ROK SZKOLNY 2007/2008
Kolejne projekty edukacyjne nie pozwolą się gimnazjalistom nudzić PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Suchara   

mojaszkola   Na przełomie starego i nowego roku nasza szkoła przystąpiła do dwu kolejnych projektów edukacyjnych. Jedno jest pewne, ani uczniowie ani nauczyciele odpowiadający za realizację zadań związanych z tymi projektami, nie będą mieli czasu na nudę. Pierwszy z projektów nosi nazwę: „Nasza szkoła w Unii Europejskiej” jego organizatorem jest Urząd Komitetu Integracji Europejskiej. Troje uczniów (bo tylu tylko może liczyć zespół: Dominika Wojtczak, Przemek Górniak i Bartek Wesołowski) pod opieką nauczyciela (Józef Nowakowski) będą proponować społeczności szkolnej przedsięwzięcia związane z różnorodnością kultur i społeczeństw europejskich, z uwzględnieniem polskiej kultury i tradycji oraz naszego wkładu w europejskie dziedzictwo. Ważnym elementem programu jest zredagowanie dwu prawdziwych gazet wg 4 tematów zaproponowanych przez UKiE. O tym jak trudno będzie o sukces świadczy jeden fakt. Do konkursu przystąpiło 1900 szkół z całego kraju. Więcej informacji o konkursie: www.mojaszkola.ukie.gov.pl

szbezprz   Drugi projekt nosi nazwę: „Jest taka biblioteka na kliknięcie myszką” - został opracowany i zgłoszony przez J. Nowakowskiego i J. Graczyka w odpowiedzi na Konkurs „Gazety Pomorskiej” i Fundacji Grupy TP pn. Szkoła bez przemocy” Jeśli tylko projekt zostanie zakwalifikowany do realizacji (ubiegamy się o dotację 5.000), to po feriach przystąpimy do kilkumiesięcznych dodatkowych zajęć - zgodnie ze starą zasadą: lepiej zapobiegać niż… (JN)

 
Błażej wśród olimpijczyków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

logim Ze wszystkich szkolnych konkursów najbardziej miarodajnymi i wymagającymi są Olimpiady przedmiotowe. Udział w nich to wielomiesięczny wysiłek ucznia i także nauczyciela, ale stwarza to szansę walki o zaszczytne miano laureata i ... zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego. Sukces ucznia wymaga ogromnej ilości czasu z książką – dlatego chętnych jest coraz mniej. Z tym większą satysfakcją informujemy, że w tym roku szkolnym Błażej Madajczyk (przygotowywany przez p. Ewę Junczys) 18 styczna br. po eliminacjach rejonowych Olimpiady z chemii zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, do którego przystąpi 7 lutego. Mało tego, 16 lutego rozpoczyna eliminacje rejonowe z geografii (pomaga mu w tym p. Maria Głowacka). Trzymamy kciuki za Błażeja. (JN)

 
Wypadek Michałka poruszył nasze serca… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

     Tragiczny wypadek Michałka Łaptuty opisany w „Gazecie kujawskiej” poruszył do głębi całą społeczność szkolną. Nauczyciele gimnazjum i Samorząd Uczniowski rozpoczęli zbiórkę pieniędzy, aby choć trochę wesprzeć rodziców Michałka w rehabilitacji, a chłopcu pomóc w szybszym powrocie do zdrowia. Zebraliśmy 760 zł – które 30 stycznia przesłano na konto specjalne chłopca. W tę akcję zaangażowały się p. Beata Wyborska i Halina Dondalska. (JN)

 
Gimnazjaliści z wizytą w Urzędzie Gminy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

IMG_0717   6 lutego umówiliśmy się na spotkanie z Januszem Zarembą – Wójtem Gminy oraz Dariuszem Skierkowskim – Przewodniczącym rady Gminy. Cel wizyty związany był z dwoma projektami edukacyjnymi realizowanymi obecnie w szkole. Uczniów przygotowujących artykuł do konkursowej gazety w konkursie UKIE bardzo interesował problem „udziału” naszej gminy w Unii Europejskiej. Pytali dwie najważniejsze osoby w gminie o to, czy i w jakim stopniu skorzystaliśmy z możliwości i środków jakie daje nasze uczestnictwo w UE. Przede wszystkim pytali (oczywiście póki co retorycznie) czy gdyby młodzież szkolna przystąpiła do jednego z kilku projektów wymiany młodzieżowej, to czy możliwe byłoby wsparcie ze strony władz gminy. Drugi problem dotyczył konkursu Justyny – wiązał się z bohaterem jej poszukiwań i przygotowywanej prezentacji, a dokładniej mówiąc – z przypadającą w przyszłym roku 90-ta rocznica jego śmierci. Więcej szczegółów ze spotkania znajdzie się niebawem w gazecie,(ukażecie w końcu lutego), do lektury której już teraz zapraszamy. (JN)

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 15

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Klaudii Eufemii
Jutro: Ludomira Benedykta

Dziennik elektroniczny

Czas

Ulti Clocks content