ROK SZKOLNY 2008/2009
Biwak w Sadłużku PDF Drukuj Email

W środę 17 czerwca uczestnicy projektu „I wrócił garścią prochu w prostej żołnierskiej trumnie” wyjechali na biwak do Sadłużka.

Wyjazd rozpoczęli od przejścia pod obelisk poświęcony Przemysławowi Barthlowi. To nie przypadek, gdyż 13 czerwca przypadła rocznica jego urodzin, a ponadto wokół jego życia i czynów toczyły się wszystkie działania projektowe. Symboliczne zapalenie znicza zamknęło więc pracę gimnazjalistów w projekcie.

Następnie, aż do godziny 20, było opalanie, gry w piłkę, przejażdżki rowerem wodnym po jeziorze. Chłopcy próbowali łowić ryby, ale beztroskie plażowanie odciągnęło ich od wędkowania. Co jakiś czas było grillowanie, aby zbytnio nie zgłodnieć. Znalazła się nawet grupa odważnych, którzy sporo czasu spędzili w wodzie, kąpiąc się w „ciepłej”, jak twierdzili, wodzie.

Około godziny 16, po drugim posiłku, młodzież przystąpiła do pracy. Najpierw w grupach zbiorowo spisywali swoje odczucia i opinie, a potem siedząc wokół ogniska mieli możliwość podzielenia się wrażeniami z uczestnictwa w projekcie. Pierwsze w tym roku opalanie się było widoczne już we czwartek po czerwonych nosach i policzkach dziewczyn.

 
Dzień otwarty 2009 PDF Drukuj Email

W tym roku szkolnym „Dzień Otwarty odbył się 15 czerwca o godzinie 11.00. Samorząd Szkolny chciał zaprezentować i przybliżyć uczniom klas VI i ich wychowawcom nasze gimnazjum.

Przebieg imprezy:

  1. Powitanie zaproszonych gości.
  2. Przedstawienie nauczycieli i pracowników szkoły.
  3. Występ artystyczny.
  4. Pokaz sportowy.
  5. Prezentacja budynku szkolnego.
  6. Konkurs informatyczny.
  7. Słodki poczęstunek.
  8. Pożegnanie gości.
 
Egzaminy gimnazjalne wypadły dobrze PDF Drukuj Email

   Nie tylko w naszym gimnazjum, ale we wszystkich gimnazjach jak kraj długi i szeroki, uczniowie, nauczyciele i rodzice czekali z większym lub mniejszym drżeniem serca na środę 10 czerwca. W tym dniu Okręgowe Komisje Egzaminacyjne miały gimnazjalistom ujawnić ich wyniki egzaminów. Wprawdzie dla większości uczniów to ile uzyskali punktów jest mało ważne, gdyż miejsc w szkołach średnich jest więcej niż uczniów do nich się wybierających, to jednak dla sporej grupy – wybierających się do najlepszych szkół w naszym regionie każdy punkt mógł decydować o przyjęciu do wymarzonej szkoły. Dwa próbne egzaminy przeprowadzone w klasie  drugiej i jesienią w klasie trzeciej pozwalały nam wierzyć, że wysiłki uczniów i nauczycieli nie poszły na marne. I tak rzeczywiście u nas jest, choć patrząc na tytuły prasowe i strony internetowe w skali kraju z tymi wynikami (zwłaszcza stosunkiem uczniów do egzaminów) z roku na rok bywa gorzej.

W skali kraju w części humanistycznej średni wynik to 31,87 pkt. Województwo kujawsko-pomorskie – 31, powiat 32,06 pkt – nasza szkoła 32,40. (w rozbiciu na klasy wyglądało to następująco: klasa IIIa – 34,50, klasa IIIb – 30,56 a klasa IIIc -32,40).

 A oto czołówka uczniów, którzy z tej części egzaminu uzyskali najwięcej punktów (na 50 możliwych).

1. Grzegorz Szafrański – klasa IIIa – 49 pkt

2. Nina Cieślak – klasa IIIb – 45 pkt, Milena Kotnych – klasa IIIc – 45 pkt

3. Dominika Mendel – klasa IIIa – 43 pkt

4. 41 punktów uzyskało 6 uczniów: klasa IIIa – Ola Ornat, klasa IIIb – Agnieszka Alabrudzińska, Bartosz Grzelak, Adam Rybacki, klasa IIIc – Ola Kotlewska i Patrycja Puchalska.

 

W części matematyczno-przyrodniczej wynik krajowy – to 26,03 pkt, nasze województwo 25,14, powiat – 25,39 – nasza szkoła 29,6 pkt. (poszczególne klasy uzyskały następujące wyniki: klasa IIIa – 32,82 pkt, klasa IIIb – 27,24 a klasa IIIc – 25,14 pkt).

 

1. Absolutnym rekordzistą – 50 punktów na 50 możliwych uzyskał Grzegorz Szafrański – jako laureat wojewódzkiej olimpiady z geografii był zwolniony z tego egzaminu!

2. Nina Cieślak – klasa IIIb – 47 pkt

3. Ola Ornat – klasa IIIa – 44 pkt

4. Agnieszka Alabrudzińska i Adam Rybacki z klasy IIIb – 43 pkt

5. 41 punktów uzyskali: Dominika Mendel i Mateusz Wiśniewski- klasa IIIa,

6. 40 punktów uzyskali: Krzysztof Madajczyk z klasy IIIa i Radosław Krzemiński z klasy IIIb.

 

A oto czołówka uczniów z najlepszymi wynikami z obu części egzaminów na 100 pkt:

 

1. Grzegorz Szafrański – 99 (absolutny rekord szkoły, dotychczas było to 92 pkt!)

2. Nina Cieślak - 92 punkty

3. Ola Ornat – 85 punktów

4. Dominika Mendel, Agnieszka Alabrudzińska, Adam Rybacki i Milena Kotnych po 84 punkty

 

W tym roku szkolnym po raz pierwszy gimnazjaliści sprawdzali w teście egzaminacyjnym swoje umiejętności językowe. Wprawdzie ilość punktów jeszcze nie będzie brana pod uwagę, niemniej jednak wyniki dają mnóstwo informacji na przyszłość. Średnia krajowa to 30,63 punktu. Nasza szkoła uzyskała 32,08 pkt (klasa IIIa – 35,14, klasa IIIb – 31,04 a IIIc – 30,08). Oto najlepsi poligloci: (na 50 pkt) 

1. Dominika Mendel – 48 pkt (klasa IIIa)

2. Milena Kotnych – 46 pkt ( klasa IIIc)

3. po 45 pkt - Ola Ornat ( IIIa) i Radosław Krzemiński (klasa IIIb)

4. po 44 punkty: Michał Graczyk (IIIa), Rybacki Adam (IIIb) i Dawid Figurowski (IIIc)

 

Z kronikarskiego obowiązku dodać należy, że w sprawie wyników egzaminów uzyskanych przez naszych uczniów do dyrektora gimnazjum telefonicznie zwracały się redakcje dwóch gazet: „Rzeczpospolitej” czyt. Miasta very good, wieś charaszo http://www.rp.pl/artykul/2,317870.html i „Gazety Pomorskiej” czyt. Powiat aleksandrowski. Pierwsze gorące opinie dyrektorów, czy gimnazjaliści wiedzą, jak zdali egzaminy. (J.Nowakowski)

 
Wycieczka szkolna (1-3 czerwca 2009) PDF Drukuj Email

Każdego roku w naszej szkole jest organizowana wycieczka. Tym razem uczniowie wraz z opiekunami udali się do Karpacza. Pierwszego dnia wycieczki zwiedziliśmy miasto wraz z panią przewodnik. Spacerowaliśmy i podziwialiśmy niezwykłe widoki tamtejszych terenów. Mieliśmy również okazję oglądać jedną z największych atrakcji turystycznych Karpacza, tzn. kościółek Wang. Trzeba na własne oczy zobaczyć to miejsce, by móc choć w pewnym stopniu zrozumieć jego historię. Prostymi słowami nie da się wyrazić piękna widoków, które podziwialiśmy.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Czech. Do późnego popołudnia wędrowaliśmy wąskimi ścieżkami Skalnego Miasta. Po powrocie do miejsca zakwaterowania została zorganizowana dyskoteka. Młodzież miała świetne nastroje do zabawy. Trzeciego (i ostatniego już) dna wycieczki nadszedł czas na kupowanie pamiątek. Mieliśmy również okazję zwiedzić Muzeum Zabawek Henryka Tomaszewskiego. Dzięki tym wystawom na chwilę mogliśmy powrócić do beztroskich lat dzieciństwa. Wszyscy wróciliśmy wypoczęci i chętni do działania. Z pewnością ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci. (Dominika Mendel IIIa)

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Boguslawa Tekli
Jutro: Gerarda Teodora

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content