Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1326
Zakładki : 6
Odsłon : 656071

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Dziękujemy za piękny występ… PDF Drukuj Email

IMG 4773

nck   15 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury miała miejsce uroczystość zakończenia programu dotacyjnego ze środków Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska. Na tę uroczystość zaprosiliśmy mieszkańców naszej gminy, którzy przez wiele lat swą aktywnością i zaangażowaniem w codziennej pracy w 13 Kołach Gospodyń Wiejskich, w 6 męskich i 2 kobiecych jednostkach OSP oraz kilku sekcjach działających przy GOK, zapisali wiele pięknych kart społecznych i kulturalnych dziejów naszej gminnej społeczności. Nasza uroczystość była częścią gminnych obchodów stulecia odzyskania Niepodległej i aby miała bardziej podniosły i patriotyczny charakter, poprosiliśmy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego o wzbogacenie jej artystycznym występem. Ten przepiękny występ niemal 40 uczniów opowiadający o naszej drodze do Niepodległej zachwycił widownię do tego stopnia, że na niejednej twarzy pojawiły się łzy wzruszenia.

   To było przepiękne wprowadzenie do naszej uroczystości, nagrodzone nie tylko gromkimi brawami, ale kolejną książką od jej autora o bądkowskiej gminie dla młodych artystów. Za ten występ składamy serdeczne podziękowania artystom i obu paniom: Izie Lewandowskiej-Paliwoda i Joannie Kwiatkowskiej, które zatroszczyły się o jego perfekcyjne przygotowanie i wykonanie. Elżbieta Madajczyk i Józef Nowakowski.

 
Listopadowa chandra? – mamy na to sposób! PDF Drukuj Email

20181116 115609.jak-zmniejszyc-fotke pl

   Przedszkolaki z grupy 0„A” na przekór niesprzyjającej aurze pogodowej postanowiły miło spędzić czas i urządziły sobie wspólnie z wychowawczynią niemalże prawdziwe „Kino w klasie”. 3,4 – latki po zajęciach głównych zamieniły klasę w salę kinową. Nie ograniczyliśmy się jednak tylko do zwykłego oglądania bajki, a połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, zdobywając przy tej okazji cenne umiejętności. Urządzono kasę biletową, był cennik, bilety, soczki i nieodłącznie kojarzący się z kinem popcorn, przedszkolaki odgrywały scenki wcielając się naprzemiennie w rolę kasjera i kupującego. Dzieci musiały zatem właściwie odkodować informacje z cennika, pamiętać o używaniu stosownych zwrotów grzecznościowych, wykazały się umiejętnością czytania globalnego, znajomością kolorów i przeliczania elementów. Naszą formą płatności były żetony, a potwierdzeniem wydruk z maszyny do liczenia. Kolejnym punktem było już zajęcie miejsc w sali i kulturalne uczestnictwo w pokazie. Wyświetlony został film animowany pt. ”Balerina”, który od pierwszej chwili wciąga do swojego świata i nie pozwala się nudzić. Film o przyjaźni, nadziei i marzeniach, o które warto walczyć, by doczekać ich spełnienia.

   Ten spontaniczny pomysł spędzenia czasu okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, ponieważ dzieciaki były szczerze zachwycone. Nauka przez działanie? – jasne, że tak, bo jak twierdził amerykański profesor John Dewey „gram doświadczenia więcej waży niż tona wiedzy teoretycznej” (B.O.)

20181116 122802.jak-zmniejszyc-fotke pl

 
Nowoczesne technologie w bibliotece PDF Drukuj Email

DSC05203

   Nadchodzi rozszerzona rzeczywistość, a z nią Mały Książę. Używając smartfona lub tabletu można go zobaczyć, jego planetę i wiele więcej w trójwymiarowej, dynamicznej przestrzeni, o czym mogli się przekonać uczniowie podczas zajęć w naszej bibliotece. Książę nie musi się przedstawiać – któż z nas nie zna najpiękniej opowiedzianej nauki o ludzkim życiu? Pojęcie miłości, prawdziwej przyjaźń i odpowiedzialności za drugiego człowieka wyrażone ustami autora wpisało się głęboko w naszą świadomość. Tym razem ponadczasowa opowieść z nieprzemijającymi mądrościami poszerza swoją rzeczywistość. Za pomocą narzędzi multimedialnych możemy przenieść książkowe i płaskie ilustracje w świat wirtualny, którego stajemy się uczestnikiem. Trójwymiarowy Mały Książę, którego możemy dotknąć, planeta z aktywnym wulkanem czy pulsująca galaktyka to tylko nieliczne książkowe atrakcje. Mały Książę zabiera nas na aktywny spacer po odwiedzanych planetach. Dzięki nowej technologii, czytając książkę możemy dodatkowo pobudzić swoją wyobraźnię i stać się aktywnym partnerem przygód małego chłopca. Zabawa z trójwymiarowymi ilustracjami spodoba się nie tylko dzieciom.

   Lektury wracają w nowej odsłonie, w towarzystwie smartfonów i tabletów! Mamy nadzieję, że Mały Książę w rozszerzonej rzeczywistości pojawi się wkrótce na półkach w naszej bibliotece. (DS)

 
Zaproszenie na bal PDF Drukuj Email

bal

 
Maluchy z wizytą w KLUBIE Senior+Niezapominajka w Ciechocinku PDF Drukuj Email

IMG 6178

   W dniu 14 listopada z okazji Dnia Seniora maluchy z grypy 3-4 – latków z przedszkola odwiedziły KLUB Senior + Niezapominajka w Ciechocinku. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w krótkim montażu słowno - muzycznym. Ubrane w kasztankowe kostiumy, wzbudziły podziw i wzruszenie u Seniorów. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. W programie artystycznym znalazły się również piosenki, tańce oraz specjalne życzenia dla Seniorów wraz z odśpiewanym z całego serca: "Sto lat!" Dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom upominki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do zabawy przy muzyce i wspólnych śpiewach, każdy świetnie się bawił. Było mnóstwo śmiechu i wzruszeń. W podziękowaniu za mile spędzony czas, Seniorzy również przygotowali niespodzianki, słodki poczęstunek oraz maluchy zostały obdarowane obrazem „Zygzaka McQueena” wykonanym przez uczestnika. Wychowawczyni p. Estera podziękowała serdecznie Seniorom i Pracownikom za niezwykle sympatycznie spędzony czas.

   Spotkanie to było znakomitą okazją do kształtowania u dzieci już od najmłodszych lat szacunku dla osób starszych i na pewno pozostanie w pamięci naszych kochanych Seniorów, którzy bardzo gorąco dziękowali za naszą obecność. (E.Ż.)

IMG 6210

 
Spotkanie z rodzicami PDF Drukuj Email

W dniu 21.11.2018r. (środa) zapraszamy rodziców wszystkich klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie na wywiadówkę.

 

16.30 - Spotkanie ogólne (sala gimnastyczna)

17.00 - Spotkanie z wychowawcami (sale oddziałów)

 
„Prymus Pomorza i Kujaw” PDF Drukuj Email

 logomar

   Jest nam niezmiernie miło w związku z informacją z Urządu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, że wśród wyróżnionych stypendium w ramach projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”, znalazła się uczennica Zuzanna Przybysz. Do informacji załączone zostały serdecznie gratulacje.

   Stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy danego roku szkolnego, a jego wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej uwzględniającej sumę punktów uzyskanych z kryteriów opisanych w regulaminie przyznawania stypendiów dla uczniów „Prymus Pomorza i Kujaw” oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę.

 
Książka kluczem do zrozumienia siebie i innych PDF Drukuj Email

DSC05201   15 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ,,Czytanie na dywanie”. W związku z przypadającym 14 listopada Ogólnopolskim Dniem Biblioterapii, panie Małgorzata Bielicka i Estera Żywica zaprosiły do wspólnego czytania emerytowaną bibliotekarkę panią Annę Piernik. Podczas zajęć dzieci poznały specyfikę zawodu bibliotekarza. Doskonaliły umiejętność rozpoznawania, pokazywania i nazywania swoich uczuć oraz wyrabiały umiejętność radzenia sobie z własnymi emocjami.

   Zajęcia przebiegały pod hasłem „Książka kluczem do zrozumienia siebie i innych”. (M. B.)

 
Konkursy przedmiotowe – wyniki po etapie szkolnym PDF Drukuj Email

IMG 20181114 110230

   Do konkursów przedmiotowych z języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, historii, geografii, chemii, fizyki, matematyki, informatyki, w tym roku przystąpiło łącznie 58 uczniów z gimnazjum i szkoły podstawowej. Aby przejść etap szkolny i zakwalifikować się do etapu rejonowego, należało osiągnąć 80% punktów. Tylko nielicznym to się udało. Konkursy przedmiotowe należą do najtrudniejszych, ale są szansą na zwolnienie z danej części egzaminu gimnazjalnego i egzaminu po szkole podstawowej.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego: 

Dominika Linowiecka kl IIIb – język niemiecki - opiekun Joanna Drążek
Martyna Kumor kl. IIIa – język niemiecki - opiekun Joanna Drążek
Martyna Kumor kl. IIIa – historia - opiekun Beata Wyborska
Martyna Kumor kl. IIIa – geografia – opiekun Maria Głowacka
Julia Jabłońska kl. IIIb - chemia - opiekun Maria Głowacka
Zuzanna Przybysz kl. VIIIa – chemia – opiekun Ewa Junczys
Julia Jabłońska kl. IIIb – matematyka – opiekun Beata Wesołowska
Szymon Możdżeń kl VIIa - matematyka - opiekun Katarzyna Walczak
Zuzanna Przybysz kl VIIIa - matematyka - opiekun Katarzyna Walczak

   Gratulujemy, życzymy powodzenia i wytrwałości w nauce na dalszych etapach.(MG)

 
Szkolenie w zakresie samoobrony przed psami PDF Drukuj Email

IMG 1552

   14 listopada w naszej szkole odbyło się szkolenie w zakresie samoobrony przed psami. Spotkanie miało miejsce w sali gimnastycznej, uczestniczyły w nim dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej. Prowadząca omówiła jak rozpoznać sygnały wysyłane przez psa i czego nie wolno robić czworonogom. Dzieci miały także okazję przypomnieć sobie, jak wygląda pozycja, którą należy przyjąć w momencie zetknięcia z niebezpiecznym zwierzęciem.

   Wszyscy uczniowie gorąco dziękują państwu prowadzącym i ich czworonożnym partnerom za wspaniałe spotkanie. (NK)

 
„… aby w nas dzisiaj żyła Polska wolna…” PDF Drukuj Email

IMG 5871 

„Polska – ojczyzna…

Kraina, która się w sercu zaczyna.”

R. Przymus

  Dim lights Embed Embed this video on your site

   Listopad to czas refleksji nad przemijaniem. Niedawno odwiedziliśmy groby naszych bliskich. Zapaliliśmy znicze na mogiłach nieznanych żołnierzy, którzy w różnym czasie oddali za ojczyznę najcenniejszy skarb – życie.

   W 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie oddali hołd wszystkim Polakom, którzy ponieśli tak wielkie ofiary, byśmy mogli cieszyć się wolnością.

   Dzieci i młodzież (pod kierunkiem p. Izabeli Lewandowskiej – Paliwody, p. Joanny Kwiatkowskiej i p. Joanny Danielewskiej, ze wsparciem merytorycznym p. Beaty Wyborskiej i technicznym p. Marioli Andrzejewskiej) przygotowały uroczystą akademię poświęconą czasom zaborów i walki o wolność, aż do momentu powstania w 1918 r. niepodległej Rzeczpospolitej Polskiej. Całość została uświetniona nastrojową i dynamiczną muzyką, przeplataną pięknymi wierszami, scenkami dramatycznymi i efektami specjalnymi. Dopełnieniem widowiska był taniec pt. „Barwy ojczyzny”.

   Występ uczniów został bardzo entuzjastycznie przyjęty zarówno przez społeczność szkolną, jak i lokalną. (JK)

   Najmłodsi Bądkowianie uczcili 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 9, 11 i 13 listopada grupa 3-4 – latków wraz z wychowawczynią p.Esterą uczciła 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. To wielkie wydarzenie, podczas którego najmłodsi Bądkowianie z powagą odśpiewali wszystkie cztery zwrotki Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Maluchy uczestniczyły także we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, a następnie szły w pochodzie wraz z innymi uczestnikami trzymając w swoich małych rączkach 50m flagę Polski. Przedszkolaki miały niewątpliwą przyjemność obejrzeć wzruszające przedstawienie w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów pod kierunkiem p.Joanny Kwiatkowskiej oraz p. Izabeli Lewandowskiej – Paliwody. Podniosły charakter święta podkreśliły wiersze i pieśni upamiętniające czasy i ofiary zaborów, a także wszystkich walczących o wolną Polskę. Jesteśmy bardzo dumni z udziału w akademii naszych starszaków z grupy 0 E p. Joanny Danielewskiej za piękne wykonanie piosenki „Co to jest niepodległość”. Dla dzieci była to niezwykła lekcja patriotyzmu, szacunku do symboli narodowych, tradycji i historii. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień pozostanie w naszej  pamięci. (E.Ż.)

   Serdeczne podziękowania, w imieniu własnym jak i mieszkańców gminy przekazane na moje ręce, składam młodzieży i opekunom, którzy przygotowali tą przepiękną uroczystość. (dyr.)

 
JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM – MAŁYM POLAKIEM PDF Drukuj Email

IMG 1471

   Dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole w ostatnim czasie rozpoczęły działania dotyczące obchodów 100 lecia Niepodległości Polski. W ramach tego przystąpiliśmy do Międzynarodowego Projektu „Piękna Nasza Polska Cała”. Podjęliśmy szereg przedsięwzięć w tym zakresie. W każdej sali przedszkolnej jest akcent narodowy w formie gazetki lub plakatu. Okna naszych sal również udekorowane są biało – czerwonymi sercami. Uwieńczeniem obchodów był udział w szkolnym konkursie plastycznym „Polska mój dom – moja ojczyzna”. Oto laureaci tego konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

I miejsce – Kacper Kozłowski, Franio Szczupakowski i Gabrysia Skowrońska;
II miejsce- Zosia Gapska, Oliwia Zaremba, Agata Kumor;
III miejsce – Staś Danielewski, Nina Kowalska, Piotrek Danielewski;

Wyróżnienia: Zosia Wróblewska, Jaś Podlewski, Kuba Wicher, Mateusz Wochna, Oliwia Gapska, Wojtek Szczęsny i Amelka Piasecka .

Poza tym braliśmy udział w wydarzeniu „Rekord dla Niepodległej” i w dniu9 listopada o godz. 11:11, wspólnie z całą społecznością szkolną odśpiewaliśmy hymn narodowy.

   Były to dla nas wielkie emocje i dobra lekcja patriotyzmu. Cała akcja miała na celu budowanie wspólnoty narodowej. Dziękujemy wszystkim wychowawczyniom z oddziałów przedszkolnych za zaangażowanie i przeprowadzenie działań projektowych.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 12

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Cyryla Edwarda
Jutro: Jozefa Bogdana

Dziennik elektroniczny

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content