Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1136
Zakładki : 6
Odsłon : 463592

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Świąteczne pierniki PDF Drukuj Email

DSC02717

   11 i 12 grudnia 2017 roku w klasie IIb miało miejsce pieczenie i dekorowanie świątecznych pierników. W miłej i nieco gwarnej atmosferze uczniowie z pomocą kilku mam przygotowali piernikowe smakołyki. Wcześniej przygotowane ciasto, trzeba było najpierw rozwałkować, a potem każdy mógł już wybierać ulubione wzory pierników i foremkami wykrawać z ciasta pyszne słodkości. Podczas pieczenia pierników w całej szkole unosił się cudownie aromatyczny zapach, który kojarzył się wszystkim ze świąteczną atmosferą.

   Po upieczeniu ciasteczek następnego dnia przyszedł czas na ich dekorację. Przyozdabiając swoje wypieki dzieci miały okazję do połączenia doskonałej zabawy z rozwojem talentów artystycznych. Kolorowe ciasteczka wyglądały pięknie i smakowały doskonale. Pieczenie pierników w szkole sprawiło uczniom ogromną frajdę i radość. (DW)

 
Śladami historii i tradycji PDF Drukuj Email

P 20171205 120720 vHDR On

   W chłodny poranek 5 grudnia br. grupa 45 uczniów klasy IIa, IIb gimnazjum i VIIb szkoły podstawowej wraz z opiekunami wybrała się do Gniezna w celu zwiedzenia miejsca, gdzie odbył się chrzest Polski i zjazd gnieźnieński oraz sprawdzenia naocznie jak wytwarza się bombki.

   Dwie godziny drogi minęły bardzo szybko i znaleźliśmy się w samym centrum pierwszej stolicy Polski na Wzgórzu Lecha. Zwiedziliśmy pięknie na nim położoną Bazylikę prymasowską Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uzbrojeni w specjalne słuchawki wysłuchaliśmy lekcji historii przeprowadzonej przez panią przewodnik. Przenieśliśmy się w czasy Św. Wojciecha, Mieszka, Dąbrówki i Bolesława Chrobrego.

   Kolejnym punktem naszej wizyty była Fabryka Bombek i Ozdób Choinkowych KADPOL. Mogliśmy tam zobaczyć jak powstają kruche, szklane ozdoby choinkowe, począwszy od szklanej rury, aż po wydmuchaną tradycyjnymi metodami szklaną bańkę, barwioną następnie azotanem srebra. Kolejny etap to malowanie. Dotąd wielu z nas sądziło, że kolor bombek nie ma znaczenia. Okazało się jednak, że dobór barw to nie przypadek. W czasach, gdy mało ludzi umiało czytać i pisać tak dobierano ich kolor, aby odpowiadał barwom kościelnych ornatów, ubieranych przez księży stosownie do roku obrzędowego lub kościelnych uroczystości. Na zakończenie mieliśmy okazję obserwować pracę pań wykonujących piękne zdobienia. Jeszcze tylko wizyta w przyfabrycznym sklepie i z kruchymi upominkami mogliśmy udać się w drogę do Bądkowa. Miłą pamiątką z tej wizyty są bombki z wypisanym imieniem każdego z uczestników.(JG)

 
Mikołajkowy finał akcji „Podziel się misiem” PDF Drukuj Email

mikolaj 025

   W listopadzie z okazji Dnia Pluszowego Misia młodzież z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Bądkowie zorganizowała charytatywną zbiórkę używanych maskotek. Akcja trwała trzy tygodnie. Włączyły się w nią wszystkie klasy naszej szkoły – od przedszkolaków po gimnazjalistów. W efekcie zebraliśmy 334 pluszaki.

   W Mikołajki miał miejsce wielki finał akcji. Młodzież z Samorządu Uczniowskiego zapakowała najładniejsze misie do worka, a przewodnicząca, Lidia Grzegórska, w towarzystwie świętego Mikołaja - pana Łukasza Nowakowskiego, i opiekunki SU - pani Joanny Kwiatkowskiej, pojechała do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, by odwiedzić przebywające na oddziałach dzieci i wręczyć im upominki w postaci podarowanych prosto z serca pluszaków.

   Spotkanie z Mikołajem wywołało uśmiech na twarzach dzieciaków, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Również ciepłe przyjęcie ze strony rodziców i personelu medycznego było miłym akcentem. Bądkowska młodzież uszczęśliwiła ponad pięćdziesięcioro dzieci i sprawiła, że ich pobyt w szpitalu choć przez chwilę wydawał się weselszy. (JK)

 
Nowości w bibliotece! PDF Drukuj Email

DSC 0079

   Zapraszamy gimnazjalistów do odwiedzania szkolnej biblioteki. W ostatnim czasie nasz księgozbiór powiększył się o nowe pozycje z literatury młodzieżowej ofiarowane przez prywatnych darczyńców. Zachęcamy do lektury :).

   Informujemy również, że częste nieobecności nauczycieli bibliotekarzy w bibliotece są od nas niezależne (zastępujemy w tym czasie nieobecnych nauczycieli). (D.S.)

 
Czytelnicze mikołajki w Bądkowie PDF Drukuj Email

DSC05121

   6 grudnia – w dniu tradycyjnych mikołajek – uczniowie z klasy IV b spotkali się w bibliotece szkolnej, skąd zaopatrzeni w książki o tematyce świątecznej, udali się do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Bądkowie. Dzieci, w ramach mikołajkowej niespodzianki, zaprezentowały swoim młodszym koleżankom i kolegom przygotowane wcześniej bajeczki i wierszyki.

   To jedno z licznych, zapoczątkowanych w ubiegłym roku przedsięwzięć, mających na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci w bądkowskiej podstawówce. Małgorzata Bielicka - bibliotekarka

 
Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email

dm

   W dniu 29 listopada przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. W wszystkie dzieci w tym dniu przyniosły swoje ukochane pluszaki, które brały udział we wspólnej zabawie. Uroczystość uświetniło przedstawienie pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Wszystkim dopisywał dobry humor, co przełożyło się na wspaniałą zabawę.

   Na zakończenie nie mogło zabraknąć pysznego tortu i odśpiewania „Sto lat” dla wszystkich misiów. Uroczystość przygotowała pani Aleksandra Szkudlarek, przy współpracy koleżanek z oddziałów przedszkolnych oraz pana Zdzisława Etynkowskiego. (A.Sz.)

 
Warsztaty teatralne PDF Drukuj Email

20171130 110539

   W dniu 31 listopada uczniowie klasy IIIb szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach teatralnych zorganizowanych przez Teatr Impresaryjny we Włocławku.

   Rola aktora bywa trudna o czym mieliśmy okazję się przekonać, grając różne role. Przy okazji uczyliśmy się budowania prawidłowych relacji w kontaktach międzyludzkich. (AK)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 7

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Roberta Eleonory
Jutro: Marty Malgorzaty

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content