XIII memoriał Eugeniusza Kwiatkowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 września 2013 20:31

XIII memoriał Eugeniusza Kwiatkowskiego, Bądkowo 25.08.2013 r.

IMG 1049

   Mityng rzutowy w pchnięciu kulą im. E. Kwiatkowskiego organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” przywołuje pamięć o olimpijczyku z Rzymu z 1960r.,  urodzonym w Bądkowie. Tym razem na rzutni  zobaczyliśmy młodziczki i juniorki młodsze, amatorów oraz juniorów z „Krajny” Sępólno Krajeńskie, „Gwardii” Szczytno, Słupskiego Klubu Lekkiej Atletyki i oczywiście z Bądkowa. „Trzynastka” memoriałowa była szczęśliwa dla Marceliny Witek (SKLA, mistrzyni Polski juniorek w oszczepie), Konrada Bukowieckiego („Gwardia”, startował też z numerem 13, złoty medalista Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy z Ultrechtu, piąty zawodnik Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych Donieck 2013), Dawida Krzyżana (MLKS „Krajna”, aktualny Mistrz Polski juniorów, czwarty zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów z włoskiego Rieti). Największe i oczekiwane emocje dostarczył pojedynek Dawida Krzyżana i Andrzeja Regina („Gwardia” Szczytno, aktualny Wicemistrz Polski juniorów i brązowy medalista z Rieti). W Bądkowie zwyciężył aktualny Mistrz Polski. Wśród trenerów młodych kulomiotów był Mirosław Witek (SKLA, oszczepnik, reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw Europy i mistrzostw świata w Rzymie w 1987 r., sześciokrotny medalista mistrzostw Polski), Ireneusz Bukowiecki (dziesięcioboista, wielokrotny reprezentant kraju). Wśród amatorów po raz drugi z rzędu zwyciężył Jarosław Gładkowski z Bądkowa, ustanawiając nowy rekord mityngu amatorów kulą 5 kg. Szczególne podziękowania organizator Zdzisław Etynkowski, prezes UKS  „Sokół” składa wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy i wsparcia finansowego memoriału.

 

Wyniki końcowe zawodów:

Młodziczki, juniorki młodsze (3 kg)

1.Marcelina Witek (SKLA) 14,06 m.

2.Agnieszka Hęsiak (UKS „Sokół”) 9,87 m.

3.Katarzyna Ulczycka (UKS „Sokół”) 7,80 m.

4.Andżelika Danielewska (UKS „Sokół”) 7,15 m.

Amatorzy (5 kg)

1.Jarosław Gładkowski (Bądkowo) 14,59 m.

2.Adrian Hyży (Bądkowo) 12,66 m.

3.Szymon Strzelecki (Jaranowo) 12,18 m.

4.Eryk Gębka (Bądkowo) 11,65 m.

5.Adrian Kramarski (UKS „Sokół”) 9,00 m.

Juniorzy młodsi (5 kg)

1.Konrad Bukowiecki („Gwardia”) 20,20 m.

2.Adrian Walczyński (SKLA) 17,22 m.

3.Piotr Sadowski (SKLA) 16,42 m.

4.Patryk Konofał (SKLA) 15,80 m.

Juniorzy (6 kg)

1.Dawid Krzyżan („Krajna”) 18,86 m.

2.Andrzej Regin („Gwardia”) 18,39 m.

3.Konrad Bukowiecki („Gwardia”) 17,04 m.

4.Adrian Walczyński (SKLA) 15,94 m.

5.Piotr Sadowski (SKLA) 14,81 m.

Poprawiony: poniedziałek, 23 września 2013 23:55
 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Bernarda Samuela
Jutro: Franciszka Joanny

Czas

Ulti Clocks content