Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1328
Zakładki : 6
Odsłon : 661092

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
"REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ" PDF Drukuj Email

IMG 1521

   Dnia 09 listopada 2018r. społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie włączyła się w akcję ogłoszoną przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej - "Rekord dla Niepodległej". O godzinie 11:11 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Hymnu Państwowego. Na koniec uroczystości odmówiono "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy. (A.K.)

IMG 1485

IMG 1486

więcej zdjęć na Kujawy-media.pl

 
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania PDF Drukuj Email

IMG 6088

 IMG 6084

   W dniu 8 listopada w grupie przedszkolnej 3 – 4 – latków obchodzony był Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Wszystkie najmłodsze Przedszkolaki z grupy p. Estery w tym dniu były kucharzami. Dzieci uczyły się tajników zdrowego gotowania oraz poznawały właściwości zdrowych produktów. W całym Przedszkolu roznosił się niesamowity zapachach zdrowego obiadu w wykonaniu niezastąpionej Pani Ani Jóźwiak - kucharki. Maluchy natomiast na podwieczorek przygotowywały sałatkę owocową. Każdy z kucharzy brał udział w przyrządzaniu, a później w degustacji. Warto dodać, że nikt nie grymasił. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeby zdrowego odżywiania. Nie zawsze jednak wiedza idzie w parze z czynem. Dlatego też niezwykle ważne jest nieustanne przypominanie o tym, jak wielką rolę w naszym życiu pełnią owoce i warzywa.

   Bądźmy rozważni i starajmy się pamiętać, by codziennie dostarczać swojemu organizmowi porządną dawkę witamin i minerałów, które chronią nas przed schorzeniami i pozwalają się cieszyć dobrą kondycją przez cały rok. (E.Ż.)

IMG 1461

IMG 1465

   W calej Europie 8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego żywienia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. Nawyki żywieniowe z dzieciństwa mają wpływ na późniejszy styl życia i odżywiania. Dzieci, które poznają zalety zbilansowanego odżywiania i wiedzą, jak świadomie wybierać produkty żywnościowe, będą w przyszłości prowadzić zdrowy styl życia. W naszych oddziałach przedszkolnych wszystkie dzieci tego dnia były kucharzami. W tym dniu królowały owoce i warzywa. Przygotowane zostały pyszne zdrowe kanapki, soki świeżo wyciskane przez dzieci a nawet ciasto marchewkowe. Każdy kucharz brał udział w przygotowaniu, a później w degustowaniu potraw. Warto dodać, że nikt nie grymasił. Dziękujemy rodzicom za pomoc. R.B.

 
,,Pamiętajmy o tych co odeszli” – Maluchy z wizytą na cmentarzu PDF Drukuj Email

IMG 6040

   W pierwszych dniach listopada dzieci z grupy przedszkolnej 3 – 4 - latków wraz z wychowawczynią p. Esterą odwiedziły parafialny cmentarz oraz miejsca pamięci w naszej gminie. Okres w okolicach Święta Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Celem wycieczki było zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych. Dzieci zapaliły symboliczne światełka na grobie Nieznanego Żołnierza oraz w modlitwie poprowadzonej przez nauczycielkę pomodliły się za poległych. Maluchy doskonale wiedziały jak należy się zachować w tym szczególnym miejscu. Nasza wizyta na cmentarzu pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zamyślenie.

   W przedszkolu staramy się przekazać dzieciom, aby okazywały szacunek osobom, które od nas odeszły, a także pokazać im, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci. Ten dzień przyniósł naszym wychowankom wiele refleksji i przemyśleń, którymi chętnie się dzielili po powrocie do przedszkola. (E.Ż.)

IMG 6057

IMG 6050

 
„Bal Wszystkich Świętych” PDF Drukuj Email

IMG 5906

   30 października w grupie przedszkolnej 3 – 4 - latków przeżywaliśmy niezwykłe wydarzenie „Bal Wszystkich Świętych” – chrześcijańską alternatywę dla Halloween. Spotkanie to było związane z obchodzoną w dniu 1 listopada pełną nadziei uroczystością Wszystkich Świętych. W polskiej tradycji to czas zadumy i refleksji nad śmiercią, przemijaniem i życiem wiecznym. „Bal Wszystkich Świętych” to propozycja zabawy, ale z pięknym przesłaniem. Wybrzmiewa w niej prawda o życiu wiecznym w perspektywie radosnej nadziei. W dniu balu dzieci do przedszkola przyszły przebrane za m.in. Maryję, św. Jana, św. Mateusza oraz duże grono Aniołków, a p.Estera wcieliła się w św. Faustynę. Gdy tylko w sali rozległa się muzyka, na parkiet wkroczyły wszystkie dzieci. Pląsały radośnie i śpiewały, z zaangażowaniem brały udział w konkursach tanecznych. Maluchy uczyły się nowych piosenek religijnych, a szczególną radość dawało im ilustrowanie ich ruchem. Były to m.in. „Taki duży, taki mały może świętym być”, „Jestem rybakiem Pana”, „Gdy na morzu wielka burza” itp.(E.Ż.)

 
„Jak Rumcajs Cypiska uratował” – wyjazd do Teatru Impresaryjnego we Włocławku PDF Drukuj Email

IMG 5879

   29 października po raz pierwszy najmłodsze grupy; przedszkolna trzylatków i czterolatków oraz grupa 0 „A” pojechały do Teatru Impresaryjnego we Włocławku. Pani Estera Żywica podjęła współpracę z Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia, który przedstawił na Kujawach sztukę pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował.” To piękna czeska bajka, która już od dziesięcioleci bawi liczne pokolenia dzieci. Fenomenem tej prostej opowieści z pewnością jest wspaniały humor, barwne baśniowe postacie, a przede wszystkim niezwykle cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej oraz życie w harmonii z otaczającą przyrodą. Aktorzy zabrali nas na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czyhającym w głębi nieprzebytego boru. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem oglądały spektakl i pełni wrażeń wróciły do przedszkola. (E.Ż.)

 
„100 lat Niepodległej” na lekcjach plastyki PDF Drukuj Email

1

   100 lat wolnej Polski na lekcjach plastyki uczcili uczniowie klas VII. Zajęcia plastyczne poprzedzone pogadanką nt. trudnej historii Polski ukształtowały poczucie świadomości narodowej oraz promowały ideę patriotyzmu wśród młodzieży. Plastyczna interpretacja tych pojęć przyniosła bogaty plon. Uczniowie pod kierunkiem p. Lidii Bujanowskiej opracowali projekty, a następnie wykonali plakaty w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki tym działaniom pojęcia historia i Ojczyzna stały się dla wielu uczniów bliższe. Organizacja wystawy plakatów zachęciła dzieci i młodzież do rozwijania własnej inwencji twórczej, pomysłowości i talentów, a przy okazji była ciekawą formą aktywnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu połączonego z refleksją na temat Narodowego Święta Niepodległości. (L.B.)

 
„Król Kazimierz” – spektakl Teatru Bajecznego z Bydgoszczy PDF Drukuj Email

IMG 5753

   26 października na zaproszenie p.Estery Żywicy odwiedził nas Teatr Bajeczny z Bydgoszczy ze spektaklem pt ”Król Kazimierz”, który był zagrany dla grup przedszkolnych oraz klas  I – III. Podczas przedstawienia przenieśliśmy się do bardzo dawnych czasów, kiedy żył władca, który wraz z rodziną dbał o swoje królestwo. Spektakl w sposób wzruszający, a jednocześnie zabawny przedstawił nam postać króla Polski Kazimierza Wielkiego. Aktorki w ciekawy i przystępny dla najmłodszego widza sposób ukazały perypetie królewskiej rodziny oraz związek władcy z miastem Bydgoszcz. W bajce przedstawione zostały takie wartości jak: patriotyzm, honor, miłość, szacunek do miejsca,  w którym żyjemy oraz jego historii. Podczas spektaklu ukazane zostały również symbole narodowe Polski, o których powinien wiedzieć każdy nawet najmłodszy Polak. W królewski świat porwały nas przede wszystkim artystki, które oczarowały nas przepięknym śpiewem i muzyką na żywo, instrumentami, elementami tańca oraz wyjątkową scenografią. (E.Ż.)

 
Doświadczenia teatralne bądkowskiej młodzieży PDF Drukuj Email

tn DSC 5301

   Jaka jest Ania z Zielonego Wzgórza? Czy to tylko beztroska trzpiotka, paplająca, co jej ślina na język przyniesie i stale pakująca się w kłopoty? A może to wrażliwe i czarujące dziewczę, które swoją szczerością potrafi podbić serca wszystkich dookoła? Te pytania stawiały i do dziś stawiają sobie miliony czytelników i widzów na całym świecie, którym przyszło się zetknąć z fenomenem postaci wykreowanej przez Lucy Maud Montgomery już przeszło sto lat temu.

   Również nasi uczniowie mieli okazję poznać losy sympatycznej Ani. 30 listopada klasy Vb, VIb i część klasy VIIb wybrały się do Teatru Impresaryjnego we Włocławku, by obejrzeć spektakl na podstawie powieści kanadyjskiej pisarki. Bądkowska młodzież dostrzegła w bohaterce swoją rówieśniczkę, której charyzma oddziaływała na otoczenie i na nich samych. (JK)

 
Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email

DSC05186

   Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 roku – cały październik. Ma ono na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

   Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem: Książka to przyszłość”. W ramach obchodów w bibliotece powstały Strefy tematyczne – prezentujące książki o określonej tematyce, n.p. Piękna nasza Polska cała, Książki o zwierzętach, Książki dla chłopaków…. Uczniowie wybrali Literackiego Króla Biblioteki, którym został Harry Potter. Stworzyliśmy też Książkową Listę Przebojów, na której czele uplasowały się książki o Harrym Potterze, komiksy i seria wydawnicza o zwierzętach „Zaopiekuj się mną”. Uczniowie rozwiązywali zagadki i krzyżówki literackie oraz brali udział w konkursach. W szkolnym konkursie na plakat promujący czytelnictwo wygrały: Magdalena Kozłowska – w kategorii uczniów klas I – III; Wiktoria Marczewska – w kategorii uczniów klas IV – VIII. W konkursie na oznaczenie drogi do biblioteki zwyciężyła Magdalena Kozłowska z klasy III b. Małgorzata Bielicka i Dorota Strzelecka

DSC05187

 
„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" - konkurs PDF Drukuj Email

IMG 1252

   Uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami przystąpili do konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. W ramach konkursu uczniowie poszczególnych klas musieli przygotować dalsze przygody Gangu Słodziaków w formie: ilustracji - klasa 1, komiksu - klasa 2 i opowiadania z ilustracją - klasa 3. Należało również zorganizować „Dzień Głośnego Czytania" i wysłać relację z tego dnia. Uroczystość z tej okazji w naszej szkole odbyła się 22.10.2018. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie klas 1-3 oraz zaproszeni goście. Tego dnia uczniowie byli przebrani za różne zwierzęta Gangu Słodziaków. Uroczystość rozpoczęli wybrani uczniowie, którzy zaprezentowali wiersze zachęcające do czytania oraz wiersze przedstawiające różne zwierzęta. Następnie goście przeczytali dwa opowiadania przygód Gangu Słodziaków. Na zakończenie dzieci wykonywały różne zadania związane z bohaterami opowiadań (wykreślanka, sudoku, krzyżówka, odkodowywanie, rysowanie po śladzie). Wszystkie prace konkursowe zostały juz wysłane, teraz czekamy na wyniki, które będą ogłoszone 19.11.2018.

   Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania naszej uroczystości. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych gości: przede wszystkim dla rodziców, nauczycieli, pani pielęgniarki, pań bibliotekarek, pani logopedy - przedstawicieli poszczególnych klas za uświetnienie naszego „Dnia Głośnego Czytania". (DW)

 
XVI Prezentacja Piosenki Przedszkolnej PDF Drukuj Email

przegląd 047

   „Zuzia,lalka nie duża"; „Dżungla"; „Witaminki, witaminki"; „Cztery pory roku"; „Kasztanki"; „Deszczowa orkiestra" - tych i innych piosenek z repertuaru dziecięcego można było wysłuchać 26 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie z okazji XVI Prezentacji Piosenki Przedszkolnej. Wystrojone i uśmiechnięte dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swoje zdolności muzyczne oraz taneczne.Występujące grupy dopingowali koledzy, koleżanki, nauczyciele i rodzice. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i upominki.(MS)

 
Sztafetowe biegi przełajowe PDF Drukuj Email

IMG 0556

   24 Października 2018 r. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Woźniak, Eryk Możdżeń, Izabella Mietlicka, Piotr Wyrzykowski, Natalia Brzezińska, Alan Piasecki, Kornelia Tejman, Aleksandra Erwińska, Marcin Przekwas, Arkadiusz Biernacki wyruszyła na zawody w sztafetowych biegach przełajowych do Służewa. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce. (SK)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 12

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Marioli Wienczyslawa
Jutro: Emanuela Larysy Teodora

Dziennik elektroniczny

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content