Sport


XI Mityng Rzutowy w Pchnięciu Kulą im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Bądkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 20 sierpnia 2011 12:54

Już po raz XI Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" działający przy Publicznym Gimnazjum w Bądkowie organizuje mityng rzutowy poświęcony pamięci Eugeniusza Kwiatkowskiego; kulomiota, olimpijczyka z Rzymu urodzonego w Bądkowie. Tutaj w latach pięćdziesiątych zdobywał pierwsze sukcesy sportowe. W wieku 18 lat trafił do bydgoskiego "Zawiszy". Reprezentował Polskę w międzypaństwowych meczach lekkoatletycznych z USA, Związkiem Radzieckim, Niemcami, Francją, Wielką Brytanią, Norwegią, Finlandią. Uczestniczył w Mistrzostwach Europy w Sztokholmie i Belgradzie. W roku 1960 stanął na Stadio Olimpico w Rzymie podczas XVII Igrzysk Olimpijskich. Mityng rzutowy jest imprezą towarzyszącą dożynkom parafialno – gminnym.

Od lat organizator Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" zaprasza do udziału czołowych kulomiotów kraju, tak będzie i tym razem. Na rzutni zobaczymy także kulomiotów amatorów z Bądkowa.  Przypomnijmy, iż zwycięzcą X Mityngu Rzutowego w Pchnięciu Kulą został Sylwester Zieliński z LIUKS Kruszwica, wygrywając z Rafałem Kownatke (LKS Ziemia Pucka) różnicą zaledwie 1 cm. Obydwaj kulomioci i tym razem spotkają się na rzutni w Bądkowie. Rekord zawodów 19,29m od 2007r. należy do Dominika Zielińskiego z Lechii Gdańsk. Prezes UKS "Sokół" Zdzisław Etynkowski zaprasza kibiców lekkiej atletyki na stadion w Bądkowie 21.08.2011 o godzinie 16.00.

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2012 23:41
 
VIII Mityng Rzutowy im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Bądkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 01 kwietnia 2011 08:15

   Już od ośmiu lat na bądkowskim stadionie przy okazji dożynek, mieszkańcy Bądkowa i okolic, mogą uczestniczyć w święcie sportowych zmagań czołówki polskich miotaczy. Już po raz ósmy - odkąd Zdzisław Etynkowski, nauczyciel bądkowskiego gimnazjum zainicjował I Mityng Rzutowy dla uczczenia pamięci Eugeniusza Kwiatkowskiego znakomitego sportowca urodzonym w Bądkowie, jednego z najlepszych (na przełomie lat 50 i 60) w Polsce i Europie kulomiota, olimpijczyka z Rzymu, jego sportowe sukcesy zostały przypominane na bądkowskim stadionie, gdyż na taką pamięć absolutnie zasługują.

Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” działający przy Publicznym Gimnazjum w Bądkowie zorganizował VIII memoriał Eugeniusza Kwiatkowskiego. Pomysłodawca memoriałowych zmagań wraz z Zarządem UKS „Sokół” i tym razem zadbali o wyjątkowo wysoki poziom sportowy i organizacyjny. W memoriałowych zmaganiach wzięło udział 8 zaproszonych zawodników. Zawody rozegrano w kategorii juniora. Na starcie stanęli wszyscy medaliści ostatnich mistrzostw Polski.
   Tryumfatorem memoriału E. Kwiatkowskiego został Sylwester Zieliński (LIUKS Kruszwica), który w drugiej próbie uzyskał wynik 19,23m. Aktualny Mistrz Polski, czwarty zawodnik świata Przemysław Krawczak (AZS AWF Warszawa) zajął II miejsce z wynikiem 19,03m.Trzeci był Jacek Kalinowski (Zawisza Bydgoszcz) z wynikiem 17,44m. Czwarte miejsce zajął Marcin Wejchinand (MKL Toruń) z wynikiem 16,30m.
   Kolejne miejsca zajęli amatorzy pchnięcia kulą: Tomasz Mielcarek (Chełmce, 12,59m) oraz niedawni uczniowie naszego gimnazjum, wychowankowie UKS „Sokół”: Sebastian Świercz (11,34m), Patryk Lewandowski (11,12m), Piotr Długozima (11,11m).
Zawody obejrzało ponad tysiąc gości dożynkowych, w tym z pewnością wielu kibiców lekkiej atletyki, którzy stworzyli dla kulomiotów prawdziwą sportową atmosferę (co podkreślali wszyscy uczestnicy memoriału). Czołowi kulomioci kraju nie ukrywali swego zaskoczenia silną obsadą memoriału, bardzo dobrą organizacją, liczną i wspaniałą publicznością na bądkowskim stadionie. Prezes UKS „Sokół” Zdzisław Etynkowski dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i popularyzacji memoriału. (JN)

Poprawiony: poniedziałek, 06 maja 2013 17:29
 
IX Mityng Rzutowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 marca 2011 11:29

DSC_0087

   Już po raz IX Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" działający przy Publicznym Gimnazjum w Bądkowie zorganizował mityng rzutowy poświęcony pamięci Eugeniusza Kwiatkowskiego; kulomiota, olimpijczyka z Rzymu urodzonego w Bądkowie. Tutaj w latach pięćdziesiątych zdobywał pierwsze sukcesy sportowe. W wieku 18 lat trafił do bydgoskiego "Zawiszy". Reprezentował Polskę w międzypaństwowych meczach lekkoatletycznych z USA, Związkiem Radzieckim, Niemcami, Francją, Wielką Brytanią, Norwegią, Finlandią. Uczestniczył w Mistrzostwach Europy w Sztokholmie i Belgradzie. W roku 1960 stanął na Stadio Olimpico w Rzymie podczas XVII Igrzysk Olimpijskich.

   Mityng rzutowy jest imprezą towarzyszącą dożynkom i tym razem był jednym z punktów Dożynek Parafialno; Gminnych. Od lat organizator Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" zaprasza do udziału czołowych kulomiotów kraju. W Bądkowie startowali m.in.: Leszek Śliwa, Jarosław Cichocki, Łukasz Klebs, Grzegorz Pankau, Dominik Zieliński, Sylwester Zieliński, Przemysław Krawczak, Jacek Kalinowski. Gośćmi mityngów byli: Aneta Szczepańska, Janusz Gassowski, Wincenty Dybalski, Katarzyna Kowalska, Marian Nowakowski.Zwycięzcą IX Mityngu Rzutowego w Pchnięciu Kulą został Marcin Górzyński z SKLA Sopot z wynikiem 18,06m; szósty zawodnik ostatnich Mistrzostw Polski w Bydgoszczy. II miejsce zajął faworyt zawodów Rafał Kownatke z LKS Ziemi Puckiej, który pchnął kulę na odległość 17,98m ; czwarty zawodnik MP w Bydgoszczy. Trzeci Daniel Domaradzki z AZS-AWF Gdańsk zyskał wynik 14,77m. Wśród amatorów zwyciężył Hubert Pańka z wynikiem 12,59m, drugi był Mariusz Kapara; 12,50m, trzeci Sebastian Świercz; 11,90m (wszyscy z Bądkowa). Najmłodszy z uczestników, czternastoletni Szymon Strzelecki (UKS "Sokół) uzyskał kulą 4kg wynik 11,38m. Wszyscy zawodnicy podkreślali wyjątkowy klimat memoriału i wspaniały doping publiczności. Rekord zawodów 19,29m od 2007r. należy do Dominika Zielińskiego z Lechii Gdańsk.

   Prezes UKS "Sokół" Zdzisław Etynkowski dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy: Urząd Gminy; Wójt Gminy Bądkowo, Barbara i Marian Chojniccy, Paweł Włodarski, Józef Łyczak, Remigiusz Krajewski, Andrzej Pańka, Dariusz Danielak, Tomasz Kumor, Jarosław Szczupakowski, Grzegorz Skowroński, Piotr Kwiatkowski, Krzysztof Jaromiński, Janusz Wesołowski, Grzegorz Kubiak, Centrum Edukacji Kadr w Toruniu; Liceum Dla Dorosłych w Bądkowie, Stowarzyszenie Producentów Trzody Chlewnej "Bądkowo", Spółdzielnia Kółek Rolniczych Bądkowo, Gminna Spółdzielnia "SCh" w Bądkowie, Publiczne Gimnazjum w Bądkowie.

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2012 23:41
 
X jubileuszowy Mityng Rzutowy im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Pchnięciu Kulą w Bądkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 września 2010 02:00

Już po raz X Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" działający przy Publicznym Gimnazjum w Bądkowie zorganizował mityng rzutowy poświęcony pamięci Eugeniusza Kwiatkowskiego; kulomiota, olimpijczyka z Rzymu urodzonego w Bądkowie. Tutaj w latach pięćdziesiątych zdobywał pierwsze sukcesy sportowe. W wieku 18 lat trafił do bydgoskiego "Zawiszy". Reprezentował Polskę w międzypaństwowych meczach lekkoatletycznych z USA, Związkiem Radzieckim, Niemcami, Francją, Wielką Brytanią, Norwegią, Finlandią. Uczestniczył w DSC_0122Mistrzostwach Europy w Sztokholmie i Belgradzie. W roku 1960 stanął na Stadio Olimpico w Rzymie podczas XVII Igrzysk Olimpijskich. Mityng rzutowy jest imprezą towarzyszącą dożynkom parafialno – gminnym w Bądkowie, który w tym roku odbyły się w niedzielę 22.08. Tegoroczny mityng przypadł w 25. rocznicę śmierci sportowca oraz 50. jego startu w rzymskich igrzyskach. Organizator, UKS „Sokół” jubileuszowym zmaganiom nadał wyjątkowy charakter, zapraszając szóstkę czołowych kulomiotów kraju, aranżując wystrój rzutni na miarę jubileuszu. Uznanie dla memoriałowych zmagań przekazał Polski Komitet Olimpijski, przeznaczając nagrody dla uczestników, życząc zawodnikom rekordowych wyników, a działaczom wytrwałości w promocji idei olimpijskiej w Bądkowie. Na stronie internetowej PKOL będzie można znaleźć galerię z bądkowskich zawodów. Na rzutni w Bądkowie stanęło 10 zawodników. W kategorii zawodników ligowych wspaniała walka rozegrała się pomiędzy Sylwestrem Zielińskim (LIUKS Kruszwica) a Rafałem Kownatke (LKS Ziemia Pucka). Już w serii próbnej Zieliński pchnął kulą na odległość 19,10m, co zapowiadało niezwykłe emocje. W konkursie zwyciężył różnicą 1 cm z Kownatke, uzyskując wynik 18,48m. Drugi, Kownatke, sam odczytał wynik swojego rzutu – 18,47m. III miejsce zajął Marcin Górzyński (SKLA Sopot), ubiegłoroczny zwycięzca z wynikiem 16,76m, a Jacek Kalinowski (Zawisza Bydgoszcz) zajął IV miejsce ustanawiając wynikiem 16,69 rekord życiowy. V i VI miejsce zajęli zawodnicy MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie – Łukasz Klebs (15,30m), oraz Marcin Klon (14,87m). Wśród amatorów dwaj zawodnicy, bracia, Wojciech i Mariusz Kępara uzyskali jednakowe odległości – 12,71m i oni zostali zwycięzcami jubileuszowych zawodów. Trzeci był najmłodszy uczestnik mityngu – Szymon Strzelecki, reprezentant UKS „Sokół” (11,73m), a czwarty weteran zmagań memoriałowych – Remigiusz Krajewski (11,19m). Wszyscy zawodnicy podkreślali wystrój rzutni i doping już dobrze znającej się na kuli widowni. X mityng był okazją aby podziękować sponsorom i pasjonatom sportu w Bądkowie. Takie szczególne wyróżnienie ze strony UKS „Sokół” spotkało Państwa Barbarę i Mariana Chojnickich, którzy od pierwszego mityngu współpracują z organizatorem. Pomysłodawca i główny organizator zawodów, Zdzisław Etynkowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji memoriału.

Poprawiony: niedziela, 18 listopada 2012 11:19
 
Zarząd UKS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 października 2006 08:00

sokol

Skład zarządu:

Prezes: Zdzisław Etynkowski

Sekretarz: Dorota Strzelecka

Członkowie zarządu: Janusz Wesołowski, Dariusz Danielak

Poprawiony: niedziela, 18 listopada 2012 16:24
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Pelagii Piotra
Jutro: Ireny Jana

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content