Wywalczyli w Toruniu tytuł Finalisty… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 marca 2014 00:38

SDC10939

   Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach. Jak pisaliśmy wcześniej – naszą szkołę i rejon toruński reprezentowali Weronika Więckowska i Daniel Lewandowski. Debiut naszych pierwszoklasistów można uznać za udany, bowiem wywalczyli tytuł Finalisty – lokując się w czołówce województwa, za co należą się im słowa uznania i gratulacje. Mogą jednak mieć pewien niedosyt, bowiem do grona 9 laureatów zabrakło im naprawdę niewiele - doświadczenia. Wystarczyło rozpoznać 4-5 polityków, z którymi za swego życia spotykał się Jan Paweł II lub znać nie tylko państwa ale… stolice 4-5 azjatyckich państw, które odwiedził papież, aby ich radość była proporcjonalna do wielotygodniowego wysiłku, jaki włożyli w przygotowania. Zwycięzca tegorocznej edycji trzecioklasista Paweł w rozmowie z naszymi uczniami przed ogłoszeniem wyników powiedział, jesteście dopiero pierwszakami, macie jeszcze dwie szanse na sukces. (Paweł w ubiegłym roku był laureatem I edycji, w tym roku został laureatem konkursu historycznego i finalistą konkursu geograficznego). I to jest recepta na sukces i nowe doświadczenie, które powinno wszystkim naszym uczniom towarzyszyć w kolejnych konkursach. Za tydzień podczas uroczystej Gali podsumowującej II edycję konkursu zostaną wręczone dyplomy i nagrody – o czym oczywiście napiszemy. Słowa podziękowań kierujemy pod adresem pana Więckowskiego, taty Weroniki – za podwiezienie do i z Torunia. (JN)

Poprawiony: piątek, 28 marca 2014 00:42
 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Anity Elizy
Jutro: Ilony Klary

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content