Zostań studentem - seniorem na Uniwersytecie Ludzi Aktywnych! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 14 września 2011 22:41

indeksJuż 7 października (godz. 15:30) wznawiamy zajęcia na Uniwersytecie Ludzi Aktywnych przy Publicznym Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Bądkowie. Przypominamy, że to rodzaj Uniwersytetu Trzeciego Wieku, bowiem nasza oferta skierowana jest do wszystkich aktywnych emerytów i rencistów oraz miłośników historii z naszej gminy, choć  mile widziani są również chętni z gmin sąsiednich. A warto wiedzieć, że tylko w grupie wiekowej 55 – 80 lat jest nas 1072 osoby (na około 4600 wszystkich mieszkańców gminy). Przypominamy również, że Nasz projekt jest oparty całkowicie na zasadach non profit i pomyślany tak, że uczestnictwo w zajęciach oraz ich przygotowanie i prowadzenie są całkowicie bezpłatne.

Program zajęć  obejmuje:

II semestr - 0d 7 października 2011 do końca stycznia 2012

Historia - prowadzący zajęcia Józef Nowakowski: Dokończenie  zajęć z I semestru (3 spotkania) Najważniejsze wydarzenia z historii  Polski na tle dziejów Europy i świata. (Okres walk narodowowyzwoleńczych w XIX wieku,  okres I wojny światowej i dwudziestolecia międzywojennego oraz czasy II wojny i okupacji). Pozostałe spotkania poświęcone będą  dziejom lokalnym – czyli poznaniu przeszłości gminy Bądkowo oraz jej wybitnych mieszkańców.

Informatyka - prowadzący zajęcia Janusz Graczyk: Kontynuacja zajęć dotyczących podstaw informatyki

 

III semestr – od początku lutego do końca czerwca 2012

Historia - prowadzący zajęcia Józef Nowakowski: Podstawy heraldyki i genealogii  punktem  wyjścia do stworzenia drzewa genealogicznego  własnej rodziny.

Informatyka - prowadzący zajęcia Janusz Graczyk: Kontynuacja zajęć z podstaw informatyki.

Nowość!!! Język angielski – prowadząca zajęcia Monika Morawska. Podstawy języka angielskiego.


Uwaga! Studentem – seniorem i uczestnikiem naszych zajęć można zostać w dowolnym momencie – to znaczy od II, a nawet tylko od III semestru! Można też wybrać zajęcia tylko z jednego przedmiotu. Kierujemy się bowiem zasadą H. Forda, który powiedział:

„Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymanie swojego umysłu młodym”

Naszą ofertę edukacyjną będziemy chcieli poszerzyć o wyjazdy  studentów - seniorów do muzeów i placówek archiwalnych oraz  zapraszanie na wykłady wybitnych historyków z naszego regionu. Jeśli jesteś na emeryturze lub rencie, jeśli masz dużo czasu lub chcesz spędzić czas w naszym towarzystwie – przyjdź do nas. (więcej informacji: sekretariat gimnazjum - tel. 54 2724051, u prowadzących zajęcia oraz na stronie gimnazjum: www.gimbadkowo.internetdsl.pl


Miejsce zajęć – Publiczne Gimnazjum w Bądkowie Terminy spotkań w II semestrze: zawsze w piątek od godziny 15:30:

7 i 21 października

4 i 18 listopada

2 i 16 grudnia

6 i 20 stycznia

ZAPRASZAMY!!!


Poprawiony: środa, 14 września 2011 22:43
 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Pelagii Piotra
Jutro: Ireny Jana

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content