Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1364
Zakładki : 6
Odsłon : 695912

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Zabawy andrzejkowe przedszkolaków PDF Drukuj Email

IMG 1723

   28.11.2018 r. odbyło się spotkanie z aktorami Teatru Pomarańczowy Cylinder, którzy wprowadzili nas w dobry nastrój, organizując andrzejkowe zabawy i konkursy w nieco niekonwencjonalny sposób. Jak zwykle stanęli na wysokości zadania wykazując się niezwykłą pomysłowością, poczuciem humoru i wspaniałym kontaktem z dziećmi. Były wróżby z przymrużeniem oka, "tańce połamańce", oraz dużo pozytywnej energii, która udzieliła się wszystkim uczestnikom. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej zabawy. A.M.

 
Warsztaty profilaktyczne PDF Drukuj Email

46829623 1646942002118429 6702732155480440832 n

   26 i 27 listopada 2018r. zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne z programu rekomendowanego „Debata” wśród uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum przez psychoterapeutę, profilaktyka p. Adama Bojakowskiego z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki. Celem programu jest opóźnienie inicjacji alkoholowej oraz promowanie zdrowego podejścia do picia alkoholu (postawy abstynencji lub picia z umiarem). Zmiana przekonań stanowi podstawę całego programu. Strategia porusza kwestię wyboru zabaw/imprez na trzeźwo, burzy powszechną opinię młodych osób o tym, że nie ma zabawy bez alkoholu czy innych środków psychoaktywnych i pozwala dostrzec korzyści płynące z alternatywnych rozwiązań.

   Podczas zajęć młodzież dochodzi do obalenia stereotypów, w myśl których alkohol stanowi czynnik ułatwiający kontakty między płciami (np. randka bez alkoholu). Chłopcom przekazano informacje na temat impotencji jako biologicznego skutku picia, natomiast dziewczętom zwrócono uwagę na większą podatność kobiet na problemy alkoholowe i związane z tym komplikacje wynikające z fizjologii, a także na możliwość wyrządzania szkód swojemu przyszłemu dziecku (elementy wiedzy na temat płodowego zespołu alkoholowego).

   Uczniowie zostali uświadomieni, że używanie substancji psychoaktywnych stoi w sprzeczności z rozwojem miłości, kształtowaniem się ról kobiecych i męskich, a także z nawiązywaniem głębokich przyjaźni. Zajęcia zostały sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bądkowie.(M.K.)

 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj Email

IMG 1623

   23 listopada dzieci z naszego przedszkola i oddziałów przedszkolnych obchodziły urodziny pluszowego misia. Każde dziecko w tym dniu przyniosło swojego misia – pluszaka. Na początku dzieci zaprezentowały swoje misie przy piosence „Jadą, jadą misie”. Następnie było wiele zabaw ruchowych i tańców ze swoimi Przytulankami. Wspólnie nauczyliśmy się wiersza „Jestem mały misio” wraz z ilustracją ruchową. Dedykowaliśmy go wszystkim misiom.

   Świętowała z nami pani logopeda, która odczytała fragmenty literatury o misiach. Przy tej okazji pokazała kilka ćwiczeń doskonalących aparat mowy. Nie zabrakło również pysznego tortu w kształcie misia i wspólnego odśpiewania „Sto lat”. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia grupowe oraz indywidualne w fotobudce, przygotowanej specjalnie na to święto. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich misiach – przyjaciołach. My dorośli także powróciliśmy na chwilę do swojego dzieciństwa.

   W tym dniu również grupa 0”C” wraz z wychowawczynią odbyła wizytę w Gminnej Bibliotece. Poszliśmy tam na zaproszenie pani bibliotekarki, która przygotowała spotkanie z pluszowym misiem. Słuchaliśmy wierszy o misiach, oglądaliśmy książki i naprawialiśmy misie. Na koniec pani poczęstowała nas słodyczami i wręczyła balony. Dziękujemy za miłe spotkanie i wspólne świętowanie urodzin pluszowego misia. (A.Sz.)

 
Dzień Kredki w naszej szkole PDF Drukuj Email

zdjęcie 2

   Dzień Kredki - święto, które niewątpliwie związane jest z dziećmi obchodzili w naszej szkole uczniowie klas I-III. To kredka właśnie towarzyszy dzieciom od najmłodszych lat, wprowadza je w świat kolorów, rozwija fantazję i kształtuje wyobraźnię. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują najczęściej kredką wyrażając w ten sposób myśli, emocje czy marzenia. Aby uświetnić ten dzień uczniowie klas młodszych pod okiem wychowawców wykonywali opaski z kredką i kredki z dostępnych materiałów, kolorowali rysunki różnymi rodzajami kredek. Na zakończenie wszyscy odśpiewali dobrze znaną piosenkę „Kolorowe kredki”. (wych. klas I-III).

IMG 6531

 

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki, bardzo lubię je!
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
namalują wszystko to co chcę!”

   22 listopada kredka znajdowała się w centrum naszych oddziaływań. P. Estera zapoznała dzieci z różnymi jej typami. Przedszkolaki podczas zabaw utrwalały kolory oraz nimi eksperymentowały. Maluchy wspólnie zastanawiały się: „Co by było, gdyby nie było kolorów? ”. Następnie stały się poszukiwaczami kolorów ukrytych w naszej sali. Wiemy też, że kredki możemy wykorzystać do nauki liczenia. Dzieci wykonały piękne prace plastyczno – techniczne przedstawiające kredkę. Nie wiadomo kiedy, a szary, listopadowy dzień pomalowany został na niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na czerwono, na zielono i pomarańczowo. Jak się domyślacie nudy nie było. Podziękowania dla p. Larysy Kotowskiej oraz p. Aleksandry Kamińskiej – praktykantki za pomoc w organizacji dnia pełnego kolorów. (E.Ż.)

 
Segreguję, nie śmiecę od najmłodszych lat PDF Drukuj Email

zdjęcie1

   Uczniowie klasy I A w ramach zajęć z zakresu edukacji przyrodniczej uczestniczyli w wycieczce do Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku. Celem wyjazdu było upowszechnianie wśród uczniów zasad ochrony środowiska naturalnego oraz wiedzy o składnikach i funkcjonowaniu rodzimego środowiska przyrodniczego, a także umiejętności korzystania z zasobów przyrody. Uczestnicy zostali zapoznani z zadaniami i działalnością WCEE oraz uczestniczyli w zajęciach o tematyce przyrodniczo-ekologicznej „Proste rady na odpady”. Poznali na nich pojęcia: odpad – segregacja – recykling; dowiedzieli się, jak gospodarować, segregować i postępować z odpadami, w tym z odpadami problemowymi np. elektrośmieciami.

   Na zakończenie zajęć każde dziecko samodzielnie ozdabiało torbę z materiału, która może być wielokrotnie wykorzystana na zakupy. Uczniowie zrozumieli konieczność właściwego gospodarowania odpadami, a tym sam ochrony przyrody i zadeklarowali od najmłodszych lat swój udział w pracy na rzecz środowiska. (M.S.)

 
LIGA ZADANIOWA 2018/2019 PDF Drukuj Email

lz   24 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w pierwszym spotkaniu Konkursu Przedmiotowego z Matematyki „Liga zadaniowa”, który odbywał się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radziejowie. Organizatorami konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

   Piętnastu przedstawicieli klas szóstych i siódmych zmagało się z zadaniami o podwyższonym stopniu trudności, których rozwiązania wymagają często wiedzy wykraczającej poza program nauczania danej klasy, logicznego myślenia, kilkuetapowego i nieszablonowego rozwiązania. Uczniowie mieli do rozwiązania sześć zadań w ciągu 90 minut. Z klas szóstych najlepszy wynik uzyskała Martyna Grzegórska, natomiast z klas siódmych Mikołaj Patyk. Gratulujemy!!!

   Młodzież zainteresowaną poznawaniem matematyki przygotowywały Lidia Łuczak i Katarzyna Walczak. (K.W.)

 
Wyjazd do sali zabaw PDF Drukuj Email

IMG 6323.jak-zmniejszyc-fotke pl

   21-go listopada trzy i czterolatki z grupy 0”A” oraz z grupy przedszkolnej wybrały się na wycieczkę do sali zabaw „Kubuś” we Włocławku. Wyjazd był długo wyczekiwany i wzbudzał ogromne emocje wśród maluchów. Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły, zgodnie korzystały ze wszystkich dostępnych zabawek i sprzętów. Była to okazja do integracji grup rówieśniczych oraz rozwijania ogólnej sprawności fizycznej dzieci. Zabawa to podstawowa forma aktywności przedszkolaków podczas której doskonalą one i nabywają wielu różnych umiejętności. Toteż czas spędzony w sali zabaw z pewnością nie był czasem straconym i na pewno będzie miłym wspomnieniem dla wszystkich uczestników wycieczki. (B.O)

 
Święto Roweru obchodzimy – przy tej okazji aktywnie się bawimy! PDF Drukuj Email

IMG 6366

   24 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Roweru. Tego dnia w naszym przedszkolu w grupie p. Estery propagowaliśmy zdrowy i sportowy tryb życia. Dzieci poznały historię roweru, jego budowę oraz niezbędne wyposażenie każdego rowerzysty. Zdobyły wiedzę w zakresie znajomości podstawowych znaków drogowych oraz reguły ich zastosowania. Maluchy dowiedziały się jak prawidłowo zakładać kask rowerowy, ochraniacze, a także zaznajomiły się z zasadami bezpiecznego poruszania się na rowerze. Przedszkolaki, aby uzyskać „Certyfikat Młodego Kolarza” musiały zmierzyć się ze slalomem, który pokonały bezbłędnie. Nie zabrakło również „rowerowych” zabaw ruchowych, które przygotowała p. Aleksandra Kamińska – praktykantka. Na zakończenie dnia były niespodzianki w postaci odblasków, dzięki którym "mali" rowerzyści będą lepiej widoczni dla innych uczestników ruchu.

   Organizując Dzień Roweru w przedszkolu mieliśmy na celu kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad bezpieczeństwa już od najmłodszych lat, aby właściwe nawyki procentowały w przyszłości na polskich drogach. (E.Ż.) i (A. K.)

IMG 6428

 
I Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Religijnej PDF Drukuj Email

IMG 6272

   21 listopada w Katolickim Publicznym Przedszkolu "Pod Aniołem Stróżem" we Włocławku odbył się I Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Religijnej. Celem zorganizowanego festiwalu było prezentowanie dziecięcych umiejętności wokalnych, rozwijanie zainteresowań i zdolności muzycznych. Wszystkich uczestników powitał i życzył powodzenia ks. Sebastian Tomczak – wicedyrektor przedszkola. Dzieci występowały w dwóch kategoriach wiekowych. Jury z uwagą wysłuchało wszystkich występów i wyłoniło nagrodzonych. W zaszczytnym gronie znały się dzieci z grupy przedszkolnej p. Estery; Zuzanna Jóźwiak – III miejsce oraz Adam Lubelski – wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy sukcesu finalistom, ponieważ poziom był bardzo wysoki. Wszystkie dzieci występujące na scenie otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz niespodzianki, a laureaci nagrody. Każdy z przedszkolaków wspaniale się zaprezentował, a licznie zgromadzona publiczność nagradzała ich gromkimi brawami. W przerwie na obrady komisji konkursowej s. Rut Zawadzka oraz p. Tomasz Centkowski „studzili” gorący czas oczekiwania na werdykt angażując „małych” artystów piosenkami bogatymi w ruch sceniczny.

  Dziękujemy inicjatorkom p. Paulinie Makowskiej, p. Ewelinie Rutkowskiej oraz s. Rut Zawadzkiej za możliwość udziału w festiwalu oraz kierujemy wyrazy uznania pod kierunkiem organizacji imprezy. (E.Ż.)

 
Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email

46631822 2233985110177011 8482873439701434368 n

   20 listopada 2018r. odbyły się spotkania z policjantem, w których uczestniczyła młodzież klas VI, VII, VIII i III gimnazjum. Zajęcia prowadziła st. sierż. Magdalena Jóźwiak z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim, zajmująca się sprawami nieletnich. Tematem pogadanek była „Odpowiedzialność prawna nieletnich” w oparciu o obowiązujące przepisy: Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich z dnia 26 października 1982r. (Dz. U. Nr 11 poz. 109 z 2002 r. ze zm.); Kodeks Postępowania Karnego (Dz. U. Nr 89 poz. 555 ze zm. - rok 1997); Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. Nr 35 poz. 230 z 1982 roku ze zm.); Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 75 poz. 468)

   Młodzież została uświadomiona o różnicy, jaka jest w pojęciach „nieletniego” i „małoletniego”. Odpowiedzialność karna nieletnich została w polskim prawie uregulowana dwutorowo, gdyż w stosunku do nich mogą mieć zastosowanie przepisy kodeksu karnego, które w pewnych wyjątkowych wypadkach przewidują możliwość zastosowania do nieletniego ogólnych zasad odpowiedzialności karnej oraz ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich, która m.in. reguluje postępowanie wobec nieletniego dopuszczającego się czynu zabronionego i zasadniczo ma na celu przeciwdziałanie wszelkim przejawom demoralizacji i przestępczości nieletnich. Sytuacja nieletnich jest zatem różna w zależności od ich wieku.

   Uczniowie mięli okazję również usłyszeć, jakie obowiązki mają osoby i instytucje w postępowaniu w sprawach nieletnich. Art. 4 & 1 „Każdy, kto stwierdzi istnienie okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego, w szczególności naruszenie zasad współżycia społecznego, popełnienie czynu zabronionego, systematyczne używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia w stan odurzenia, uprawianie nierządu, włóczęgostwo,udział w grupach przestępczych ma społeczny obowiązek odpowiedniego przeciwdziałania temu, a przede wszystkim zawiadomienia o tym rodziców lub opiekuna nieletniego właściwego organu, szkoły, sądu rodzinnego, policji lub innego.”(M.K.)

 
Przedszkolaki w sali komputerowej PDF Drukuj Email

IMG 6238

   12 października Dzień Bezpiecznego Komputera. Dzieci z grupy przedszkolnej uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych przygotowanych przez p. Łukasza Nowakowskiego – nauczyciela informatyki oraz p. Aleksandrę Kamińską – praktykantkę. Maluchy zapoznały się z wieloma ciekawostkami dotyczącymi komputera m.in. z czego się składa. Dzieci poprzez zabawę "Kłebuszek" dowiedziały się czym w ogóle jest sieć internetowa, by potem omówić plusy i minusy Internetu. Przedszkolaki rozmawiały również o zasadach obowiązujących w sieci. Dowiedziały się m.in. czym są emotikony, do czego służą i w jaki sposób z nich korzystać. Nauczyciele przygotowali zabawy na tablicy interaktywnej m.in. odgadywanie ukrytej bajki na obrazku oraz rozwiązywanie krzyżówki, której hasłem był: komputer. Na zakończenie zajęć każdy mógł namalować na tablicy co tylko chciał, otrzymał kolorowankę oraz słodkość.

   Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństwa, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.

   Życzymy Wam, drodzy rodzice i dzieci, bezpiecznego serfowania w Sieci, szanowania innych jej użytkowników i tego, aby posługiwanie się nowinkami technologicznymi m.in. z Internetu nie „pochłaniało” Was całkowicie, lecz dawało możliwość mądrego, rozsądnego korzystania z dóbr nowoczesności. W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!! (A.K.) i (Ł.N.)

 
Maluchy z historią za pan brat – odwiedziny p. Józefa Nowakowskiego PDF Drukuj Email

IMG 6212

   16 listopada przedszkolaków z grupy p. Estery odwiedził emerytowany nauczyciel historii oraz historyk regionalista – pan Józef Nowakowski. Powodem do spotkania były nowo wydane książki pt. „Gmina Bądkowo Opowieści o jej dawnych i obecnych mieszkańcach oraz o mało znanych miejscach i wydarzeniach”, a także „Wolność przynieśli nam w darze Słownik biograficzny bądkowian na stulecie odzyskania niepodległości.” Pan Józef opowiedział dzieciom historię powstawania książek. Przedszkolaki były zaciekawione opowieściami o dawnych czasach. Na koniec dzieci otrzymały w prezencie na pamiątkę książki, które w przyszłości będą cennym źródłem wiedzy o naszej gminie i jej bohaterach. Serdecznie dziękujemy panu Józefowi Nowakowskiemu za te miłe odwiedziny.( E.Ż.)

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 15

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Emilii Iwony
Jutro: Joanny Zuzanny

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content