ROK SZKOLNY 2008/2009
Jasełka na zakończenie nauki w 2008 roku PDF Drukuj Email

DSC_0128   To już kilkuletnia gimnazjalna tradycja, że w ostatnim dniu nauki w grudniu, przed przerwą świąteczną, cała społeczność szkolna spotyka się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w podniosłej uroczystości religijnej, wprowadzającej w atmosferę Świąt, Wigilii i Pasterki - jaką są jasełka. Oczywiście nieco wcześniej uczniowie spotykali się ze swymi wychowawcami w klasach: był opłatek, życzenia i prezenty oraz wspólny „słodki” poczęstunek przygotowywany przez uczniów. W tym roku po raz pierwszy jasełka przygotowywała gimnazjalna katechetka – Mariola Centkowska, którą przez kDSC_0133ilka ostatnich tygodni wspierała Małgorzata Kwiatkowska. A trud w przygotowanie występu i scenografii był bardzo duży, zważywszy że dwie osoby musiały zapanować nad blisko 50-cio osobową grupą występujących. Trud nie poszedł na marne, gdyż uczniowie doskonale wczuli się w swoje kwestie i z wdziękiem je odegrali. Zatem brawa były głośne i zasłużone. Potem były życzenia od dyrektora dla uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi i miła dla uszu uczniów wiadomość że przerwa świąteczna potrwa aż do… 2 stycznia 2009 roku. (JN)

 
Za rękę z Einsteinem - czyli o tym, że coraz lepiej radzimy sobie z projektami PDF Drukuj Email

zarezelogo   Kiedy do gimnazjum dotarła informacja o możliwości ubiegania się o przyjęcie szkoły do projektu „Za rękę z Einsteinem”, projektu, który dzięki współpracy z ośrodkami akademickimi (tak, tak! To nie pomyłka!) pozwala poszerzyć i uatrakcyjnić naszą ofertę edukacyjną dla gimnazjalistów, decyzja mogła być tylko jedna. Występujemy o akredytację. Argumenty mieliśmy mocne – składają się na nie poprzednie projekty i osiągane w nich sukcesy, chętni do podejmowania wysiłku uczniowie i gotowi do współpracy nauczyciele.

   25 listopada z gotowym wnioskiem do Bydgoszczy pojechali dyr. Ryszard Stępkowski i Andrzej Kuczyński, który zgodził się wziąć na swoje barki koordynację projektu, gdyby nasza szkoła spełniła warunki stawiane przez organizatorów. Z naszego powiatu obok naszej szkoły o włączenie do projektu ubiegały się także gimnazja z Konecka, Zbrachlina i Stawek. Dziś, 18 grudnia z prawdziwą satysfakcja możemy się pochwalić, że nasza szkoła i gimnazjum w Stawkach pomyślnie przeszły proces rekrutacji i niebawem nasi gimnazjaliści rozpoczną trzyletnią przygodę z pogłębianiem wiedzy z matematyki, fizyki, chemii i języka angielskiego oraz technologii informacyjno-technologicznych. Na koniec rzecz najważniejsza: – a wszystko to: dodatkowe zajęcia, wyjazdy do placówek naukowych, wizyty naukowców w naszej szkole – za darmo. Jedno jest pewne – zarówno uczniów jak i nauczycieli aż do czerwca 2012 roku czeka nie lada wyzwanie. Ale… spoko, damy radę. (JN)

efs

 
Gimnazjalne jasełka w GOK-u PDF Drukuj Email

17 grudnia gimnazjaliści uświetnili wigilijne spotkanie bądkowskiego Koła Emerytów i Rencistów. Uroczystość zaszczycili swa obecnością ks. kanonik Antoni Tabak i Wójt Gminy – Janusz Zaremba. Mariola Centkowska (katechetka) i Małgorzata Kwiatkowska (pedagog szkolny) przygotowały oprawę artystyczną – jak łatwo się domyślić – były to jasełka. Były brawa dla uczniów i opiekunów oraz słodki poczęstunek. (JN)

 
Wiedzcie, że Serca mamy wielkie PDF Drukuj Email

SSA45917   Łatwiej jest mówić o niesieniu pomocy, niż podać rękę w potrzebie. Pięknym i godnym naśladowania przykładem takiego spontanicznego łańcucha pomocy byliśmy świadkami w ostatnich dniach. Jeszcze kilka tygodni temu Adrian był uczniem naszego gimnazjum. W czerwcu ukończył naszą szkołę i wtedy…. Niespodziewanie dopadła go choroba, która nie tylko, że pozwoliła mu na kontynuację nauki w szkole ponadgimnazjalnej, ale mocno, bardzo mocno zagroziła jego życiu. Dziś najgorsze Adrian ma już za sobą. Bardzo nas to ucieszyło. Dlatego chcąc Mu pokazać, że jesteśmy z Nim i mocno, mocno trzymamy kciuki, aby w pełni zdrowia w nowym 2009 roku mógł wrócić do przerwanej nauki i realizacji życiowych planów, postanowiliśmy w naszej i Jego szkole stworzyć łańcuch solidarności, aby wiedział, że jesteśmy z Nim. Pomysł zorganizowania meczu charytatywnego rzucił nauczyciel wychowania fizycznego Zdzisław Etynkowski, a Szkolny Samorząd do działania zaktywizowała jego opiekunka Beata Wyborska. SSA45919To, co w ostatnich dniach w związku z tymi działaniami w naszej szkole się stało pozwala wierzyć, że nadal potrafimy robić rzeczy ważne, nie waham się napisać wielkie. Nie dlatego że musimy, ale dlatego że chcemy. W czwartek 10 grudnia cała męska część grona pedagogicznego (z rodzynką Stenią Kuczyńska!) stoczyła niezwykle bohaterski mecz siatkarski z reprezentacją Łowkowic i Łowiczka. (wynik nie był ważny, ale cel – udało się zebrać 705 zł. Sklepik uczniowski w specjalnej puszce zebrał 31 zł, grono pedagogiczne (bez nauczycieli - siatkarzy, którzy dołożyli się do zbiórki sportowców) kolejne 340 zł, zaś uczniowie w klasach zebrali: 660,90 zł. Klasa Ia – 53.60; Klasa Ib – 121.00; Klasa IIa – 100.00; klasa IIb – 114.00; klasa IIc – 78.00; Klasa IIIa – 77.00; Klasa IIIb – 87.30; klasa IIIc – 82.00

   Zatem naszym wspólnym wysiłkiem zebraliśmy 1788,90. I niech ten dar naszych serc w tych świątecznych dniach pozwoli uwierzyć Adrianowi, że stoimy obok niego. (JN)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 14

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Filipa Pauliny
Jutro: Augustyna Juliana

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content