Chcemy się nauczyć, „Jak to się robi” PDF Drukuj Email
Wpisany przez michalinabanasiak   
środa, 08 stycznia 2014 14:31

SDC10268

   Od początku tego roku szkolnego uczennice naszego gimnazjum biorą udział w e-learningowym projekcie „Młodzi przedsiębiorczy”. Powstała grupa projektowa „Tak to się robi” - która tworzą trzecioklasistki: Magdalena Mikołajewska, Sylwia Mroczkowska, Alicja Puchalska, Joanna Puchalska, Joanna Roszak i Justyna Wienconek.

   Za nami już trzy moduły, która zaliczyłyśmy przed terminem. Przed nami następne zadania oraz II etap projektu. Poznajemy w e-learningowym kursie na czym polega przedsiębiorczość - to wiedza i umiejętności wykraczające poza to, co przewidziane jest w programie gimnazjum. Pozwoli to nam w przyszłości tę wiedzę wykorzystać, a na pewno przyda się ona po wakacjach w szkole średniej, gdzie przedsiębiorczość jest jednym z przedmiotów nauczania. Jednym z wymogów projektu jest prowadzenie bloga. Zapraszamy do odwiedzania go na stronie http://blogiceo.nq.pl/taktosierobi/. Dzięki udziałowi w projekcie mogłyśmy zbadać jak to jest postawami przedsiębiorczymi wśród rówieśników naszej szkoły. Z ankiet przez nas przeprowadzonych wśród uczniów wszystkich klas dowiedziałyśmy jak to jest z umiejętnościami zarabiania i wydawania pieniędzy. Wyniki ankiet i nasze wnioski są zamieszczone na tym blogu oraz na stronie organizatora. Skorzystałyśmy też z możliwości przygotowania i przeprowadzenia lekcji według materiałów Organizatora - o czym moderator projektu przeczytawszy na naszym blogu - zamieściła na stronie projektu własną relację. Opiekunem naszego zespołu jest pan Józef Nowakowski. Żeby było sprawiedliwie - również nasz nauczyciel „się uczy” - musi opanować i zaliczyć w sprawozdaniach swoje 5 modułów.

   Jak widzicie to nie przypadek - że nasz zespół nosi nazwę „Tak to się robi” – chętnych zapraszamy na stronę projektu: http://www.ceo.org.pl/pl/przedsiebiorczy . Zaglądajcie w zakładkę „Wieści ze szkół” znajdziecie tam artykuły o naszych działaniach, które umieszcza nasz mentor. (Magdalena Mikołajewska)

Poprawiony: sobota, 11 stycznia 2014 22:56
 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Marii Cezarego
Jutro: Rozy Apolinarego

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content