Dzięki nam nie odejdą w niepamięć PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

os   W sobotę 15 czerwca 2013r. uczniowie gimnazjum wraz z koordynatorem – Panem Józefem Nowakowskim i zaproszonymi gośćmi, oficjalnie zakończyli ostatnią edycję projektu „Nie odejdą w niepamięć”. Uroczystość odbyła się w siedzibie beneficjenta projektu - Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie. Na to ważne dla nas wydarzenie przybyło mnóstwo osób, nie tylko tych zaproszonych, ale również tych, którzy po prostu chcieli tam być, a o uroczystości dowiedzieli się z mediów. Miło nam było gościć przedstawicieli gminnych władz z samorządowych: panią Halinę Kurdupską – Przewodniczącą Rady Gminy Bądkowo i Wiceprzewodniczącego – pana Marka Wesołowskiego oraz wójta gminy – pana Janusza Zarembę. Samorząd powiatowy reprezentował pan Grzegorz Niemczyk. Nasze zaproszenie przyjął ksiądz Krzysztof Kaźmierczak – proboszcz parafii łowiczkowskiej i ks. Stanisław Mazurski, były proboszcz bądkowskiej parafii. Licznie przybyli studenci-seniorzy, nasi rodzice oraz przedstawiciele rodzin opisywanych przez nas bądkowian – dlatego sala widowiskowa GOK-u była solidnie zapełniona.

   Był to ostatni cykl projektu, dlatego w finale powstał „Słownik biograficzny bądkowian, którzy potrafili pięknie żyć, pracować i walczyć” w formie książkowej. Dzięki środkom uzyskanym z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności z programu „Równać Szanse” w drukarni „Krukowiak” powstało 250 egzemplarzy naszego słownika, który w całości trafił do rąk uczestników uroczystości. Kilkadziesiąt egzemplarzy zostanie rozesłanych do krajowych i zagranicznych instytucji archiwalnych jako forma naszego podziękowania za pomoc w uzyskaniu informacji i dokumentów. Dla wszystkich mieszkańców naszej gminy chcących zapoznać się z naszą publikacja mamy dobra wiadomość. Kilka egzemplarzy trafiło do Gminnej Biblioteki. Mamy też zamiar umieścić słownik w wersji PDF na naszej stronie internetowej.

   W trakcie uroczystości Magda Mikołajewska, Justyna Wienconek i Andżelika Szafrańska przedstawiły swoje prezentacje, w których zamieszczone były relacje z naszych zajęć i wyjazdów oraz skrócone biogramy osób, których życie i czyny udało nam się opisać w biogramach w tym roku. Na zakończenie, po podsumowaniu trzech lat trwania projektu przez koordynatora, wszyscy zostali zaproszeni na drobny poczęstunek oraz zwiedzenie okolicznościowej wystawy dokumentów archiwalnych, dzięki którym mogliśmy nasz projekt realizować. Ponieważ nasz słownik by nie powstał bez pomocy wielu ludzi, kilku z nich, partnerom naszego projektu wręczyliśmy specjalne podziękowania. Wśród nich znalazły się panie Anna Kaszubska i Tamara Skowrońska z Gminnej Biblioteki Publicznej oraz dobry duch naszych działań – pan Rafał Więckowski - pracownik Archiwum Państwowego we Włocławku. Pozostałym partnerom, którzy z różnych przyczyn nie mogli być obecni – podziękowania wyślemy pocztą.

   Ogromnie się cieszymy i jesteśmy dumni, że wytrwaliśmy w całym składzie do końca i osiągnęliśmy swój cel pomimo, że nie było łatwo. Podsumowania zgodnie z naszą projektową tradycją dokonamy w najbliższą środę przy ognisku nad jeziorem w Sadłużku. Dziękujemy naszemu koordynatorowi Panu Józefowi Nowakowskiemu, za cierpliwość, cenne wskazówki i pomoc, jakie otrzymywaliśmy podczas naszej pracy oraz wszystkim osobom, które w trakcie projektu służyły nam pomocą i zaszczyciły nas swoją obecnością w tak ważnym dla nas dniu. Sandra Błaszak

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Anity Elizy
Jutro: Ilony Klary

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content