Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1298
Zakładki : 6
Odsłon : 616304

Nadchodzące wydarzenia

Pn Sty 21
Dzień Babci
Wt Sty 22
Dzień Dziadka


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Wyjazd do kina PDF Drukuj Email

WP 20181015 12 01 43 Pro

   15 października 2018r. uczniowie z klas 3a i 3b wraz z opiekunami wybrali się do Multikina we Włocławku na film "Hotel Transylwania 3". Po przyjeździe do kina, odebraniu biletów i kupieniu popcornu, wszyscy zasiedli w wygodnych fotelach i w skupieniu zaczęli oglądać film. Animowana komedia – przedstawiała kolejne historie upiornych bohaterów.

   Tym razem Paka Draka wybrała się na ekskluzywne wakacje luksusowym, potwornym statkiem. Ale wakacje ze snów szybko stały się wakacjami z koszmarów, kiedy okazało się, że Drac zakochał się w tajemniczej pani kapitan statku, która ukrywała niebezpieczny sekret zagrażający gatunkowi potworów. Po obejrzeniu filmu wszyscy udali się do autobusu i zadowoleni wrócili do szkoły. (DW)

 
Wyjazd do teatru PDF Drukuj Email

IMG 0470

   11 października 2018r. uczniowie klas: VIIa, VIIb, VIIIa, VIIIb wybrali się do Teatru Impresaryjnego do Włocławka na spektakl pt. „Pan Tadeusz”, w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Przedstawienie, które powstało na motywach epopei narodowej napisanej przez wieszcza – Adama Mickiewicza, ukazuje na tle perypetii miłosnych walkę Polaków o niepodległość. Celem wyjazdu było rozbudzenie u uczniów wrażliwości na sztukę teatralną. Organizatorem wyjazdu była p. Monika Boniecka, opiekunami – p. Sebastian Kozłowski i p. Sebastian Kapeliński. (MB)

 
„…Za to, że jednak i że pomimo…” PDF Drukuj Email

IMG 1034

„Za to, że jednak i że pomimo,
za to, że z sercem, za to że z nami,
za dni zdobione szczęścia chwilami,
za tę cierpliwość z duszą rozdartą
i za tę wiarę, że jednak warto,
DZIĘKUJEMY.”

   Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Bądkowie uczczono 12 października 2018 r. uroczystą akademią, która zgromadziła w sali gimnastycznej wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz gminnych: wójta, pana Ryszarda Stępkowskiego, przewodniczącego Rady Gminy, pana Dariusza Skierkowskiego, oraz przewodniczącego Komisji Oświaty i Kultury, pana Marcina Wesołowskiego. Uroczystość uświetniła także obecność pani Haliny Małeckiej, emerytowanej dyrektor bądkowskiego gimnazjum i szkoły podstawowej.

   Święto Edukacji Narodowej to wspaniała okazja, żeby podziękować za przekazaną wiedzę, za trud włożony w kształtowanie uczniowskich serc i umysłów. Swą wdzięczność bądkowska młodzież wyraziła w krótkim przedstawieniu. Gromkie brawa wzbudziły scenki kabaretowe z życia szkoły, a także piękny pokaz walca wiedeńskiego w wykonaniu uczniów klas ósmych. Uroczystość dopełniły również wiersze i piosenki zaśpiewane z głębi serca przez wszystkich występujących. Przyłączając się do życzeń Samorząd Uczniowski wręczył nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty.

   Po występie głos zabrał dyrektor szkoły i zaproszeni goście. Następnie pan wójt i pan dyrektor wręczyli nagrody zasłużonym nauczycielom. Uroczystość została przygotowana przez panią Izabelę Lewandowską – Paliwodę i panią Joannę Kwiatkowską. (JK)

 
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW PDF Drukuj Email

IMG 1024

   „WCZORAJ PRZEDSZKOLAKI, DZISIAJ PIERWSZAKI” – takie hasło przewodnie towarzyszyło uczniom klas pierwszych podczas ich ślubowania. Odbyło się ono 12 października 2018 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły. Na początku najmłodsi uczniowie zaprezentowali część artystyczną podczas której przedstawiali się, a recytując wiersze i śpiewając piosenki udowadniali, że są gotowi, aby zostać uczniami. Następnie w obecności zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, uczniów klas II-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.

   Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek na sali Gminnego Ośrodka Kultury przygotowany przez rodziców uczniów klas pierwszych. Wszystkim Pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w drodze do zdobywania wiedzy. (M.S.)

   Uroczystość ta stała się również okazją do złożenia życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wszystkich osób związanych z oświatą. Życzenia złożyli ksiądz proboszcz parafii Łowiczek Krzysztof Kaźmierczak, Wójt Gminy Bądkowo, dyrektor szkoły i rodzice. Zostały wręczone nagrody dla nauczycieli oddziałów przedszkolnych i klas I-III. (dyr.)

 

 
Czytanie na dywanie z nauczycielką PDF Drukuj Email

DSC05182

   12 października odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Czytanie na dywanie”. W związku z Dniem Edukacji Narodowej, panie Estera Żywica i Małgorzata Bielicka zaprosiły do wspólnego czytania nauczycielkę oraz wieloletnią dyrektorkę Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Bądkowie – panią Halinę Małecką. Zaproszony gość szybko nawiązał kontakt z dziećmi, które z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych zagadek literackich i bezbłędnie rozpoznawały bajkowych bohaterów. Dzieciom bardzo podobała się książka w formacie 3D opowiadająca o psiej szkole.

   Po wspólnym czytaniu przedszkolaki z dużym zaangażowaniem zaprezentowały swoim gościom przygotowane wcześniej piosenki.

   To miłe spotkanie stało się także okazją do podziękowania Pani Dyrektor za pracę na rzecz dzieci i snucia wspomnień o absolwentach naszej szkoły, których dzieci uczęszczają dzisiaj do przedszkola.

   „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.” Albert Einstein

 
Dzień Drzewa PDF Drukuj Email

IMG 0924

   Dzień Drzewa obchodzimy 10 października. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkały się, aby celebrować to święto. Uroczystość uświetniła wizyta Pana leśniczego, który musiał odpowiedzieć na wiele dociekliwych pytań naszego przedszkolnego reportera. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa śpiew i taniec. Podjęte działania miały na celu pogłębianie wiedzy na temat drzew, oraz propagowanie idei ochrony przyrody. Końcowym efektem naszych działań było posadzenie drzewa lipy pod bacznym okiem nas wszystkich. Uroczyście obiecujemy się nim opiekować. A M.

IMG 0859

 IMG 0937

 
Spotkanie z teatrem PDF Drukuj Email

IMG 0840

   09.10.2018 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyło się spotkanie z artystami Teatru Pomarańczowy Cylinder, który zaprezentował nam spektakl profilaktyczny pt. "Alicja w krainie wagarów". Zagadnienia profilaktyczne to: prezentacja pozytywnych wartości związanych z regularnym uczęszczaniem do szkoły, z promocją zdrowia i aktywnego trybu życia oraz pokazanie negatywnych skutków nadużywania komputera i telewizora. Występy cieszyły się dużym zainteresowaniem przedszkolaków, wzbudziły wiele emocji i radości. Aktorzy ze swoistym poczuciem humoru przekazali nam ważne treści angażując dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu. Czekamy z niecierpliwością  na kolejne występy. A.M.

 
Świetlica nie musi być nudna PDF Drukuj Email

image004

   Często słyszę: „muszę godzinę czekać” i jest to słowo nacechowane negatywnie. Ale czy czas spędzony na świetlicy jest czasem straconym? Niekoniecznie. Liczy się pomysł na zagospodarowanie „czasu wolnego”. Można odrobić pracę domową, można czytać książkę, można też zrobić latawiec. Kilka listewek, papier pakowy, klej i gotowe. W minioną sobotę na płycie lotniska odbyły się zawody latawcowe. Wszystkie latawce, które zrobiliśmy na świetlicy pięknie latały. Ograniczała nas tylko długość holu, czyli sznurka do którego przywiązany jest latawiec. Jedną z kilku atrakcji były skoki spadochronowe, które można było obejrzeć z bliska. Po lotach czekały na nas medale, dyplomy, drobne upominki i kiełbaska z grilla. Każdy bowiem uczestnik zawodów został uhonorowany przez organizatorów medalem i dyplomem a więc trud jaki sobie zadaliśmy podczas budowy się opłacił.

   Można biernie czekać aż spadnie śnieg lub aktywnie go poszukać. Wprawdzie w sobotę na lotnisku go nie było ale warto było tam być. Można było „dotknąć” nieba i posłuchać jak wiatr gra na wcześniej wspomnianym holu. Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu nie tylko na świetlicy. Jesteśmy przekonani, że trud jaki włożycie w rozwijanie swoich zdolności przyniesie wam radość i wiele korzyści. (PP)

 
Zaproszenie PDF Drukuj Email

plakat

 
Warsztaty kulinarne PDF Drukuj Email

IMG 0800

   26 września 2018r. chętni uczniowie klasy VII a wzięli udział w warsztatach kulinarnych, zorganizowanych przez KGW z Kaniewa. Warsztaty poprowadziła przewodnicząca KGW p. Danuta Jaskólska wraz z członkiniami p. Barbarą Urbańską i p. Renatą Kotlewską. Podczas warsztatów jego uczestnicy pod czujnym okiem pań uczyli się przygotowywać pierogi. Mogli lepić je ze swoim ulubionym farszem (z mięsem, serem i kapustą z grzybami). Podczas niełatwej pracy było mnóstwo zabawy i radości. Ostatnim najważniejszym etapem warsztatów była wspólna degustacja pierogów.

   Zaproszeni byli na nią p. Dyrektor oraz najbliżsi uczniów (rodzice, dziadkowie, rodzeństwo). Na koniec spotkania uczestnicy podziękowali paniom za zorganizowanie warsztatów. Aby „zatrzymać chwilę” wykonano pamiątkowe fotografie. (M. Boniecka)

 
Klasa 3a z wizytą w piekarni Polkorn PDF Drukuj Email

IMG 20180928 101348877

   28 września 2018r. uczniowie klasy 3a Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bądkowie wzięli udział w niecodziennej lekcji. Wraz z wychowawczynią – p. Mariolą Andrzejewską oraz p. Agnieszką Brzezińską-Nocny odwiedzili piekarnię Polkorn w Ciechocinku.

   Dzieci miały okazję poznać pracę piekarza oraz technologię pieczenia różnego rodzaju pieczywa. Uzyskały wyczerpujące informacje na temat poszczególnych etapów wyrobu chleba oraz potrzebnych produktów. Z zainteresowaniem przyglądały się urządzeniom i maszynom, które są niezbędne przy wypieku pieczywa. Duże wrażenie wzbudził ogromny piec, a także panująca tam temperatura.

   Nie zabrakło także poczęstunku, którym były słodkie słomki ptysiowe oraz drożdżówki przygotowywane przez dzieci. Zajęcia były bardzo ciekawe, przeprowadzone w miłej, serdecznej atmosferze. Uczniowie pełni emocji, bogatsi w nową wiedzę wrócili do szkoły. (M.A.)

 
W bibliotece łączymy pokolenia PDF Drukuj Email

DSC05180

   W bieżącym roku szkolnym, wzorem lat poprzednich, realizujemy ogólnopolski projekt ,,BohaterON – włącz historię!”. Jego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie Powstańców Warszawskich. Nasi uczniowie, pod opieką pań Moniki Skrzyneckiej i Joanny Kwiatkowskiej, przygotowali okolicznościowe kartki oraz skorzystali z dostępnych w bibliotece pocztówek, na których zamieścili podziękowania i życzenia dla Powstańców.

   Do akcji włączyły się także przedszkolaki, które z panią Esterą Żywicą odwiedziły bibliotekę i przyniosły przygotowane kartki z życzeniami: ,,Z okazji 74 rocznicy Powstania Warszawskiego, wszystkim Weteranom wyrazy najwyższego uznania za patriotyczną postawę i bohaterstwo. Wasz przykład jest najlepszą lekcją historii, a świadectwo życia inspiracją do pracy na rzecz dobra Ojczyzny. Życzymy Naszym Bohaterom wszelkiej pomyślności, zdrowia, zadowolenia z dobrze spełnionego obowiązku.” Koordynatorem projektu jest bibliotekarka Małgorzata Bielicka.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 10

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Antoniego Jana
Jutro: Malgorzaty Piotra

Dziennik elektroniczny

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content