Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 101 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1364
Zakładki : 6
Odsłon : 695924

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Siatkówka z „Mikołajem” i „na poważnie” PDF Drukuj Email

siat1

   Tradycyjnie w „Mikołajki” zagraliśmy charytatywnie w siatkówkę na rzecz uczniów naszej szkoły. W tych meczach spotkały się zespoły dziewcząt z klas IIIA i IIIB gimnazjum i reprezentacja szkoły dziewcząt z drużyną kadry pedagogicznej. „Zwycięzcami” naszego szkolnego spotkania byliśmy wszyscy.

siat2

   W Witowie siatkarki uczestniczyły w Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły zajmując III miejsce. Nasza drużyna po bardzo wyrównanych meczach (mając piłki setowe) uległa Gimnazjum nr.1 w Radziejowie i Gimnazjum w Witowie oraz wygrała 2:0 z Polonią Bytoń. Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie: Ewelina Kwiatkowska (kapitan zespołu), Weronika Chlewicka, Wiktoria Nowak, Zuzanna Nowak, Marta Paliwoda, Weronika Lewandowska, Patrycja Skowrońska, Oliwia Machalska. Gratulacje dla siatkarek oraz serdeczne podziękowania dla Pani Elżbiety Chlewickiej, Pana Andrzeja Nowaka i Pana Krystiana Nowaka za pomoc w dowozie uczennic na zawody. (Z.E.)

 
„Święto Górnika - Barbórka u maluchów" PDF Drukuj Email

IMG 6658

   „Barbórka" to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich górniczych rodzin, dlatego 4 grudnia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Górnika. Uroczystość przybliżyła tradycje związane z obchodami tego święta. Dzieci zapoznały się z trudną i ciężką pracą w kopalni oraz niebezpieczeństwem, które codziennie czyha na górników. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Przedszkolaki zapoznały się z mundurem, ozdobnymi naszywkami i guzikami, na których widnieje młot i kilof. Do stroju galowego należy również czapka z symbolami górniczymi z przodu oraz z pióropuszem w kolorze czarnym, czerwonym, białym lub zielonym. P. Estera przyniosła maluchom do przymierzenia prawdziwą czapkę górniczą zwaną „czako” oraz wianek, element stroju ludowego Ślązaczki. Dzieci wysłuchały legendy o skarbniku mieszkającym pod ziemią oraz poznały wizerunek patronki górników – Świętej Barbary.

   Najlepsze życzenia dla górników to: „Ile zjazdów, tyle wyjazdów - Szczęść Boże.” Zatem tego wszystkim górnikom życzą maluchy. (E.Ż.)

 
Dominika i Martyna już w Finale… PDF Drukuj Email

IMG 6554

   Dominika Linowiecka i Martyna Kumor - uczennice trzeciej klasy gimnazjum, przeszły do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego. W lutym 2019 r. w Bydgoszczy powalczą o tytuł laureata i zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego w części językowej. Nie było to łatwe zadanie, bowiem uczestnicy etapu rejonowego musieli uzyskać co najmniej 85% możliwych do uzyskania punktów. Dominika uzyskała 95%, Martyna właśnie 85% poprawnych odpowiedzi z testu składającego się z zadań otwartych i zamkniętych. Tylko 57 uczniów z całego naszego województwa sprostało tym wymaganiom i zakwalifikowało się do III etapu. W etapie wojewódzkim poziom wymagań jest jeszcze wyższy i aby uzyskać tytuł laureata trzeba będzie zdobyć w części pisemnej i ustnej minimum 90%. Warto przypomnieć, że nasze trzecioklasistki już trzeci rok z rzędu dołączyły do grona finalistek, a ich sukces jest tym cenniejszy, że drugiego języka (2 godziny tygodniowo) uczą się w gimnazjum dopiero trzeci rok i awans do części finałowej to wiele godzin ich dodatkowej pracy na zajęciach pozalekcyjnych i doskonalenia umiejętności językowych w domu. Gratulacje dla naszych dziewczyn – i…. powodzenia w Bydgoszczy. (JD)

  Dołączam się do gratulacji dla dziewczyn i dziękuję opiekunce pani Joannie Drążek za włożony w przygotowanie uczennic ogrom pracy. (dyr.)

 
Spotkanie z rodzicami klas VIII SP i III gimnazjum PDF Drukuj Email

   Zapraszamy rodziców klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum na spotkanie dotyczące rekrutacji do szkół średnich w roku szkolnym 2019/2020. Spotkanie odbędzie się 13.12.2018r. (czwartek) o godzinie 16.00 (dyr.)

 
Przeżyjmy to jeszcze raz PDF Drukuj Email

   W związku z pytaniami mieszkańców o nagranie z uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości z 11.11.2018r. informujemy, że w szkole znajduje się płyta z nagraniem do wypożyczenia lub przegrania. Poniżej prezentujemy kolejny fragment z tej uroczystości. (dyr.)

Dim lights Embed Embed this video on your site

 
„Nowoczesna edukacja kluczem do sukcesu” PDF Drukuj Email

logoprojekt

   Pragniemy poinformować, iż w SP w Bądkowie jest realizowany projekt pt.:

„Nowoczesna edukacja kluczem do sukcesu”

   Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Działanie 10.02.00 Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.02.02. Kształcenie ogólne, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt realizowany jest od 1września 2018r. do 30 czerwca 2019r.

Głównym celem projektu w SP w Bądkowie jest:
• Nabycie przez 230 uczniów kompetencji kluczowych,
• Wsparcie 40 uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
• Doposażenie 2 pracowni do zajęć matematycznych i przyrodniczych,
• Podnoszenie kompetencji zawodowych 7 nauczycieli.

Grupę docelową stanowić będzie:
• 256 uczniów, w tym 133 chłopców i 123 dziewczęta, w tym 6 uczniów niepełnosprawnych,
• 7 nauczycieli, w tym 6 kobiet i 1 mężczyzna

W ramach projektu zaplanowano:
• 1200h zajęć rozwijających i dydaktyczno-wychowawczych z zakresu kompetencji kluczowych dla 230 uczniów,
• 420h zajęć w ramach indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi dla 40 uczniów,
• Doposażenie 2 pracowni: matematycznej i przyrodniczej,
• Szkolenia: „Eksperyment w edukacji” dla 7 nauczycieli oraz „Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – problem czy wyzwanie?” dla 4 nauczycieli.


Wartość projektu:198 995, 00 zł
Dofinansowanie projektu z UE:189 045, 25 zł

 
Mikołajki w Oddziałach Przedszkolnych PDF Drukuj Email

20181206 104414.jak-zmniejszyc-fotke pl

   6 grudnia przenieśliśmy się w „bajkowy świat”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wyglądały jak małe elfy, a raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie ubrane były wyjątkowo - „mikołajkowo”.Od rana dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja!

   Niekiedy rozbrzmiewały dzwoneczki ...to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. Wreszcie... JEST! - PRAWDZIWY - ŚWIĘTY MIKOŁAJ! Długo wyczekiwany gość obdarował prezentami wszystkie dzieci. Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi piosenkami i wierszykami. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.(J.D)

20181206 112928.jak-zmniejszyc-fotke pl 1

   W tym wyjątkowym dniu dzieci z grupy 0 „A” w odpowiedzi na zaproszenie pani bibliotekarki odwiedziły Gminną Bibliotekę, gdzie również czekała na nich moc atrakcji. Maluchy wysłuchały mikołajkowego opowiadania, odpowiadały na przygotowane zagadki dotyczące atrybutów Mikołaja oraz zatańczyły świąteczny taniec „Jingle bells”. Na koniec każde dziecko otrzymało słodki upominek. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspólne świętowanie Mikołajek – święta uwielbianego zarówno przez tych małych jak i dużych. (B.O)

   Serdeczne podziękowania dla przedstawicieli Rady Rodziców za przygotowanie słodkich niespodzianek dla naszych uczniów i rozdanie ich w bardzo atrakcyjny sposób. (dyr.)

IMG 20181206 095804

 
Mikołajkowy wyjazd do kina klasy IIb PDF Drukuj Email

kino

   4 grudnia 2018r. w świątecznym nastroju wyjechaliśmy do Multikina we Włocławku. Celem wyjazdu było obejrzenie animowanej komedii świątecznej pt.: Grinch. Film opowiadał o zielonym stworze, który powrócił, by zepsuć wszystkim ten szczególny świąteczny czas. Mieszkańcy Ktosiowa z niecierpliwością oczekiwali Białego Bożego Narodzenia, najpiękniejszego czasu w roku. I tylko on, zielony Grinch, nie znosił świąt i zrobił wszystko, by je zepsuć. W drogę weszła mu jednak dziewczynka, Cindy Lou…

   Grinch to pełna humoru, ciekawych akcji i pięknych animacji opowieść o świętach Bożego Narodzenia, które odmieniają wszystkie nawet najtwardsze serca. Film wszystkim bardzo się podobał. Po powrocie do szkoły był inspiracją do ciekawych zajęć z edukacji plastycznej. Serdecznie polecamy. Uczniowie i wychowawczyni klasy IIb.

 
Zbiórka darów dla dzieci z Domu Małego Dziecka „Maluch” PDF Drukuj Email

zbiorka

 
Andrzejki w bibliotece PDF Drukuj Email

DSC05209

   W ostatni piątek listopada biblioteka zamieniła się w magiczne miejsce, które zgromadziło uczniów pragnących spędzić czas w fantastyczny sposób wśród wróżb i przepowiedni.

   Dzięki przeprowadzonym zajęciom dzieci poznały tradycję wróżb andrzejkowych, dowiedziały się kim był św. Andrzej i jak spędzały ten wieczór ich babcie. Andrzejki, nazywane też jędrzejkami lub jędrzejówkami, obchodzone były w Polsce w wieczór z 29 na 30 listopada od połowy XVI wieku. Ich męskim odpowiednikiem były katarzynki obchodzone w nocy z 24 na 25 listopada. Tej nocy mężczyźni mogli poznać swoją przyszłość.

   Najpopularniejszą wróżbą było lanie wosku, ale poznaliśmy też imiona przyszłych partnerów przebijając szpilką papierowe serduszka, odkryliśmy tajemnice liczb, dowiedzieliśmy się kim zostaniemy w przyszłości, o czym marzymy. Ten wesoły, pełen zabawy dzień był okazją do poznawania przyszłości poprzez zastosowanie w praktyce zabaw naszych przodków. Dostarczył dzieciom wiedzy o tradycjach andrzejkowych i stał się okazją do wspaniałej zabawy.MB

 
Czar andrzejkowych wróżb PDF Drukuj Email

 IMG 1802

   30 listopada w naszej szkole zaroiło się od wróżek, czarownic, magów. Tego dnia uczniowie klas I-III hucznie obchodzili andrzejki. Była to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Nie zabrakło odpowiedzi na pytania: Kim będę w przyszłości? Jakim autem będę jeździć? Co spotka mnie w najbliższym czasie? Dzieci wróżyły sobie z serc, wybierając imię przyszłej sympatii. Chętnie puszczały stateczki na wodę te, które zetknęły się oznaczały wzajemną przyjaźń. Nie zabrakło wróżby z butami i lania wosku.

   Spotkanie z „czarami” pobudziło wyobraźnię dzieci, pozwoliło oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci. (wych. klas I-III)

 
Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników PDF Drukuj Email

DSC05207

   W ostatnim tygodniu listopada uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników. Pasowanie na czytelnika poprzedzono zapoznaniem dzieci ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru. Dzieci z uwagą wysłuchały ,,Prośby książki” mówiącej o tym, jak należy dbać o książeczki, aby jak najdłużej zachowały ładny wygląd. Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością bajkowych postaci; z zaangażowaniem rozwiązywali zagadki literackie.

   Następnie wszyscy z dużym przejęciem złożyli uroczyste przyrzeczenie zobowiązując się do przestrzegania zasad bibliotecznych i troski o wypożyczone książeczki. Na zakończenie uroczystości zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników szkolnej biblioteki i samodzielnie wypożyczyli pierwsze książki.

   Obecnie pierwszoklasiści są aktywnymi czytelnikami i bardzo często odwiedzają szkolną bibliotekę. (M.B.)

DSC05208

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 15

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Emilii Iwony
Jutro: Joanny Zuzanny

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content