Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1181
Zakładki : 6
Odsłon : 519951

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Konkurs fotograficzny PDF Drukuj Email

 literature-3033196 640

Zapraszamy na konkurs fotograficzny „Ekstremalne czytanie”

   Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa poprzez zarejestrowanie obrazów ludzi czytających w ekstremalnych warunkach; tematyką konkursu jest czytający człowiek w nietypowych miejscach.

   Organizatorami konkursu są: Biblioteka Publicznego Gimnazjum w Bądkowie i nauczyciele plastyki.

Tu znajdzesz pełny regulamin konkursu (kliknij)

 
DZIEN BABCI I DZIADKA PDF Drukuj Email

IMG 0442

   W dniu 23.01.2018r. grupa 0 „C” (5-latki) zaprosiła swoich Dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

   Wychowawczyni grupy powitała szanownych gości składając im serdeczne życzenia i zaprosiła na program artystyczny przygotowany przez dzieci. Przedszkolaki pokazały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe i recytatorskie. Nie zabrakło tańca i śpiewu.

   Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali swoich milusińskich. Wszystkie wnuczęta obdarowały swoich dziadków przygotowanymi laurkami oraz zdjęciami w pięknych kolorowych ramkach. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.(JD)

 
Dzień Kubusia Puchatka w szkolnej bibliotece PDF Drukuj Email

Obraz 054

   18 stycznia biblioteka Szkoły Podstawowej w Bądkowie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka. Z tej okazji w bibliotece pojawiła się okolicznościowa wystawka z książek o sympatycznym Misiu. W ciągu kilku dni, poprzedzających to czytelnicze wydarzenie, dzieci malowały ilustracje, które następnie ozdobiły bibliotekę. Rozwiązywały rebusy, brały udział w Kubusiowych zgadywankach, a ze scrabbli układały wyrazy tematycznie związane z przygodami Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Odbył się też maraton czytania, do którego włączyli się młodsi i starsi miłośnicy książki A. A. Milne p.t. „Kubuś Puchatek”.(MB)

 
Deutsch ist einfach:) PDF Drukuj Email

IMG 4682

   W tym tygodniu (02-05.01.2018) naszą szkołę odwiedziła Amanda Domańska, która wcześniej uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Bądkowie. Od 3 lat mieszka i uczy się w Niemczech. Jej odwiedziny stały się doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności językowych naszych uczniów w praktyce. Amanda brała udział w 5 lekcjach języka niemieckiego, podczas których nie tylko opowiadała o swoich trudnych początkach w niemieckiej szkole (bez znajomości języka niemieckiego), ale także odpowiadała na liczne pytania młodzieży dotyczące zainteresowań, czy różnic kulturowych między obydwoma krajami.

   Warto podkreślić, że rozmowy te przeprowadzane były wyłącznie w języku niemieckim, co z jednej strony bardzo onieśmielało uczniów, ale z drugiej stawało się doskonałą okazją do pokonywania barier językowych i przekonania się, że warto poznawać język sąsiadów nie tylko jako przedmiot nauczania, ale także dla nabycia umiejętności przydatnych w przyszłości. (JD)

 
Życzenia PDF Drukuj Email

zyc

 

WĘDRÓWKA KU NARODZINOM

DSC 0555

   W dniu 22.12.2017r. w naszej szkole odbyły się Jasełka ukazujące prawdę o Wcielonej Miłości Boga do człowieka.

   Przedstawienie było nowatorskie, bowiem tym razem to dorośli (pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie) przygotowali je dla dzieci. Zostało to odebrane bardzo gorąco, dostarczyło wiele wrażeń i wzruszeń wprowadzając wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

   W uroczystości brali udział przedstawiciele władz gminy oraz kapłani z parafii Bądkowo i Łowiczek. Dziękujemy

DSC 0416

więcej zdjęć wkrótce

 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email

   Piątek 22 grudnia 2017 jest ostatnim dniem nauki przed przerwą świąteczno-noworoczną. W tym dniu odbędą się 2 pierwsze godziny lekcyjne, zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

   Od godziny 09.00 do 11.00 zaplanowany został apel świąteczny, po którym od godziny 11.00 do 13.45 nauczyciele spotkają się z uczniami na wigilijnych spotkaniach klasowych.

Najbliższe dni wolne od zajęć edukacyjnych: 

23.12.2017r. (sobota) – 31.12.2017r. (niedziela) przerwa świąteczna

01.01.2018r. (poniedziałek) – Nowy Rok

Wracamy do szkoły 02.01.2018r. (wtorek) – zajęcia według obowiązującego planu

Dyrektor Szkoły

 
Marlena dostała piękny prezent pod choinkę PDF Drukuj Email

IMG 4629

   14 grudnia w „Długoszu” odbył się etap rejonowy kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego. Naszą szkołę reprezentowała podopieczna Joanny Drążek - Marlena Biernacka, uczennica klasy IIIb. We wtorek nadeszła radosna dla niej i gimnazjum informacja, że zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego i 10 lutego w Bydgoszczy powalczy o tytuł Laureata – a jego uzyskanie oprócz szóstki na świadectwie zwalnia z egzaminu gimnazjalnego z tego języka oraz daje pierwszeństwo w przyjęciu do każdej szkoły ponadgimnazjalnej.

   Trzeba w tym miejscu podkreślić, że od dwóch lat, po zmianie kuratoryjnych wymagań, wywalczenie tytułu Laureata w wojewódzkich konkursach przedmiotowych jest coraz trudniejsze. Już w etapie szkolnym, aby zakwalifikować się do etapu rejonowego uczeń musi uzyskać 75% możliwych do uzyskania punktów, aby awansować do wojewódzkiego już 85%, a 90% potrzeba, aby zdobyć tytuł Laureata. Tym bardziej cieszy, że Marlena jako jedyna z naszej szkoły i jedna z 42 uczniów w naszym województwie tym wysokim wymaganiom potrafiła sprostać. Brawo Marlenka, piękny prezent sobie (i nam) sprawiłaś pod choinkę. (JD)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 13

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Alicji Alojzego
Jutro: Pauliny Tomasza

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content