Strona Gimnazjum w Bądkowie
IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGOPEDYCZNY „NASZE SENSORYCZNE GŁOSKI” - wyniki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 czerwca 2019 18:41

logkon

   Miło mi ogłosić, że IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGOPEDYCZNY „NASZE SENSORYCZNE GŁOSKI”, który organizowała nasza szkoła, cieszył się ogromnym zainteresowaniem – otrzymaliśmy aż 194 prace z całej Polski. Wszystkie dzieci wykazały się dużą kreatywnością oraz talentem plastycznym.

   Komisja konkursowa wyłoniła trzy główne miejsca oraz aż osiem wyróżnień:

I MIEJSCE - ZUZANNA BUJOK, 6 l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY NR 9 w ŻORACH;

II MIEJSCE - ZUZANNA STĘPKOWSKA, 6 l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY w BĄDKOWIE;

III MIEJSCE – IGOR PIWOWARSKI, 6. l, ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY w KĄTACH;

WYRÓŻNIENIE – ANTONI KOFIN, SZKOŁA PODSTAWOWA im. Kornela Makuszyńskiego w GORKOWIE;

WYRÓŻNIENIE – TOMASZ KRZYWICKI, 6l., PRZEDSZKOLE PUBLICZNE nr 25 „Słoneczko” we WŁOCŁAWKU;

WYRÓŻNIENIE – KAROLINA SZKLARSKA, 6. l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY NR 9 w ŻORACH;

WYRÓŻNIENIE - MARTYNA MARSZAŁEK, 6 l., SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 w LIPNICY MAŁEJ;

WYRÓŻNIENIE – KONSTANCJA FALKOWSKA, 6 l., PRZEDSZKOLE PUBLICZNE W BORKOWIE;

WYRÓŻNIENIE – MAJA ROIK, 5 l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY w ŁAZISKACH;

WYRÓŻNIENIE – AMELIA PIASECKA, 6 l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY w BĄDKOWIE;

WYRÓŻNIENIE – OLIWIER TEJMAN, 5 l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY w BĄDKOWIE.

GRATULACJE!!!
Katarzyna Moraczewska-Nowak, logopeda

Poprawiony: środa, 05 czerwca 2019 18:54
 
Mobilne Centrum Edukacyjne w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 maja 2019 19:13

20190516 181758

   Mobilne Centrum Edukacyjne (MCE) jest przeznaczone dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami. W trakcie zajęć, prowadzonych w nowoczesnej przestrzeni szkoleniowej między innymi przez ekspertów programu Erasmus+ oraz eTwinning, można było zanurzyć się w świecie wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania.

   Takie właśnie centrum zawitało w dniu 17 maja 2019r. do naszej szkoły. Uczniowie mogli zapoznać się z nowinkami dotyczącymi edukacji, bo istotnym elementem Mobilnego Centrum Edukacyjnego są zajęcia z wykorzystania nowoczesnych technologii dopiero wkraczającymi do szkół. W trucku można było skorzystać m.in. z tabletów, interaktywnej tablicy oraz podłogi, kostki iMO-LEARN, okularów do wirtualnej rzeczywistości oraz robotów do nauki programowania.

   Szkoda, że nie wszyscy uczniowie mogli skorzystać z takiej możliwości ale podyktowane to było wymogami organizacyjnym narzuconymi przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. MCE - truck jest to pierwszy tego typu pojazd szkoleniowy w Polsce, który odwiedza placówki edukacyjne w całej Polsce. To, że Mobilne Centrum Edukacyjne przyjechało do naszej szkoły było dużym sukcesem. (dyr.)

 

Poprawiony: środa, 05 czerwca 2019 18:37
 
Dni otwarte PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 30 maja 2019 22:22

dniotw

Poprawiony: czwartek, 30 maja 2019 22:27
 
Czas decyzji dla ósmoklasistów i gimnazjalistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 30 maja 2019 22:49

...Talent jest jak kawałek
szlachetnego ale surowego
metalu – dopiero pilna praca
go obrobi i wartość mu wielką nada....
                                            S. Staszic

111

   Dla gimnazjalistów i ósmoklasistów nadszedł czas podjęcia decyzji związanej z wyborem drogi zawodowej. Decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej, sięgającej swoimi skutkami w ich przyszłość.

   2 kwietnia 2019r. klasy trzecie gimnazjum i ósme szkoły podstawowej uczestniczyły w Targach Szkół Pracy i Zawodów we Włocławku, natomiast 14 maja 2019r. targi edukacyjne odbyły się na terenie naszej szkoły.

   Swoją ofertę edukacyjną przedstawił Zespół Szkół nr 2 z Aleksandrowa Kujawskiego, Branżowa Szkoła I Stopnia START z Włocławka oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego ze Starego Brześcia. Tego samego dnia odbyło się zebranie z rodzicami uczniów kończących w tym roku szkołę i zaprosiliśmy na nie psychologa, doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Aleksandrowie Kujawskim p. Sylwię Pokorzyńską. Wygłosiła ona prelekcję na temat „Czynniki trafnego wyboru zawodu. Jak pomóc swojemu dziecku w kształtowaniu drogi edukacyjno – zawodowej,” następnie dyrektor Janusz Graczyk udzielił krótkiego instruktażu w jaki sposób składać wnioski do szkół w formie elektronicznej.

   Wszelkie działania zostały podjęte w celu ułatwienia, ukierunkowania co do dalszej edukacji młodzieży ponieważ trafny wybór szkoły i zawodu będzie wyznacznikiem sukcesów zawodowych w dorosłym życiu, da możliwość samorealizacji i zadowolenia. M.K.

Poprawiony: poniedziałek, 03 czerwca 2019 11:15
 
Warsztaty kulinarne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 23 maja 2019 10:55

received 679934265799602

   Przedszkolaki z naszego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, zostały zaproszone do miejscowej pizzerii na warsztaty kulinarne. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z procesem powstawania pizzy oraz wyglądem i wyposażeniem pizzerii. Przypomnieliśmy sobie również zasady kulturalnego zachowania w restauracji, podczas spożywania posiłków. Najpierw przedszkolaki poznały kolejne etapy powstania pizzy, składniki potrzebne do jej przygotowania a następnie obejrzały piec do jej wypieku. Po pokazie dzieci wcieliły sie w rolę kucharzy i przystąpiły do samodzielnego wykonania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami. Potem ciasto trafiło do pieca. Następnie odbyła sie najprzyjemniejsza chyba część spotkania, czyli  degustacja. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie. Dzieci obiecały, że wykorzystają zdobyte na warsztatach  kulinarnych doświadczenie i sprawdzą swoje umiejętności w domu, przygotowując pizze dla swoich rodziców (oczywiście pod ich czujnym okiem).

   Zajęcia były bardzo udane, wszyscy wrócili do szkoły w doskonałych humorach. Była to fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów,  rozwijająca kreatywność, samodzielność i sprawność manualną. Dziękujemy właścicielom pizzerii za miłe przyjęcie. R.B.

Poprawiony: czwartek, 30 maja 2019 22:49
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 102 z 138

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Lucji Wilhelma
Jutro: Jana Pawla

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content