Filmy
"Tobie ojczyzno..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 marca 2016 22:25

Dziwny jest ten świat, 
gdzie jeszcze wciąż 
mieści się wiele zła. 
I dziwne jest to, 
że od tylu lat 
człowiekiem gardzi człowiek...

   Z tym przesłaniem i wiarą (Czesław Niemen, 1967) w lepszy, spokojny świat przygotowaliśmy uroczystość poświęconą naszemu światu – TOBIE OJCZYZNO. W naszej szkole w dniu 7 listopada oraz 11 listopada „Mszą za Ojczyznę” w Kościele Parafialnym w Bądkowie, pieśnią i poezją patriotyczną uczciliśmy 96 rocznicę odzyskania Niepodległości. Istotę Narodowego Święta Niepodległości przedstawili Justyna Polak i Hubert Rewers.

   W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918 roku naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął cały kraj.” Ania Piernikowska zaprezentowała utwór „Ojczyzno ma” (Ks. Karol Dąbrowski, słowa i melodia, 1981) Justyna Polak „Opowiedz nam moja Ojczyzno”(Janusz Szczepkowski, 1977). Magda Lityńska wzruszyła nas pieśnią „Miejcie nadzieję” (Adam Asnyk)

Dim lights Embed Embed this video on your site

Hubert Rewers „Z doli niedoli” (Władysław Bełza). „Wojenko, wojenko”, „Legiony”, „Rozkwitały pąki białych róż” pięknie wykonały: Sandra Soja, Marta Haziak, Ola Muchar, Klaudia Niewiadomska, Ania Piernikowska, Kasia Ulczycka i Patryk Haziak, który także wdzięcznie nosił i śpiewał „Serce w plecaku”. Hubert Rewers „Moja Piosnka (II), (Cyprian Kamil Norwid). O „... kwiaty z tamtych lat” śpiewnie „zapytała” Klaudia Niewiadomska.

Dim lights Embed Embed this video on your site

„Mury” (polski tekst Jacek Kaczmarski, 1978) w wykonaniu Oli Muchar przybliżyły nam najbliższą historię naszej ojczyzny.

Dim lights Embed Embed this video on your site

„Śpiewką 1920” (słowa Jacek Cygan, 2011) przepięknie zakończyła uroczystość Ania Piernikowska.

Dim lights Embed Embed this video on your site

   Tłem dla naszych młodych artystów była dekoracja z najważniejszymi datami związanymi z bolesną historią naszego narodu. W dniu 12 listopada nasi uczniowie wzięli udział w koncercie laureatów VIII Powiatowego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej w Ciechocinku. Ola Muchar otrzymała wyróżnienie za „Mury”, a Hubert Rewers został laureatem za piękną recytację „Nie pytaj o Polskę” (Grzegorz Ciechowski).

   Udział naszych uczniów i ich opiekuna Pana Zdzisława Etynkowskiego w uroczystościach i konkursie oraz ich patriotyczna postawa zostały nagrodzone przez Wójta Gminy Bądkowo Pana Janusza Zarembę i Przewodniczącą Rady Gminy Panią Halinę Kurdupską, Dyplomem Uznania na uroczystym spotkaniu w dniu 13 listopada 2014r.

 
Pierwszoklasiści sukcesem zakończyli rok szkolny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 24 sierpnia 2011 15:39

Nasi gimnazjaliści w tym roku szkolnym licznie uczestniczą w II edycji projektu edukacyjnego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Uczeń na 6 w Powiecie Aleksandrowskim”. Jedna z grup projektowych, realizujących temat związany z 300. rocznicą odbudowania po kolejnym pożarze obecnego kościółka w Łowiczku, skorzystała z zaproszenia i przystąpiła do konkursu otwartego dotyczącego stereotypów płci i ich zwalczania. Łącząc wiedzę historyczną z informatyczną nasi uczniowie: nakręcili film, powstał komiks, tradycyjna praca pisemna i kilka prezentacji multimedialnych. Naszym faworytem do zwycięstwa był film nakręcony przez Martę i Kasię, ale … niestety film nie został przez komisję konkursową zauważony. (możecie go obejrzeć)

Dim lights Embed Embed this video on your site

Niemniej jednak miło nam pochwalić się, że Laureatami konkursuzdobywcami I miejsc zostali: Andżelika Szafrańska z klasy Ia i Krzysztof Ulczycki z klasy Ic, a nagrody – aparaty cyfrowe, z pewnością przydadzą się do utrwalenie wakacyjnych przygód. (JN)

 
Nasz filmowy sukces PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 24 sierpnia 2011 15:45

Już w ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy tę jakże dla nas radosną wiadomość, że film „Nam chce się chcieć” wykonany przez Ewę Paliwodę i Dagmarę Kramarską, jeden z trzech wysłanych na ogólnopolski konkurs zorganizowany przez Fundację Instytut Rozwoju Komunikacji i Edukacji Think! z Warszawy, otrzymał wyróżnienie.

Ponieważ znaleźliśmy się w gronie 11 laureatów, otrzymaliśmy zaproszenie do Ministerstwie Rozwoju Regionalnego w Warszawie na uroczystą galę wręczenia nagród 6 grudnia 2010 r. Oczywiście zaproszenie przyjęliśmy i w poniedziałkowy (mikołajkowy) poranek wyruszyliśmy w daleka drogę do stolicy. Do Włocławka nie bez przeszkód, gdyż droga miejscami była zasypana śniegiem, podwiózł nas tata Dagmary, a stąd do stolicy pojechaliśmy pociągiem. Na miejscu okazało się, że warunki atmosferyczne wszędzie tak samo dały o sobie znać, gdyż Warszawa była tak samo zaśnieżona jak nasze kujawskie strony. Ponieważ do stolicy dojechaliśmy około 11, więc do rozpoczęcia gali mieliśmy sporo czasu, dlatego drogę z Dworca Centralnego do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego (MRR) znajdującego przy ulicy Wspólnej 2/4 odbyliśmy pieszo, pilotowani przez naszego opiekuna pana Janusza Graczyka i telefonicznie przez pracowników Fundacji. W MRR już nas oczekiwano, nieco zaskoczyła nas procedura wydania przepustek, „badanie” bagaży, przywitania przez Prezesa Fundacji Think! i ciepła herbata na rozgrzewkę. Kolejna miła niespodzianka czekała nas Sali, gdzie trwały przygotowania do rozpoczęcia gali, gdzie na naszych miejscach „czekały” na nas torby z drobnymi (pewnie mikołajkowymi) upominkami.

Zapraszamy do ogladania naszego filmu
Dim lights Embed Embed this video on your site

Uroczysta Galę rozpoczął pan Dariusz Danilewicz – prezes Fundacji, podkreślając olbrzymi wkład twórców wszystkich 236 filmów nadesłanych na konkurs w stworzenie „Filmowej Mapy Przemian” – czyli celu tego projektu.

Zainteresowanie konkursem oraz wysoki poziom prac przerosły nasze oczekiwania – podkreślił wiceminister MRR Adam Ździebło. - To dobra wiadomość ponieważ Fundusze Europejskie adresowane są również do młodzieży. Docierają do niej w formie stypendiów, ale też bogatszej oferty edukacyjnej czy nowoczesnej infrastruktury szkół. Minister Ździebło osobiście wręczał nagrody autorom 11 najciekawszych i najwyżej ocenionych filmów, wybranych przez kapitułę konkursu „Fundusze dla Polski, Filmowa Mapa Przemian”. Na zakończenie tej części uroczystości pan minister jeszcze raz pochwalił wszystkich autorów nagrodzonych filmów, oraz ich opiekunów, bez inspiracji których nie było ani gali, ani laureatów, oraz przypomniał, że wszystkie filmy można obejrzeć na kanale youtube „mapaprzemian”.

Po jakże miłej dla nas uczcie duchowej nastąpił równie miły poczęstunek dla ciała, bowiem zaproszono nas na obiad. Czekała na nas jeszcze jedna miła niespodzianka – wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego, które zrobiło na nas niesamowite wrażenie, dlatego po wyjściu uznałyśmy sobie, że byłoby dobrze tu wrócić z naszymi klasami.

Oto filmy naszych kolegów

Dim lights Embed Embed this video on your site
Dim lights Embed Embed this video on your site

Ale wszystko co miłe niestety szybko się kończy. Trzeba było pomyśleć o drodze powrotnej, a ze stolicy do Bądkowa jest naprawdę kawałek drogi. Udało się nam szczęśliwie dojechać tramwajem na dworzec, a stąd pociągiem do Włocławka, skąd odebrał nas i odwiózł do domu sam pan Dyrektor Ryszard Stępkowski. Z dumą pokazałyśmy panu dyrektorowi nasze nagrody, odebrałyśmy od niego gratulacje, a potem już w drodze do domu przypomnieliśmy, że z naszej szkoły do konkursu przystąpiły jeszcze dwa inne zespoły. Swoje filmy na konkurs wysłali również Wojtek Andrzejewski i Damian Sobkowski oraz Bartłomiej Urbański i Sebastian Pacholski, którzy równie ciężko się napracowali, ale mieli mniej szczęścia od nas. Bardzo dużo miłych słów pod adresem opiekunów nagrodzonych i pozostałych filmów padło już podczas gali, to właśnie pan Janusz Graczyk nas do udziału w konkursie zachęcał, potem doradzał, pomagał, dzięki czemu o nas, o naszej szkole i Bądkowie znów usłyszano w stolicy. (Dagmara i Ewa)

 


Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Pelagii Piotra
Jutro: Ireny Jana

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content