Byliśmy w Warszawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 czerwca 2014 11:19

obwarsz   22 maja wybraliśmy się do Warszawy, stolicy naszego kraju. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Łazienek Królewskich – jednego z najpiękniejszych i największych kompleksów ogrodowych Europy. Wśród pereł Łazienek Królewskich zobaczyliśmy między innymi Pałac na Wyspie, Biały Domek, Podchorążówka, Amfiteatr , Starą Pomarańczarnię z Teatrem Stanisławowskim. Pani przewodnik opowiadała nam o każdym z tych obiektów.

   Następnie udaliśmy się do Grobu Nieznanego Żołnierza. Stojący na placu Józefa Piłsudskiego grób-pomnik jest hołdem narodu polskiego dla wszystkich nieznanych z imienia i nazwiska żołnierzy, którzy złożyli najwyższą ofiarę w imię wolności i miłości ojczyzny. Szczęśliwie, udało nam się dotrzeć na honorową zmianę warty.

   Dalej ruszyliśmy Krakowskim Przedmieściem w kierunku Zamku Królewskiego, po drodze zatrzymaliśmy się przy Pałacu Prezydenckim zobaczyliśmy pomnik księcia Józefa Poniatowskiego. Kolejne obiekty, które mijaliśmy to pomnik Adama Mickiewicz, Małego Powstańca. I tak w dość szybkim tempie, dotarliśmy do Starego Miasta. Starówka Warszawska to rynek z otaczającymi go kamieniczkami, pośrodku którego jest fontanna z Syrenką. Stare Miasto, to także Plac Zamkowy przy którym stoi Zamek Królewski oraz kolumna Zygmunta. Wszystko to otoczone jest murami miejskimi zwanymi Barbakanem. Po zwiedzeniu Starówki udaliśmy się na Zamek Królewski. Na Zamku Królewskim uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, podczas której poznaliśmy historię tego obiektu.

   Ostatnim punktem naszej wycieczki był przejazd warszawskim metrem. Większość z nas po raz pierwszy jechała podziemną koleją. W godzinach wieczornych zmęczeni ale zadowoleni dotarliśmy do Bądkowa. Opiekunami w czasie wycieczki byli nauczyciele: Halina Dondalska, Andrzej Kuczyński, Ryszard Stępkowski i Maria Głowacka.

Poprawiony: wtorek, 17 czerwca 2014 11:26
 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Anity Elizy
Jutro: Ilony Klary

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content