Liga Zadaniowa 2013/2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 marca 2014 00:27

liga

   W roku szkolnym 2013/2014 organizatorami konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa” były Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Od kilku lat miejscem sobotnich spotkań konkursowych dla naszej szkoły jest gimnazjum w Radziejowie.  Ligę zadaniową – konkurs matematyczny zawdzięczamy prof. dr Leonowi Jeśmanowiczowi, który w 1987 roku z grupą miłośników matematyki z Instytutu Matematyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, po raz pierwszy zorganizował Ligę. Pierwotnie konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VI i VII szkół podstawowych województwa toruńskiego o nazwie „Liga Zadaniowa”. Celem Konkursu było pobudzenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych.

    W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w kolejnej edycji „Ligi zadaniowej”. Szesnastu uczniów z klas I i II zmagało się z niełatwymi zadaniami matematycznymi. Trud się opłacił, ponieważ aż 6 młodzych matematyków zdobyło III miejsce: Joanna Piotrowska (kl. Ia), Daniel Lewandowski (kl. Ia), Dominik Nowak (kl. Ia), Aldona Zaremba (kl. IIa), Natalia Zaremba (kl. IIa), Bartosz Baryza (kl. IIb) oraz jedno wyróżnienie dla Weroniki Kwiatkowskiej (kl. IIc).GRATULUJEMY!! (Beata Wesołowska i Andrzej Kuczyński)

Poprawiony: piątek, 28 marca 2014 00:38
 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Anity Elizy
Jutro: Ilony Klary

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content