Strona Gimnazjum w Bądkowie
Akcja charytatywna „Kartka świąteczna dla bezdomnych oraz niepełnosprawnych" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 stycznia 2019 10:55

„Najgorszą chorobą nie jest trąd czy gruźlica,
ale świadomość, że jest się nikomu niepotrzebnym,
przez nikogo nie kochanym, przez wszystkich opuszczonym...”
                                                                                    Matka Teresa z Kalkuty

IMG 7170

   Maluchy z przedszkola oraz dzieci z kl. I A i II B wzięły udziału w akcji charytatywnej, której celem było podzielenie się radością zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia z osobami bezdomnymi oraz niepełnosprawnymi. Darem serca były kartki świąteczne pokolorowane przez dzieci, na których znalazły się również piękne życzenia. Obdarowani odczytają je podczas wigilijnego spotkania. Dzięki uczestnikom akcji, osoby bezdomne oraz niepełnosprawne będą mogły poczuć chociaż namiastkę świąt.

   To skromny, ale wiele mówiący upominek. Warto pamiętać o tych, którzy nie spędzą najbliższych świąt w rodzinnej atmosferze. Kartki zostały przekazane dla bezdomnych ze Schroniska Caritas – dla Bezdomnych Kobiet i Mężczyzn we Włocławku, dla niepełnosprawnych ze Środowiskowego Domu Samopomocy Szymonówka Fundacji im. Brata Alberta w Nieszawie oraz dla dorosłych mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie z Domu Pomocy Społecznej w Izbicy Kujawskiej. (E.Ż. i Ł.N.)

IMG 7178

Poprawiony: wtorek, 15 stycznia 2019 11:03
 
Wojewódzki konkurs przedmiotowy z geografii – finał dla Martyny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 grudnia 2018 17:44

 IMG 20181220 081632

   W grudniu 2018 roku odbył się we Włocławku rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.

   W etapie tym uczestniczyło 256 uczniów z terenu naszego województwa, wyłonionych z ponad 3000 osób z etapu szkolnego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 90 uczniów, wśród nich jest nasza uczennica Martyna Kumor z klasy IIIa. Odbędzie się on w lutym 2019r. w Bydgoszczy. Przed Martyną dużo pracy, każdy etap to wyższa poprzeczka - tytuł laureata to 90% punktów i gwarancja zwolnienia z egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej. Gratulacje dla Martyny i powodzenia w finale. (M.G.)

Poprawiony: środa, 09 stycznia 2019 13:50
 
Stroiki bożonarodzeniowe - warsztaty florystyczne u maluchów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 stycznia 2019 10:50

IMG 7040

   18 grudnia dzieci z grupy przedszkolnej miały okazję uczestniczyć w warsztatach florystycznych prowadzonych przez p. Larysę Kotowską, która posiada certyfikat ukończenia kursu florystycznego. Celem zajęć było przekazanie dzieciom podstawowych wiadomości z zakresu bukieciarstwa. Pokazały one dzieciom różnorodność form, kształtów, kolorów i struktur roślin. Maluchy doskonaliły również zdolności manualne, a także uczyły się wrażliwości na otaczającą przyrodę. Zdobyte wiadomości i umiejętności były solidnym fundamentem do wykonywania stroików bożonarodzeniowych.

   Pierwszym etapem pracy było wbijanie świerkowych gałązek w jabłka. Sprawiało to dzieciom wiele trudności, ale nikt się nie poddał. Następnie każdy samodzielnie, zgodnie z wskazówkami p. Larysy uzupełniał swój stroik. W stroikach znalazły się: świeże gałązki świerku, wstążki, gwiazdy, szyszki, pomarańcze, koraliki, błyszczące bombki, lśniące łańcuchy i inne elementy dekoracyjne. Zachwytom nie było końca, ponieważ maluchy w swą pracę włożyły całe serce.

   Na pewno prace dzieci ozdobią nie jeden stół świąteczny, miejmy nadzieję, że w zacisze każdego domu wprowadzą miłą rodzinną i przyjemną atmosferę.(E.Ż.)

 
Wigilijne czytanie na dywanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 stycznia 2019 13:50

IMG 7130

   Wigilia – uroczysty i wzruszający czas, wyzwalający w ludziach wspomnienia i ciepłe uczucia. W domach czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, a w naszym przedszkolu pięknie ustrojona choinka, opłatek, rodzice i zaproszeni goście. Na przystrojonym stole, z tradycyjnym siankiem pod białym obrusem, znalazły się wigilijne potrawy: barszczyk, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem i inne smakołyki.

   Wigilijne spotkanie odbyło się w ramach projektu ,,Czytanie na dywanie”. Tym razem o odczytanie fragmentów tekstu prezentującego bożonarodzeniowe zwyczaje poproszeni zostali rodzice. Dzieci, pod kierunkiem pani Estery Żywicy, z wdziękiem i dużym zaangażowaniem zaprezentowały kolędy i pastorałki. Następnie wysłuchaliśmy fragmentów Pisma Świętego odczytanego przez księdza Piotra Kowalskiego, wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do uczty wigilijnej. W uroczystości uczestniczyli także państwo Marzena i Waldemar Gmińscy, którzy zainicjowali wspólne kolędowanie.

   Takie podniosłe chwile mają swój aspekt wychowawczy. Przyczyniają się do przekazania dzieciom znajomości tradycji i zwyczajów świątecznych oraz wzmacniają bliskie i serdeczne więzi. (M.B. i E.Ż.)

Poprawiony: piątek, 11 stycznia 2019 00:21
 
„Śnieżna Dama” – spektakl Teatru Bajecznego z Bydgoszczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 stycznia 2019 18:46

IMG 6898

   17 grudnia po raz kolejny odwiedził nas Teatr Bajeczny z Bydgoszczy ze spektaklem pt .: „Śnieżna Dama”, który był zagrany dla grup przedszkolnych oraz klas I – II. Podczas przedstawienia mieliśmy okazje poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl to adaptacja kultowej baśni H. CH. Andersena pt.:„Królowa Śniegu”. W zimowej, świątecznej atmosferze nawiązywał do wspaniałej wartości, jaką jest pragnienie obcowania z drugim człowiekiem, potrzeba przyjaźni, miłości oraz rodzinnego ciepła.

   W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich przede wszystkim artystki, które oczarowały nas wspaniałym śpiewem, muzyką na żywo, elementami tańca oraz wyjątkową scenografią. (E.Ż.)

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 następna > ostatnia >>

Strona 120 z 141

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Eustachego Marii
Jutro: Anety Bogdana

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content