Strona Gimnazjum w Bądkowie
Zaświadczenie po ukończeniu pierwszej części kursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 kwietnia 2014 22:55

IMG 0053

   Dobiegł koniec pierwszej części kursu w projekcie „Młodzi Przedsiębiorczy”. Od początku wiedziałyśmy, że będzie ciężko. Nie ukrywamy – naprawdę tak było. Nasza przygoda z tym projektem zaczęła się od zachęcenia przez naszego nauczyciela wos-u do wzięcia w nim udziału. Zapału do pracy nam nie brakowało. Najpierw zapoznałyśmy się z regulaminem. Potem przystąpiłyśmy  do naszego pierwszego modułu, w który opracowałyśmy budżet domowy. Wydawało się to z pozoru prostym zdaniem, ale tak nie było. Przekonałyśmy się o tym na własnej skórze. Okazało się. że każdy z nas w różnej skali dysponuje własnymi pieniędzmi. Kolejny moduł to opracowanie programu wycieczki lub warsztatów. Dowiedziałyśmy się, że przeprowadzenie i zaplanowanie podobnych przedsięwzięć jest niewiarygodnie trudne i pracochłonne. Wiąże się z odpowiedzialnością i zaangażowaniem. Kolejny moduł odkrył przed nami jakie usługi daje nam bank; co to jest parabank; oraz jakie są metody oszczędzania. Lokaty i akcje – tytuł czwartej części był dla nas bardzo trudny, ponieważ nie wiedziałyśmy czym one są i do czego służą. Po przerobieniu modułu było wszystko jasne. W ostatniej części dowiedziałyśmy się o różnicy pomiędzy kredytem a pożyczką. Dokonałyśmy także posumowania i oceny projektu. Nagrodą dla całej naszej szóstki są przyznane nam przez CEO certyfikatów zaliczenia e-learningowego kursu przedsiębiorczości. (Przydadzą się nam w  naborze do szkól ponadgimnazjalnych).

   Dodatkowo w trakcie realizacji zadań modułowych, przeprowadziłyśmy lekcję w naszej szkole na temat pieniądza. Przed nią towarzyszył nam duuuży stres. Nasz obawy dotyczyły „trudnych” pytań, jakie mogli nam zadać nasi „uczniowie”. Nie wiadomo było czy koleżanki i koledzy zapytają o coś dla zabawy czy tak na poważnie. Jednak niepokój minął wraz z początkiem lekcji i udało się nam szczęśliwie doprowadzić ją do końca. A czy to przypadek, że lekcję poprowadziłyśmy całkiem sprawnie? Możemy się pochwalić, że miałyśmy już małe doświadczenie z czymś takim. W projekcie „Nie odejdą w niepamięć”, w którym uczestniczyłyśmy przez dwie edycję, nauczyłyśmy się kierować swoimi zespołami, miałyśmy nawet możliwość przeprowadzenia części warsztatów dla nauczycieli regionalistów w KPCEN we Włocławku. W prowadzonym przez nas podsumowaniu projektu też wykorzystałyśmy przez nas przygotowane prezentacje multimedialne. Po lekcji same doszłyśmy do wniosku, że było to cenne doświadczenie w drodze do stania się prawdziwym przedsiębiorcą.

   Kolejną naszą aktywnością  zdobyta w projekcie było przeprowadzanie ankiety wśród naszych gimnazjalistów na temat gospodarowania własnym kieszonkowym. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie: kliknij tu

   Na część dodatkowych konkursowych projektowych zajęć odbywających się w sobotę lub ferie (jak na przykład w projekcie „Młodzi przedsiębiorczy”) aby dotrzeć do szkoły musimy na własną rękę, co nie jest takie łatwe, bo czasem musimy pokonać 12 km w jedną stronę.

   Musimy podziękować naszemu opiekunowi, który pomagał nam i udzielał cennych wskazówek w realizowaniu kursu. Każdemu się zdaje, że nauczyciel angażując młodzież w udział w projektach nic nie robi. To jest błąd. W tym przedsięwzięciu to także dorośli wykonywali swoje moduły.

   Przedsiębiorczość to bardzo ważna cecha. Jak przekonuje nasz opiekun, będzie nam towarzyszyła całe życie, dlatego trzeba tę umiejętność nieustannie rozwijać.  To dlatego podkreślał, że skoro nam chce się chcieć w czasie wolnym uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, pokonując często wiele kilometrów z domu do szkoły, to dowód, że jesteśmy osobami przedsiębiorczymi. Z pewnością tak rozwijana przedsiębiorczość przydała się nam w innym projekcie, też organizowanym przez CEO – gdy Magda i Justyna (dwie dziewczyny z naszego zespołu) podjęły duże wyzwanie – zakwalifikowanie się do udziału w XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jednym z zadań rekrutacyjnych było przeprowadzanie debaty.(I znów przydały się wcześniej zdobyte umiejętności) W tym momencie dziewczyny są już po debacie i opublikowały sprawozdanie. Prosimy o jego „lajkowanie”: kliknij tu Trzymajcie kciuki!

   Znajdziecie nas także na portalu społecznościowym facebook: kliknij tu

   Na koniec chcemy dodać, że to nie jest jeszcze koniec udziału w projekcie przedsiębiorczości. Uczestniczymy już w II jego części – założyliśmy wirtualne przedsiębiorstwo i teraz uczymy się je prowadzić - Spróbujemy pokazać, że „Tak to się robi”. (Magdalena Mikołajewska)

Poprawiony: czwartek, 10 kwietnia 2014 23:18
 
Zakończyliśmy ważny etap naszego projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 23:02

slowno   Nasz projekt edukacyjny „A lato było piękne tego roku”, realizowany w ramach projektu edukacyjnego klas drugich, dobiega powoli końca. Wszystko zaczęło się jeszcze we wrześniu, po stworzeniu dwunastoosobowej grupy projektowej z uczniów dwóch klas drugich. Potem rozpoczęliśmy zbieranie informacji potrzebnych do napisania biogramów żołnierzach września 1939 r. pochodzących z naszej gminy. Ale zanim one powstały musieliśmy napisać wiele listów do różnych instytucji oraz archiwów. W gromadzeniu informacji pomogli nam również mieszkańcy naszej gminy.

   Po kilku miesiącach ciężkiej pracy oraz po wielu godzinach spędzonych w sobotnie przedpołudnia w szkole, skończyliśmy przygotowania do naszej książki – bo taki cel sobie wyznaczyliśmy. Musimy przyznać, że zadanie było naprawdę trudne, ponieważ wymagało od nas wielu poświęceń i czasu. Zespół redakcyjny przez kilka tygodni trudził się ze złożeniem wszystkich materiałów w słownik. Inni przygotowywali inne teksty i projekty okładki. Tym trudnym zadaniom podołali. Książka została odesłana do druku i już niedługo będziemy mogli się nią „pochwalić” Teraz pozostało nam sprawdzanie w wersji pdf czy w treści nie ma błędów i pomyłek. Przed nami niemniej trudne zadanie - przygotowanie się do podsumowania i prezentacji przed społecznością szkolną, a przed tym - przygotowanie dokumentacji, aby zgłosić nasz projekt do IV edycji Kujawsko - Pomorskiego Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych, gdyż z myślą o udziale w rywalizacji z innymi szkołami taki poważny pomysł podjęliśmy do realizacji. Okazało się to dla nas dużym, trudnym i bardzo pracowitym przedsięwzięciem, ale było warto, bo udział w nim wiele nas nauczył. (Martyna Pawlak)

Poprawiony: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 23:06
 
Pedagogizacja rodziców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 23:15

   Dnia 2 kwietnia 2014r, odbyło się spotkanie z rodzicami tzw. wywiadówka.

   W związku z zaistniałymi ostatnio w naszej szkole incydentami używania elektronicznych papierosów przez uczniów na terenie szkoły pani dyrektor zarządziła zakaz przynoszenia przez uczniów tego typu urządzeń do szkoły, o którym to poinformowała rodziców. Natomiast pedagog szkolny M. Kwiatkowska przedstawiła przygotowaną prezentację multimedialną na temat e – papierosów. (M.K)

Poprawiony: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 23:18
 
Byliśmy na targach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 23:11

logim   Podobnie jak w ubiegłym roku Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna we Włocławku, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Włocławku oraz Cech Rzemiosł Różnych we Włocławku zorganizowali imprezę – Włocławskie Targi Szkół Pracy i Zawodów, które adresowane są m.in. do uczniów klas trzecich gimnazjów i ich rodziców.

   Dnia 2 kwietnia 2014r, klasy trzecie naszego gimnazjum uczestniczyły w targach w Hali Mistrzów we Włocławku. Uczniowie zwiedzali stanowiska prezentujących się szkół, rzemieślników i pracodawców. Zapoznali się z ofertą edukacyjną w mieście i regionie, spotykali się z przedsiębiorcami i mięli indywidualny kontakt z przedstawicielami zawodów co pozwoliło młodym ludziom bliżej poznać specyfikę pracy w danym zawodzie. Ponadto uczniom i osobom bezrobotnym został zaprezentowany szeroki wachlarz ofert pracy stałej, krótkoterminowej i sezonowej.

   Tego dnia wybraliśmy się również na drzwi otwarte do Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku. Tam oprowadzono nas po salach lekcyjnych, a w pracowni chemicznej zaprezentowano nam pokaz ciekawych doświadczeń.

   Miło i pożytecznie upłynęło nam kwietniowe przedpołudnie, a gimnazjaliści utwierdzili swoje przekonanie co do wyboru dalszej drogi kształcenia, bądź właśnie tego dnia podjęli konkretne decyzje. Opiekunami tego wyjazdu byli wychowawcy klas trzecich: B. Wesołowska, E. Junczys i pedagog szkolny M. Kwiatkowska.(M.K)

Poprawiony: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 23:14
 
Byliśmy na Gali Konkursowej w Toruniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 22:50

IMG 0035

   Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy w Centrum Dialogu im. bł. Jana Pawła II w Toruniu, gdzie organizatorzy Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Historycznego z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach” zorganizowali uroczyste zakończenie II edycji tego konkursu i nagrodzenie Finalistów. Wśród laureatów, z tytułem Finalisty znaleźli się nasi pierwszoklasiści: Weronika Więckowska i Daniel Lewandowski. Pomysłodawcą konkursu, objętego Honorowym Patronatem Piotra Całbeckiego - Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego jest ks. Dr Paweł Nowogórski - Dyrektor Centrum Edukacji i Młodzieży w Górsku. O randze Konkursu świadczy udział przedstawicieli władz województwa: Urzędu Marszałkowskiego, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz wszystkich Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli z naszego województwa. Dla laureatów przewidziano wspaniałe nagrody i dyplomy, wiele ciepłych słów i gratulacji oraz smakowity poczęstunek. Naszym uczniom towarzyszyła pani Beata Wyborska – wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, przygotowujący uczniów do konkursu Józef Nowakowski oraz pani Ewelina Lewandowska – mama Daniela, której pięknie dziękujemy za dowiezienie nas na Galę Konkursową. Nasi uczniowie przyrzekli, że za rok powalczą o miejsce wyżej i rowery, a za dwa lata o wyjazd do Rzymu – trzymajmy ich za słowo, życząc spełnienia marzeń. (JN)

Poprawiony: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 22:58
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 142

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Anity Elizy
Jutro: Ilony Klary

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content