Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1327
Zakładki : 6
Odsłon : 657363

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Czytanie na dywanie z wolontariuszem PDF Drukuj Email

IMG 1578

   W dniu 11 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Czytanie na dywanie” – mające na celu promocję czytelnictwa i prezentację najmłodszym ciekawych osób, ich zajęć i pasji, połączone z głośnym czytaniem utworów tematycznie związanych z zaproszonym gościem. Tym razem, w związku z przypadającym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, w sali widowiskowej GOK-u, dzieci z przedszkola i grup przedszkolnych spotkały się z wolontariuszką – Zuzanną Balukiewicz – uczennicą klasy III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubaniu. Pani Estera Żywica przywitała zebranych i przedstawiła zaproszonego gościa, po czym Michasia Olszewska z Koła Przyjaciół Biblioteki zaprezentowała dwa utwory: „Wolontariat to siła” oraz „Dobro – pomaganie innym”.

   Wolontariuszka Zuzia opowiedziała o swojej posłudze z osobami niepełnosprawnymi w Caritas, przedstawiła prezentację zdjęć z wyjazdu z chorymi na oazę, pielgrzymki, ze spędzanych wspólnie spotkań opłatkowych i zabaw. Opowiedziała, że potrzebującym pomaga od 3 lat. Daje jej to wiele siły i radości.

   Motywem przewodnim spotkania była myśl Ghandiego „Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym". Małgorzata Bielicka

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Klaudii Eufemii
Jutro: Ludomira Benedykta

Dziennik elektroniczny

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content