Bo wolność krzyżami się mierzy… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 08 listopada 2013 22:24

DSC 0448

   Taki tytuł nosiła okolicznościowa inscenizacja dla uczczenia 95. rocznicy odzyskania niepodległości, pokazana społeczności gimnazjalnej w piątek 8 listopada, a przygotowana przez młodzież gimnazjalną według pomysłu i scenariusza Józefa Nowakowskiego.

   W naszej inscenizacji, (w której z powodzeniem po raz pierwszy wystąpili pierwszoklasiści), opowiedzieliśmy o tym, jaką krwawą cenę, znaczoną krzyżami poległych w walce o niepodległość, począwszy od epoki napoleońskiej i Księstwa Warszawskiego, aż po czasy I wojny, musiało zapłacić kilka pokoleń Polaków, w tym również mieszkańcy naszej gminy. Narrację historyczną podkreślały specjalnie dobrane utwory poetyckie oraz nawiązujące do myśli przewodniej inscenizacji multimedialna prezentacja i symboliczna scenografia. Tę samą inscenizację, wzbogaconą o nowe treści i przesłanie, zaprezentujemy mieszkańcom naszej parafii i gminy w poniedziałek 11 listopada po Mszy św. celebrowanej w intencji Ojczyzny - w ramach gminnych obchodów Święta Niepodległości, na które serdecznie zapraszamy. (JN)

DSC 0457

Poprawiony: sobota, 09 listopada 2013 18:49
 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Anity Elizy
Jutro: Ilony Klary

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content