Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 824 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1298
Zakładki : 6
Odsłon : 617519

Nadchodzące wydarzenia

Pn Sty 21
Dzień Babci
Wt Sty 22
Dzień Dziadka


Designed by:

Strona główna gimnazjum
XVI Prezentacja Piosenki Przedszkolnej PDF Drukuj Email

przegląd 047

   „Zuzia,lalka nie duża"; „Dżungla"; „Witaminki, witaminki"; „Cztery pory roku"; „Kasztanki"; „Deszczowa orkiestra" - tych i innych piosenek z repertuaru dziecięcego można było wysłuchać 26 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie z okazji XVI Prezentacji Piosenki Przedszkolnej. Wystrojone i uśmiechnięte dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swoje zdolności muzyczne oraz taneczne.Występujące grupy dopingowali koledzy, koleżanki, nauczyciele i rodzice. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i upominki.(MS)

 
Sztafetowe biegi przełajowe PDF Drukuj Email

IMG 0556

   24 Października 2018 r. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Woźniak, Eryk Możdżeń, Izabella Mietlicka, Piotr Wyrzykowski, Natalia Brzezińska, Alan Piasecki, Kornelia Tejman, Aleksandra Erwińska, Marcin Przekwas, Arkadiusz Biernacki wyruszyła na zawody w sztafetowych biegach przełajowych do Służewa. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce. (SK)

 
Drodzy Rodzice! PDF Drukuj Email

   Przypominamy, że dzień 2 listopada 2018 r. jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

   W tym dniu, w godzinach pracy oddziałów (klas) dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu zostaną zorganizowane na terenie szkoły zajęcia opiekuńczo – wychowawcze.

   Rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci miały w tym dniu zapewnioną opiekę w szkole, zobowiązani są złożyć u wychowawców pisemne podanie w tej sprawie do dyrektora szkoły. Druki podań dostępne są u wychowawców, w sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły. (dyr.)

wzór podania (PDF)

 
Światowy Dzień Makaronu PDF Drukuj Email

makaron

25 października to Światowy Dzień Makaronu, a zatem doskonała okazja do przybliżenia dzieciom kilku ciekawostek o tym powszechnie znanym i lubianym produkcie spożywczym. Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych i przedszkola dowiedziały się, że to Włochy są ojczyzną makaronu, zostały zapoznane z różnymi rodzajami i kształtami tego przysmaku, ze sposobem jego powstawania oraz potrawami jakie można przy jego użyciu przyrządzić. Dzieci podczas zabaw dydaktycznych manipulowały makaronem, tworząc różnorodne kompozycje. Makaron stanowił w tym dniu także podstawę zabaw matematycznych oraz działań plastycznych, w poszczególnych grupach powstały makaronowe wyspy, wyklejanki, korale, a nawet instrumenty muzyczne, oczywiście wszystko ma-ka-ro-no-we!!!

   Uwieńczeniem dnia była degustacja spaghetti przyrządzonego przez rodziców dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, a w Przedszkolu Samorządowym przez niezastąpioną kucharkę panią Anię. Oczywiście wszystkim smakowało wybornie za co bardzo dziękujemy i cieszymy się z dobrze układającej się współpracy z rodzicami. (B.O)

 
Zbiórka elektrośmieci PDF Drukuj Email

20181018 092953 resized

   W dniach 24 września – 12 października w naszej szkole trwała zbiórka odpadów elektro w ramach akcji ekologicznej „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Projekt ten miał zachęcić do wspólnego dbania o środowisko, w którym żyjemy. Akcja pokazała, jak wiele gromadzimy zużytych sprzętów w domach, z którymi nie wiadomo co zrobić, a których składowanie ma bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

   Organizatorzy zbiórki z roku na rok zauważają znaczący wzrost zainteresowania tego typu przedsięwzięciami. Również nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz społeczność lokalna chętnie zaangażowali się w tą inicjatywę. W efekcie zebraliśmy 1025 kg odpadów elektro. W zamian otrzymaliśmy bon o wartości 154 zł do wykorzystania na potrzeby szkoły.

   Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję. (JK)

 
Orientacja zawodowa już od „zerówki” PDF Drukuj Email

 tkz

   17 października 2018r. dwie grupy oddziałów zerowych zapoznały się z różnymi zawodami. Doradca zawodowy p. Sylwia Pokorzyńska przeprowadziła zajęcia, które miały za zadanie kształtować w przedszkolakach pozytywne postawy wobec pracy i edukacji oraz rozpoznawać i rozwijać swój talent.

   Tego dnia również odbył się w naszej szkole konkurs zawodoznawczy. Brali w nim udział uczniowie klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum, natomiast klasy VI i VII były obserwatorami tego wydarzenia.

   Każdy uczeń w ramach konkursu miał za zadanie przebrać się w strój osoby ze swego wymarzonego zawodu. Grupy klasowe zmagały się w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich było zaprezentowanie się w swoich strojach. Drugą kategorią były informacje o wylosowanych wcześniej zawodach oraz scenki sytuacyjne. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Każdy miał okazję pokazać swój talent, głównie aktorski. Zaangażowanie uczestników przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Była prezentowana scenka rozprawy sądowej, akcja ratunkowa w szpitalu, pościg policyjny za bandytami, a także obsługa konsumenta w restauracji. Ostatnią, czwartą konkurencją, było przygotowanie wcześniej plakatu „Jak zostać architektem swoich marzeń?”. W jury konkursowym zasiedli: zaproszony gość, doradca zawodowy i psycholog, pani S. Pokorzyńska z poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Aleksandrowie Kujawskim, nasz szkolny doradca zawodowy, pan Ł. Nowakowski, psycholog szkolny, pani K. Król oraz nauczycielka języka niemieckiego, pani J. Drążek. Nagrodą konkursu były pamiątkowe dyplomy, dodatkowe punkty z zachowania oraz pierwszeństwo wyjazdu do kręgielni.

   Pierwsze miejsce zajęła klasa III b(I grupa) , drugie miejsce III a (II grupa) i III b( II grupa). Imprezę zainicjował i zorganizował pedagog szkolny, pani M. Kwiatkowska w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. M. K.

 
Rozwój i doskonalenie sprawności PDF Drukuj Email

rio

   17 i 25 października br. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się wraz z wychowawcami do sali zabaw „RIO”. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.

   Na dworze panowała deszczowa i wietrzna pogoda lecz w sali zabaw wśród trampolin, zjeżdżalni, basenów z kulkami, tuneli, kącików zabaw i wieloma zabawkami dzieci były w cudownym nastroju. To były godziny cudownej zabawy i różnorodnej aktywności.

rio2

 

 
„Przystanek Niepodległa” specjalne wyróżnienie dla naszych uczniów PDF Drukuj Email

pn

   22 października dotarła do nas miła wiadomość, że film przygotowany przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i GOK otrzymał specjalne wyróżnienie w wojewódzkim konkursie historycznym w 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości „Przystanek Niepodległa”. Zadanie zespołu polegało na przygotowaniu krótkiego, maksymalnie 10 – minutowego filmu dokumentalnego  poświęconego wydarzeniu lub postaci historycznej zasłużonej dla regionu kujawsko-pomorskiego w drodze Polski do Niepodległej. Nasz zespół od kwietnia do września przy wsparciu p. Józefa Nowakowskiego przygotowywał w GOK-u filmową opowieść zatytułowaną: „Zasługi Przemysława Barthel de Weydenthal dla Niepodległości nie zostały zapomniane”.

   Autorami nagrodzonego specjalnym wyróżnieniem filmu są: Maria Drążek uczennica klasy V i gimnazjaliści - Weronika Chlewicka, Justyna Salamońska, Kacper Graczyk i Łukasz Mendel. 9 listopada w Bydgoszczy nastąpi uroczysta gala podsumowująca konkurs i nagrodzenie laureatów. O jej przebiegu oczywiście napiszemy.(JN)

 
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email

słodziak

   W tym roku akcje czytelnicze związane z Dniem Głośnego Czytania przeprowadzamy razem z Gangiem Słodziaków. Najmłodsze dzieci miały okazję posłuchać fragmentów opowiadań o lisie Lucku, zajęczycy Zuzi, jeżyku Jerzym, sowie Zosi, bobrze Borysie i rysiu Rysiu - bohaterach książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Teksty o sympatycznych zwierzętach zaprezentowały dziewczęta z koła czytelniczego i bibliotekarka Dorota Strzelecka. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i uważnie przyglądały się rekwizytom, kostiumom i charakteryzacji starszych koleżanek. Kolejne etapy akcji realizują dzieci klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami. (DS)

 
Tańcowała jesień PDF Drukuj Email

jesien

Tańcowała jesień

W lesie zamaszyście.

Żółte rude i brązowe

Z drzew zrywała liście.

        (St. Karaszewski)

   Przedszkolaki z grupy 0 „A” pod opieką wychowawczyni Bożeny Ogrodowskiej wybrały się na spacer do parku w poszukiwaniu jesiennych skarbów. Wspólnie zebraliśmy kasztany, żołędzie i piękne bukiety kolorowych liści. Dzieci rozpoznawały drzewa i właściwie je nazywały, prowadziły obserwacje na temat jesiennych zmian w przyrodzie. Zebrane skarby zostaną wykorzystane podczas tworzenia ciekawych prac plastycznych w przedszkolnej sali. Szkoda, że piękna, ciepła, złota jesień nie została dłużej z nami i nie pozwala cieszyć się swoim blaskiem. (B.O)

 
Czytaliśmy z myśliwymi o zwierzętach PDF Drukuj Email

IMG 5559

   17 października w Domku Myśliwskim w Bądkowie najmłodsi miłośnicy zwierząt i czytania spotkali się z myśliwymi. Na zaproszenie Moniki Skrzyneckiej – wychowawczyni klasy I a przybyli: Ryszard Kobus - prezes Koła Łowieckiego „Bażant” i Jacek Skrzynecki – odpowiedzialny z Kole za współpracę z młodzieżą. Spotkanie otworzyła Małgorzata Bielicka - bibliotekarka, która przeczytała dzieciom fragment książki o wesołych przygodach zwierząt zamieszkujących lasy i przyjaźni, jaka je łączyła. Dzieci bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu, z zaangażowaniem odgadywały zagadki czytane przez pana Jacka, rozpoznawały prezentowane na fotografiach zwierzęta i wspaniale naśladowały odgłosy, przy pomocy których porozumiewają się leśni przyjaciele. Wysłuchały też pogadanki pana Ryszarda Kobusa o zasadach zachowania się w lesie. W spotkaniu aktywnie uczestniczyły przedszkolaki z grupy pani Estery Żywicy.

   Wspólnie opracowaliśmy Kodeks Miłośnika Zwierząt Leśnych. Był to przyjemnie i pożytecznie spędzony czas.(M.B.)

IMG 5568

 
Cyrk w szkole PDF Drukuj Email

IMG 1153

   18 października dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III uczestniczyły w przedstawieniu cyrkowym w wykonaniu artystek z cyrku O'BIMBOLANDO. Były akrobacje, pokaz żonglerki oraz iluzja. Nie obeszło się bez tańca z wężem oraz śmiesznej gąsienicy. (NK)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 10

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Antoniego Jana
Jutro: Malgorzaty Piotra

Dziennik elektroniczny

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content