Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1404
Zakładki : 6
Odsłon : 782573

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Wigilijne czytanie na dywanie PDF Drukuj Email

IMG 7130

   Wigilia – uroczysty i wzruszający czas, wyzwalający w ludziach wspomnienia i ciepłe uczucia. W domach czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, a w naszym przedszkolu pięknie ustrojona choinka, opłatek, rodzice i zaproszeni goście. Na przystrojonym stole, z tradycyjnym siankiem pod białym obrusem, znalazły się wigilijne potrawy: barszczyk, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem i inne smakołyki.

   Wigilijne spotkanie odbyło się w ramach projektu ,,Czytanie na dywanie”. Tym razem o odczytanie fragmentów tekstu prezentującego bożonarodzeniowe zwyczaje poproszeni zostali rodzice. Dzieci, pod kierunkiem pani Estery Żywicy, z wdziękiem i dużym zaangażowaniem zaprezentowały kolędy i pastorałki. Następnie wysłuchaliśmy fragmentów Pisma Świętego odczytanego przez księdza Piotra Kowalskiego, wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do uczty wigilijnej. W uroczystości uczestniczyli także państwo Marzena i Waldemar Gmińscy, którzy zainicjowali wspólne kolędowanie.

   Takie podniosłe chwile mają swój aspekt wychowawczy. Przyczyniają się do przekazania dzieciom znajomości tradycji i zwyczajów świątecznych oraz wzmacniają bliskie i serdeczne więzi. (M.B. i E.Ż.)

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Pelagii Piotra
Jutro: Ireny Jana

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content