Strona Gimnazjum w Bądkowie
Zaproszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 22 marca 2014 00:50

Zaproszenie

Zapraszamy na nszego bloga związanego z debatą pod adresem

http://gimbadkowoue.blogspot.com/

Prosimy o wypełnianie ankiet.

Poprawiony: sobota, 22 marca 2014 01:10
 
Regulamin Rekrutacji do Gimnazjum w roku szkolnym 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 marca 2014 23:55

logim

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Rekrutacji

do Gimnazjum im. Wł. St. w Bądkowie w roku szkolnym 2014/2015

wersja PDF

Poprawiony: czwartek, 20 marca 2014 00:21
 
Magda odebrała nagrodę w Dworze Artusa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 20 marca 2014 00:45

SDC10933

   Dzisiejsze przedpołudnie, spędziliśmy w Dworze Artusa w Toruniu, gdzie w 105 rocznicę urodzin generał Elżbiety Zawackiej miało miejsce uroczyste zakończenie VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Oni tworzyli naszą historię”. Konkurs od sześciu lat jest organizowany przez Urząd Marszałkowski wspólnie z Fundacją Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum i Muzeum Pomorskim AK i Wojskowej Służby Kobiet w Toruniu oraz Biblioteką Pedagogiczną, której patronką jest właśnie gen. bryg. prof. Elżbieta Zawacka (jedyna kobieta wśród legendarnych „Cichociemnych”).

   Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazła się uczennica klasy IIIB – Magdalena Mikołajewska, której praca „Gdybym miał wybierać, wybrałbym Was –Polaków” zajęła III miejsce. Z pewnością nagroda – tablet, przyda się za kilka miesięcy w szkole średniej nie tylko do osiągania najwyższych ocen, ale również sięgania po kolejne laury. Gratulacje dla naszej gimnazjalistki i jej nauczyciela – Józefa Nowakowskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych, (a uczestniczymy w tym konkursie i to z sukcesami od pięciu lat), dla laureatów i gości Gali Konkursowej przygotowano smakowity poczęstunek, z którego chętnie skorzystaliśmy. W tym roku laureatce towarzyszyła Beata Wyborska – Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. (JN)

Poprawiony: czwartek, 20 marca 2014 00:50
 
Byliśmy w Toruniu na podsumowaniu etapu rejonowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 20 marca 2014 00:33

SDC10921

   We wtorek (18 marca) dwoje naszych pierwszoklasistów, Weronika Więckowska i Daniel Lewandowski, było gośćmi Kujawsko Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu – współorganizatora Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego z serii Regionalnych Olimpiad o Wielkich Polakach. Wprawdzie etap rejonowy odbył się już kilka dni temu, ale w dniu dzisiejszym miała miejsce miła dla nas uroczystość nagrodzenia laureatów. Przypomnijmy, że z grona 65 uczestników eliminacji rejonowych (rejon toruński) do Finału wojewódzkiego przeszło tylko 5 – w tym dwoje naszych uczniów. Weronika zajęła III miejsce, a Daniel IV. Za rok ranga Konkursu znacząco wzrośnie, bowiem Kuratorium Oświaty zrówna go z tymi konkursami przedmiotowymi, które Laureatów zwalniają z części egzaminów gimnazjalnych i dają pierwszeństwo w przyjęciu do renomowanych szkół.

   Na uroczystość, obok uczniów zostali zaproszeni również ich rodzice, którym składam serdeczne podziękowania za dowiezienie nas do Torunia, oraz Beata Wyborska wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Józef Nowakowski - nauczyciel opiekun uczniów. Za tydzień, również w Toruniu, czeka ich Finał i walka o cenne nagrody, w tym wycieczka do Rzymu – przyda się mooocne trzymanie kciuków za ich powodzenie. (JN)

SDC10923

Poprawiony: czwartek, 20 marca 2014 00:50
 
Święto liczby PI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 marca 2014 02:21

DSC 0003

   Liczba p (PI) jest stałą matematyczną, która pojawia się w wielu dziedzinach matematyki i fizyki. p jest liczbą niewymierną to znaczy, że po przecinku ma nieskończenie wiele cyfr i nie można znaleźć okresu.

   Babilończycy przyjmowali, że stosunek obwodu koła do jego średnicy jest równy 3. Archimedes w III w. p.n.e. oszacował ją z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Ludolph van Ceulen obliczył wartość liczby p z dokładnością do 35 miejsc po przecinku (1596r.), dlatego liczba p jest często nazywana ludolfiną. Rekordzistą w ręcznych obliczeniach jest William Shanks, który w 1874r. znalazł 527 cyfr po przecinku. Od 1949r. obliczenia wykonuje się przy pomocy komputerów. W 2011r. uzyskano dokładność około 10 bilionów miejsc po przecinku, obliczenia zajęły 371 dni.

   Liczba p ma swoich licznych wielbicieli. Obchodzą oni dzień p 14 marca (amerykański sposób zapisu daty 3.14) oraz 22 lipca (europejski sposób zapisu daty 22/7»3,1428). Ponieważ 22 lipca przypada w wakacje nasze gimnazjum przyłączyło się do obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby p w piątek 14 marca. Tego dnia w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Konkurs Matematyczny. Uczniowie zmierzyli się z testem zadań i łamigłówek matematycznych, przygotowali plakaty oraz brali udział w kalamburach. Zwycięzcą została klasa IIc, drugie miejsce zdobyła klasa IIa, a trzecie IIIa. Odbył się również indywidualny konkurs polegający na zapamiętaniu cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby p. Mistrzynią w naszej szkole została Weronika Kwiatkowska (zapamiętała 183 cyfry), wicemistrzami: Bartosz Baryza (140 cyfr) i Weronika Więckowska (112 cyfr). GRATULACJE!!! W tym konkursie wzięło udział 11 uczniów. Mistrzynią SUDOKU została Justyna Wienconek, drugie miejsce zdobyła Anna Skowrońska, a trzecie Angelika Dębowska. Sudoku rozwiązywało 16 osób. Uczniowie podjęli również próby napisania wierszy o liczbie p.

   Na zakończenie tego radosnego Święta Matematyki czekała uczniów niespodzianka. Na boisku szkolnym malowaliśmy wielobarwny obraz techniką action painting. Strzelaliśmy do tablicy kolorowymi kulkami do paintballa. Każdy uczeń miał okazję oddać 12 strzałów z broni pneumatycznej. Odbywało się to pod specjalistyczną opieką pana Szymona Grudzińskiego z firmy Amer-event z Inowrocławia z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Obraz zostanie wyeksponowany na korytarzu szkolnym.

   Nasza zabawa mogła się odbyć dzięki finansowej pomocy Rady Rodziców, Sklepiku Szkolnego i Spółdzielczej Agrofirmy w Plebance. Bardzo dziękujemy. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego Święta Matematyki. (Beata Wesołowska i Andrzej Kuczyński)

Poprawiony: środa, 26 marca 2014 01:03
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 142

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Anity Elizy
Jutro: Ilony Klary

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content