Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1328
Zakładki : 6
Odsłon : 661041

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

„8 MARCA” PDF Drukuj Email

DSC 0038

   „Mimo tak wielkie płci naszej zalety, my rządzimy światem, a nami kobiety”. Tak Ignacy Krasicki w swoim utworze pt. „Myszeida” opisał rolę kobiet.

   Trudno się ze słowami biskupa nie zgodzić. Z okazji Dnia Kobiet składaliśmy wszystkim Paniom płynące z serca życzenia spełnienia marzeń najskrytszych i wszelkiej pomyślności.

   W programie uroczystości pięknie wybrzmiał utwór „Zacznij od Bacha”, który wykonał Józef Baryza. Muzyczne życzenia wyśpiewali i wypowiedzieli: Martyna Kumor, Igor Deptulski, Adam Figas.

   Poetycko o kobiecie recytowała J. Tuwima Oliwia Grzegórska,

„A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,

Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta,

Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,

I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza...

I anioł i demon, i upiór i cud,

I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.

Początek i koniec... Kobieta – TO JA!”

   Mężczyzna i kobieta to dwie różne istoty – odmienne od siebie jak dzień i noc, księżyc i słońce, czy Adam i Ewa. Już para rodem z raju uświadomiła nam różnice w odbiorze rzeczywistości. Przypomnieliśmy jak to było w wybranych fragmentach z „Pamiętnika Adama i Ewy” Marka Twaina w wykonaniu Ewy Gostyńskiej i Adama.

   Martyna i Igor lirycznie zaprezentowali się w utworze „Szukaj mnie”.

   Jak „Być kobietą” przekonywująco i pięknie wyśpiewała Ewelina Kwiatkowska.

   W damskiej garderobie, która była miejscem i „świadkiem” świątecznego spotkania poznaliśmy różne typy, rodzaje kobiet: „sportsmenkę”, „kokietkę”, „kumpelę”, „zdolną dziewuszkę”, „feministkę”, „kobietę matkę, żonę”, „Biznes Woman”. W postacie wcieliły się: Ewelina Kwiatkowska, Natalia Palińska, Marta Ciesielska, Weronika Nocoń, Julia Sobczak, Monika Kowalska, Oliwia Machalska.

   Martyna wraz widownią pięknie zaśpiewała „Radość najpiękniejszych lat”

   W kolejnej odsłonie zastanawialiśmy się muzycznie, wokalnie i tanecznie nad tym, czy kobieta może zmienić życie mężczyzny? W utworach „Wszystko się może zdarzyć”, „Będziesz moją Panią”, „Odkryjemy miłość nieznaną” zaprezentowali się Weronika Chlewicka i Igor, a w walcu wiedeńskim: Barbara Pawłowska, Mateusz Ćwikliński, Oliwia Machalska, Marta Ciesielska, Natalia Palińska, Alicja Woznicka, Monika Kowalska , Patrycja Chojnacka, Sara Rakoca, Julia Sobczak i Andżelika Pawlak. Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości. (Z.E.)

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Marioli Wienczyslawa
Jutro: Emanuela Larysy Teodora

Dziennik elektroniczny

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content