ROK SZKOLNY 2007/2008
Z wizytą u pań z KGW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

   Prosto ze spotkania w Urzędzie Gminy udaliśmy się na drugie – z paniami z KGW w Łowiczku i Kaniewie. (Nie zarwaliśmy lekcji, ponieważ wykorzystaliśmy ferie). Nasze spotkanie było również związane z konkursem unijnym. Od dawna wiadomo, że koła gospodyń z tych dwóch miejscowości są wizytówkami gminy. Liczne artykuły i fotoreportaże o pomysłach tych pań oraz wyniki ankiet przeprowadzonych wśród gimnazjalistów pozwoliły nieco inaczej spojrzeć na wioski, w którym przyszło nam mieszkać. Przecież zapach siana, czyste powietrze czy nawet pasąca się na łące krasula mogą być tym „czymś”, co powinno zachwycić rówieśnika z któregoś z europejskich krajów. O tym, czy tok myślenia podzieliły nasze rozmówczynie - Panie: Kotlewska i Jaskólska – również napiszemy w gazecie. Godzi się jeszcze dodać, że pączki były naprawdę pyszne. (JN)


IMG_0730

 
SUPER, SUPER, SUPER WIADOMOŚĆ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

   Dotarła do nas szczęśliwa widomość Nasza szkoła zakwalifikowała się do drugiej tury konkursu ogłoszonego przez gazetę Super Express. Znaleźliśmy się wśród piętnastu gimnazjów z całej Polski. To jeszcze nie koniec emocjonujących zmagań. Laureaci już powinni zacząć przygotowania do drugiego etapu, a do wygrania są wspaniałe nagrody.

 

konsuper

Cytat za artykułem w gazecie Super Express

 

Już rusza drugi etap konkursu Super Szkoła!

Patronat nad konkursem "Super Szkoła" objęła pani prezydentowa Maria Kaczyńska.

Gratulujemy zwycięzcom pierwszego etapu. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta. Przyszło aż kilka tysięcy zgłoszeń, spośród nich wyłoniliśmy 45 najlepszych szkół.

To nie koniec emocjonujących zmagań. Laureaci już powinni zacząć przygotowania do drugiego etapu, bo zapowiada się ostra konkurencja. Przypominamy uczestnikom zasady.

Szkoły podstawowe mają przygotować projekt gazetki szkolnej, gimnazja wywiad z lokalną osobowością, a licea fotoreportaż. Nasi stali Czytelnicy nie powinni mieć problemu z zadaniem, bo we wcześniejszych numerach swoich wskazówek udzielili wam eksperci.

Termin nadsyłania prac mija już 15 kwietnia 2008 roku (zadecyduje data stempla pocztowego). Do pracy konkursowej musi być dołączona opinia kuratora oświaty.

Gazetkę, wywiad i fotoreportaż będzie oceniać specjalnie powołane jury. Zasiądą w nim znane osobowości: słynny bokser Przemysław Saleta (40 l.), aktorka Joanna Jabłczyńska (22 l.) i prezenter Tomasz Zubilewicz (46 l.) oraz przedstawiciele naszej redakcji i sponsora. Jurorzy wyłonią 3 najlepsze prace. Będą zwracać uwagę przede wszystkim na kreatywność, oryginalność i profesjonalizm.

Jest o co walczyć. Każda ze zwycięskich szkół otrzyma tytuł Super Szkoły oraz wyposażenie wybranej pracowni - filmowej (ekran, projektor, 2 kamery cyfrowe, zestaw kina domowego i filmy na DVD), fotograficznej (3 aparaty cyfrowe lustrzanki, 3 pamięci memory stick flash, 2 stanowiska komputerowe, drukarka i oprogramowanie) lub biblioteki multimedialnej (lektury książkowe, encyklopedie multimedialne, słowniki, kursy językowe, repetytoria i 2 stanowiska multimedialne). Każda wartości 18 tys. zł!

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.superszkola.superexpress.pl

 
„Odważmy się być wolnymi” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

     W styczniu przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Odważmy się być wolnymi” Jego organizatorem jest Muzeum Historii Polski w Warszawie. Głównym celem projektu jest wzmocnienie identyfikacji młodzieży z najbliższym jej  środowiskiem lokalnym oraz uświadomienie roli jednostki w tworzeniu historii narodu i kraju. Trudnego zadania opracowania prezentacji multimedialnej, urodzonego w Bądkowie w 1893 roku pułkownika Przemysława Barthel de Weydenthal podjęła się Justyna Wasilewska, uczennica klasy IIIc. Według Józefa Piłsudskiego był jednym z najwybitniejszych oficerów legionowych, a jednak został zapomniany przez historię i  jest niemal nieznany w naszym środowisku.(JN)

 
Walczymy o II etap konkursu „Super szkoła” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Suchara   

konsuper

   Przez cały styczeń gimnazjaliści wypowiadali się o swojej szkole i nauczycielach w specjalnych ankietach opracowanych przez organizatora ogólnopolskiego konkursu „Super szkoła.” Swoje opinie wyraziło 168 na 178 gimnazjalistów - czyli aż 94,38% - co należy uznać za wynik bardzo dobry, ponieważ cała akcja przypadła na okres dużej nieobecności uczniów na zajęciach, spowodowanych okresem przeziębień i grypy. Zostaliśmy zakwalifikowani do II etapu konkursu.Miło nam poinformować, że patronat nad tą edycją konkursu "Super Szkoła" objęła Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska. Sprawami organizacyjnymi konkursu zajęli się J. Nowakowski i J. Graczyk. (JN)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 15

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Klaudii Eufemii
Jutro: Ludomira Benedykta

Dziennik elektroniczny

Czas

Ulti Clocks content