Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1181
Zakładki : 6
Odsłon : 519950

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Czytelnicze mikołajki w Bądkowie PDF Drukuj Email

DSC05121

   6 grudnia – w dniu tradycyjnych mikołajek – uczniowie z klasy IV b spotkali się w bibliotece szkolnej, skąd zaopatrzeni w książki o tematyce świątecznej, udali się do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Bądkowie. Dzieci, w ramach mikołajkowej niespodzianki, zaprezentowały swoim młodszym koleżankom i kolegom przygotowane wcześniej bajeczki i wierszyki.

   To jedno z licznych, zapoczątkowanych w ubiegłym roku przedsięwzięć, mających na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci w bądkowskiej podstawówce. Małgorzata Bielicka - bibliotekarka

 
Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email

dm

   W dniu 29 listopada przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. W wszystkie dzieci w tym dniu przyniosły swoje ukochane pluszaki, które brały udział we wspólnej zabawie. Uroczystość uświetniło przedstawienie pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Wszystkim dopisywał dobry humor, co przełożyło się na wspaniałą zabawę.

   Na zakończenie nie mogło zabraknąć pysznego tortu i odśpiewania „Sto lat” dla wszystkich misiów. Uroczystość przygotowała pani Aleksandra Szkudlarek, przy współpracy koleżanek z oddziałów przedszkolnych oraz pana Zdzisława Etynkowskiego. (A.Sz.)

 
Warsztaty teatralne PDF Drukuj Email

20171130 110539

   W dniu 31 listopada uczniowie klasy IIIb szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach teatralnych zorganizowanych przez Teatr Impresaryjny we Włocławku.

   Rola aktora bywa trudna o czym mieliśmy okazję się przekonać, grając różne role. Przy okazji uczyliśmy się budowania prawidłowych relacji w kontaktach międzyludzkich. (AK)

 
Andrzejki w bibliotece PDF Drukuj Email

DSC05111

   Jest już tradycją, że 30 listopada miłośnicy wróżb i dobrej zabawy spotykają się w bibliotece na bibliotecznych andrzejkach. Jest to okazja do przeniesienia się w świat magii i fantazji.

   W tym dniu nie obowiązuje zasada, że porozumiewamy się szeptem. Co chwilę słychać salwy śmiechu i radosne okrzyki. We wróżbach szukamy odpowiedzi na pytania jak będzie miał na imię nasz wybranek, co Mikołaj położy pod choinką, kim zostaniemy w przyszłości. Dzięki okolicznościowej wystawce poznajemy tradycje tego obrzędu, dowiadujemy się, jak ten wieczór obchodziły nasze prababcie. Dzieci mają też okazję spędzić czas w magicznej, radosnej atmosferze. Małgorzata Bielicka

 
„BLIŻEJ PIESKA” PDF Drukuj Email

IMG 0166

   Dzieci z oddziałów zerowych wraz z opiekunami p. Anną Maćczak, p. Joanną Danielewską i p. Aleksandrą Szkudlarek przystąpiły w tym roku szkolnym do Ogólnopolskiego projektu pod hasłem „Bliżej pieska”’. W związku z tym w dniu 23. 11. 2017r. wybraliśmy się do schroniska dla zwierząt we Włocławku. Wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji na temat zadań i funkcjonowania tej instytucji. Zobaczyliśmy jak mieszkają pieski i kotki.

   W czasie naszej wizyty wsparliśmy schronisko mokrą karmą, której zbiórkę przeprowadziliśmy w naszej szkole. Łącznie zawieźliśmy około 140 kg. karmy. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w zbiórce. Kolejna zbiórka karmy będzie na przełomie lutego i marca. (JD)

 
Jesteśmy w „Drużynie Energii” PDF Drukuj Email

  Dim lights Embed Embed this video on your site

   Uczniowie klas VIa i VIIb wraz z nauczycielem Zdzisławem Etynkowskim przystąpili do ogólnopolskiego projektu sportowo – edukacyjnego „Drużyna Energii”.

   I etap polegał na nagraniu maksymalnie 120-sekundowego materiału wideo, w którym zaprezentowany został sportowy charakter naszej szkoły: tradycje, ceremoniał sportowy, zainteresowania i aktywność na zajęciach wychowania fizycznego. Nagrania i montażu dokonał pan Janusz Graczyk.

   II etap projektu to wybranie przez „Ambasadorów” projektu 100 szkół w Polsce z najciekawszymi zgłoszeniami, które otrzymają zestawy strojów sportowych New Balance i dołączą do „Drużyny Energii”.

   Etap III – sportowy: raz w tygodniu na stronie internetowej www.druzynaenergii.pl Ambasadorzy (gwiazdy sportu) będą publikować film ze specjalnie przygotowanymi ćwiczeniami dla uczniów, których zadaniem będzie powtórzenie treningu mistrzów. Projekt realizowany będzie od grudnia do kwietnia 2018r. (ZE)

 
Zbiórka pluszaków PDF Drukuj Email

Charytatywna zbiórka pluszaków pod hasłem:

 

PODZIEL SIĘ MISIEM!

 

  teddy-2800096 1280

 

Chętnych prosimy o przyniesienie niepotrzebnych maskotek,

które w Mikołajki przekażemy dzieciom

z oddziału dziecięcego włocławskiego szpitala.   

 

Prosimy, aby misie były wyprane i w dobrym stanie.

Pluszaki zostawiamy w sali nr 12 SP.

Zbiórka trwa do 01.12.2017

Opiekunowie: Joanna Kwiatkowska, Paweł Popławski, Łukasz Nowakowski

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 13

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Alicji Alojzego
Jutro: Pauliny Tomasza

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content