„Nie kuś losu” – program profilaktyki uzależnień PDF Drukuj Email

21 stycznia 2009 roku gościli w naszym gimnazjum muzycy Gienek Loska i Tomasz Dzień. Artyści zaprezentowali uczniom program profilaktyki uzależnień w formie koncertu muzycznego pt. „ Nie kuś losu”.

Gienek Loska – legenda rockowego podziemia – jest założycielem zespołu SEVEN B. Muzyk pracował w Centrum Przeciwdziałania Narkomanii, brał udział w szkoleniu dydaktyczno-pedagogicznym, dotyczącym pracy z osobami uzależnionymi.

Tomasz Dzień brał udział w największych festiwalach i koncertach plenerowych. Od dawna współpracuje z działem programów telewizyjnych, które propagują idee zdrowego, wolnego od narkotyków życia.

Muzycy czynnie włączyli się w nurt ruchu abstynenckiego oraz profilaktyki skierowanej do młodzieży. W czasie koncertu propagowali trzeźwy i zdrowy styl życia. Zwrócili również uwagę na takie aspekty jak: wyzbycie się agresji, okazywanie miłości oraz poszanowanie drugiego człowieka. Muzyka rockowa była nośnikiem idei profilaktycznych. Oto hasła, które pojawiły się w trakcie występu.

„Polska to jeden wielki targ narkotykowy. Nie zmieni tego żadna ustawa. Może to zmienić tylko twoje NIE!!!”

„Narkotyki i używki to droga donikąd. Stamtąd się nie wraca. Tak samo kończą wszyscy, którzy biorą. I ci, którzy nie maja na „działkę”, i ci bogaci, i ci z banków – kończą ze strzykawką w ręku.”

DSC_0251

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Anity Elizy
Jutro: Ilony Klary

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content