Strona Gimnazjum w Bądkowie
23 - 25.04.2014 egzaminy gimnazjalne… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 24 kwietnia 2014 21:44

EIMG 0093

   Od 23.04.2014 przez trzy kolejne dni, nasi gimnazjaliści (podobnie jak ich rówieśnicy w całym kraju) będą rozwiązywali testy gimnazjalne, które pozwolą zmierzyć ich poziom wiedzy na koniec tego etapu edukacyjnego. W tym roku, w porównaniu z latami poprzednimi, do egzaminów przystąpiło zaledwie 35 trzecioklasistów. Dla wielu z nich wyniki egzaminów będą bardzo istotne w czerwcu, gdy będą ubiegać się o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych. Dziś o godzinie 9 zmierzyli się najpierw z testami z historii i wiedzy o społeczeństwie, aby o 11 przystąpić do testu z języka polskiego. Jutro z samego rana będą odpowiadać na pytania z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka i geografia) a po godzinnej przerwie do rozwiązywania zadań z matematyki. W piątek czekają naszych uczniów dwa egzaminy z języka angielskiego. Najpierw z części podstawowej a następnie dużo trudniejszej - rozszerzonej. Jak wypadną nasi gimnazjaliści na tle szkoły, województwa i kraju – oni sami, ich rodzice i nauczyciele dowiedzą się 18 czerwca. Na początku maja, zgodnie z naszą gimnazjalną tradycją, do pierwszego próbnego egzaminu, na tych samych zasadach co trzecioklasiści, przystąpią uczniowie klas drugich – ich wyniki pozwolą sprawdzić ile już zrobiono, a ile jeszcze pracy przed nami. (JN)

 
Sukces gimnazjalistów w konkursie recytatorskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 kwietnia 2014 22:32

16

   7 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim odbyła się VI edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kobiecej pn. „Kobieta - Puch Marny…”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Starosta Aleksandrowski - Wioletta Wiśniewska. W konkursie udział wzięli gimnazjaliści z terenu powiatu aleksandrowskiego. Nasze gimnazjum reprezentowali Michał Bielicki z kl. IIIa i Anna Golenia z kl. IIIb. Poezja i proza w ich wykonaniu pięknie zabrzmiały w sali kominkowej stylowego pałacyku. Oboje zostali laureatami tegorocznego konkursu: Michał Bielicki zajął II miejsce, Ania Golenia uplasowała się na miejscu III. Uczniów do konkursu przygotował pan Zdzisław Etynkowski.

Poprawiony: środa, 16 kwietnia 2014 22:46
 
Uczniowski słownik biograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 kwietnia 2014 21:55

opral  Kilka dni temu pisaliśmy, że uczniowski słownik biograficzny poświęcony mieszkańcom naszej gminy walczącym w kampanii wrześniowej 1939r. powstający w projekcie „A lato było piękne tego roku” trafił do drukarni. Naszym partnerem w projekcie zostało Wydawnictwo „Krukowiak” działające pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Kulturalnego z siedzibą w Redczu Krukowym i to dzięki ich życzliwości, możliwe było opublikowanie naszego słownika. Zespół redakcyjny tworzyły: Weronika Kwiatkowska, Martyna Pawlak, Aleksandra Salamońska i Katarzyna Ulczycka. Autorami biogramów byli: Bartosz Baryza, Magdalena Baryza, Monika Dalasińska, Andżelika Danielewska, Iwona Gostyńska, Weronika Kwiatkowska, Dominika Krzyżanowska, Martyna Pawlak, Hubert Rewers, Aleksandra Salamońska, Dominik Taczkowski i Katarzyna Ulczycka. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu - sprawującym opiekę redakcyjną i merytoryczną był Józef Nowakowski. Aby umożliwić zapoznanie się z efektami naszej kilkumiesięcznej pracy wszystkim zainteresowanym dziejami lokalnymi, słownik w wersji PDF zamieszczamy na naszej gimnazjalnej stronie internetowej. (JN)

Słownik do pobrania w wersji PDF

Poprawiony: wtorek, 15 kwietnia 2014 22:40
 
Belfer Roku 2014 – może to być nauczyciel z Bądkowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 13 kwietnia 2014 12:25

belf

   Kilka dni temu zgłosiliśmy naszego nauczyciela historii – Pana Józefa Nowakowskiego, do plebiscytu „Belfer Roku 2014 – gdyż chcemy Go wysłać na wycieczkę do Paryża.

   W rywalizacji z dużymi miejskimi gimnazjami, nasza szkoła to zaledwie 145 uczniów, więc zadanie dla nas trudne, ale…

   Jak obliczyliśmy – przez 35 lat pracy w Bądkowie Jego uczniami było ponad 2500 uczniów, dlatego zwracamy się o wsparcie sms-ami naszego i nie tak dawno Waszego nauczyciela.

Za każdy głos na naszego kandydata pięknie dziękujemy.

Głosowanie trwa do 18 kwietnia. Głosujemy na numer 71466, wpisujemy treść: gim.54 (koszt sms-a to 1,23 zł!). Wyniki głosowania można śledzić na:www.pomorska.pl

(Uczestnicy projektu „A lato było piękne tego roku”)

Poprawiony: niedziela, 13 kwietnia 2014 21:31
 
Ekochemia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 kwietnia 2014 23:37

DSC 0119

   Miło nam poinformować, że uczennice z klasy IIa: Magda Lityńska, Marta Pielka i Aldona Zaremba zakwalifikowały się do etapu finałowego Konkursu Wiedzy Ekologiczno-Chemicznej- Ekochemia, który odbędzie się 12.04.2014r. Konkurs został  zorganizowany przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu. Opiekunem uczennic jest pani Maria Głowacka. Gratulujemy i życzymy sukcesów w II etapie.

Poprawiony: czwartek, 10 kwietnia 2014 23:44
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 142

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Anity Elizy
Jutro: Ilony Klary

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content