ROK SZKOLNY 2008/2009
Information about the software behind Joomla!


Biwak w Sadłużku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 kwietnia 2011 15:12

W środę 17 czerwca uczestnicy projektu „I wrócił garścią prochu w prostej żołnierskiej trumnie” wyjechali na biwak do Sadłużka.

Wyjazd rozpoczęli od przejścia pod obelisk poświęcony Przemysławowi Barthlowi. To nie przypadek, gdyż 13 czerwca przypadła rocznica jego urodzin, a ponadto wokół jego życia i czynów toczyły się wszystkie działania projektowe. Symboliczne zapalenie znicza zamknęło więc pracę gimnazjalistów w projekcie.

Następnie, aż do godziny 20, było opalanie, gry w piłkę, przejażdżki rowerem wodnym po jeziorze. Chłopcy próbowali łowić ryby, ale beztroskie plażowanie odciągnęło ich od wędkowania. Co jakiś czas było grillowanie, aby zbytnio nie zgłodnieć. Znalazła się nawet grupa odważnych, którzy sporo czasu spędzili w wodzie, kąpiąc się w „ciepłej”, jak twierdzili, wodzie.

Około godziny 16, po drugim posiłku, młodzież przystąpiła do pracy. Najpierw w grupach zbiorowo spisywali swoje odczucia i opinie, a potem siedząc wokół ogniska mieli możliwość podzielenia się wrażeniami z uczestnictwa w projekcie. Pierwsze w tym roku opalanie się było widoczne już we czwartek po czerwonych nosach i policzkach dziewczyn.

Poprawiony: piątek, 08 kwietnia 2011 11:21
 
Dzień otwarty 2009 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 kwietnia 2011 12:26

W tym roku szkolnym „Dzień Otwarty odbył się 15 czerwca o godzinie 11.00. Samorząd Szkolny chciał zaprezentować i przybliżyć uczniom klas VI i ich wychowawcom nasze gimnazjum.

Przebieg imprezy:

  1. Powitanie zaproszonych gości.
  2. Przedstawienie nauczycieli i pracowników szkoły.
  3. Występ artystyczny.
  4. Pokaz sportowy.
  5. Prezentacja budynku szkolnego.
  6. Konkurs informatyczny.
  7. Słodki poczęstunek.
  8. Pożegnanie gości.
 
Wycieczka szkolna (1-3 czerwca 2009) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 kwietnia 2011 12:09

Każdego roku w naszej szkole jest organizowana wycieczka. Tym razem uczniowie wraz z opiekunami udali się do Karpacza. Pierwszego dnia wycieczki zwiedziliśmy miasto wraz z panią przewodnik. Spacerowaliśmy i podziwialiśmy niezwykłe widoki tamtejszych terenów. Mieliśmy również okazję oglądać jedną z największych atrakcji turystycznych Karpacza, tzn. kościółek Wang. Trzeba na własne oczy zobaczyć to miejsce, by móc choć w pewnym stopniu zrozumieć jego historię. Prostymi słowami nie da się wyrazić piękna widoków, które podziwialiśmy.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Czech. Do późnego popołudnia wędrowaliśmy wąskimi ścieżkami Skalnego Miasta. Po powrocie do miejsca zakwaterowania została zorganizowana dyskoteka. Młodzież miała świetne nastroje do zabawy. Trzeciego (i ostatniego już) dna wycieczki nadszedł czas na kupowanie pamiątek. Mieliśmy również okazję zwiedzić Muzeum Zabawek Henryka Tomaszewskiego. Dzięki tym wystawom na chwilę mogliśmy powrócić do beztroskich lat dzieciństwa. Wszyscy wróciliśmy wypoczęci i chętni do działania. Z pewnością ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci. (Dominika Mendel IIIa)

 
„Stop wulgaryzmom!” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 kwietnia 2011 10:25

28 maja odbył się w naszej szkole apel poświęcony akcji profilaktycznej „Stop wulgaryzmom!” każda z klas wysłuchała w czasie godzin wychowawczych pogadanek na temat wulgaryzmów. Wszyscy uczniowie przyznali, iż problem ten dotyczy całego społeczeństwa, tym samym naszej szkoły i wykazali chęć próby walki z niecenzuralnym słownictwem. Podczas apelu przypomnieliśmy sobie najważniejsze tezy oraz podsumowaliśmy ankietę prowadzoną wśród uczniów naszego gimnazjum.

Wykorzystaliśmy do tego celu umiejętności uczniów w tworzeniu prezentacji multimedialnych. Klasy przygotowały plakaty, mówiące o tym „jak walczyć z wulgaryzmami”. Pierwsze miejsce przypadło klasie IIIc.

Rozstrzygnięto również konkurs literacko-plastyczny na wiersz i zaprezentowanie go jako plakatu. Pierwsze miejsce zdobyła Hania Wasielewska z IIIa, druga lokata przypadła Ninie Cieślak z IIIb, a na trzecim miejscu znalazła się praca Wioletty Suchara z IIIa

 
Byliśmy w kinie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 kwietnia 2011 10:14

W środę 8 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum udali się do Włocławka na film pt. „Popiełuszko. Wolność jest w nas”.

Film jest opowieścią o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przywódcą oraz symbolem odwagi w walce o wolność i prawdę. Losy bohatera przedstawiono na tle kluczowych wydarzeń lat 80-tych. Wydarzenia prezentowane w filmie skierowane SA przede wszystkim do młodego pokolenia, które zna historię owych lat jedynie z przekazów telewizyjnych lub rodzinnych

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 11

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Lucji Wilhelma
Jutro: Jana Pawla

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content