Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1186
Zakładki : 6
Odsłon : 543841

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Dzień Kubusia Puchatka w szkolnej bibliotece PDF Drukuj Email

Obraz 054

   18 stycznia biblioteka Szkoły Podstawowej w Bądkowie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka. Z tej okazji w bibliotece pojawiła się okolicznościowa wystawka z książek o sympatycznym Misiu. W ciągu kilku dni, poprzedzających to czytelnicze wydarzenie, dzieci malowały ilustracje, które następnie ozdobiły bibliotekę. Rozwiązywały rebusy, brały udział w Kubusiowych zgadywankach, a ze scrabbli układały wyrazy tematycznie związane z przygodami Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Odbył się też maraton czytania, do którego włączyli się młodsi i starsi miłośnicy książki A. A. Milne p.t. „Kubuś Puchatek”.(MB)

 
Deutsch ist einfach:) PDF Drukuj Email

IMG 4682

   W tym tygodniu (02-05.01.2018) naszą szkołę odwiedziła Amanda Domańska, która wcześniej uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Bądkowie. Od 3 lat mieszka i uczy się w Niemczech. Jej odwiedziny stały się doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności językowych naszych uczniów w praktyce. Amanda brała udział w 5 lekcjach języka niemieckiego, podczas których nie tylko opowiadała o swoich trudnych początkach w niemieckiej szkole (bez znajomości języka niemieckiego), ale także odpowiadała na liczne pytania młodzieży dotyczące zainteresowań, czy różnic kulturowych między obydwoma krajami.

   Warto podkreślić, że rozmowy te przeprowadzane były wyłącznie w języku niemieckim, co z jednej strony bardzo onieśmielało uczniów, ale z drugiej stawało się doskonałą okazją do pokonywania barier językowych i przekonania się, że warto poznawać język sąsiadów nie tylko jako przedmiot nauczania, ale także dla nabycia umiejętności przydatnych w przyszłości. (JD)

 
Życzenia PDF Drukuj Email

zyc

 

WĘDRÓWKA KU NARODZINOM

DSC 0555

   W dniu 22.12.2017r. w naszej szkole odbyły się Jasełka ukazujące prawdę o Wcielonej Miłości Boga do człowieka.

   Przedstawienie było nowatorskie, bowiem tym razem to dorośli (pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie) przygotowali je dla dzieci. Zostało to odebrane bardzo gorąco, dostarczyło wiele wrażeń i wzruszeń wprowadzając wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

   W uroczystości brali udział przedstawiciele władz gminy oraz kapłani z parafii Bądkowo i Łowiczek. Dziękujemy

DSC 0416

więcej zdjęć wkrótce

 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email

   Piątek 22 grudnia 2017 jest ostatnim dniem nauki przed przerwą świąteczno-noworoczną. W tym dniu odbędą się 2 pierwsze godziny lekcyjne, zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

   Od godziny 09.00 do 11.00 zaplanowany został apel świąteczny, po którym od godziny 11.00 do 13.45 nauczyciele spotkają się z uczniami na wigilijnych spotkaniach klasowych.

Najbliższe dni wolne od zajęć edukacyjnych: 

23.12.2017r. (sobota) – 31.12.2017r. (niedziela) przerwa świąteczna

01.01.2018r. (poniedziałek) – Nowy Rok

Wracamy do szkoły 02.01.2018r. (wtorek) – zajęcia według obowiązującego planu

Dyrektor Szkoły

 
Marlena dostała piękny prezent pod choinkę PDF Drukuj Email

IMG 4629

   14 grudnia w „Długoszu” odbył się etap rejonowy kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego. Naszą szkołę reprezentowała podopieczna Joanny Drążek - Marlena Biernacka, uczennica klasy IIIb. We wtorek nadeszła radosna dla niej i gimnazjum informacja, że zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego i 10 lutego w Bydgoszczy powalczy o tytuł Laureata – a jego uzyskanie oprócz szóstki na świadectwie zwalnia z egzaminu gimnazjalnego z tego języka oraz daje pierwszeństwo w przyjęciu do każdej szkoły ponadgimnazjalnej.

   Trzeba w tym miejscu podkreślić, że od dwóch lat, po zmianie kuratoryjnych wymagań, wywalczenie tytułu Laureata w wojewódzkich konkursach przedmiotowych jest coraz trudniejsze. Już w etapie szkolnym, aby zakwalifikować się do etapu rejonowego uczeń musi uzyskać 75% możliwych do uzyskania punktów, aby awansować do wojewódzkiego już 85%, a 90% potrzeba, aby zdobyć tytuł Laureata. Tym bardziej cieszy, że Marlena jako jedyna z naszej szkoły i jedna z 42 uczniów w naszym województwie tym wysokim wymaganiom potrafiła sprostać. Brawo Marlenka, piękny prezent sobie (i nam) sprawiłaś pod choinkę. (JD)

 
Uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu PDF Drukuj Email

DSC 0075

   Dnia 7 grudnia, w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie odbyła się uroczysta gala z okazji podsumowania III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Być dobrym jak chleb”. Jego celem było przybliżenie dzieciom i młodzieży sylwetek św. Mikołaja, biskupa Miry oraz św. brata Alberta i świata wartości tych postaci. Organizatorami konkursu były: Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie, Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie, Parafia pw. św. Mikołaja w Lublinie i Fundacja Odkrywamy Talenty.

   Uczeń naszego gimnazjum – Kacper Graczyk z klasy IIb zdobył w konkursie drugie miejsce. Praca Kacpra pod tytułem „Jak święty brat Albert…" miała formę reportażu i powstała pod opieką pani Haliny Dondalskiej. (KG)

 
Język niemiecki wcale nie musi być trudny PDF Drukuj Email

IMG 4543

   O tym, że język niemiecki wcale nie musi być trudny, przekonywali uczniowie klas II naszego gimnazjum, którzy w ubiegłym tygodniu wcielili się w rolę lekarzy i pacjentów. Uczniowie doskonale poradzili sobie w odgrywaniu trudnych scenek w języku niemieckim, co w połączeniu z pomysłowym doborem rekwizytów i kostiumów dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.(J.D.)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 14

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Franciszka Joanny
Jutro: Marii Cezarego

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content