Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1364
Zakładki : 6
Odsłon : 697877

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Sukcesy Pierwszoklasistów PDF Drukuj Email

DSC 0241

   Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Stypendiady Wczesnoszkolnej „Plastuś”. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej w wybranej kategorii: „Pocztówka”, „Zakładka”, „Maska” lub „Moje akwarium”. Uczniowie tworzyli swoje prace różnymi technikami i w różnych formach. Były one ciekawe i pomysłowe. Uczestnicy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników. Okazało się, że uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni i wyróżnieni w tym konkursie.

   Tytuł Laureata zdobyli: uczennica klasy I A – Wiktoria Kaczmarek, która zajęła I miejsce oraz uczeń klasy I A – Jan Dąbrowiecki, który zajął III miejsce. Uczniowie wykonali pracę z kategorii „Pocztówka”. Tytuł Finalisty i wyróżnienie zdobyła uczennica klasy I B – Lena Kołtun, która wykonała prace z kategorii „Maska”. Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i medale. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (M.S.)

 
AWANS 19 PDF Drukuj Email

nati wrka

   Dnia 02.04.19r. w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku. odbyły się w eliminacje do 25 Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki „AWANS’19” Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Natalia Banasiak i Weronika Chlewicka. Rozpiera nas duma ponieważ każda z nich odniosła sukces: Natalia Banasiak, jako jedyna została wyróżniona w swojej kategorii wiekowej, natomiast Weronika Chlewicka będzie reprezentowała nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich w Żninie. Serdecznie gratulujemy laureatkom i trzymamy kciuki za dalsze wokalne sukcesy.(I.L-P.)

 
„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” czyli filmowe safari PDF Drukuj Email

20190327 111940.jak-zmniejszyc-fotke pl

   27 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych i drugich wybrały się do teatru Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku na interaktywne widowisko multimedialne poprowadzone przez aktorów Teatru Show z Łodzi.

   Doktor Dolittle i pies Jip, którego zobaczyliśmy na scenie opowiedzieli wspaniale o swoich przygodach. Dowiedzieliśmy się jak udzielać pomocy zwierzętom i ludziom, nauczyliśmy się korzystać z numeru 112, a także przekonaliśmy się jak można dotrzeć do Afryki. Za pomocą latającej kamery zrealizowaliśmy projekt naukowy mający na celu odkrycie i uratowanie nieznanego zagrożonego gatunku zwierzęcia.

   Wszystkie dzieci nie tyle z uwagą obserwowały, co przede wszystkim aktywnie uczestniczyły w prezentowanym spektaklu, przez co stał się on jeszcze ciekawszy. Uczniowie mieli możliwość zaobserwowania jak powstaje film, a także dowiedzieli się jak pracować z kamerą i mikrofonem. Z wybranymi uczestnikami na żywo nakręcono sceny, które zostaną wmontowane w przygody bohatera i drogą mailową rozesłane do opiekunów.

   Dla wszystkich była to niesamowita dawka wiedzy i doświadczenia związanego z powstawaniem filmowej fabuły oraz nauka o próbie porozumiewania się z innymi mimo istniejących barier.(B.O)

 
„Wielcy Polacy” – finał konkursu PDF Drukuj Email

received 2909917062359471

   21 marca 2019r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się ostatni już etap Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu „Wielcy Polacy”. Do finału przystąpiło 39 uczniów ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klas trzecich gimnazjum – Martyna Kumor i Justyna Salamońska. Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą o życiu i działalności Mariana Rejewskiego – bohatera tegorocznego konkursu. Na 140 punktów możliwych do zdobycia z testu finałowego Martyna uzyskała 128 p. (jest to drugi wynik!), a Justyna – 112p.

   Uroczyste podsumowanie tegorocznych zmagań konkursowych odbędzie się 10 kwietnia 2019r. w Górsku. Gratulujemy laureatkom! (B.W.)

 
Czytanie na dywanie z Bartusiem Kurdupskim PDF Drukuj Email

DSC05258

   „Nikt nie zostanie pominięty" – pod takim hasłem przebiegał tegoroczny Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony 21 marca. Data nie jest przypadkowa, gdyż symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, który odpowiada za genetyczną przyczynę zespołu Downa. Organizatory obchodów zachęcają do założenia w tym dniu niepasujących do siebie kolorowych skarpetek. W tym dniu, przedszkolaki, które również zaprezentowały się w różnokolorowych skarpetach, gościły Bartusia Kurdupskiego, jego mamę i siostrę. Pani Ewa przeczytała dzieciom książeczki obrazując je wykonanymi własnoręcznie zabawkami. Było także puszczanie mydlanych baniek i tworzenie tęczy z kolorowych kartek. Dzieci przekazały Bartusiowi upominki, on odwdzięczył się słodyczami. Wszyscy dobrze razem się bawili. Dzieci zapamiętały z tych zajęć, że nikt nie jest idealny, ale każdy ma w sobie coś wyjątkowego.

   Była to także okazja do przekazania nakrętek, które przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zbierają dla Bartka. (M.B. E.Ż)

 
Lektura nie musi być nudna PDF Drukuj Email

20190321 113031 Film1 resized

   Pod koniec marca klasa VIb omawiała lekturę pt. Ten obcy” Ireny Jurgielewiczowej. Na podsumowanie uczniowie postanowili stworzyć gry planszowe i towarzyskie na podstawie powieści. Kreatywność młodzieży nie znała granic. Powstały bardzo ciekawe propozycje, które pogłębiły i utrwaliły wiedzę uczniów na temat historii Zenka Wójcika i czwórki jego przyjaciół. Była impreza urodzinowa z wybuchającym balonikiem, kolorowe koło fortuny, „spełniająca marzenia” ściana z opadającymi kulkami (na podstawie telewizyjnego ”The Wall”), planszówka odkrywająca losy tytułowego bohatera, gra „Zgadnij, kim jestem”, a punktem wyjścia była zawsze wiedza na temat lektury.

   Radosna atmosfera i wspaniała zabawa sprawiły, że nikt nie zauważył, kiedy minęła lekcja. Zajęcia w podobnym stylu na pewno nie będą ostatnimi, gdyż doskonale rozwijają kreatywność i utrwalają wiadomości na temat powieści.

 
„KANGUR MATEMATYCZNY” PDF Drukuj Email

kangur

   21 marca w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2019''. Uczestniczyło w nim 70 uczniów. W kategorii Maluch z zadaniami o podwyższonym stopniu trudności zmagało się 28 osób, w Beniaminie 20, w Kadecie 15, a w Juniorze 7. Zadania, jak co roku, były podchwytliwe i wymagały nieszablonowego myślenia. Uczniowie często musieli się wykazać wiedzą ponadprogramową oraz pokonać wieloetapowe obliczenia w ciągu 75 minut.

   Każda z osób piszących konkurs już na początku została doceniona i otrzymała logiczną zabawkę matematyczną – układankę przestrzenną w postaci breloczka. Mamy nadzieję, że uczestnicy konkursu „Kangur'', otrzymają wyróżnienia, a może niektórzy z nich zdobędą tytuł laureata. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną opublikowane pod koniec maja. (K.W.)

 
Podziwu godna liczba PI PDF Drukuj Email

PART 1552976857003

   14 marca uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby PI. Tradycyjnie zorganizowaliśmy konkurs polegający na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego tej liczby.

   Mistrzynią została Patrycja Chojnacka (191 cyfr), drugie miejsce zajęła Natalia Brzezińska (102 cyfry), a trzecie miejsce Martyna Kumor (79 cyfr). Rekord szkoły w dalszym ciągu należy do Lidki Grzegórskiej, która w ubiegłym roku zapamiętała 704 cyfry.

   Najstarsi uczniowie walczyli również o tytuł Mistrza SUDOKU. I miejsce zdobyła Martyna Kumor, II miejsce – Oliwia Machalska, a trzecie – Piotr Muszyński. Uczniowie klas piątych i szóstych rywalizowali o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Najlepszy wynik uzyskał Kacper Mendel, kolejne miejsca zajęli: Michał Lipiński i Jakub Cichowlas. Dla uczniów klas czwartych zorganizowaliśmy konkurs plastyczny: „Podziwu godna liczba PI”. I miejsce zdobyła Maja Nowak, II miejsce – Natalia Szkudlarek, III miejsce – Łucja Grzegórska. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Mendel, Natalia Strzelecka, Amelia Drążkowska, Tobiasz Wiśniewski.

   Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród. (Nauczyciele matematyki)

 
Europejski Dzień Logopedy PDF Drukuj Email

received 386868311862193

   6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji, na dzieci biorące udział w zajęciach logopedycznych w naszej szkole, czekały liczne niespodzianki. Przez cały tydzień - od 6 do 12 marca wszystkie zajęcia miały bardzo aktywny charakter. Dla uczniów przygotowano szereg zabaw, quizów, zagadek, gier logopedycznych, które pomagały utrwalać prawidłową wymowę. Dzieciaki korzystały również z logopedycznych programów multimedialnych, tworzyły różnorodne pomoce do ćwiczeń oddechowych, które z satysfakcją wykorzystywały na zajęciach, a następnie zabierały do domu.

   Niespodzianką były dla nich ćwiczenia z wykorzystaniem tzw. „rozszerzonej rzeczywistości”. Otrzymały specjalne kolorowanki, które za pomocą aplikacji w telefonie czy tablecie „ożywały”, stawały się interaktywnym, ruchomym obrazem, wykorzystywanym następnie w ćwiczeniach artykulacyjnych oraz przy rozwijaniu umiejętności opowiadania, prawidłowego budowania dłuższych wypowiedzi ustnych.

   Przez cały tydzień na każdego ucznia czekała również słodka niespodzianka. Szczególne podziękowania za pamięć o tym dniu należą się najmłodszym dzieciom - przedszkolakom na czele z p. E. Żywicą. Dziękuję za życzenia! (KMN)

 
Brzechwolandia to kraina szczęśliwości PDF Drukuj Email

teatr

   „Brzechwolandia to kraina szczęśliwości, w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości. Brzechwolandia uczy, bawi wszystkich nas, w Brzechwolandii można miło spędzić czas."

   W dniach 18 i 19 marca 2019r. uczniowie klas I i II wraz z wychowawczyniami i rodzicami wybrali się do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na przedstawienie teatralne pt. „Brzechwolandia". Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia był okazją do przypomnienia i poznania wierszy Jana Brzechwy, takich jak: „Leń", „Samochwała", „Skarżypyta", „Atrament", „Globus", „Znaki przestankowe" itp. Dzięki wizycie w niezwykłej krainie zwanej „Brzechwolandią" dzieci mogły przenieść się w barwny świat pełen radości, marzeń i muzyki. Postacie z wierszy przypomniały również o właściwym zachowaniu w domu i w szkole. Udział w spektaklu był ciekawym przeżyciem, szczególnie dla dzieci i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci. (AB)

 
Z wizytą w parafii św. Józefa w Szpetalu Górnym PDF Drukuj Email

1IMG 2354

   W dniu 18 marca uczniowie naszej szkoły: Maria Drążek, Maja Gapska, Weronika Nocna, Jakub Kwiatkowski, Bartosz Przybysz, Oliwier Soja i Maciej Świercz wystawili przedstawienie ewangelizacyjne pt. „Zaniósł na krzyż nasze grzechy”.

   Inscenizacja ukazywała codzienne życie nastolatków wypełnione różnymi problemami, takimi jak: nałogi, oszustwa, kłótnie, agresja. Myślą przewodnią tego przedstawienia była miłość Jezusa, który może rozwiązać nasze kłopoty. Końcowa scena mówiąca o cierpieniu Jezusa, była zachętą do niesienia pomocy wszystkim, których spotkamy na naszej drodze życia. Wzywała do przebaczenia tym, którzy nas skrzywdzili.

   W przedstawieniu występowały następujące postacie: Jezus (Maciej), Nałogowy Palacz (Oliwier), Imprezowiczka (Weronika), Siostra skłócona z bratem ( Maja), Złodziej (Bartosz) oraz Narrator (Maria). Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem i przejęciem przygotowali się do występu. Rodzice zapewnili odpowiednie stroje i rekwizyty.

   Inscenizację, którą wystawiliśmy w kościele parafialnym św. Józefa w Szpetalu Górnym przygotowali uczniowie klas V pod opieką katechetki Renaty Ćwiklińskiej.

 
Informacja PDF Drukuj Email

   Informuję wszystkich Rodziców, Opiekunów i Uczniów, że organizacja związkowa zadecydowała o zawieszeniu akcji strajkowej w naszej szkole.

   Od dnia 29 kwietnia 2019r. (poniedziałek) wszystkie zajęcia będą odbywały się zgodnie z dotychczasowym planem lekcji.

   Przypominam, że dzień 2 maja 2019 r. (Dzień Flagi Państwowej), zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019, jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla zadeklarowanych dzieci w godzinach pracy oddziałów przedszkolnych i przedszkola.

Dyrektor szkoły

 

Mieliśmy odwagę, by podjąć decyzję,
Siłę, by w niej wytrwać,
Cierpliwość, by dotrwać do końca.

   Przez naszą akcję protestacyjną chcieliśmy uświadomić społeczeństwu rangę edukacji. W poczuciu odpowiedzialności za uczniów odstępowaliśmy od akcji strajkowej na rzecz pracy w komisjach egzaminacyjnych. Daliśmy przez to świadectwo, że dobro naszych uczniów jest dla nas najważniejsze.

   Dziękujemy wszystkim, którzy okazali nam wsparcie i zrozumienie w tych trudnych dla nas dniach.

Komitet Strajkowy

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 15

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Filipa Pauliny
Jutro: Augustyna Juliana

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content