ROK SZKOLNY 2007/2008
Dobre samo się chwali… (15.11.2007) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

lekko

Od siedmiu lat w trakcie dożynek gminnych, święta rolniczego trudu towarzyszą zmagania memoriałowe miotaczy. To zasługa Zdzisława Etynkowskiego, który inicjując Mityngi rzutowe ku czci Eugeniusza Kwiatkowskiego – uchronił przed zapomnieniem tę niezwykła postać urodzonego w Bądkowie - znakomitego sportowca i olimpijczyka z Rzymu. Co roku o tym bardzo udanym przedsięwzięciu, znakomicie promującym nasza szkołę i gminę, pisze obszernie lokalna prasa. Tym bardziej miło, gdy pomysł i jego rozmach znajdują uznanie poza naszym środowiskiem. O VII Mityngu rzutowym bardzo ciepło napisano w 10 numerze Miesięcznika PZLA „Lekkoatleta”. Bo dobre samo się chwali. (JN)

 

alt

 
Mistrzowie pędzla są w naszej szkole… (17.11.2007) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Suchara   

   Zawsze miło jest pisać o sukcesach naszych gimnazjalistów, bowiem każdy z nich jest spełnieniem uczniowskiego ślubowania i osobistego zobowiązania się do godnego reprezentowania szkoły na zewnątrz. 17 listopada w Raciążku - w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Dla Dzieci „Gdybym był malarzem” - III miejsce zajął Marcin Majchrzak z klasy IIIb, natomiast Konrad Kaszubski z klasy IIb – otrzymał wyróżnienie.

   A że artystów w naszej szkole nie brakuje – z przyjemnością informujemy, że równie znaczący sukces artystyczny w Powiatowym Konkursie Plastycznym na projekt plakatu profilaktycznego pn.: „Nastolatka wyczyny bez narkotyków, alkoholu i nikotyny” – III miejsce uzyskała Karolina Andrzejewska z klasy IIIb. W tych sukcesach swój mały udział ma również Małgorzata Hejman – nauczycielka sztuki, pod okiem której uczniowie przygotowywali się do Konkursów . Gratulacje. (JN)

 
Próbne egzaminy gimnazjalne – czyli cała prawda o wiedzy uczniów (21-22.11.2007) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

   Za nami kolejna edycja próbnych egzaminów gimnazjalnych dla trzecioklasistów. Co prawda nie jest to obowiązek szkoły, a jedynie dobra wola, ale w trosce o dobre imię szkoły i możliwie najlepsze wyniki prawdziwych egzaminów, które będą w kwietniu 2008 roku – w ciągu dwu listopadowych dni uczniowie klas trzecich rozwiązywali testy egzaminacyjne. 21 listopada pisali test z przedmiotów humanistycznych, nazajutrz - z części matematyczno-przyrodniczej. Sprawdzanie testów, zliczanie punktów, nanoszenie ich na arkusze, zrobienie zestawień zbiorczych i…. wyciągnięcie wniosków zajęło nauczycielom kilka wieczorów. Wyniki zostały przedstawione uczniom (pod rozwagę) oraz rodzicom na wywiadówce (aby stosownie do indywidualnych osiągnięć: nagrodzili lub zdyscyplinowali swe pociechy). Wyniki przedstawiają się następująco:

 

listo070


I. Część humanistyczna: (na 50 pkt. możliwych do uzyskania).

Średnia szkoły: 30,88 pkt.
Klasa IIIa – 33,48 pkt.; Klasa IIIb – 32,11 pkt.; Klasa IIIc – 27,06 pkt.

II. Część matematyczno-przyrodnicza: (na 50 pkt. możliwych do uzyskania)

Średnia szkoły: 21,41 pkt.
Klasa IIIa – 24,05 pkt.; Klasa IIIb – 19,00 pkt.; Klasa IIIc – 21,18 pkt.

 
Dołożyliśmy się do "Góry Grosza" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

    Również w tym roku Samorząd włączył się w Ogólnopolską Akcję pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Góra grosza 2007”. Przez kilka dni dziewczyny z SU dyżurowało na korytarzu szkolnych, odwiedzały klasy – aby osoby o wielkim sercu – zamiast Chipsów czy Snickersa – drobne monety wrzuciły do puszki. A potem była wielka frajda zliczania zebranych monet. Segregacja według nominałów, ustawienie słupków po 10 sztuk, wreszcie zsumowanie. Wynik w tym roku był imponujący. Zebraliśmy 180,87 zł.

 

 Lp.   Nominał   Liczba monet   Razem kwota 
  1.    1 gr    6350 szt.       63,50 zł
  2.    2 gr    2526 szt.       50,52 zł
  3.    5 gr      705 szt.       35,25 zł
  4.   10 gr        93 szt.         9,30 zł
  5.   20 gr        44 szt.         8,80 zł
  6.   50 gr        11 szt.         5,50 zł
  7.    1 zł          6 szt.         6 zł
  8.    2 zł          1 szt.         2 zł
  R      180,87 zł

   

Szczególne podziękowania należą się dziewczynom z klasy IIc: Oli Kotlewskiej i Milenie Kotnych, które poświęciły wiele przerw na zbiórkę i zliczanie groszaków, oraz p. Beacie Wyborskiej – opiekunowi SU i dobremu duchowi tej akcji. Cała zebrana kwota (ważąca 13,76 kg) została wysłana do Towarzystwa Nasz Dom organizatora zbiórki. (JN)

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 15

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Filipa Pauliny
Jutro: Augustyna Juliana

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content