Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1328
Zakładki : 6
Odsłon : 661027

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Zbiórka darów dla dzieci z Domu Małego Dziecka „Maluch” PDF Drukuj Email

zbiorka

 
Andrzejki w bibliotece PDF Drukuj Email

DSC05209

   W ostatni piątek listopada biblioteka zamieniła się w magiczne miejsce, które zgromadziło uczniów pragnących spędzić czas w fantastyczny sposób wśród wróżb i przepowiedni.

   Dzięki przeprowadzonym zajęciom dzieci poznały tradycję wróżb andrzejkowych, dowiedziały się kim był św. Andrzej i jak spędzały ten wieczór ich babcie. Andrzejki, nazywane też jędrzejkami lub jędrzejówkami, obchodzone były w Polsce w wieczór z 29 na 30 listopada od połowy XVI wieku. Ich męskim odpowiednikiem były katarzynki obchodzone w nocy z 24 na 25 listopada. Tej nocy mężczyźni mogli poznać swoją przyszłość.

   Najpopularniejszą wróżbą było lanie wosku, ale poznaliśmy też imiona przyszłych partnerów przebijając szpilką papierowe serduszka, odkryliśmy tajemnice liczb, dowiedzieliśmy się kim zostaniemy w przyszłości, o czym marzymy. Ten wesoły, pełen zabawy dzień był okazją do poznawania przyszłości poprzez zastosowanie w praktyce zabaw naszych przodków. Dostarczył dzieciom wiedzy o tradycjach andrzejkowych i stał się okazją do wspaniałej zabawy.MB

 
Czar andrzejkowych wróżb PDF Drukuj Email

 IMG 1802

   30 listopada w naszej szkole zaroiło się od wróżek, czarownic, magów. Tego dnia uczniowie klas I-III hucznie obchodzili andrzejki. Była to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Nie zabrakło odpowiedzi na pytania: Kim będę w przyszłości? Jakim autem będę jeździć? Co spotka mnie w najbliższym czasie? Dzieci wróżyły sobie z serc, wybierając imię przyszłej sympatii. Chętnie puszczały stateczki na wodę te, które zetknęły się oznaczały wzajemną przyjaźń. Nie zabrakło wróżby z butami i lania wosku.

   Spotkanie z „czarami” pobudziło wyobraźnię dzieci, pozwoliło oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci. (wych. klas I-III)

 
Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników PDF Drukuj Email

DSC05207

   W ostatnim tygodniu listopada uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników. Pasowanie na czytelnika poprzedzono zapoznaniem dzieci ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru. Dzieci z uwagą wysłuchały ,,Prośby książki” mówiącej o tym, jak należy dbać o książeczki, aby jak najdłużej zachowały ładny wygląd. Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością bajkowych postaci; z zaangażowaniem rozwiązywali zagadki literackie.

   Następnie wszyscy z dużym przejęciem złożyli uroczyste przyrzeczenie zobowiązując się do przestrzegania zasad bibliotecznych i troski o wypożyczone książeczki. Na zakończenie uroczystości zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników szkolnej biblioteki i samodzielnie wypożyczyli pierwsze książki.

   Obecnie pierwszoklasiści są aktywnymi czytelnikami i bardzo często odwiedzają szkolną bibliotekę. (M.B.)

DSC05208

 
Zabawy andrzejkowe przedszkolaków PDF Drukuj Email

IMG 1723

   28.11.2018 r. odbyło się spotkanie z aktorami Teatru Pomarańczowy Cylinder, którzy wprowadzili nas w dobry nastrój, organizując andrzejkowe zabawy i konkursy w nieco niekonwencjonalny sposób. Jak zwykle stanęli na wysokości zadania wykazując się niezwykłą pomysłowością, poczuciem humoru i wspaniałym kontaktem z dziećmi. Były wróżby z przymrużeniem oka, "tańce połamańce", oraz dużo pozytywnej energii, która udzieliła się wszystkim uczestnikom. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej zabawy. A.M.

 
Warsztaty profilaktyczne PDF Drukuj Email

46829623 1646942002118429 6702732155480440832 n

   26 i 27 listopada 2018r. zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne z programu rekomendowanego „Debata” wśród uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum przez psychoterapeutę, profilaktyka p. Adama Bojakowskiego z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki. Celem programu jest opóźnienie inicjacji alkoholowej oraz promowanie zdrowego podejścia do picia alkoholu (postawy abstynencji lub picia z umiarem). Zmiana przekonań stanowi podstawę całego programu. Strategia porusza kwestię wyboru zabaw/imprez na trzeźwo, burzy powszechną opinię młodych osób o tym, że nie ma zabawy bez alkoholu czy innych środków psychoaktywnych i pozwala dostrzec korzyści płynące z alternatywnych rozwiązań.

   Podczas zajęć młodzież dochodzi do obalenia stereotypów, w myśl których alkohol stanowi czynnik ułatwiający kontakty między płciami (np. randka bez alkoholu). Chłopcom przekazano informacje na temat impotencji jako biologicznego skutku picia, natomiast dziewczętom zwrócono uwagę na większą podatność kobiet na problemy alkoholowe i związane z tym komplikacje wynikające z fizjologii, a także na możliwość wyrządzania szkód swojemu przyszłemu dziecku (elementy wiedzy na temat płodowego zespołu alkoholowego).

   Uczniowie zostali uświadomieni, że używanie substancji psychoaktywnych stoi w sprzeczności z rozwojem miłości, kształtowaniem się ról kobiecych i męskich, a także z nawiązywaniem głębokich przyjaźni. Zajęcia zostały sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bądkowie.(M.K.)

 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj Email

IMG 1623

   23 listopada dzieci z naszego przedszkola i oddziałów przedszkolnych obchodziły urodziny pluszowego misia. Każde dziecko w tym dniu przyniosło swojego misia – pluszaka. Na początku dzieci zaprezentowały swoje misie przy piosence „Jadą, jadą misie”. Następnie było wiele zabaw ruchowych i tańców ze swoimi Przytulankami. Wspólnie nauczyliśmy się wiersza „Jestem mały misio” wraz z ilustracją ruchową. Dedykowaliśmy go wszystkim misiom.

   Świętowała z nami pani logopeda, która odczytała fragmenty literatury o misiach. Przy tej okazji pokazała kilka ćwiczeń doskonalących aparat mowy. Nie zabrakło również pysznego tortu w kształcie misia i wspólnego odśpiewania „Sto lat”. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia grupowe oraz indywidualne w fotobudce, przygotowanej specjalnie na to święto. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich misiach – przyjaciołach. My dorośli także powróciliśmy na chwilę do swojego dzieciństwa.

   W tym dniu również grupa 0”C” wraz z wychowawczynią odbyła wizytę w Gminnej Bibliotece. Poszliśmy tam na zaproszenie pani bibliotekarki, która przygotowała spotkanie z pluszowym misiem. Słuchaliśmy wierszy o misiach, oglądaliśmy książki i naprawialiśmy misie. Na koniec pani poczęstowała nas słodyczami i wręczyła balony. Dziękujemy za miłe spotkanie i wspólne świętowanie urodzin pluszowego misia. (A.Sz.)

 
Dzień Kredki w naszej szkole PDF Drukuj Email

zdjęcie 2

   Dzień Kredki - święto, które niewątpliwie związane jest z dziećmi obchodzili w naszej szkole uczniowie klas I-III. To kredka właśnie towarzyszy dzieciom od najmłodszych lat, wprowadza je w świat kolorów, rozwija fantazję i kształtuje wyobraźnię. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują najczęściej kredką wyrażając w ten sposób myśli, emocje czy marzenia. Aby uświetnić ten dzień uczniowie klas młodszych pod okiem wychowawców wykonywali opaski z kredką i kredki z dostępnych materiałów, kolorowali rysunki różnymi rodzajami kredek. Na zakończenie wszyscy odśpiewali dobrze znaną piosenkę „Kolorowe kredki”. (wych. klas I-III).

IMG 6531

 

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki, bardzo lubię je!
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
namalują wszystko to co chcę!”

   22 listopada kredka znajdowała się w centrum naszych oddziaływań. P. Estera zapoznała dzieci z różnymi jej typami. Przedszkolaki podczas zabaw utrwalały kolory oraz nimi eksperymentowały. Maluchy wspólnie zastanawiały się: „Co by było, gdyby nie było kolorów? ”. Następnie stały się poszukiwaczami kolorów ukrytych w naszej sali. Wiemy też, że kredki możemy wykorzystać do nauki liczenia. Dzieci wykonały piękne prace plastyczno – techniczne przedstawiające kredkę. Nie wiadomo kiedy, a szary, listopadowy dzień pomalowany został na niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na czerwono, na zielono i pomarańczowo. Jak się domyślacie nudy nie było. Podziękowania dla p. Larysy Kotowskiej oraz p. Aleksandry Kamińskiej – praktykantki za pomoc w organizacji dnia pełnego kolorów. (E.Ż.)

 
Segreguję, nie śmiecę od najmłodszych lat PDF Drukuj Email

zdjęcie1

   Uczniowie klasy I A w ramach zajęć z zakresu edukacji przyrodniczej uczestniczyli w wycieczce do Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku. Celem wyjazdu było upowszechnianie wśród uczniów zasad ochrony środowiska naturalnego oraz wiedzy o składnikach i funkcjonowaniu rodzimego środowiska przyrodniczego, a także umiejętności korzystania z zasobów przyrody. Uczestnicy zostali zapoznani z zadaniami i działalnością WCEE oraz uczestniczyli w zajęciach o tematyce przyrodniczo-ekologicznej „Proste rady na odpady”. Poznali na nich pojęcia: odpad – segregacja – recykling; dowiedzieli się, jak gospodarować, segregować i postępować z odpadami, w tym z odpadami problemowymi np. elektrośmieciami.

   Na zakończenie zajęć każde dziecko samodzielnie ozdabiało torbę z materiału, która może być wielokrotnie wykorzystana na zakupy. Uczniowie zrozumieli konieczność właściwego gospodarowania odpadami, a tym sam ochrony przyrody i zadeklarowali od najmłodszych lat swój udział w pracy na rzecz środowiska. (M.S.)

 
LIGA ZADANIOWA 2018/2019 PDF Drukuj Email

lz   24 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w pierwszym spotkaniu Konkursu Przedmiotowego z Matematyki „Liga zadaniowa”, który odbywał się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radziejowie. Organizatorami konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

   Piętnastu przedstawicieli klas szóstych i siódmych zmagało się z zadaniami o podwyższonym stopniu trudności, których rozwiązania wymagają często wiedzy wykraczającej poza program nauczania danej klasy, logicznego myślenia, kilkuetapowego i nieszablonowego rozwiązania. Uczniowie mieli do rozwiązania sześć zadań w ciągu 90 minut. Z klas szóstych najlepszy wynik uzyskała Martyna Grzegórska, natomiast z klas siódmych Mikołaj Patyk. Gratulujemy!!!

   Młodzież zainteresowaną poznawaniem matematyki przygotowywały Lidia Łuczak i Katarzyna Walczak. (K.W.)

 
Wyjazd do sali zabaw PDF Drukuj Email

IMG 6323.jak-zmniejszyc-fotke pl

   21-go listopada trzy i czterolatki z grupy 0”A” oraz z grupy przedszkolnej wybrały się na wycieczkę do sali zabaw „Kubuś” we Włocławku. Wyjazd był długo wyczekiwany i wzbudzał ogromne emocje wśród maluchów. Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły, zgodnie korzystały ze wszystkich dostępnych zabawek i sprzętów. Była to okazja do integracji grup rówieśniczych oraz rozwijania ogólnej sprawności fizycznej dzieci. Zabawa to podstawowa forma aktywności przedszkolaków podczas której doskonalą one i nabywają wielu różnych umiejętności. Toteż czas spędzony w sali zabaw z pewnością nie był czasem straconym i na pewno będzie miłym wspomnieniem dla wszystkich uczestników wycieczki. (B.O)

 
Święto Roweru obchodzimy – przy tej okazji aktywnie się bawimy! PDF Drukuj Email

IMG 6366

   24 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Roweru. Tego dnia w naszym przedszkolu w grupie p. Estery propagowaliśmy zdrowy i sportowy tryb życia. Dzieci poznały historię roweru, jego budowę oraz niezbędne wyposażenie każdego rowerzysty. Zdobyły wiedzę w zakresie znajomości podstawowych znaków drogowych oraz reguły ich zastosowania. Maluchy dowiedziały się jak prawidłowo zakładać kask rowerowy, ochraniacze, a także zaznajomiły się z zasadami bezpiecznego poruszania się na rowerze. Przedszkolaki, aby uzyskać „Certyfikat Młodego Kolarza” musiały zmierzyć się ze slalomem, który pokonały bezbłędnie. Nie zabrakło również „rowerowych” zabaw ruchowych, które przygotowała p. Aleksandra Kamińska – praktykantka. Na zakończenie dnia były niespodzianki w postaci odblasków, dzięki którym "mali" rowerzyści będą lepiej widoczni dla innych uczestników ruchu.

   Organizując Dzień Roweru w przedszkolu mieliśmy na celu kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad bezpieczeństwa już od najmłodszych lat, aby właściwe nawyki procentowały w przyszłości na polskich drogach. (E.Ż.) i (A. K.)

IMG 6428

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 12

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Marioli Wienczyslawa
Jutro: Emanuela Larysy Teodora

Dziennik elektroniczny

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content