Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 108 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1364
Zakładki : 6
Odsłon : 695943

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Zapisy do klasy pierwszej w roku szkolnym 2019/2020 PDF Drukuj Email

 

Szanowni Państwo!

 

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bądkowie informuje,

że rozpoczął się nabór kandydatów do klasy pierwszej

Szkoły Podstawowej w Bądkowie.

Wymagane dokumenty można pobrać

ze strony internetowej szkoły (Pliki do pobrania)

lub w sekretariacie szkoły w godz. 7.30 - 15.30.

Szczegółowe informacje w załączniku regulamin

lub sekretariacie szkoły.

 

Pliki do pobrania:

   Harmonogram rekrutacji (PDF)

   Regulamin rekrutacji (PDF)

   zał. nr 1- zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie (PDF)

   zał. nr 1a - oświadczenie o miejscu zamieszkania (PDF)

   załącznik 2 - zgłoszenie/wniosek o przyjęcie dziecka sześcioletniego (PDF)

   załącznik 2a - oświadczenie (obowiązek szkolny) (PDF)

   załącznik 3 - wniosek (spoza obwodu) (PDF)

   załącznik 4 - oświadczenie woli (PDF)

 
Dobrze cię widzieć całym i zdrowym PDF Drukuj Email

20190307 113845 Film1

   „Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.

   W ramach projektu wszyscy uczniowie bądkowskiej szkoły podstawowej otrzymali od organizatorów kamizelki odblaskowe, które będą stanowić uzupełnienie ubioru dzieci, zwłaszcza po zmroku. Odblaski umożliwią dostrzeżenie najmłodszych w ciemności, co pomoże chronić przed potrąceniem przez samochód.

   Jednak samo bycie widocznym na drodze nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa, jeżeli dziecko nie wie w jaki sposób powinno poruszać się w ruchu ulicznym. Tu nieoceniona jest rola osób dorosłych, w tym rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy nauczą najmłodszych prawidłowych zachowań poza domem. Troska o bezpieczeństwo dzieci na drogach powinna prowadzić do kształtowania takich nawyków i zachowań wśród dzieci, aby w przyszłości, jako młodzi ludzie potrafili bezpiecznie i mądrze uczestniczyć w ruchu drogowym. (JK)

Animacja przygotowana przez organizatora, Fundację Narodowego Dnia Życia: Kliknij

 
Pożegnaliśmy karnawał PDF Drukuj Email

IMG 8420

   O tym, że prawie każde dziecko kocha taniec wiedzą chyba wszyscy. Nasze przedszkolaki też uwielbiają taniec, zabawę i są prawdziwymi mistrzami parkietu.

   Podczas balu przebierańców, którym pożegnaliśmy karnawał, wszystkie dzieci tańczyły w rytm znanych dziecięcych oraz popularnych utworów, brały udział w konkursach i czasami nam trudno było dotrzymać im kroku… Przy tak cudownej zabawie towarzyszyły na panie animatorki z KLAUNOLANDII.

   Jak na prawdziwy bal karnawałowy przystało nie zabrakła pięknych strojów. Na balu zdecydowanie dominowały księżniczki i „superbohaterowie”. Tańczyliśmy solo i parami z podskokami i obrotami – jednym słowem była zabawa i się działo. (A.Sz.)

 
Nasze sukcesy w Konkursie o Wielkich Polakach PDF Drukuj Email

IMG 20190301 125715

   Tegoroczna edycja Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu o Wielkich Polakach przebiega pod hasłem: „Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski XX i XXI wieku”.

   W etapie rejonowym konkursu, który odbył się 14 lutego 2019r. naszą szkołę reprezentowali: Martyna Kumor z klasy IIIa, Justyna Salamońska z klasy IIIb, Aleksandra Świercz z klasy IIIb i Jakub Rosiński z klasy VIIIb. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się: Martyna Kumor, która uzyskała 86 punktów oraz Justyna Salamońska - 85 punktów.

   W środę (27.02.2019) w KP CEN w Toruniu odbyło się uroczyste podsumowanie etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu o Wielkich Polakach. Martyna zajęła pierwsze miejsce w rejonie (powiaty: miasto Toruń, toruński i aleksandrowski) i jako zwyciężczyni etapu otrzymała główną nagrodę - rower. Nasze uczennice odebrały również pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy sukcesu!

   Finał konkursu o Wielkich Polakach odbędzie się 21 marca 2019r. w Toruniu. Trzymamy mocno kciuki za Martynę i Justynę. Powodzenia! (B.W.)

 
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny z nagrodami PDF Drukuj Email

km

   Pierwszego marca 2019 roku już piąty raz uczestniczyliśmy w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym w Lubrańcu. Do konkursu, który odbył się w trzech kategoriach (klasa VII i VIII oraz III gimnazjum), przystąpiło 58 uczniów z 6 szkół. Przez 90 minut uczniowie zmagali się z zestawem 5 zadań.

   Również w tym roku wśród nagrodzonych znaleźli się nasi najlepsi matematycy. Wśród uczniów klas VII pierwsze miejsce zdobył Szymon Możdzeń, a jego kolega z klasy Mikołaj Patyk miejsce drugie. Najlepszym ośmioklasistą okazał się Arkadiusz Biernacki. W kategorii trzecich klas gimnazjalnych trzecie miejsce zdobyła Julia Jabłońska.

   Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, a pozostałym życzymy wytrwałości w przyswajaniu wiedzy matematycznej. Pewnie niektórzy za rok znowu pojadą do Lubrańca rozwiązywać wcale niełatwe zadania, ponieważ atmosfera konkursu sprzyja nawiązywaniu znajomości, zdobywaniu nowej wiedzy. Życzymy dalszych sukcesów! (AK)

 
„Leśne opowieści bardzo ważnej treści" PDF Drukuj Email

IMG 2308

   „Leśne opowieści bardzo ważnej treści" - Taki tytuł nosił spektakl teatralny w wykonaniu artystów teatru „Pomarańczowy Cylinder" z Torunia. Tym razem aktorzy zaprosili widownię do zwariowanego lasu, gdzie zwierzaki opowiedziały kilka ciekawych historii z pouczającą puentą. Mądry kruk Karol, miś, pszczółka i wiewiórki, poprzez zabawę uczyły ważnych prawd, które jak się okazuje są bardzo uniwersalne i obowiązują także w ludzkim świecie. Mogliśmy wiec przypomnieć sobie jak należy zachować się w różnych sytuacjach, co to znaczy przyjaźń, tolerancja, poszanowanie czyjejś własności, czy przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

   Przedstawienie miało charakter humorystyczny, nie zabrakło dowcipów, komizmu sytuacyjnego i spontanicznej reakcji publiczności, która w doskonałych humorach z żalem pożegnała aktorów. A.M.

 
Sukces Martyny! PDF Drukuj Email

IMG 20190301 130231

   21 lutego 2019r. odbył się w Toruniu ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, w którym naszą szkołę reprezentowała Martyna Kumor – uczennica klasy IIIa gimnazjum. Martyna została Laureatką, zdobywając z testu finałowego 90% punktów. Tytuł Laureata zwalnia Martynę z egzaminu gimnazjalnego z historii i wiedzy o społeczeństwie, gwarantuje jej ocenę celującą z historii na świadectwie oraz pierwszeństwo przyjęcia do dowolnie wybranej szkoły ponadpodstawowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (B.W.)

 
Gmina Bądkowo w projekcie „Umiem Pływać” PDF Drukuj Email

up

 

   Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów z klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”.

   Taką możliwość otrzymało 45 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie.

   Główne cele projektu:

  • upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
  • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
  • efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),
  • wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni,
  • edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

    Projekt powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestniczenia w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną również poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Warto podkreślić, że pływanie jest postrzegane jako sport najbardziej wszechstronny, doskonale wpływa na sprawność wszystkich układów anatomicznych człowieka i przyczynia się do podnoszenia ogólnej wydolności organizmu. W sposób szczególny wpływa na ogólny rozwój i sprawność dzieci.

   W trakcie realizacji nauki pływania mali pływacy zapoznają się z podstawowymi zasadami bezpiecznego przebywania w wodzie. A jedną ze skutecznych metod zapobiegania zdarzeniom, których skutkiem są utonięcia, jest właśnie posiadanie umiejętności pływania, a także świadomość zagrożeń, na jakie narażone są osoby korzystające z otwartych akwenów wodnych, na co autorzy projektu zwracają szczególną uwagę, podczas jego realizacji. (AN)

 
Warsztaty literackie w Szkolnej Bibliotece w Bądkowie PDF Drukuj Email

DSC05249

   W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet, 6 marca, w bibliotece szkolnej, odbyły się warsztaty literackie dla dziewcząt. Motyw przewodni zajęć to: Kobieta w literaturze. Uczestniczki m.in. tworzyły plastyczny obraz losowo wybranej bohaterki literatury dziecięcej lub młodzieżowej. Pod czujnym okiem polonistki – Joanny Kwiatkowskiej – rozwiązywały krzyżówki literackie związane z powieścią ,,Ania z Zielonego Wzgórza”, same tworzyły krzyżówkę do hasła ,,Biblioteka”, w której wyrazy hasłowe powiązane były z literackimi bohaterkami. Gromadziły słownictwo wokół tematu ,,Biblioteka jest kobietą” – zaskakując rozległą wiedzą i pomysłowością.

   Zajęcia, których celem było pogłębienie i utrwalenie wiedzy o literaturze, przebiegały w radosnym i twórczym nastroju, a przygotowała je i przeprowadziła bibliotekarka – Małgorzata Bielicka.

 
Martyna Kumor finalistką konkursu geograficznego! PDF Drukuj Email

IMG 20190301 130436

   19 lutego 2019 roku odbył się w Bydgoszczy Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii. Wzięło w nim udział 90 uczniów z terenu naszego województwa wyłonionych po etapie rejonowym. Wśród nich była uczennica gimnazjum Martyna Kumor z klasy IIIa. Martyna uzyskała bardzo wysoki wynik 81% i została finalistką, co gwarantuje jej dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej i celującą ocenę z geografii. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod opieką p. Marii Głowackiej.

   Warto dodać, że w poprzednich latach z geografii jeden uczeń wywalczył tytuł laureata, a piątka tytuł finalisty i do tego zaszczytnego grona dołączyła Martyna. (M.G.)

 
Awans naszych uczniów PDF Drukuj Email

 52156620

   W piątek 22 lutego, w siedzibie Oddziału Kujawskiego PTTK we Włocławku, nasi uczniowie uczestniczyli w podsumowaniu etapu oddziałowego XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę. W kategorii prac pisemnych za pracę zatytułowaną: „Jak dwór stał się ośrodkiem zdrowia w Bądkowie” II miejsce zajął trzyosobowy zespół uczniów klasy VII, przygotowany przez p. Dariusza Molendę: Natalia Murawska, Krzysztof Kumor i Szymon Możdżeń, a podziękowanie za udział w konkursie otrzymał Oskar Doligalski za pracę pt.: „Moja gmina Bądkowo…”. W kategorii prac multimedialnych doskonale spisali się uczniowie przygotowywani przez p. Józefa Nowakowskiego. I miejsce za film o dziadku - nauczycielu i historyku otrzymała uczennica klasy V Maria Drążek, a II miejsce uczennica klasy VIII Zuzanna Przybysz i uczeń klasy V Bartosz Przybysz – za film „100 lat temu mieszkańcy Siniarzewa powitali wolną Polskę już w nowej świątyni.”

   Nasi uczniowie awansowali do etapu wojewódzkiego, którego podsumowanie nastąpi na początku kwietnia, a dodatkową niespodzianką był wywiad udzielony przez Marysię dla telewizji Kujawy. (D.M.)

Dim lights Embed Embed this video on your site

 
Wyjazd do kina PDF Drukuj Email

IMG 20190222 120647

   W dniach 20.02 oraz 22.02 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0„A”, 0B”, 0D” i 0E wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Multikina do Włocławka. Przedszkolaki obejrzały film animowany pt. „Jak wytresować smoka 3”.

   To bajkowa opowieść, która porywa widzów w niesamowitą podróż na smoczych grzbietach. Trzecia część Czkawki i Szczerbatka zachwyca olśniewającym obrazem oraz w ciekawy i mądry sposób uczy odpowiedzialności za bliskich i wykłada istotę prawdziwej przyjaźni. Poza czysto rozrywkowymi wrażeniami nasi najmłodsi widzowie podczas seansu mogli dowiedzieć się wiele wartościowych rzeczy na temat sensu dojrzewania i odpowiedzialności jaka wiążę się z miłością do bliskich.

   Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były potwierdzeniem, iż bajka bardzo się podobała. Wyjazdy edukacyjne to możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. To nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie. Po udanym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.(JD)

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 15

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Emilii Iwony
Jutro: Joanny Zuzanny

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content