Strona Gimnazjum w Bądkowie
Cztery dziewiąte… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 lutego 2014 01:11

DSC08288

   W dniu dzisiejszym (25.02.2014r.) po raz pierwszy skorzystaliśmy z zaproszenia Zespołu Szkół w Lubrańcu i wybraliśmy się na VIII Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny. Do konkursu, który odbywał się w trzech kategoriach, przystąpiło 58 gimnazjalistów z 8 szkół. Przez 90 minut uczniowie zmagali się z zestawem 5 zadań.

   Było nam bardzo miło, gdy okazało się, że na 9 nagrodzonych jest aż 4 naszych uczniów. Wśród uczniów klas pierwszych najlepszy okazał się Dominik Nowak (Ia), drugie miejsce zdobyła Joanna Piotrowska (Ia), a trzecie Daniel Lewandowski (Ia). Najstarszych gimnazjalistów pokonała Magdalena Mikołajewska (IIIb) zdobywając pierwsze miejsce. Naszą szkołę reprezentowali również: Aldona Zaremba, Natalia Zaremba, Anna Golenia, Bartosz Baryza.

   Wszystkim uczniom gratulujemy i jest nam miło, że chociaż częściowo mogliśmy przyczynić się do ich sukcesu. Beata Wesołowska i Andrzej Kuczyński.

Poprawiony: środa, 26 lutego 2014 01:24
 
Siatkarze w finale wojewódzkim! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 lutego 2014 22:48

DSC 0233

   Nasi siatkarze po wygraniu turnieju ćwierćfinałowego we Włocławku, awansowali do półfinałów i najlepszej siódemki województwa. W Toruniu w dniu 20 lutego rozegrano  zawody półfinałowe z udziałem: Gimnazjum 28 Toruń (wicemistrz województwa 2013), Publiczne Gimnazjum w Bądkowie, Gimnazjum Karnkowo, Gimnazjum Jastrzębie (II Toruń). Wspaniale spisali się nasi chłopcy wygrywając z Gimnazjum Jastrzębie i Karnkowo po 2:0. W ostatnim meczu turnieju ulegli gospodarzom z Torunia 0:2. Gimnazjum 28 i Publiczne Gimnazjum w Bądkowie awansowały do pierwszej czwórki województwa, gdzie czekają ich mecze z mistrzem i wicemistrzem Bydgoszczy, walka o medale. Zawody w Bydgoszczy odbędą się 5 marca. Skład naszej reprezentacji: Hubert Rewers (kapitan zespołu), Adrian Kramarski, Dominik Taczkowski, Bartosz Mendel, Gracjan Biermanowski, Marcin Chlewicki, Jakub Kramarski, Damian Nobis, Bartosz Baryza, Patryk Możdżeń, Dawid Pogodziński. Dzięki za wielkie emocje. Powodzenia w finale. (Z.E.)

 
Dzień pełen emocji… i sukcesów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 lutego 2014 22:34

SDC10866

   Dziś (20.02.2014) przez kilka godzin uczniowie naszego gimnazjum walczyli w Toruniu o kolejne sukcesy dla siebie i szkoły. Ośmioosobowa grupka uczniów zakwalifikowała się do etapu rejonowego  Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach „Życie i działalność Jana Pawła II i księdza Jerzego Popiełuszki oraz rola Kościoła w Polsce w latach 1920-2011”  Naszą szkołę reprezentowali i o awans do Finału walczyli: Michalina Banasiak, Joasia Piotrowska, Klaudia Podlewska, Monika Rogińska, Weronika Więckowska, Daniel Lewandowski, Dominik Nowak i Oskar Tulimowski. Podobnie jak w roku ubiegłym, o awans do Finału będzie bardzo trudno, tym bardziej miłym gestem ze strony organizatorów było nagrodzenie wszystkich uczestników eliminacji rejonowych specjalnymi dyplomami. Nieopodal szkoły, w której z testowymi zadaniami zmagali się młodzi historycy, o awans do Wojewódzkiego Finału w siatkówce walczyli chłopcy – ale o ich zmaganiach i sukcesie dowiecie się z oddzielnej relacji – my im serdecznie TEGO SUKCESU gratulujemy. (JN)

PS!!!

Dziś (21.02) już wiemy, że do Finału przeszli Weronika Więckowska (uzyskała 98 punktów) i Daniel Lewandowski (92 punkty). O tym jak to duże osiągnięcie najlepiej świadczy fakt, że z 65 uczniów rejonu toruńskiego, tylko 5 uczniom udało się uzyskać wymagane minimum 75% punktów – tym większe brawa dla naszych gimnazjalistów. Za miesiąc, 27 marca powalczą o tytuł Finalisty i Laureata oraz o główną nagrodę – jest nią wycieczka do Rzymu. Trzymajmy kciuki za powodzenie Weroniki i Daniela. (JN)

Poprawiony: piątek, 21 lutego 2014 22:48
 
Pedros Cup 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 lutego 2014 22:18

pedros

   Sportowe ferie zimowe rozpoczęliśmy wyjazdem do Bydgoszczy na jubileuszowy X Pedros Cup. W „Łuczniczce” obejrzeliśmy wspaniałe zawody. Bardzo wysoki poziom konkursu skoku o tyczce i pchnięcia kulą. Pierwszy raz przeprowadzono rzuty ciężkim młotem. Kibicowaliśmy gwiazdom polskiej lekkiej atletyki, wśród których byli: Tomasz Majewski, Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Szymon Ziółkowski. Największych sportowych emocji dostarczył mistrz olimpijski z Londynu Francuz Renaud Lavillenie w skoku o tyczce i Ryan Whiting w pchnięciu kulą. Mogliśmy kibicować Rafałowi Kownatke i Konradowi Bukowieckiemu, którzy ostatnio wygrywali memoriał E. Kwiatkowskiego w Bądkowie. Zaproszenie, bilety i wyjazd był możliwy dzięki organizacji własnego projektu lekkoatletycznego Pana Zdzisława Etynkowskiego.

Poprawiony: piątek, 21 lutego 2014 22:33
 
To były fantastyczne dwie godziny… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 lutego 2014 13:37

DSC 0214

   W ostatnią sobotę (01.02.2014) na zaproszenie studentów-seniorów, słuchaczy Uniwersytetu Ludzi Aktywnych działającego przy Publicznym Gimnazjum w Bądkowie, gościliśmy w gimnazjum pana Marcina Ogdowskiego – dziennikarza i korespondenta opisującego wydarzenia z pola walki w Afganistanie.  Pan Marcin był już na dziesięciu misjach w Iraku i Afganistanie nie jako żołnierz, ale jako dokumentalista codziennych zmagań naszych żołnierzy zarówno z trudnymi warunkami geograficzno-przyrodniczymi Afganistanu, ale również z zagrożeniami, jakie towarzyszą każdego dnia żołnierzom w bazie, na patrolach i w potyczkach z nieprzyjacielem. Pan Marcin okazał się doskonałym mówcą, potrafił zaczarować słuchaczy barwnymi opowieściami o tym jak naprawdę w Afganistanie jest. Nic zatem dziwnego, że dorośli i młodzi słuchacze (bowiem po swoich zajęciach zostało kilkunastu uczniów, członków kółka historycznego) zasypali pana Marcina mnóstwem pytań. W trakcie opowieści mogliśmy obejrzeć kilkaset zdjęć i trzy krótkie filmy, dzięki czemu nasza wiedza o trudach i niebezpieczeństwach towarzyszącym naszym żołnierzom stała się dużo bogatsza, od tej wyniesionej z relacji telewizyjnych i prasy. Dwie godziny minęły w bardzo serdecznej atmosferze. Po spotkaniu była okazja do nabycia dwu książek napisanych przez naszego gościa… z osobistym autografem. Obie zostały przekazane z bardzo sympatycznymi dedykacjami dla szkolnej biblioteki. Dziękujemy panie Marcinie za dwie fantastyczne godziny i życzymy szczęśliwego powrotu z kolejnej wyprawy. (JN)

Poprawiony: poniedziałek, 03 lutego 2014 17:38
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 142

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Anity Elizy
Jutro: Ilony Klary

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content