Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1326
Zakładki : 6
Odsłon : 656062

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Byliśmy w Bydgoszczy na „Przystanku Niepodległa” PDF Drukuj Email

P 20181109 114947 vHDR Auto

   Jak pisaliśmy wcześniej, pięcioro uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, uczestników wojewódzkiego konkursu „Przystanek Niepodległa”, którzy w Gminnym Ośrodku Kultury w kilkumiesięcznym projekcie wykonali film dokumentalny, zostało nagrodzonych specjalnym wyróżnieniem i zaproszeniem na galę konkursową. W piątek (9 listopada) uczestnicząc w tej uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy dowiedzieliśmy się, że w konkursie uczestniczyło 90 zespołów. Autorami nagrodzonego filmu byli: Weronika Chlewicka, Maria Drążek, Kacper Graczyk, Łukasz Mendel i Justyna Salamońska, ale z przyczyn organizacyjnych w uroczystości udział wzięła tylko Marysia i Kacper wspólnie z dyrektorem Januszem Graczykiem oraz ich opiekun Józef Nowakowski.

  Serdeczne podziękowania składamy panu Arkadiuszowi Drążek za dowiezienie nas na tę uroczystość. Nagrody laureatom zespołu wręczał Mikołaj Bogdanowicz – Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Mirosław Golon – Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Przystępując do tego konkursu włączyliśmy się do wojewódzkich obchodów stulecia odzyskania niepodległości, co uwieczniliśmy stosownym wpisem w księdze pamiątkowej. (JN)

 
Literacko - Dla Niepodległej PDF Drukuj Email

Resized 20181109 120918 8853001

   9 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Wojewódzkiego Konkursu Literacko - Historycznego "Mamy Niepodległą" - kartka z pamiętnika z opisem przeżyć wewnętrznych pod honorowym patronatem Wojewody Kujawsko - Pomorskiego oraz Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty.

   W kategorii klas gimnazjalnych nasze uczennice - Julia Jabłońska i Martyna Kumor zajęły ex aequo 1. miejsce. Organizatorzy konkursu podkreślali wysoki poziom prac z Bądkowa, Julka zdobyła uznanie za niezwykle wzruszająco opisany pierwszy dzień niepodległości, Martyna - za wykazanie się wielką wiedzą historyczną. Praca Julii Jabłońskiej została odczytana na podsumowaniu uroczystości.

   Dziewczyny przygotowywały swe kartki z pamiętnika pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego - pani Haliny Dondalskiej. ( H.D.)

 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w oddziałach przedszkolnych PDF Drukuj Email

IMG 1386

   W poniedziałek 5 listopada, w oddziałach przedszkolnych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przypomniał on, jak ważne są bajki w życiu każdego przedszkolaka. Sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Bajki wzbogacają wyobraźnię, pobudzają zainteresowanie otaczającym światem ludzi i zwierząt, są żródłem wrażeń i emocji, które często zostają w naszej pamięci i wspomnieniach na całe życie.

   Tego dnia dzieci przybyły do szkoły przebrane w piękne bajkowe stroje. Rozwiązywano zagadki dotyczące bajkowych bohaterów, śpiewano piosenki, odbyły się zabawy i improwizacje muzyczne. Pani Dorota Strzelecka, opiekunka Koła Czytelniczego, przeczytała dzieciom bajkę o Czerwonym Kapturku, której zakończenie wszyscy znamy ale z ochotą słuchamy po raz kolejny. Odbył się też bal postaci z bajek, rozdane zostały cukierki a na koniec dzieci wykonały prace plastyczne związane z bohaterami baśni i bajek.

   Przeniesienie w ten zaczarowany świat sprawiło przedszkolakom dużo radości. Dzieci tego dnia były bardzo aktywne, otwarte, radosne i szczęśliwe. Doskonała atmosfera, praca pań z oddziałów przedszkolnych i piękne stroje przygotowane przez rodziców naszych przedszkolaków, dostarczyły wszystkim wiele wrażeń, wpomnień i pozytywnej energii. R.B.

 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w szkole PDF Drukuj Email

DSC05191

   5 listopada 2018 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto wszystkich bajkowych postaci stało się okazją do przypomnienia sobie literackich bohaterów z najmłodszych lat. Z tej okazji w bibliotece szkolnej przygotowano wystawkę książek z najpopularniejszymi bajkami, a najmłodszym dzieciom czytane były bajeczki. Wielu uczniów w tym dniu przebrała się za ulubioną bajkową postać. Organizatorami tego wydarzenia w szkole byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i bibliotekarki. (MB)

 
Konkurs Poetycki z okazji 100-lecia Niepodległości PDF Drukuj Email

martyna

   8 listopada 2018 r. w Publicznym Gimnazjum im. Ziemi Kujawskiej w Osięcinach odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Poetyckiego z okazji 100-lecia Niepodległości, który został zorganizowany przez SP w Osięcinach.

   I miejsce - w kategorii klas VII, VIII i III gimnazjum zajęła Martyna Kumor, uczennica klasy IIIa gimnazjum za zestaw wierszy, który przygotowała pod kierunkiem pani Haliny Dondalskiej. Nagrody książkowe zostały ufundowane przez: Starostę Powiatu Radziejowskiego, Wójta Gminy Osięciny oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej.

   Całość uroczystości uświetnił występ uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz pyszny poczęstunek. (MK)

 
"REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ" PDF Drukuj Email

IMG 1521

   Dnia 09 listopada 2018r. społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie włączyła się w akcję ogłoszoną przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej - "Rekord dla Niepodległej". O godzinie 11:11 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Hymnu Państwowego. Na koniec uroczystości odmówiono "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy. (A.K.)

IMG 1485

IMG 1486

więcej zdjęć na Kujawy-media.pl

 
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania PDF Drukuj Email

IMG 6088

 IMG 6084

   W dniu 8 listopada w grupie przedszkolnej 3 – 4 – latków obchodzony był Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Wszystkie najmłodsze Przedszkolaki z grupy p. Estery w tym dniu były kucharzami. Dzieci uczyły się tajników zdrowego gotowania oraz poznawały właściwości zdrowych produktów. W całym Przedszkolu roznosił się niesamowity zapachach zdrowego obiadu w wykonaniu niezastąpionej Pani Ani Jóźwiak - kucharki. Maluchy natomiast na podwieczorek przygotowywały sałatkę owocową. Każdy z kucharzy brał udział w przyrządzaniu, a później w degustacji. Warto dodać, że nikt nie grymasił. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeby zdrowego odżywiania. Nie zawsze jednak wiedza idzie w parze z czynem. Dlatego też niezwykle ważne jest nieustanne przypominanie o tym, jak wielką rolę w naszym życiu pełnią owoce i warzywa.

   Bądźmy rozważni i starajmy się pamiętać, by codziennie dostarczać swojemu organizmowi porządną dawkę witamin i minerałów, które chronią nas przed schorzeniami i pozwalają się cieszyć dobrą kondycją przez cały rok. (E.Ż.)

IMG 1461

IMG 1465

   W calej Europie 8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego żywienia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. Nawyki żywieniowe z dzieciństwa mają wpływ na późniejszy styl życia i odżywiania. Dzieci, które poznają zalety zbilansowanego odżywiania i wiedzą, jak świadomie wybierać produkty żywnościowe, będą w przyszłości prowadzić zdrowy styl życia. W naszych oddziałach przedszkolnych wszystkie dzieci tego dnia były kucharzami. W tym dniu królowały owoce i warzywa. Przygotowane zostały pyszne zdrowe kanapki, soki świeżo wyciskane przez dzieci a nawet ciasto marchewkowe. Każdy kucharz brał udział w przygotowaniu, a później w degustowaniu potraw. Warto dodać, że nikt nie grymasił. Dziękujemy rodzicom za pomoc. R.B.

 
,,Pamiętajmy o tych co odeszli” – Maluchy z wizytą na cmentarzu PDF Drukuj Email

IMG 6040

   W pierwszych dniach listopada dzieci z grupy przedszkolnej 3 – 4 - latków wraz z wychowawczynią p. Esterą odwiedziły parafialny cmentarz oraz miejsca pamięci w naszej gminie. Okres w okolicach Święta Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Celem wycieczki było zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych. Dzieci zapaliły symboliczne światełka na grobie Nieznanego Żołnierza oraz w modlitwie poprowadzonej przez nauczycielkę pomodliły się za poległych. Maluchy doskonale wiedziały jak należy się zachować w tym szczególnym miejscu. Nasza wizyta na cmentarzu pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zamyślenie.

   W przedszkolu staramy się przekazać dzieciom, aby okazywały szacunek osobom, które od nas odeszły, a także pokazać im, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci. Ten dzień przyniósł naszym wychowankom wiele refleksji i przemyśleń, którymi chętnie się dzielili po powrocie do przedszkola. (E.Ż.)

IMG 6057

IMG 6050

 
„Bal Wszystkich Świętych” PDF Drukuj Email

IMG 5906

   30 października w grupie przedszkolnej 3 – 4 - latków przeżywaliśmy niezwykłe wydarzenie „Bal Wszystkich Świętych” – chrześcijańską alternatywę dla Halloween. Spotkanie to było związane z obchodzoną w dniu 1 listopada pełną nadziei uroczystością Wszystkich Świętych. W polskiej tradycji to czas zadumy i refleksji nad śmiercią, przemijaniem i życiem wiecznym. „Bal Wszystkich Świętych” to propozycja zabawy, ale z pięknym przesłaniem. Wybrzmiewa w niej prawda o życiu wiecznym w perspektywie radosnej nadziei. W dniu balu dzieci do przedszkola przyszły przebrane za m.in. Maryję, św. Jana, św. Mateusza oraz duże grono Aniołków, a p.Estera wcieliła się w św. Faustynę. Gdy tylko w sali rozległa się muzyka, na parkiet wkroczyły wszystkie dzieci. Pląsały radośnie i śpiewały, z zaangażowaniem brały udział w konkursach tanecznych. Maluchy uczyły się nowych piosenek religijnych, a szczególną radość dawało im ilustrowanie ich ruchem. Były to m.in. „Taki duży, taki mały może świętym być”, „Jestem rybakiem Pana”, „Gdy na morzu wielka burza” itp.(E.Ż.)

 
„Jak Rumcajs Cypiska uratował” – wyjazd do Teatru Impresaryjnego we Włocławku PDF Drukuj Email

IMG 5879

   29 października po raz pierwszy najmłodsze grupy; przedszkolna trzylatków i czterolatków oraz grupa 0 „A” pojechały do Teatru Impresaryjnego we Włocławku. Pani Estera Żywica podjęła współpracę z Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia, który przedstawił na Kujawach sztukę pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował.” To piękna czeska bajka, która już od dziesięcioleci bawi liczne pokolenia dzieci. Fenomenem tej prostej opowieści z pewnością jest wspaniały humor, barwne baśniowe postacie, a przede wszystkim niezwykle cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej oraz życie w harmonii z otaczającą przyrodą. Aktorzy zabrali nas na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czyhającym w głębi nieprzebytego boru. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem oglądały spektakl i pełni wrażeń wróciły do przedszkola. (E.Ż.)

 
„100 lat Niepodległej” na lekcjach plastyki PDF Drukuj Email

1

   100 lat wolnej Polski na lekcjach plastyki uczcili uczniowie klas VII. Zajęcia plastyczne poprzedzone pogadanką nt. trudnej historii Polski ukształtowały poczucie świadomości narodowej oraz promowały ideę patriotyzmu wśród młodzieży. Plastyczna interpretacja tych pojęć przyniosła bogaty plon. Uczniowie pod kierunkiem p. Lidii Bujanowskiej opracowali projekty, a następnie wykonali plakaty w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki tym działaniom pojęcia historia i Ojczyzna stały się dla wielu uczniów bliższe. Organizacja wystawy plakatów zachęciła dzieci i młodzież do rozwijania własnej inwencji twórczej, pomysłowości i talentów, a przy okazji była ciekawą formą aktywnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu połączonego z refleksją na temat Narodowego Święta Niepodległości. (L.B.)

 
„Król Kazimierz” – spektakl Teatru Bajecznego z Bydgoszczy PDF Drukuj Email

IMG 5753

   26 października na zaproszenie p.Estery Żywicy odwiedził nas Teatr Bajeczny z Bydgoszczy ze spektaklem pt ”Król Kazimierz”, który był zagrany dla grup przedszkolnych oraz klas  I – III. Podczas przedstawienia przenieśliśmy się do bardzo dawnych czasów, kiedy żył władca, który wraz z rodziną dbał o swoje królestwo. Spektakl w sposób wzruszający, a jednocześnie zabawny przedstawił nam postać króla Polski Kazimierza Wielkiego. Aktorki w ciekawy i przystępny dla najmłodszego widza sposób ukazały perypetie królewskiej rodziny oraz związek władcy z miastem Bydgoszcz. W bajce przedstawione zostały takie wartości jak: patriotyzm, honor, miłość, szacunek do miejsca,  w którym żyjemy oraz jego historii. Podczas spektaklu ukazane zostały również symbole narodowe Polski, o których powinien wiedzieć każdy nawet najmłodszy Polak. W królewski świat porwały nas przede wszystkim artystki, które oczarowały nas przepięknym śpiewem i muzyką na żywo, instrumentami, elementami tańca oraz wyjątkową scenografią. (E.Ż.)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 12

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Cyryla Edwarda
Jutro: Jozefa Bogdana

Dziennik elektroniczny

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content