Będzie, będzie się działo…. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 grudnia 2013 00:31

SDC10276

   Jest sobotnie przedpołudnie 30 listopada. Wielkimi krokami zbliża się Wieczór Andrzejkowy, a w naszym gimnazjum gwar niczym w zwyczajny dzień. Ponad trzydziesty uczniów od godziny 9 rano zasiada w ławkach i w grupkach od kilku do kilkunastu osób zabiera się do pracy. Szóstka trzecioklasistek uczestniczących w półrocznym projekcie e-learningowym „Młodzi Przedsiębiorczy” zlicza i opracowuje wyniki ankiet przeprowadzonych wcześniej wśród wszystkich uczniów, aby dowiedzieć się czy nasi gimnazjaliści są osobami przedsiębiorczymi, czy potrafią zarabiać i gospodarować własnymi pieniążkami. Tego dnia muszą jeszcze dokończyć zadania z II modułu projektowego i wysłać raport, aby ten etap został im zaliczony. W innej klasie drugoklasiści pracują nad swoim projektem edukacyjnym „A lato było piękne tego roku” – poświęconym opisaniu i upamiętnieniu losów żołnierzy Września 1939 z terenu naszej gminy. Tego dnia chłopcy porządkowali materiały i informacje związane z przebiegiem walk we wrześniu 1939 na terenie i najbliższej okolicy naszej gminy. Część dziewczyn trudziła się nad napisaniem pism z prośbą o pomoc do archiwów w Warszawie i Łambinowicach, a pozostali pracowali z biogramami już opisanych żołnierzy. Ale to nie koniec – najliczniejsza, bo aż 15.osobowa grupa uczniów klas pierwszych i drugich przygotowywała się do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Wielcy Polacy” – A zadanie nie jest łatwe, bowiem od ogłoszenia regulaminu i zakresu wymagań do etapu szkolnego (nastąpi 12 grudnia) będą mieli tylko 3 tygodnie – a w tegorocznej edycji muszą poznać życie i czyny Jana Pawła II i księdza Popiełuszki oraz przynajmniej w zarysie dzieje polskiego Kościoła od 1918 r.

   Po trzech godzinach wytężonej pracy, około godziny 12 pod szkołę podjeżdżają samochody – to rodzice po raz drugi są pod szkołą żeby bezpiecznie ich pociechy wróciły do domów – część uczniów (co godne jest szczególnej pochwały) drogę do domu pokona jednak rowerami. Wychodząc po godzinie 12 ze szkoły byłem przekonany, że już nikogo z gimnazjalistów w niej nie ma. Myliłem się jednak, bowiem słysząc rozmowy zajrzałem do klasy i zastałem kolejną grupkę uczniów, którzy pracowali nad projektem informatycznym (wkrótce będzie ogłoszony). Pomyślałem sobie wtedy zasugerowany melodią dochodzącą z samochodowego radia „Oj będzie, będzie się działo…” - i niebawem o sukcesach naszych uczniów przeczytamy nie tylko na naszej stronie internetowej – trzymajmy za nich i ich sukcesy kciuki – bo solidnie zapracowują na sukcesy. (JN)

Poprawiony: poniedziałek, 02 grudnia 2013 00:46
 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Marii Cezarego
Jutro: Rozy Apolinarego

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content