Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1163
Zakładki : 6
Odsłon : 497367

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
„...bo wolność krzyżami się mierzy...” PDF Drukuj Email

DSC 0041

   Pod takim hasłem obchodziliśmy 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bądkowie pod opieką pani Joanny Kwiatkowskiej i pani Izabeli Lewandowskiej-Paliwody przygotowali niezwykłe widowisko poświęcone pamięci tych, którzy przelewali krew za wolność naszej ojczyzny. Poprzez wiersze pełne patriotyzmu znanych polskich poetów – Franciszka Karpińskiego, Edwarda Słońskiego, Marii Konopnickiej, a także wzruszające niepodległościowe pieśni przeszliśmy szlakiem najtrudniejszych wydarzeń w dziejach naszego narodu.

   Młodzież odsłoniła kolejne karty historii Polski, począwszy od chwili, kiedy państwo polskie przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie, aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Blasku uroczystości dodały dekoracje, przygotowane przez panią Esterę Żywicę i panią Lidię Bujanowską. (JK)

zdjęcia: Mikołaj Werner

 
Pochyliliśmy głowy PDF Drukuj Email

20171113 102817

   Uczniowie klasy IIIb naszej szkoły podstawowej wraz z wychowawcą uczcili 99 rocznicę odzyskania niepodległości odwiedzeniem pobliskiego cmentarza, by oddać hołd tym, którzy walczyli o wolność kraju. Zapaliliśmy znicze i  wyrażając szacunek i budując w ten sposób patriotyzm wobec Ojczyzny.(Anna Królikowska)

 
Wywiadówka PDF Drukuj Email

W dniu 15.11.2017 (środa) odbyło się spotkanie z rodzicami.

 

Porządek spotkania:

  • o godz. 16:00 prelekcja dla rodziców uczniów klas 0-III szkoły podstawowej nt. „Dzieci z zagrożeniem dysleksji”;
  • o godz. 16:30 spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach.
 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek PDF Drukuj Email

DSC05090

   Dzień ten przypadał w tym roku 5 listopada. Święto wszystkich bajkowych postaci to dobry moment, aby przypomnieć sobie ulubione bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią i przekazują ważne prawdy życiowe. W obchody Święta z dużym zaangażowaniem włączyli się zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjaliści, którzy przebrali się za swoją ulubioną postać bajkową. W bibliotece można było obejrzeć wystawę książek z najładniejszymi wydaniami bajek. Organizatorem obchodów była Biblioteka Szkolna i Samorząd Uczniowski. W tym wydarzeniu brały także udział dzieci z przedszkola i oddziałów zerowych. Przedszkolaki, wraz z animatorami przebranymi za klaunów, bawiły się w GOK-u. Dla najmłodszych była to okazja do zaprezentowania wspaniałych bajkowych kreacji i dobrej zabawy przy muzyce. Małgorzata Bielicka

 
„Książka nas łączy” PDF Drukuj Email

Marczewska

   „Książka nas łączy” – pod takim hasłem przebiegały w tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, do których przyłączyła się także Biblioteka Szkolna w Bądkowie. Uczniowie wybrali literackiego króla biblioteki, stworzyli drzewko literackich życzeń, na którym zawiesili serduszka z tytułami swoich ulubionych książek. W Dniu Imienin Biblioteki losowali „numerek szczęścia”, pod którym ukryła się książkowa nagroda, spośród bibliotecznych zbiorów stworzyli wystawkę najładniejszych serii wydawniczych.

   Odbyły się także liczne konkursy: na najbardziej rozczytaną klasę października – wygrała  klasa IIb, której wychowawczynią jest p. Dorota Wochna; najlepszymi czytelnikami w klasach I- III zostały: Magdalena Kozłowska i Weronika Nowak, zaś w klasach IV-VII: Wiktoria Marczewska i Roksana Lewandowska. Konkurs plastyczny na plakat promujący czytanie wygrała Wiktoria Marczewska z kl. IVb.

Małgorzata Bielicka - bibliotekarka

 
„Czytanie na dywanie” z ratownikiem medycznym PDF Drukuj Email

DSC05025

   W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie realizowany jest cykliczny projekt „Czytanie na dywanie”. Jego głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci z grup przedszkolnych. W październiku, w związku z przypadającym Dniem Ratownictwa Medycznego, panie Małgorzata Bielicka i Estera Żywica, pomysłodawczynie tegoż przedsięwzięcia, zaprosiły do wspólnego czytania ratowników medycznych. Na wstępie Michasia Olszewska z Koła Przyjaciół Biblioteki przeczytała książeczkę „Mam przyjaciółkę ratownika medycznego”. Następnie ratownicy opowiedzieli o swojej pracy, zaprezentowali sprzęt medyczny służący do ratowania życia. Nauczyli także dzieci, jak samemu udzielić pierwszej pomocy np. osobie nieprzytomnej, jak należy przeprowadzić masaż serca, czy ułożyć nieprzytomnego w pozycji bezpiecznej.

   Spotkanie to było także okazją do podziękowania ratownikom za to, że zawsze przybywają na pomoc i ratują ludzkie życie.

Małgorzata Bielicka - bibliotekarka

 
W bibliotece szkolnej - łączą pokolenia PDF Drukuj Email

DSC05000

   Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji „BohaterON – włącz historię” mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczestnicy projektu skorzystali z dostępnych pocztówek oraz samodzielnie przygotowali kartki, napisali życzenia. Największym zaangażowaniem wykazali się uczniowie klasy Vb, którzy pod opieką wychowawczyni Joanny Kwiatkowskiej, wykonali okolicznościowe pocztówki nawiązujące symboliką do wydarzeń z 1944 roku oraz grupa przedszkolna z opiekunką p. Esterą Żywicą.

   W bibliotece szkolnej można było oglądać przygotowane kartki oraz okolicznościową wystawę. Następnie kartki zostały spakowane i wysłane do Fundacji Sensoria, która przekazała je Powstańcom. Opiekunem projektu była bibliotekarka Małgorzata Bielicka. (MB)

DSC05009

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 11

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Jerzego Wojciecha Idziego
Jutro: Aleksego Horacego

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content