ROK SZKOLNY 2008/2009
Walentynki PDF Drukuj Email

DSC_0256Z okazji dnia zakochanych zorganizowaliśmy w naszym gimnazjum „pocztę walentynkową”. Uczniowie przez tydzień wrzucali do skrzynki Walentynki dla swoich sympatii. Samorząd Uczniowski przekazał korespondencję w piątek 13 lutego (tuż przed feriami). Kartek było bardzo dużo!

DSC_0257Sekcja kulturalno – rozrywkowa Samorządu przeprowadziła ankietę, dzięki której uczniowie wytypowali najsympatyczniejszą parę zakochanych w naszym gimnazjum – Joannę Sikorską (IIc) i Maćka Kulińskiego (IIb). Zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody.

 
Z GOK-iem do Torunia PDF Drukuj Email

IMG_2178   W czwartek 19 lutego  wybraliśmy się  do Torunia 26 osobową grupą z projektu "I wrócił garścią prochu w prostej żołnierskiej trumnie", wraz z dwoma opiekunami Panem Józefem Nowakowskim i Panią Izabellą Jankowską. Nasz wyjazd był możliwy, ponieważ projekt ten jest dofinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację „Równać szanse”. Celem tej wyprawy była wizyta w Szkole Artylerii. (to pomysł Radka).

Na miejscu poznawaliśmy ten rodzaj wojska, w którym służył Barthel, bohater naszego projektu. Po wojsku oprowadził nas, a także opowiedział o historii wojsk artyleryjskich oraz przybliżył wiedzę o armatach i amunicji dr Mirosław Giętkowski. (będzie on także uczestnikiem naszej kwietniowej uroczystości.)  A zrobił to w bardzo ciekawy sposób i zrozumiały dla nas. Dlatego myślę, że reszcie grupy też się podobało:) Następnie Piotr Klepacki opowiadał o czołgach i armatach stojących na placu. Po wizycie w wojsku wybraliśmy się do kina, na coś dla dziewczyn, a chłopcy nie mieli nic do gadania. Agnieszka Alabrudzińska

 
Z Fundacją łatwiej PDF Drukuj Email

IMG_2190   W czwartek 19 lutego uczniowie naszego gimnazjum uczestniczący w projekcie  GOK-u  „I wrócił garścią prochu w prostej żołnierskiej trumnie’’ wybrali się na wycieczkę do Torunia. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu ze strony Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności ,,Równać Szanse’’. Celem wycieczki była wizyta w jednostce artylerii. Przemysław Barthel de Weydenthal  też służył w wojsku jako artylerzysta. Na miejscu serdecznie przywitał nas dr Mirosław Giętkowski. On również oprowadził nas po Sali Tradycji, opowiedział historie polskiej artylerii, zainteresował wszystkich tym, o czym mówił, a szczególnie ciekawostkami ze świata armat, czołgów i moździerzy. Nawet dziewczyny były zainteresowane, a szczególnie pociskami, które były stosunkowo małe, lecz bardzo ciężkie. Nikt się nie nudził. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudziły maszyny bojowe stojące na zewnątrz. Historię czołgów i armat stojących na placu przybliżył wszystkim pan Piotr Klepacki. Ten wyjazd na pewno wzbogacił  naszą wiedzę. Po opuszczeniu jednostki, korzystając z okazji,  odwiedziliśmy kino w Toruniu. Na film oczywiście nikt nie mógł narzekać. A po filmie niestety trzeba było wracać do Bądkowa. Cała wycieczka była pod opieką pani Izy Jankowskiej i pana Józefa Nowakowskiego. Radek

 
Kolejny duży sukces w konkursie geograficznym PDF Drukuj Email

IMG_2147W tym roku szkolnym pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy został zorganizowany wojewódzki konkurs geograficzny. W sześciu rejonach naszego województwa startowało w nim 514 uczniów. Nasi gimnazjaliści: Aleksandra Kotlewska(IIIc) i Grzegorz Szafrański (IIIa) po pomyślnym przejściu etapu szkolnego (20 listopada), zapewnili sobie udział w etapie rejonowym. Eliminacje rejonowe we Włocławku odbyły się 29 stycznia 2009. O skali trudności świadczy fakt, że brało w nich udział 45 uczniów – a do finału wojewódzkiego przeszło tylko 3 – wśród nich znalazł się Grzegorz. Już w tym momencie zapewnił sobie dodatkowych 15 punktów,  tak bardzo  potrzebnych przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych oraz – ocenę celującą z geografii.

Dla obojga naszych gimnazjalistów udział w konkursie był ciężką próbą i okresem dodatkowej, wielogodzinnej pracy spędzonej nad atlasami, podręcznikami i  testami. Dla Grzegorza ten wysiłek potrwa jeszcze kilka tygodni – będziemy za jego sukces trzymać mocno kciuki 7 marca. Tego dnia w Toruniu o miano najlepszego  geografa wśród gimnazjalistów  zmierzy się 84 uczniów. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym szczęśliwym finalistą konkursu geograficznego był Błażej Madajczyk – (to chyba nie przypadek, że obaj mieszkają przy tej samej ulicą  i po sąsiedzku?). A nie byłoby takich sukcesów uczniów, gdyby  nie ogromna praca nauczycielki obu olimpijczyków – kol. Marii Głowackiej. Serdeczne gratulacje. (J.Nowakowski)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 14

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Filipa Pauliny
Jutro: Augustyna Juliana

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content