Strona Gimnazjum w Bądkowie
Czy będzie mandat? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 marca 2014 01:04

dDSC 0050

   28.03.2014r. w budynku Gimnazjum w Bądkowie odbyła się debata pt.: „Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej?”. Naszymi gośćmi byli: Starosta Powiatu Aleksandrowskiego – Pani Wioletta Wiśniewska; Wójt Gminy Bądkowo – Pan Janusz Zaremba; przewodniczący Rady Powiatu Aleksandrowskiego – Pan Dariusz Wochna; przewodnicząca Rady Gminy – Pani Halina Kurdupska; przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Aleksandrowie Kujawskim – Pani Marta Wiśniewska; kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Aleksandrowie Kujawskim – Pani Anna Dykczyńska; pracownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Aleksandrowie Kujawskim – Pani Anna Tuszyńska; Pan Waldemar Marciniak - przedstawiciel Lokalnego Punktu Informacyjnego we Włocławku (Przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku); Prezes Klubu Sportowego ,,Orzeł Służewo’’ – Pan Przemysław Chojnacki;  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie – Pani Elżbieta Madajczyk; Pan doktor Poll Lotfi Monsuere; Pan Walerian Rogiewicz - lokalny działacz społeczny.

   Poruszane były tematy: rolnictwa, infrastruktury, kultury oraz ogólne tematy społeczne. Debatę urozmaicały liczne prezentacje multimedialne oraz wypowiedzi gości i uczniów szkoły. Zaproszone osoby wypowiadały się w określonym z góry czasie, a jego przekroczenie było sygnalizowane dzwonkiem, którego prowadzące użyły kilkakrotnie.

   Spotkanie to było wielkim doświadczaniem dla całej społeczności szkolnej. W przyszłości wielu – z nas, uczniów będzie starać się o uzyskanie dotacji unijnych lub zajmować się tematyką z tym związaną. Dzięki interesującym wypowiedziom jego uczestników dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących problematyki związanej z pozyskiwaniem funduszy z Unii Europejskiej.

   Debatę przygotowały i prowadziły Justyna Wienconek oraz Magdalena Mikołajewska w ramach udziału w projekcie XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ostatecznym celem jest uzyskanie mandatu poselskiego i dwudniowy pobyt w Warszawie. Naszym opiekunem był nauczyciel historii – Pan Ryszard Stępkowski. (J.W. i M.M.)

  Dim lights Embed Embed this video on your site

Poprawiony: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 23:24
 
Wywalczyli w Toruniu tytuł Finalisty… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 marca 2014 00:38

SDC10939

   Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach. Jak pisaliśmy wcześniej – naszą szkołę i rejon toruński reprezentowali Weronika Więckowska i Daniel Lewandowski. Debiut naszych pierwszoklasistów można uznać za udany, bowiem wywalczyli tytuł Finalisty – lokując się w czołówce województwa, za co należą się im słowa uznania i gratulacje. Mogą jednak mieć pewien niedosyt, bowiem do grona 9 laureatów zabrakło im naprawdę niewiele - doświadczenia. Wystarczyło rozpoznać 4-5 polityków, z którymi za swego życia spotykał się Jan Paweł II lub znać nie tylko państwa ale… stolice 4-5 azjatyckich państw, które odwiedził papież, aby ich radość była proporcjonalna do wielotygodniowego wysiłku, jaki włożyli w przygotowania. Zwycięzca tegorocznej edycji trzecioklasista Paweł w rozmowie z naszymi uczniami przed ogłoszeniem wyników powiedział, jesteście dopiero pierwszakami, macie jeszcze dwie szanse na sukces. (Paweł w ubiegłym roku był laureatem I edycji, w tym roku został laureatem konkursu historycznego i finalistą konkursu geograficznego). I to jest recepta na sukces i nowe doświadczenie, które powinno wszystkim naszym uczniom towarzyszyć w kolejnych konkursach. Za tydzień podczas uroczystej Gali podsumowującej II edycję konkursu zostaną wręczone dyplomy i nagrody – o czym oczywiście napiszemy. Słowa podziękowań kierujemy pod adresem pana Więckowskiego, taty Weroniki – za podwiezienie do i z Torunia. (JN)

Poprawiony: piątek, 28 marca 2014 00:42
 
Liga Zadaniowa 2013/2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 marca 2014 00:27

liga

   W roku szkolnym 2013/2014 organizatorami konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa” były Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Od kilku lat miejscem sobotnich spotkań konkursowych dla naszej szkoły jest gimnazjum w Radziejowie.  Ligę zadaniową – konkurs matematyczny zawdzięczamy prof. dr Leonowi Jeśmanowiczowi, który w 1987 roku z grupą miłośników matematyki z Instytutu Matematyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, po raz pierwszy zorganizował Ligę. Pierwotnie konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VI i VII szkół podstawowych województwa toruńskiego o nazwie „Liga Zadaniowa”. Celem Konkursu było pobudzenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych.

    W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w kolejnej edycji „Ligi zadaniowej”. Szesnastu uczniów z klas I i II zmagało się z niełatwymi zadaniami matematycznymi. Trud się opłacił, ponieważ aż 6 młodzych matematyków zdobyło III miejsce: Joanna Piotrowska (kl. Ia), Daniel Lewandowski (kl. Ia), Dominik Nowak (kl. Ia), Aldona Zaremba (kl. IIa), Natalia Zaremba (kl. IIa), Bartosz Baryza (kl. IIb) oraz jedno wyróżnienie dla Weroniki Kwiatkowskiej (kl. IIc).GRATULUJEMY!! (Beata Wesołowska i Andrzej Kuczyński)

Poprawiony: piątek, 28 marca 2014 00:38
 
Dni Samorządności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 marca 2014 00:14

DSC 0596

    25 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dni Samorządności. Dzięki przychylności naszych nauczycieli mieliśmy trzy godziny na przeprowadzenie międzyklasowych konkurencji, które polegały na zaprezentowaniu informacji dotyczących poszczególnych państw wybranych przez każdą klasę. W tym dniu mogliśmy wysłuchać ciekawostek dotyczących Hiszpanii, Szkocji, Japonii, Włoch, Indii, Jamajki oraz Polski. Poza tym każda klasa zaprezentowała strój ludowy danego państwa lub regionu, danie narodowe oraz taniec lub teledysk piosenki pochodzący z danego kraju. Zmagania klas oceniało trzyosobowe jury w następującym składzie: wicedyrektor gimnazjum B. Wyborska, W. Niemczyk i P. Popławski. Za każdą konkurencję klasa mogła uzyskać od każdego jurora maksymalnie 10 punktów.

   Zdaniem jury największą ilość punktów zgromadziła klasa IIc, która otrzymała dyplom za zajęcie I miejsca, następnie II miejsce wraz z dyplomem otrzymała klasa IIIb, natomiast III miejsce oraz dyplom przypadł klasie IIa. Wszystkim klasom oraz ich wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie oraz pomoc w przygotowaniach Dni Samorządności, dziękujemy także panu Z. Etynkowskiemu za przygotowanie dekoracji Sali. (Samorząd Uczniowski)

Poprawiony: piątek, 28 marca 2014 00:46
 
„Kangur 2014” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 22 marca 2014 00:32

kango

   W czwartek 20 marca odbyła się XXIII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2014”. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych. W 1990 roku był po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji. Od 1992 roku jest przeprowadzany w Polsce. „Kangur” jest obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Warto przy tej okazji wspomnieć, że uczniowie z Bądkowa biorą udział w tym konkursie od pierwszej edycji. Oczywiście gimnazjaliści od roku 2000, bo od września 1999 r. funkcjonują gimnazja.

   W tym roku do „Kangura” przystąpiło 18 uczniów z naszej szkoły. 8 osób z klas pierwszych, 8 z klas drugich i 2 z klas trzecich. Uczniowie przez 75 minut rozwiązywali test składający się z 30 zadań. Wyniki będą ogłoszone pod koniec maja. (B.W.)

Poprawiony: sobota, 22 marca 2014 00:38
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 142

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Anity Elizy
Jutro: Ilony Klary

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content