ROK SZKOLNY 2007/2008
Pozazdrościli Ikarowi… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

     Drugi rok działalności modelarni lotniczej zaowocował pierwszym startem naszych modelarzy w zawodach najmniejszych szybowców halowych klasy F1N. Odbyły się one 23.02.2008 r w hali OSiR we Włocławku. O godzinie 15:00 nastąpiła rejestracja zawodników i krótki trening pozwalający wstępnie wyregulować przygotowane modele. Naszą szkołę reprezentowali trzej uczniowie z klasy IIA: Jakub Durniat (kapitan reprezentacji, twórca naszej strony internetowej), Damian Jaworski (najdłuższy lot naszego zespołu), Mateusz Wiśniewski (od niego i jego pionierskich konstrukcji zaczęła się nasza modelarska przygoda). Zawodników podzielono na trzy kategorie wiekowe. Pierwsza - chłopcy do lat 14; Druga - dziewczęta do lat 14; Trzecia chłopcy i dziewczęta powyżej 14 roku życia.

     Odbyły się trzy kolejki lotów oficjalnych (według przepisów FAI), po dwie próby każda. W międzyczasie można było doregulować model w specjalnie wydzielonej strefie lub wymienić uszkodzony na zastępczy przygotowany przez organizatora. Najdłuższy czas lotu uzyskał reprezentant Kruszyna 16 sekund. Nasz najlepszy wynik to tylko 6 sekund. Po zakończeniu lotów oficjalnych była chwila, w której wszyscy uczestnicy znaleźli się na parkiecie i…nagle przestrzeń między sufitem a podłogą zaroiła się od „N”-ek. Jedne startowały inne kończyły lot. Trudno o tym pisać, trudno dobrać właściwe słowa. Trzeba to po prostu zobaczyć. Jednak najważniejszym doświadczeniem wyniesionym z zawodów to powszechna życzliwość i uśmiechy na twarzach. Po ogłoszeniu wyników klasyfikacji końcowej rozdano medale, puchary i dyplomy - indywidualnie i drużynowo. Był czas na pamiątkowe zdjęcia, wywiady i rozmowy (wiadomo, o czym). Na koniec odbył się pokaz lotu śmigłowca elektrycznego sterowanego radiem i lekkiego górnopłata własnej konstrukcji zrobionego przez modelarza z Kruszyna. (Paweł Popławski)

 
W naszej gminie jest tyle ciekawych miejsc… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Suchara   

IMG_0771   Projekt „Przyjaznej szkoły” małymi krokami zmierza ku końcowi. Zanim jego uczestnicy dopracują swoje prezentacje  należało odwiedzić te  miejsca, o których dowiedzieli się czytając o nich w „Bądkovianach” (materiały są dostępne w Gminnej Bibliotece). W sobotę 23 lutego, nie zważając na niezbyt sprzyjająca pogodę, odbyliśmy ponad 100 kilometrową  podróż na trasie: Jaranowo – Łowiczek – Łowkowice – Marszałkowo – Święte – Kruszynek – Krzywosądz – Byczyna – Płowce – Wysocin – Bądkowo. O każdym z tych miejsc była krótka opowieść dotycząca ich dziejów oraz osób z nimi związanych. Wycieczka była pożyteczna choćby dlatego, że znaleźliśmy kilka interesujących faktów (np. na cmentarzach w Łowiczku i Ostrowąsie), które zostaną wykorzystane w pracach przygotowywanych przez uczniów, ale ważniejsze było to, że kilkoro z nich po raz pierwszy było w tej części naszej gminy. To, czego szukaliśmy, co chcemy zebrać i uchronić przed zapomnieniem. (JN)

 
Konkurs UKIE na półmetku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Na początku lutego byliśmy z wizytą w radziejowskim liceum, aby od osób mających doświadczenie dowiedzieć się, jak tworzyć projekty wymiany młodzieżowej. Umówiliśmy się wtedy na kolejne spotkanie już w naszej szkole, aby mogło to poznać więcej uczniów, a nie tylko troje realizujących projekt. We wtorek, 25 lutego – gościliśmy w Bądkowie grupę uczniów radziejowskiego liceum oraz ich opiekuna - Ilonę Włosińską, nauczycielkę języka niemieckiego i organizatorkę wielu projektów międzynarodowej wymiany młodzieży. Tym razem o przeżyciach i doświadczeniach opowiadali uczniowie, ilustrując opowieść prezentacja multimedialną. Spotkanie trwało całe dwie godziny – co najlepiej świadczy, jak było pożyteczne, interesujące i potrzebne. Na koniec radziejowska młodzież spotkała się ze wszystkimi uczniami klas trzecich – aby opowiedzieć o swojej szkole i zachęcić do kontynuacji nauki w Radziejowie – jak to już uczyniła „nasza” Kasia Lewandowska, która serdecznie przyjęli jej niedawni koledzy. Spotkanie nie doszłoby do skutku, gdyby nie życzliwość dyrektora radziejowskiego liceum – Grzegorza Sobczaka, za co składam serdeczne podziękowanie. (JN)


IMG_0795

 
Błażej i Bartek godnie reprezentują naszą szkołę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Suchara   

   Nawiązując do wcześniejszych informacji o walce Błażeja Madajczyka w eliminacjach olimpiady przedmiotowej z chemii i zakwalifikowaniu się do finału wojewódzkiego (nastąpi 7 marca, a nie lutego jak wcześniej informowaliśmy) miło jest poinformować, że Błażej z podobnym skutkiem zakończył eliminacje rejonowe konkursu przedmiotowego z geografii. Wiodącym hasłem tegorocznej edycji był „Basen Morza Śródziemnego” W naszym województwie z testami kwalifikacyjnymi zmagało się  ponad 460 uczniów, a do finału zostało zakwalifikowanych 69 – wśród nich Błażej. O wielkości jego sukcesu świadczy fakt, że nasz rejon obok niego reprezentować jeszcze będzie jeden uczeń z Włocławka i dwóch z Radziejowa. Wielkie brawa dla ucznia i jego nauczycielki – Marii Głowackiej.

   W ostatnia sobotę, 23 lutego w eliminacjach rejonowych konkursu matematycznego z baaardzo trudnymi zadaniami zmagał się Bartosz Wesołowski, któremu w ponadprogramowym poznaniu i opanowaniu zawiłości matematycznych pomagała Beata Wesołowska (prywatnie mama Bartka). Trzymajmy kciuki również za Bartka – bo to również odważny uczeń naszego gimnazjum i tylko szkoda, że tak niewielu zechciało dać sobie szansę na sukces. (JN)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 15

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Filipa Pauliny
Jutro: Augustyna Juliana

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content