Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1159
Zakładki : 6
Odsłon : 495181

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Święto liczby PI PDF Drukuj Email

P 20180316 102422 vHDR Auto

   14 marca uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby PI. Tradycyjnie zorganizowaliśmy konkurs polegający na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego tej liczby. Do rywalizacji przystąpiło 21 uczniów z klas siódmych oraz trzecich gimnazjum.

   Mistrzynią została Lidia Grzegórska z klasy IIIb. Zapamiętała 704 cyfry i pobiła własny rekord z ubiegłego roku, który wynosił 499 cyfr. Kolejne miejsca zajęli: Marlena Biernacka (226 cyfr), Lidia Andryszewicz (199 cyfr), Konrad Sikorski (192 cyfry), Agnieszka Witkowska (172 cyfry), Natalia Wiśniewska (112 cyfr). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy doskonałej pamięci! Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród. (Nauczyciele matematyki)

 
6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy PDF Drukuj Email

1

   Z tej okazji, na dzieci biorące udział w zajęciach logopedycznych w naszej szkole, czekały liczne niespodzianki. Przez cały tydzień - od 6 do 12 marca wszystkie zajęcia miały bardzo aktywny charakter. Dla uczniów przygotowano szereg zabaw, quizów, zagadek, gier logopedycznych, programów multimedialnych, które pomagały utrwalać prawidłową wymowę.

   Wszystkie dzieci odnawiały również „logopedyczną przysięgę”, którą przypieczętowały swoim podpisem i odciskiem dłoni. Przez cały tydzień na każdego ucznia czekała słodka niespodzianka.

   Szczególne podziękowania za pamięć o tym dniu należą się przedszkolakom z oddziału „0”d na czele z p. E. Żywicą. Dziękuję za życzenia! (KMN)

 
„8 MARCA” PDF Drukuj Email

DSC 0038

   „Mimo tak wielkie płci naszej zalety, my rządzimy światem, a nami kobiety”. Tak Ignacy Krasicki w swoim utworze pt. „Myszeida” opisał rolę kobiet.

   Trudno się ze słowami biskupa nie zgodzić. Z okazji Dnia Kobiet składaliśmy wszystkim Paniom płynące z serca życzenia spełnienia marzeń najskrytszych i wszelkiej pomyślności.

   W programie uroczystości pięknie wybrzmiał utwór „Zacznij od Bacha”, który wykonał Józef Baryza. Muzyczne życzenia wyśpiewali i wypowiedzieli: Martyna Kumor, Igor Deptulski, Adam Figas.

   Poetycko o kobiecie recytowała J. Tuwima Oliwia Grzegórska,

„A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,

Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta,

Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,

I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza...

I anioł i demon, i upiór i cud,

I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.

Początek i koniec... Kobieta – TO JA!”

   Mężczyzna i kobieta to dwie różne istoty – odmienne od siebie jak dzień i noc, księżyc i słońce, czy Adam i Ewa. Już para rodem z raju uświadomiła nam różnice w odbiorze rzeczywistości. Przypomnieliśmy jak to było w wybranych fragmentach z „Pamiętnika Adama i Ewy” Marka Twaina w wykonaniu Ewy Gostyńskiej i Adama.

   Martyna i Igor lirycznie zaprezentowali się w utworze „Szukaj mnie”.

   Jak „Być kobietą” przekonywująco i pięknie wyśpiewała Ewelina Kwiatkowska.

   W damskiej garderobie, która była miejscem i „świadkiem” świątecznego spotkania poznaliśmy różne typy, rodzaje kobiet: „sportsmenkę”, „kokietkę”, „kumpelę”, „zdolną dziewuszkę”, „feministkę”, „kobietę matkę, żonę”, „Biznes Woman”. W postacie wcieliły się: Ewelina Kwiatkowska, Natalia Palińska, Marta Ciesielska, Weronika Nocoń, Julia Sobczak, Monika Kowalska, Oliwia Machalska.

   Martyna wraz widownią pięknie zaśpiewała „Radość najpiękniejszych lat”

   W kolejnej odsłonie zastanawialiśmy się muzycznie, wokalnie i tanecznie nad tym, czy kobieta może zmienić życie mężczyzny? W utworach „Wszystko się może zdarzyć”, „Będziesz moją Panią”, „Odkryjemy miłość nieznaną” zaprezentowali się Weronika Chlewicka i Igor, a w walcu wiedeńskim: Barbara Pawłowska, Mateusz Ćwikliński, Oliwia Machalska, Marta Ciesielska, Natalia Palińska, Alicja Woznicka, Monika Kowalska , Patrycja Chojnacka, Sara Rakoca, Julia Sobczak i Andżelika Pawlak. Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości. (Z.E.)

 
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO PDF Drukuj Email

DSC 0053

   8 marca odbyło się wręczenie nagród w konkursie promującym czytanie organizowanym przez Bibliotekę Gimnazjum zatytułowanym Ekstremalne czytanie. Jury złożone z nauczycieli plastyki uhonorowało siedmioro uczniów. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych. Wyróżniono dwa zdjęcia uczennic szkoły podstawowej – Natalii Murawskiej i Martyny Gołębiewskiej z klasy VIa. W grupie gimnazjalistów I miejsce zajęła Julia Sobczak z klasy IIa. Przyznano również cztery wyróżnienia: Mateuszowi Świerczowi, Zuzannie Nowak, Martynie Kumor z klasy IIa i Julii Jabłońskiej z klasy IIb.

   Nagrodzone zdjęcia będzie można obejrzeć na pokonkursowej wystawie. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie pięknych nagród. (DS)

 
Pierwsze miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym PDF Drukuj Email

   Siódmego marca 2018 roku już czwarty raz uczestniczyliśmy w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym w Lubrańcu. Do konkursu, który odbył się w trzech kategoriach (klasa VII oraz II i III gimnazjum), przystąpiło 38 uczniów z 5 szkół. Przez 90 minut uczniowie zmagali się z zestawem 5 zadań.

   Również w tym roku wśród nagrodzonych znaleźli się nasi najlepsi matematycy. We wszystkich trzech kategoriach zajęliśmy I miejsca. Najlepszą z siódmoklasistów była Zuzanna Przybysz z klasy 7a. W kategorii drugich klas gimnazjalnych najlepiej poradziła sobie z zadaniami Julia Jabłońska. Pierwsze miejsce zdobył również Józef Baryza, najlepszy wśród uczestników klas trzecich.

   Wszystkim uczniom gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów! (AK)

 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole PDF Drukuj Email

DSC05172

   2 marca br. odbył się w bibliotece szkoły podstawowej konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Jego ideą jest ochrona i promocja różnorodności kulturowej. Według UNESCO niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. Co dwa tygodnie znika bezpowrotnie jeden język, a jednocześnie ogromna część związanego z nim bogactwa intelektualnego i kulturalnego.

   Wprawdzie święto to jest obchodzone 21 lutego, ale w związku z feriami zimowymi, termin konkursu został przesunięty na początek marca.

   Uczniowie klas V, VI, VII w ramach konkursu wykonali okolicznościowe plakaty, wyjaśnili znaczenie związków frazeologicznych, ułożyli karkołomne zdania, stworzyli nowe wyrazy.

   Oto wyniki konkursu:

I miejsce: kl. VII b - Natalia Promińska i Jakub Rosiński
II miejsce kl. V a - Michalina Kudlińska i Anna Strzelecka
III miejsce kl. V b – Karolina Nowak i Weronika Podlewska

   Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy – nagrody książkowe. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Małgorzata Bielicka i Joanna Kwiatkowska. (M. B.)

 
Finalistka z języka niemieckiego PDF Drukuj Email

DSC 0055

   Miło rozpoczęły się ferie dla Marleny Biernackiej, uczennicy klasy IIIb naszego gimnazjum, gdyż 10 lutego 2018r w Bydgoszczy uzyskała tytuł FINALISTY w wojewódzkim konkursie z języka niemieckiego, organizowanym przez Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Bardzo niewielu punktów brakło do zwolnienia z egzaminu gimnazjalnego, jednak samo zakwalifikowanie się do III etapu i rywalizacja z bardzo nieliczną grupą uczniów, gdyż tylko 39 osób z całego naszego województwa dotarło do etapu wojewódzkiego, daje ogromne powody do dumy i radości. Ogromne gratulacje dla uczennicy i opiekuna pani Joanny Drążek, która już drugi rok z rzędu może pochwalić się podobnym sukcesem. (JD)

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 10

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Adolfa Tymona
Jutro: Czeslawa Agnieszki

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content