Zakończyliśmy ważny etap naszego projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 23:02

slowno   Nasz projekt edukacyjny „A lato było piękne tego roku”, realizowany w ramach projektu edukacyjnego klas drugich, dobiega powoli końca. Wszystko zaczęło się jeszcze we wrześniu, po stworzeniu dwunastoosobowej grupy projektowej z uczniów dwóch klas drugich. Potem rozpoczęliśmy zbieranie informacji potrzebnych do napisania biogramów żołnierzach września 1939 r. pochodzących z naszej gminy. Ale zanim one powstały musieliśmy napisać wiele listów do różnych instytucji oraz archiwów. W gromadzeniu informacji pomogli nam również mieszkańcy naszej gminy.

   Po kilku miesiącach ciężkiej pracy oraz po wielu godzinach spędzonych w sobotnie przedpołudnia w szkole, skończyliśmy przygotowania do naszej książki – bo taki cel sobie wyznaczyliśmy. Musimy przyznać, że zadanie było naprawdę trudne, ponieważ wymagało od nas wielu poświęceń i czasu. Zespół redakcyjny przez kilka tygodni trudził się ze złożeniem wszystkich materiałów w słownik. Inni przygotowywali inne teksty i projekty okładki. Tym trudnym zadaniom podołali. Książka została odesłana do druku i już niedługo będziemy mogli się nią „pochwalić” Teraz pozostało nam sprawdzanie w wersji pdf czy w treści nie ma błędów i pomyłek. Przed nami niemniej trudne zadanie - przygotowanie się do podsumowania i prezentacji przed społecznością szkolną, a przed tym - przygotowanie dokumentacji, aby zgłosić nasz projekt do IV edycji Kujawsko - Pomorskiego Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych, gdyż z myślą o udziale w rywalizacji z innymi szkołami taki poważny pomysł podjęliśmy do realizacji. Okazało się to dla nas dużym, trudnym i bardzo pracowitym przedsięwzięciem, ale było warto, bo udział w nim wiele nas nauczył. (Martyna Pawlak)

Poprawiony: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 23:06
 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Anity Elizy
Jutro: Ilony Klary

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content