Rok szkolny 2003/2004
Zakończenie roku szkolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szafrańska Andżelika   
piątek, 11 maja 2012 20:05

25 czerwca 2004r. przeżywaliśmy zakończenie roku szkolnego. Przeżyjmy to jeszcze raz.

 

 

 

Poprawiony: sobota, 10 listopada 2012 17:28
 
Absolwenci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szafrańska Andżelika   
piątek, 11 maja 2012 20:02

Klasa IIIa:

Scan_205

Bączkowska Magdalena

Biernacka Agnieszka Anna

Biernacka Renata Anna

Czarniak Małgorzata Barbara

Fabisiak Ewelina

Gawrońska Joanna

Hofman Monika

Jabłońska Aneta Elżbieta

Jóźwiak Aneta

Jóźwiak Sławomir

Kaszubski Rafał

Kępara Wojciech Andrzej

Kotlarz Piotr

Lewandowski Paweł

Lewandowski Piotr

Machalski Sebastian

Małobłocka Ewelina

Małobłocki Rafał

Odważny Łukasz

Rawska Anna

Szopska Bożena Elżbieta

Walczak Sebastian Włodzimierz

Wiśniewska Monika

Zieliński Arkadiusz Józef

Żywica Daria

Wychowawca: p. Halina Dondalska

 


Klasa IIIb:

Scan_207

Bączkowski Maciej

Brzezińska Ewa

Cabański Mariusz

Chojnicki Mariusz

Dalasińska Karolina

Grzegórski Mariusz

Grzelak Ilona

Jasińska Beata

Kłos Tomasz Grzegorz

Kuropatwińska Alicja

Lewandowski Patryk

Muster Dawid

Muster Wioleta

Nowakowski Łukasz

Popiołkiewicz Radosław

Rakoca Jan

Smolińska Marta

Sobkowski Tomasz

Wardęga Ariel

Woźniak Sonia

Wódecki Ireneusz Gabriel

Zając Tomasz Roman

Zboińska Ewelina

Wychowawca: p. Ryszard Stępkowski

 


Klasa IIIc:

Scan_209

Chlewicki Dawid Krystian

Dąbek Agata

Dąbek Jacek

Dondalski Daniel Kamil

Erwińska Kamila

Figurowska Marlena

Gostyński Janusz Remigiusz

Gradowski Jakub

Gradowski Piotr

Grącikowska Ewelina Maria

Jaskólska Lidia

Kotowski Krystian Kamil

Lewandowski Łukasz Daniel

Majchrzak Aleksandra Małgorzata

Nocoń Magdalena

Pacholski Maciej

Sabała – Sobolewski Dawid

Skowrońska Monika

Stefańska Ilona

Szuflewski Bartosz

Szulc Sylwia Kamila

Tobolski Jacek

Urbańska Luiza

Woźniak Łukasz

Zapiec Edyta

Wychowawca: p. Maria Głowacka

Poprawiony: sobota, 26 maja 2012 12:09
 
Kółko historyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szafrańska Andżelika   
piątek, 11 maja 2012 20:01

Scan_201

 

Zanim 28 maja w Radziejowie Kamila Stolcman wywalczyła III miejsce w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Regionie „Bitwa pod Radziejowem – Płowcami w Historii i Legendzie” całą kilkunastoosobową grupę członków kółka historycznego, którzy do niego przystąpili, czekało kilka miesięcy solidnych przygotowań. Należało bowiem przeczytać kilkanaście książek i artykułów poświęconych nie tylko samej bitwie, ale Łokietkowi i jego czasom. Trudność polegała nie tylko na tym, że trzeba było przeczytać mnóstwo się naczytać, ale na trudności w zdobyciu niektórych pozycji (szczególnie tych, które dotyczyły szlaków turystycznych i zabytków). Eliminacje szkolne wygrała: Wioletta Wiśniewska, Ada Kowalska, Kamila Stolcman. Ponieważ jednak finał odbywał się w tym samym dniu, w którym dwie pierwsze dziewczyny były na wycieczce szkolnej, dlatego naszą szkołę reprezentowały: Kamila Stolcman, Justyna Skowrońska, Ola Baryza. Wielomiesięczne ślęczenie nad książkami i mapami przyniosło sukces Kamili – III miejsce.

 

Jednym z wiodących zadań kółka historycznego od dwóch lat jest poznawanie dziejów lokalnych gminy Bądkowo. To efekt realizacji autorskiego programu edukacji regionalnej. Niestety kapryśna pogoda tej wiosny (zimno i deszcz) uniemożliwiły zrealizowanie zaplanowanych wycieczek rowerowych po gminie, w trakcie których kółkowicze mieli szukać śladów przeszłości, aby je lokalizować, opisać i opracować. 12 czerwca o godzinie 10.00 wyruszyliśmy spod szkoły zaliczając kolejno: Kujawkę, Wysocinek, Wysocin, Kryńsk, Bachórkę, Jaranowo, Bądkowo. Przewodnikami po polnych drogach były dziewczyny z Wysocina. Naszym głównym celem było odszukanie w lesie na Bachórce zapomnianego cmentarza i dzięki Monice nam się to udało. Zastaliśmy rzeczywiście smutny widok. Zdewastowane groby, porozrzucane tablice. W dziewczynach obudziła się prawdziwa żyłka odkrywców i badaczy. Bez cienia lęku przedzierały się przez zarośla, aby na porośniętych mchem płytach nagrobnych, usuwając mech i zanieczyszczenia odczytać inskrypcje. Ku naszemu zdziwieniu najstarszy napis pochodził z roku 1799. W drodze powrotnej stanęliśmy nad kanałem Bachorza, żeby spróbować ustalić, gdzie to też w czasach Władysława Jagiełły w Bachórce (wtedy jeszcze Swarowie) mógł powstać młyn wodny. Nie znaleźliśmy niestety żadnych śladów – ale… postanowiliśmy w nowym roku szkolnym odbyć pieszą wędrówkę wzdłuż Bachorzy. Po 14.00 godzinie wróciliśmy szczęśliwie do Bądkowa. Wycieczka była udana, choćby z tego względu, że bądkowska część uczniów dopiero w jej trakcie uświadomiła sobie: „Jaka duża jest nasza gmina”. Józef Nowakowski.

 

Scan_204

 

Poprawiony: piątek, 25 maja 2012 22:46
 
Dzień patrona szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szafrańska Andżelika   
piątek, 11 maja 2012 19:55

Dnia 18.06.2004r. obchodziliśmy w naszym gimnazjum „Dzień Patrona”. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas szóstych wraz z opiekunami, by zaprezentować im małą cząstkę gimnazjalnej działalności artystycznej. Chcieliśmy przybliżyć gościom sylwetkę naszego patrona – Władysława Stanisława Reymonta. W programie zawarliśmy:

- przedstawienie fragmentu „Chłopów”

- konkurs krasomówczy „Pod kujawską strzechą, na kujawskich łąkach”

- występy muzyczno-wokalne i recytatorskie laureatów oraz wyróżnionych na konkursach

- zapoznanie przyszłych pierwszoklasistów z obiektem szkolnym.

 

Poprawiony: środa, 14 listopada 2012 16:08
 
Wycieczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szafrańska Andżelika   
piątek, 11 maja 2012 19:54

Podróżowanie jest specyficzną formą poznawania, wychodzenia poza obręb własnego miejsca zamieszkania, celem zdobycia wiedzy i wzbogacenia siebie w nowe krajobrazy. W myśl powiedzenia „cudze chwalicie swego nie znacie…” wybraliśmy się w czterodniową podróż, której celem był region krakowsko-częstochowski. Charakteryzuje się on wieloma atrakcyjnymi miejscami, od pięknych form skalnych Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ruin zamków, malowniczych krajobrazów, po wspaniałe zabytki Krakowa i Częstochowy.

Scan_195

Swoją wycieczkę rozpoczęliśmy od Jasnogórskiego sanktuarium, które „całego świata swojemu znaczeniem przerasta” jak pisał w roku 1568r. Grzegorz z Samborza. Sanktuarium to jest skarbnicą pamiątek narodowych, o czym mogliśmy się przekonać zwiedzając chociażby klasztorny skarbiec. Cenne wota zostawiali to królowie, a za ich przykładem hetmani, przywódcy powstań narodowych, artyści, pisarze, żołnierze. Jednak o wyjątkowości tego miejsca nie stanowią dzieła sztuki złotniczej, militaria, trofea wojenne,, insygnia władzy i sztandary. Skarbem niewątpliwie największym, przyciągającym zwłaszcza katolików jest obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. To właśnie z jej wizerunkiem zachowanym w umyśle i sercu podążyliśmy dalej, do Krakowa, gdzie czekała na nas „Wizyta królów na Wawelu. Stoi on na wysokim wzgórzu opasanym wstęgą Wisły i od prawie tysiąca lat czuwa nad Polską. Otwarte były dla nas wszystkie jego tajemnice. Każde miejsce niosło ze sobą coś interesującego. Bez względu na to, czy były to komnaty zamkowe, skarbiec, zbrojownia, czy katedra, w której spoczywają królowie i bohaterowie narodowi. Zdawaliśmy sobie sprawę, że dotykamy historii. Będąc w Katedrze Wawelskiej nie mogliśmy nie wejść na jedną z dziesięciu wież. Naszą uwagę skupiła ta najwyższa i najbardziej znana – Zygmunta, gdzie mieści się „król dzwonów i dzwon królów”. Każdy z nas dotykał jego serca wiedząc, że zapewni nam to szczęście i spełnienie marzeń. Zobaczyliśmy również „ową sławną” Smoczą Jamę, którą jak dowiedzieliśmy się od przewodnika aż do XVI wieku zamieszkiwali ludzie. Do tej pory pytamy siebie skąd wzięła się legenda o Smoku Wawelskim, którą opowiadali nam rodzice? To legendy właśnie dodają temu miastu atmosfery niepowtarzalności i unikalności. Krak, Rynek Krakowski, Sukiennice, historia dwóch wież kościoła Mariackiego, Pan Twardowski… ubarwił nam dzieciństwo. Kraków pożegnaliśmy z łzą w oku, którą jednak dotarliśmy w świat podziemi, labiryntów, kopalnianych korytarzy. Czekała na nas niezwykła i tajemnicza wędrówka po kopalni soli w Wieliczce. Wszystko to zachwycało: od kopalni św. Kingi aż po podziemne słone jeziora. Nawet nie przypuszczaliśmy, ile i co można zrobić z soli?! Trudno jest opisać wszystkie wrażenia jakich doznaliśmy odwiedzając wspomniane miejsca. Jeszcze trudniejszym jest przelać na papier krajobrazów jakie oferują spragnionym włóczęgi Tatry. Górskie widoki, piesze wędrówki: na Gubałówkę, nad Morskie Oko wypełniły nam kolejny dzień, który jak wszystko, co dobre szybko dobiegł do końca. Podobnie jak i nasza wycieczka. Z żalem w sercu rozstawaliśmy się z górami odprowadzając je smutnym wzrokiem z wnętrza autobusu. Choć czekały na nas jeszcze Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim (wstrząsający) dała o sobie znać nostalgia. Wracaliśmy do domu. Pomimo smutku, zadowolenia z przeżytych chwil, pełni wspomnień, którymi szybko chcieliśmy podzielić się z najbliższymi.

 

Scan_194

Opiekunami byli: p. Roman Mroczkowski, p. Ryszard Stępkowski, p. Halina Dondalska, p. Beata Wyborska. Udział w wycieczce brało 39 uczniów. Teresa Babicka.

Poprawiony: piątek, 25 maja 2012 22:33
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Boguslawa Tekli
Jutro: Gerarda Teodora

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content