Strona Gimnazjum w Bądkowie
LIGA ZADANIOWA 2018/2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 listopada 2018 23:19

lz   24 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w pierwszym spotkaniu Konkursu Przedmiotowego z Matematyki „Liga zadaniowa”, który odbywał się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radziejowie. Organizatorami konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

   Piętnastu przedstawicieli klas szóstych i siódmych zmagało się z zadaniami o podwyższonym stopniu trudności, których rozwiązania wymagają często wiedzy wykraczającej poza program nauczania danej klasy, logicznego myślenia, kilkuetapowego i nieszablonowego rozwiązania. Uczniowie mieli do rozwiązania sześć zadań w ciągu 90 minut. Z klas szóstych najlepszy wynik uzyskała Martyna Grzegórska, natomiast z klas siódmych Mikołaj Patyk. Gratulujemy!!!

   Młodzież zainteresowaną poznawaniem matematyki przygotowywały Lidia Łuczak i Katarzyna Walczak. (K.W.)

Poprawiony: piątek, 30 listopada 2018 01:40
 
Wyjazd do sali zabaw PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 listopada 2018 23:14

IMG 6323.jak-zmniejszyc-fotke pl

   21-go listopada trzy i czterolatki z grupy 0”A” oraz z grupy przedszkolnej wybrały się na wycieczkę do sali zabaw „Kubuś” we Włocławku. Wyjazd był długo wyczekiwany i wzbudzał ogromne emocje wśród maluchów. Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły, zgodnie korzystały ze wszystkich dostępnych zabawek i sprzętów. Była to okazja do integracji grup rówieśniczych oraz rozwijania ogólnej sprawności fizycznej dzieci. Zabawa to podstawowa forma aktywności przedszkolaków podczas której doskonalą one i nabywają wielu różnych umiejętności. Toteż czas spędzony w sali zabaw z pewnością nie był czasem straconym i na pewno będzie miłym wspomnieniem dla wszystkich uczestników wycieczki. (B.O)

 
Święto Roweru obchodzimy – przy tej okazji aktywnie się bawimy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 listopada 2018 22:51

IMG 6366

   24 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Roweru. Tego dnia w naszym przedszkolu w grupie p. Estery propagowaliśmy zdrowy i sportowy tryb życia. Dzieci poznały historię roweru, jego budowę oraz niezbędne wyposażenie każdego rowerzysty. Zdobyły wiedzę w zakresie znajomości podstawowych znaków drogowych oraz reguły ich zastosowania. Maluchy dowiedziały się jak prawidłowo zakładać kask rowerowy, ochraniacze, a także zaznajomiły się z zasadami bezpiecznego poruszania się na rowerze. Przedszkolaki, aby uzyskać „Certyfikat Młodego Kolarza” musiały zmierzyć się ze slalomem, który pokonały bezbłędnie. Nie zabrakło również „rowerowych” zabaw ruchowych, które przygotowała p. Aleksandra Kamińska – praktykantka. Na zakończenie dnia były niespodzianki w postaci odblasków, dzięki którym "mali" rowerzyści będą lepiej widoczni dla innych uczestników ruchu.

   Organizując Dzień Roweru w przedszkolu mieliśmy na celu kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad bezpieczeństwa już od najmłodszych lat, aby właściwe nawyki procentowały w przyszłości na polskich drogach. (E.Ż.) i (A. K.)

IMG 6428

 
I Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Religijnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 listopada 2018 22:42

IMG 6272

   21 listopada w Katolickim Publicznym Przedszkolu "Pod Aniołem Stróżem" we Włocławku odbył się I Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Religijnej. Celem zorganizowanego festiwalu było prezentowanie dziecięcych umiejętności wokalnych, rozwijanie zainteresowań i zdolności muzycznych. Wszystkich uczestników powitał i życzył powodzenia ks. Sebastian Tomczak – wicedyrektor przedszkola. Dzieci występowały w dwóch kategoriach wiekowych. Jury z uwagą wysłuchało wszystkich występów i wyłoniło nagrodzonych. W zaszczytnym gronie znały się dzieci z grupy przedszkolnej p. Estery; Zuzanna Jóźwiak – III miejsce oraz Adam Lubelski – wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy sukcesu finalistom, ponieważ poziom był bardzo wysoki. Wszystkie dzieci występujące na scenie otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz niespodzianki, a laureaci nagrody. Każdy z przedszkolaków wspaniale się zaprezentował, a licznie zgromadzona publiczność nagradzała ich gromkimi brawami. W przerwie na obrady komisji konkursowej s. Rut Zawadzka oraz p. Tomasz Centkowski „studzili” gorący czas oczekiwania na werdykt angażując „małych” artystów piosenkami bogatymi w ruch sceniczny.

  Dziękujemy inicjatorkom p. Paulinie Makowskiej, p. Ewelinie Rutkowskiej oraz s. Rut Zawadzkiej za możliwość udziału w festiwalu oraz kierujemy wyrazy uznania pod kierunkiem organizacji imprezy. (E.Ż.)

 
Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 listopada 2018 22:38

46631822 2233985110177011 8482873439701434368 n

   20 listopada 2018r. odbyły się spotkania z policjantem, w których uczestniczyła młodzież klas VI, VII, VIII i III gimnazjum. Zajęcia prowadziła st. sierż. Magdalena Jóźwiak z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim, zajmująca się sprawami nieletnich. Tematem pogadanek była „Odpowiedzialność prawna nieletnich” w oparciu o obowiązujące przepisy: Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich z dnia 26 października 1982r. (Dz. U. Nr 11 poz. 109 z 2002 r. ze zm.); Kodeks Postępowania Karnego (Dz. U. Nr 89 poz. 555 ze zm. - rok 1997); Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. Nr 35 poz. 230 z 1982 roku ze zm.); Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 75 poz. 468)

   Młodzież została uświadomiona o różnicy, jaka jest w pojęciach „nieletniego” i „małoletniego”. Odpowiedzialność karna nieletnich została w polskim prawie uregulowana dwutorowo, gdyż w stosunku do nich mogą mieć zastosowanie przepisy kodeksu karnego, które w pewnych wyjątkowych wypadkach przewidują możliwość zastosowania do nieletniego ogólnych zasad odpowiedzialności karnej oraz ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich, która m.in. reguluje postępowanie wobec nieletniego dopuszczającego się czynu zabronionego i zasadniczo ma na celu przeciwdziałanie wszelkim przejawom demoralizacji i przestępczości nieletnich. Sytuacja nieletnich jest zatem różna w zależności od ich wieku.

   Uczniowie mięli okazję również usłyszeć, jakie obowiązki mają osoby i instytucje w postępowaniu w sprawach nieletnich. Art. 4 & 1 „Każdy, kto stwierdzi istnienie okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego, w szczególności naruszenie zasad współżycia społecznego, popełnienie czynu zabronionego, systematyczne używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia w stan odurzenia, uprawianie nierządu, włóczęgostwo,udział w grupach przestępczych ma społeczny obowiązek odpowiedniego przeciwdziałania temu, a przede wszystkim zawiadomienia o tym rodziców lub opiekuna nieletniego właściwego organu, szkoły, sądu rodzinnego, policji lub innego.”(M.K.)

Poprawiony: wtorek, 27 listopada 2018 05:29
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 102 z 117

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Niny Celiny
Jutro: Albiny Zdzislawy

Dziennik elektroniczny

Czas

Ulti Clocks content