiersze zachęcające do czytania oraz wiersze przedstawiające różne zwierzęta. Następnie goście przeczytali dwa opowiadania przygód Gangu Słodziaków. Na zakończenie dzieci wykonywały różne zadania związane z bohaterami opowiadań (wykreślanka, sudoku, krzyżówka, odkodowywanie, rysowanie po śladzie). Wszystkie prace konkursowe zostały juz wysłane, teraz czekamy na wyniki, które będą ogłoszone 19.11.2018.

   Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania naszej uroczystości. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych gości: przede wszystkim dla rodziców, nauczycieli, pani pielęgniarki, pań bibliotekarek, pani logopedy - przedstawicieli poszczególnych klas za uświetnienie naszego „Dnia Głośnego Czytania". (DW)

Poprawiony: środa, 07 listopada 2018 22:44
 
XVI Prezentacja Piosenki Przedszkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 31 października 2018 21:27

przegląd 047

   „Zuzia,lalka nie duża"; „Dżungla"; „Witaminki, witaminki"; „Cztery pory roku"; „Kasztanki"; „Deszczowa orkiestra" - tych i innych piosenek z repertuaru dziecięcego można było wysłuchać 26 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie z okazji XVI Prezentacji Piosenki Przedszkolnej. Wystrojone i uśmiechnięte dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swoje zdolności muzyczne oraz taneczne.Występujące grupy dopingowali koledzy, koleżanki, nauczyciele i rodzice. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i upominki.(MS)

Poprawiony: środa, 31 października 2018 21:59
 
Sztafetowe biegi przełajowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 31 października 2018 08:51

IMG 0556

   24 Października 2018 r. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Woźniak, Eryk Możdżeń, Izabella Mietlicka, Piotr Wyrzykowski, Natalia Brzezińska, Alan Piasecki, Kornelia Tejman, Aleksandra Erwińska, Marcin Przekwas, Arkadiusz Biernacki wyruszyła na zawody w sztafetowych biegach przełajowych do Służewa. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce. (SK)

 
<< pierwsza < poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 następna > ostatnia >>

Strona 121 z 129

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Czeslawa Agnieszki
Jutro: Bartosza Feliksa

Dziennik elektroniczny

Czas

Ulti Clocks content