Nasz projekt został zauważony w województwie… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 czerwca 2014 23:14

IMG 0145

   W powszechnym rozumieniu jeśli trzynasty przypada w piątek, to podwójne nieszczęście. Inaczej uważali starożytni Rzymianie, dla których każdy trzynasty dzień miesiąca był dniem szczęśliwym. Dla nas bliższa prawdy była ta rzymska interpretacja, bowiem w piątek przed południem gościliśmy w Toruniu w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej, gdzie przewidziano podsumowanie IV edycji Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych. Prace konkursowe przysłały 24 zespoły z 22 placówek. W projektach zgłoszonych do festiwalu wzięło udział 245 uczniów pod kierunkiem 45 nauczycieli. Projekty oceniała powołana przez Marszałka kapituła, w skład której wchodzi po dwóch przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, KPCEN-ów z Bydgoszczy, Torunia i Włocławka oraz Toruńskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu.

   Po raz pierwszy na Konkurs zgłoszony został projekt edukacyjny „A lato było piękne tego roku” realizowany w naszym gimnazjum przez uczniów klas IIb i IIc. Póki co na stronach Klubu Odkrywców Historii Najnowszej nie podano oficjalnej punktacji i nie wiemy iloma punktami nasz projekt nie zmieścił się na „pudle” zwycięzców – niemniej jednak to właśnie nam przyznano Pierwsze wyróżnienie, co jak na debiut należy uznać za duży sukces, tym bardziej, że o naszym projekcie i słowniku biograficznym bądkowian - żołnierzy września 1939 r. usłyszeliśmy wiele słów uznania.

   Niestety nie wszyscy uczestnicy projektu mogli skorzystać z zaproszenia i udziału w Gali Konkursowej, bowiem szkoła nie ma kategorii wydatków na taką promocję szkoły i gminy w regionie, a trudno było znaleźć rodziców chętnych do podwiezienia laureatów konkursu do Torunia. Tym bardziej, jako nauczyciel opiekun dwunastki uczniów realizujących od września do maja ten badawczy projekt, składam panom Piotrowi Rewersowi i Adamowi Ulczyckiemu serdeczne podziękowania za ten miły dla uczniów gest – podwiezienie do Torunia grupy uczniów, aby mogli w tej przemiłej uroczystości uczestniczyć i osobiście odebrać dyplomy i nagrody, na które naprawdę ciężko zapracowali.

   Przypomnijmy zatem nazwiska laureatów: Bartosz Baryza, Magdalena Baryza, Monika Dalasińska, Andżelika Danielewska, Iwona Gostyńska, Weronika Kwiatkowska, Dominika Krzyżanowska, Martyna Pawlak, Hubert Rewers, Aleksandra Salamońska, Dominik Taczkowski, Katarzyna Ulczycka. (JN)

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Anity Elizy
Jutro: Ilony Klary

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content