Strona Gimnazjum w Bądkowie
Wisła - rzeczna droga PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 18:03

konpla

   13 grudnia 2018r. odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Ziemia Kujawska Oczami Dziecka - Wisła - Rzeczna Droga”. Konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej w Odolionie.

   Spośród 12 przyznanych nagród 4 trafiły do naszej szkoły. W kategorii wiekowej 13-15 lat I miejsce zdobyła Aleksandra Świercz (kl. IIIb gimnazjum), II miejsce - Martyna Kumor (kl. IIIa gimnazjum), III miejsce - Zuzanna Nowak (kl. IIIa gimnazjum). W kategorii 9-12 lat wyróżnienie zdobyła Maja Nowak (kl. IVb). Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. (B.W.)

Poprawiony: poniedziałek, 17 grudnia 2018 19:08
 
VIIIb z okazji Mikołajek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 19:50

8b

   W dniu 7 grudnia, w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie klasy VIIIb z okazji Mikołajek. Podczas tego spotkania graliśmy w siatkówkę, ping-ponga i w gry planszowe oraz dekorowaliśmy świątecznymi ozdobami swoją klasę i ubieraliśmy choinkę. Ze spotkania wróciliśmy z uśmiechami na twarzach do domów i chętnie powtórzylibyśmy spotkanie w tak miłym towarzystwie. NATALIA PROMIŃSKA

 
Siatkówka z „Mikołajem” i „na poważnie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 16 grudnia 2018 23:51

siat1

   Tradycyjnie w „Mikołajki” zagraliśmy charytatywnie w siatkówkę na rzecz uczniów naszej szkoły. W tych meczach spotkały się zespoły dziewcząt z klas IIIA i IIIB gimnazjum i reprezentacja szkoły dziewcząt z drużyną kadry pedagogicznej. „Zwycięzcami” naszego szkolnego spotkania byliśmy wszyscy.

siat2

   W Witowie siatkarki uczestniczyły w Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły zajmując III miejsce. Nasza drużyna po bardzo wyrównanych meczach (mając piłki setowe) uległa Gimnazjum nr.1 w Radziejowie i Gimnazjum w Witowie oraz wygrała 2:0 z Polonią Bytoń. Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie: Ewelina Kwiatkowska (kapitan zespołu), Weronika Chlewicka, Wiktoria Nowak, Zuzanna Nowak, Marta Paliwoda, Weronika Lewandowska, Patrycja Skowrońska, Oliwia Machalska. Gratulacje dla siatkarek oraz serdeczne podziękowania dla Pani Elżbiety Chlewickiej, Pana Andrzeja Nowaka i Pana Krystiana Nowaka za pomoc w dowozie uczennic na zawody. (Z.E.)

Poprawiony: poniedziałek, 17 grudnia 2018 00:04
 
„Święto Górnika - Barbórka u maluchów" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 grudnia 2018 17:22

IMG 6658

   „Barbórka" to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich górniczych rodzin, dlatego 4 grudnia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Górnika. Uroczystość przybliżyła tradycje związane z obchodami tego święta. Dzieci zapoznały się z trudną i ciężką pracą w kopalni oraz niebezpieczeństwem, które codziennie czyha na górników. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Przedszkolaki zapoznały się z mundurem, ozdobnymi naszywkami i guzikami, na których widnieje młot i kilof. Do stroju galowego należy również czapka z symbolami górniczymi z przodu oraz z pióropuszem w kolorze czarnym, czerwonym, białym lub zielonym. P. Estera przyniosła maluchom do przymierzenia prawdziwą czapkę górniczą zwaną „czako” oraz wianek, element stroju ludowego Ślązaczki. Dzieci wysłuchały legendy o skarbniku mieszkającym pod ziemią oraz poznały wizerunek patronki górników – Świętej Barbary.

   Najlepsze życzenia dla górników to: „Ile zjazdów, tyle wyjazdów - Szczęść Boże.” Zatem tego wszystkim górnikom życzą maluchy. (E.Ż.)

 
Dominika i Martyna już w Finale… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 grudnia 2018 21:47

IMG 6554

   Dominika Linowiecka i Martyna Kumor - uczennice trzeciej klasy gimnazjum, przeszły do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego. W lutym 2019 r. w Bydgoszczy powalczą o tytuł laureata i zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego w części językowej. Nie było to łatwe zadanie, bowiem uczestnicy etapu rejonowego musieli uzyskać co najmniej 85% możliwych do uzyskania punktów. Dominika uzyskała 95%, Martyna właśnie 85% poprawnych odpowiedzi z testu składającego się z zadań otwartych i zamkniętych. Tylko 57 uczniów z całego naszego województwa sprostało tym wymaganiom i zakwalifikowało się do III etapu. W etapie wojewódzkim poziom wymagań jest jeszcze wyższy i aby uzyskać tytuł laureata trzeba będzie zdobyć w części pisemnej i ustnej minimum 90%. Warto przypomnieć, że nasze trzecioklasistki już trzeci rok z rzędu dołączyły do grona finalistek, a ich sukces jest tym cenniejszy, że drugiego języka (2 godziny tygodniowo) uczą się w gimnazjum dopiero trzeci rok i awans do części finałowej to wiele godzin ich dodatkowej pracy na zajęciach pozalekcyjnych i doskonalenia umiejętności językowych w domu. Gratulacje dla naszych dziewczyn – i…. powodzenia w Bydgoszczy. (JD)

  Dołączam się do gratulacji dla dziewczyn i dziękuję opiekunce pani Joannie Drążek za włożony w przygotowanie uczennic ogrom pracy. (dyr.)

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 108 z 127

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Klaudii Eufemii
Jutro: Ludomira Benedykta

Dziennik elektroniczny

Czas

Ulti Clocks content