Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1181
Zakładki : 6
Odsłon : 519958

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu PDF Drukuj Email

DSC 0075

   Dnia 7 grudnia, w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie odbyła się uroczysta gala z okazji podsumowania III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Być dobrym jak chleb”. Jego celem było przybliżenie dzieciom i młodzieży sylwetek św. Mikołaja, biskupa Miry oraz św. brata Alberta i świata wartości tych postaci. Organizatorami konkursu były: Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie, Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie, Parafia pw. św. Mikołaja w Lublinie i Fundacja Odkrywamy Talenty.

   Uczeń naszego gimnazjum – Kacper Graczyk z klasy IIb zdobył w konkursie drugie miejsce. Praca Kacpra pod tytułem „Jak święty brat Albert…" miała formę reportażu i powstała pod opieką pani Haliny Dondalskiej. (KG)

 
Język niemiecki wcale nie musi być trudny PDF Drukuj Email

IMG 4543

   O tym, że język niemiecki wcale nie musi być trudny, przekonywali uczniowie klas II naszego gimnazjum, którzy w ubiegłym tygodniu wcielili się w rolę lekarzy i pacjentów. Uczniowie doskonale poradzili sobie w odgrywaniu trudnych scenek w języku niemieckim, co w połączeniu z pomysłowym doborem rekwizytów i kostiumów dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.(J.D.)

 
Czytanie na dywanie z wolontariuszem PDF Drukuj Email

IMG 1578

   W dniu 11 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Czytanie na dywanie” – mające na celu promocję czytelnictwa i prezentację najmłodszym ciekawych osób, ich zajęć i pasji, połączone z głośnym czytaniem utworów tematycznie związanych z zaproszonym gościem. Tym razem, w związku z przypadającym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, w sali widowiskowej GOK-u, dzieci z przedszkola i grup przedszkolnych spotkały się z wolontariuszką – Zuzanną Balukiewicz – uczennicą klasy III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubaniu. Pani Estera Żywica przywitała zebranych i przedstawiła zaproszonego gościa, po czym Michasia Olszewska z Koła Przyjaciół Biblioteki zaprezentowała dwa utwory: „Wolontariat to siła” oraz „Dobro – pomaganie innym”.

   Wolontariuszka Zuzia opowiedziała o swojej posłudze z osobami niepełnosprawnymi w Caritas, przedstawiła prezentację zdjęć z wyjazdu z chorymi na oazę, pielgrzymki, ze spędzanych wspólnie spotkań opłatkowych i zabaw. Opowiedziała, że potrzebującym pomaga od 3 lat. Daje jej to wiele siły i radości.

   Motywem przewodnim spotkania była myśl Ghandiego „Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym". Małgorzata Bielicka

 
Świąteczne pierniki PDF Drukuj Email

DSC02717

   11 i 12 grudnia 2017 roku w klasie IIb miało miejsce pieczenie i dekorowanie świątecznych pierników. W miłej i nieco gwarnej atmosferze uczniowie z pomocą kilku mam przygotowali piernikowe smakołyki. Wcześniej przygotowane ciasto, trzeba było najpierw rozwałkować, a potem każdy mógł już wybierać ulubione wzory pierników i foremkami wykrawać z ciasta pyszne słodkości. Podczas pieczenia pierników w całej szkole unosił się cudownie aromatyczny zapach, który kojarzył się wszystkim ze świąteczną atmosferą.

   Po upieczeniu ciasteczek następnego dnia przyszedł czas na ich dekorację. Przyozdabiając swoje wypieki dzieci miały okazję do połączenia doskonałej zabawy z rozwojem talentów artystycznych. Kolorowe ciasteczka wyglądały pięknie i smakowały doskonale. Pieczenie pierników w szkole sprawiło uczniom ogromną frajdę i radość. (DW)

 
Śladami historii i tradycji PDF Drukuj Email

P 20171205 120720 vHDR On

   W chłodny poranek 5 grudnia br. grupa 45 uczniów klasy IIa, IIb gimnazjum i VIIb szkoły podstawowej wraz z opiekunami wybrała się do Gniezna w celu zwiedzenia miejsca, gdzie odbył się chrzest Polski i zjazd gnieźnieński oraz sprawdzenia naocznie jak wytwarza się bombki.

   Dwie godziny drogi minęły bardzo szybko i znaleźliśmy się w samym centrum pierwszej stolicy Polski na Wzgórzu Lecha. Zwiedziliśmy pięknie na nim położoną Bazylikę prymasowską Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uzbrojeni w specjalne słuchawki wysłuchaliśmy lekcji historii przeprowadzonej przez panią przewodnik. Przenieśliśmy się w czasy Św. Wojciecha, Mieszka, Dąbrówki i Bolesława Chrobrego.

   Kolejnym punktem naszej wizyty była Fabryka Bombek i Ozdób Choinkowych KADPOL. Mogliśmy tam zobaczyć jak powstają kruche, szklane ozdoby choinkowe, począwszy od szklanej rury, aż po wydmuchaną tradycyjnymi metodami szklaną bańkę, barwioną następnie azotanem srebra. Kolejny etap to malowanie. Dotąd wielu z nas sądziło, że kolor bombek nie ma znaczenia. Okazało się jednak, że dobór barw to nie przypadek. W czasach, gdy mało ludzi umiało czytać i pisać tak dobierano ich kolor, aby odpowiadał barwom kościelnych ornatów, ubieranych przez księży stosownie do roku obrzędowego lub kościelnych uroczystości. Na zakończenie mieliśmy okazję obserwować pracę pań wykonujących piękne zdobienia. Jeszcze tylko wizyta w przyfabrycznym sklepie i z kruchymi upominkami mogliśmy udać się w drogę do Bądkowa. Miłą pamiątką z tej wizyty są bombki z wypisanym imieniem każdego z uczestników.(JG)

 
Mikołajkowy finał akcji „Podziel się misiem” PDF Drukuj Email

mikolaj 025

   W listopadzie z okazji Dnia Pluszowego Misia młodzież z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Bądkowie zorganizowała charytatywną zbiórkę używanych maskotek. Akcja trwała trzy tygodnie. Włączyły się w nią wszystkie klasy naszej szkoły – od przedszkolaków po gimnazjalistów. W efekcie zebraliśmy 334 pluszaki.

   W Mikołajki miał miejsce wielki finał akcji. Młodzież z Samorządu Uczniowskiego zapakowała najładniejsze misie do worka, a przewodnicząca, Lidia Grzegórska, w towarzystwie świętego Mikołaja - pana Łukasza Nowakowskiego, i opiekunki SU - pani Joanny Kwiatkowskiej, pojechała do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, by odwiedzić przebywające na oddziałach dzieci i wręczyć im upominki w postaci podarowanych prosto z serca pluszaków.

   Spotkanie z Mikołajem wywołało uśmiech na twarzach dzieciaków, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Również ciepłe przyjęcie ze strony rodziców i personelu medycznego było miłym akcentem. Bądkowska młodzież uszczęśliwiła ponad pięćdziesięcioro dzieci i sprawiła, że ich pobyt w szpitalu choć przez chwilę wydawał się weselszy. (JK)

 
Nowości w bibliotece! PDF Drukuj Email

DSC 0079

   Zapraszamy gimnazjalistów do odwiedzania szkolnej biblioteki. W ostatnim czasie nasz księgozbiór powiększył się o nowe pozycje z literatury młodzieżowej ofiarowane przez prywatnych darczyńców. Zachęcamy do lektury :).

   Informujemy również, że częste nieobecności nauczycieli bibliotekarzy w bibliotece są od nas niezależne (zastępujemy w tym czasie nieobecnych nauczycieli). (D.S.)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 13

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Alicji Alojzego
Jutro: Pauliny Tomasza

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content