Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1400
Zakładki : 6
Odsłon : 724861

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
„Księżyc nareszcie dogania słońce” PDF Drukuj Email

zdjjulka

   Na XXXV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku nadesłano 8695 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 561 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski , Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Motto 35. edycji konkursu brzmi „Księżyc nareszcie dogania słońce”. Poruszające wiersze i opowiadania laureatów zostały opublikowane w książce zatytułowanej wyżej wymienionym mottem. Wśród nagrodzonych uczestników znalazła się uczennica naszej szkoły Julia Jabłońska z klasy IIIb gimnazjum, która za wiersz pt. „Taka dieta” otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy Julce bogactwa wyobraźni, wrażliwości, sprawności językowej, dzięki którym tworzy prawdziwe perełki literackie pod opieką swojej nauczycielki języka polskiego – Pani Haliny Dondalskiej. (J.J.)

 
Jak nie czytam jak czytam PDF Drukuj Email

DSC05397

   7 czerwca dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych wzięły udział w ogólnopolskiej akcji ,,Jak nie czytam jak czytam”. O godzinie 10.00 spotkaliśmy się na placu zabaw przy przedszkolu i tam korzystając z przyjemnego chłodu rozbiliśmy czytelniczy piknik. Dzieci przeglądały ulubione książeczki, w tym czasie odbywała się sesja fotograficzna, która jest jednym z elementów promowania książek i czytelnictwa wśród dzieci oraz inicjowania mody na czytanie. Szansą na poprawę czytelnictwa jest właśnie edukacja czytelnicza najmłodszego pokolenia. Temu celowi służy zorganizowanie akcji, podczas której w jednym miejscu i o jednej porze gromadzą się miłośnicy książek. To kolejny projekt czytelniczy skierowany do najmłodszych. Serdecznie dziękuję za współpracę nauczycielkom wychowania przedszkolnego, które pomagały w ich realizacji. (M.B.)

DSC05399

 
„Piastowskim szlakiem” PDF Drukuj Email

DSC02229

   Dnia 3 czerwca 2019 roku uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli w wycieczce pod hasłem „Piastowskim szlakiem”. Celem wycieczki było poznanie kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję przejechania się kolejką wąskotorową ze Żnina do Wenecji oraz zwiedzenia Muzeum Kolejki Wąskotorowej i ruin zamku w Wenecji. Największą atrakcją było zwiedzanie Muzeum Archeologicznego – Skansenu w Biskupinie, który jest uznany za Pomnik Historii. Uczniowie poznali tam ślady dawnego osadnictwa z epoki kamienia, brązu i żelaza. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni, wzbogaceni o nową wiedzę i miłe wspomnienia. (M.S.)

DSC02225

 
„CAŁA POLSKA ŁADNIE MÓWI” PDF Drukuj Email

Ogólnopolska akcja logopedyczna - wymiana pocztówkowa

IMG 20190328 143055219

   W roku szkolnym 2018/19 dzieci uczęszczajace na terapię logopedyczną w naszej szkole włączyły się do wymiany pocztówkowej „Cała Polska ładnie mówi”. Polegała ona na wymianie widokówek z pozdrowieniami ze różnych regionów i szkół, do których dołączone były karty pracy o tematyce logopedycznej. Dzieci biorące udział w zajęciach z logopedą z niecierpliwością czekały na każdą nową pocztówkę: starsze z nich same pisały pozdrowienia, młodsze ozdabiały kartki z widokami z naszego regionu, aby wysyłać je do swoich rówieśników w różnych zakątkach Polski.

Głównymi celami akcji było:

  • nawiązanie współpracy z placówkami z całego kraju, a konkretnie z logopedami oraz ich uczniami,
  • rozwijanie umiejętności komunikacyjnych,
  • promowanie własnego regionu i szkoły,
  • poznawanie innych miejscowości w Polsce i lokalizowanie ich na mapie,
  • wzbogacanie słownictwa dzieci,
  • doskonalenie sprawności manualnych i rozwijanie zdolności artystycznych dzieci.

   Otrzymane kartki umieszczaliśmy na specjalnej mapie Polski wyeksponowanej w gabinecie logopedycznym. Nawiązanie współpracy z innymi logopedami zaowocowało także wzbogaceniem warsztatu pracy na naszych zajęciach. Dzieci z zaciekawieniem korzystały z nadesłanych kart pracy, gier, ćwiczeń i pomocy logopedycznych.

   Trwająca prawie cały rok szkolny akcja miała więc wielowymiarowy walor edukacyjny: dzieci nie tylko poznawały geografię swojego kraju, ale przede wszystkim uczyły się nowej, nieznanej dotąd formy komunikacji. (KMN)

 
Uroczyste zakończenie roku PDF Drukuj Email

Zapraszmy na uroczyste zakończenie

roku szkolnego 2018/2019,

 które odbędzie się

dnia 19 czerwca 2019 roku

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie

                                                                                                                                                                                                                                                                                   

8.00klasy IV-VIII i gimnazjum

12.00przedszkole, oddziały przedszkolne i klasy I-III

 

Kursy autobusów:

7.00 - przyjazd

11.05 - odjazd - przyjazd

13.30 - odjazd

 

W poniedziałek (17.06.2019) i wtorek (18.06.2019) zajęcia odbywają się zgodnie z rozkładem i planem lekcji.

We wtorek (18.06.2019) odbędą się Msze św.:

  

godz. 09:00 – dla klas V-VIII i gimnazjum,

godz. 12:00 – dla klas „0” i I-IV

 
„Dzień Dziecka” w naszej szkole PDF Drukuj Email

IMG 2751

   31 maja 2019 roku na wszystkich uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bądkowie czekała moc atrakcji i wspaniałej zabawy z okazji „Dnia Dziecka”. Działająca w naszej szkole Rada Rodziców zadbała o świetną organizację tego dnia. Dzieci mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni i basenu z kulkami, które są szczególnie dla młodszych niesamowitym przeżyciem. Ponadto uczniowie mogli liczyć na słodkie przekąski m.in. watę cukrową i popcorn, oraz wodę mineralną. Uśmiechnięte i zadowolone buzie dzieci były najbardziej adekwatnym podziękowaniem. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.(B.O)

 
Szkolny Konkurs Czytelniczy „Zaprzyjaźnij się z książką” rozstrzygnięty PDF Drukuj Email

mms 20190602 143908

   23 maja zostały ogłoszone wyniki konkursu czytelniczego organizowanego przez szkolną bibliotekę. Wzięło w nim udział 42 uczniów. Najmłodsze dzieci wykonywały lapbooki o przyjaźni bohaterów bajek, baśni i innych utworów z literatury dziecięcej. Jury wyłoniło 5 laureatów: Martynę Czajkowską i Zuzannę Prentnicką z kl. Ib, Hannę Drążek z kl. IIb, Julię Pietrzak z kl. IIIa i Magdalenę Kozłowską z kl. IIIb.

   Uczniowie klas starszych pisali testy sprawdzające znajomość podanych wcześniej książek. Pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych zajęli: Łucja Grzegórska (kl. IVc), Roksana Lewandowska (kl. Vb), Martyna Grzegórska (kl. VIb), Michalina Olszewska (kl. VIIb), Barbara Pawłowska (kl. IIIb gimnazjum ).

   Gratulujemy laureatom sukcesów, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Składamy również serdeczne podziękowania wychowawcom i członkom jury za współpracę, a Radzie Rodziców za ufundowanie nagród. (D.S)

 
Majowe czytanie na dywanie PDF Drukuj Email

DSC05384

   Maj, to tradycyjnie miesiąc, w którym dużo czasu poświęcamy promowaniu czytelnictwa i książek. W ramach projektu ,,Czytanie na dywanie” 23 maja zaprosiłyśmy do przedszkola polonistkę - panią Marię Wierzchowską, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy w szkole, przeczytała wierszyki Juliana Tuwima, których dzieci wysłuchały z dużym zainteresowaniem i odpowiedziały na pytania dotyczące ich treści. Pani Maria szybko nawiązała serdeczny kontakt z przedszkolakami, opowiedziała o znaczeniu czytania, zaś dzieci pochwaliły się swoimi doświadczeniami czytelniczymi. Przedszkolaki rozwiązywały także zagadki tematycznie związane z biblioteką i książkami. Okazało się, że znakomicie znają bajki. (M.B. E.Ż.)

 
Umiem pływać PDF Drukuj Email

WP 20190523 18 37 08 Pro

   30 uczniów klas drugich i trzecich naszej szkoły zakończyło 20 godzinny kurs nauki pływania w ramach ogólnopolskiego projektu „Umiem pływać”. Podstawowym celem projektu było doprowadzenie do opanowania przez uczniów elementarnych sposobów pływania, a także uświadomienie dzieciom, rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą umiejętność nauki pływania. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach, raz w tygodniu na krytej pływalni PLUSK” w Radziejowie. Pod kierunkiem instruktorów uczniowie poznawali tajniki nauki pływania. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd i ze smutkiem żegnały się po zakończeniu zajęć. Frekwencja uczniów na zajęciach była bardzo wysoka.

   Udział w tym projekcie dał dzieciom nie tylko możliwość nauki pływania, ale również możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji. Dzieci nauczyły się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. (DW)

 
LIRYCZNE JASŁO PDF Drukuj Email

IMG 0022

   W tym roku szkolnym po raz XXIV odbył się Ogólnopolski Konkurs Literacki Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło. Konkurs, organizowany corocznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 715 utworów uczniów szkół podstawowych wraz z klasami gimnazjalnymi i szkół ponadpodstawowych.

   Podczas uroczystego Finału, który odbył się 15 maja 2019 roku, poznaliśmy listę laureatów. Wśród nich znalazła się praca naszej uczennicy Julii Jabłońskiej, która za swój wiersz otrzymała wyróżnienie. Jej praca została opublikowana w tomiku konkursowym. Taka forma nagrody na długie lata pozostanie w pamięci. Miło będzie za jakiś czas przeczytać wiersz własnego autorstwa w pięknym wydaniu książkowym. Jej opiekunem literackim jest Pani Halina Dondalska.

   Gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów. Czytajmy i piszmy! Piszmy i czytajmy! (J.J.)

 
Uwaga!!! - komunikat z 12.06.2019 PDF Drukuj Email

   W kolejnych dniach 13 czerwca (czwartek) i 14 czerwca (piątek) 2019 roku ze względu na wysokie temperatury, po uzgodnieniu z organem prowadzącym szkołę, zajęcia lekcyjne w naszej szkole będą skrócone (każda lekcja będzie trwała 30 minut). Jeżeli w kolejnych dniach sytuacja nie ulegnie poprawie stan ten będzie obowiązywał do końca tygodnia. Proszę o przekazywanie komunikatu i sprawdzanie strony na bieżąco. (dyr.)

Rozkład godzinowy lekcji:

1. 7.30 – 8.00 
2. 8.05 – 8.35 
3. 8.40 – 9.10 
4. 9.15 – 9.45 
5. 9.55 – 10.25 
6. 10.30 – 11.00 
7. 11.10 – 11.40 
8. 11.45 – 12.15

Przyjazdy: 
I kurs - 6.30
II kurs - 7.15
III kurs - 8.00

Odjazdy:
I kurs - 11.05
II kurs - 11.50
III kurs – 12.35

 
Uwaga!!! PDF Drukuj Email

   W dniu 12 czerwca (środa) 2019 roku ze względu na wysokie temperatury, po uzgodnieniu z organem prowadzącym szkołę, zajęcia lekcyjne w naszej szkole zostaną skrócone (każda lekcja będzie trwała 30 minut). Jeżeli w kolejnych dniach sytuacja nie ulegnie poprawie stan ten będzie obowiązywał do końca tygodnia. Proszę o przekazywanie komunikatu i sprawdzanie strony na bieżąco. (dyr.)

Rozkład godzinowy lekcji (środa):

1. 7.30 – 8.00
2. 8.05 – 8.35
3. 8.40 – 9.10
4. 9.15 – 9.45
5. 9.55 – 10.25
6. 10.30 – 11.00
7. 11.10 – 11.40
8. 11.45 – 12.15

Przyjazdy (środa):
I kurs - 6.30
II kurs - 7.15
III kurs - 8.00

Odjazdy (środa):
I kurs - 11.05
II kurs - 11.50
III kurs – 12.35

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 18

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Eustachego Marii
Jutro: Anety Bogdana

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content