Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1326
Zakładki : 6
Odsłon : 656104

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Dzień Przyjaźni w przedszkolu PDF Drukuj Email

DSC05233

   14 lutego przedszkolaki z Bądkowa zaprosiły dzieci z Przedszkola w Pocierzynie. Estera Żywica – nauczycielka wychowania przedszkolnego ZSP w Bądkowie - powitała gości i wyjaśniła, że walentynki to czas okazywania przyjaznych uczuć swoim bliskim, przyjaciołom, rodzicom. Możemy dokonać tego różnymi sposobami. Dzieci wymieniły się walentynkowymi kartkami, otrzymały czekoladki, lizaki i pierniki w kształcie serduszek, a kolorem przewodnim dnia – był kolor czerwony.

   Dzień Przyjaźni odbywał się w ramach akcji ,,Czytanie na dywanie.” Dorota Witkowska - nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz bibliotekarka z Przedszkola NSP w Pocierzynie odczytała opowieści o przyjaźni z książki Cz. Janczarskiego ,,Miś Uszatek i Przyjaciele.” Następnie bibliotekarka ZSP w Bądkowie - Małgorzata Bielicka zaprezentowała dzieciom zagadki o miłości i przyjaźni w świecie literatury.

   Kolejnym punktem programu była wspólna zabawa taneczna przeprowadzona przez Izabelę Lewandowską-Paliwodę – nauczycielkę muzyki. Przedszkolaki z Bądkowa nawiązały nowe kontakty i zostały zaproszone na rewizytę do Przedszkola w Pocierzyna. (M.B. i E.Ż)

 
Wystawa prac semestralnych uczniów klas VII PDF Drukuj Email

„Kreatywność pobudza rozwijanie talentu,

A gdy rozwijamy swój talent, rozwijamy siebie,

A gdy rozwijamy siebie,

Nie marnujemy życia”. 

                                 Robert Schumann

20190215 145150

   Tuż po feriach zimowych uczniowie klas VII wraz z p. Lidią Bujanowską zorganizowali wystawę prac semestralnych z plastyki. Różnorodne prace były uwieńczeniem projektu edukacyjno-plastycznego realizowanego w trakcie I semestru przez uczniów klas VII. Młodzi artyści wykazali się inwencją i prawdziwym talentem, a niektóre prace to prawdziwe majstersztyki cechujące się innowacyjnością i szczególnie starannym wykonaniem. Wystawa przyciągnęła uwagę zarówno nauczycieli jak i uczniów. Wszystkim wykonawcom i ich pomocnikom serdecznie dziękuję. L.Bujanowska

 
LITERACKA ZAKOCHANA PARA PDF Drukuj Email

serce   Z okazji walentynek w naszej szkole został przeprowadzony plebiscyt. Chcieliśmy się dowiedzieć, która z zakochanych par z literatury dziecięcej i młodzieżowej cieszy się największą sympatią naszych uczniów. Lista nominowanych par była bardzo różnorodna, gdyż w głosowaniu mogli wziąć udział wszyscy: przedszkolaki, uczniowie klas I-VIII i gimnazjaliści. W sumie oddano 488 głosów. Najpopularniejsze literackie pary w naszej szkole to:

I miejsce  Shrek i Fiona (85 głosów),

II miejsce – Harry Potter i Ginny (84 głosy),

III miejsce – Zygzak Mcqueen i Sally Carrera (62 głosy).

    Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu, a także zgłaszanie własnych, często mniej znanych literackich par. Organizatorem plebiscytu była biblioteka szkolna i koło czytelnicze. (DS.)

 
Walentynki w oddziałach przedszkolnych PDF Drukuj Email

IMG 2257

  14 – go lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził konsultant oświatowy z wyd. MAC p. Arkadiusz Jaśkiewicz, który w ramach realizowanego przez nas projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” odczytał przedszkolakom książeczkę pt. „Gdy Pola się zgubi” autorstwa Gabrieli Rzepeckiej –Weiss. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o przygodach małej dziewczynki i trafnie odpowiadały na pytania związane z tekstem, nieodłącznie czytaniu towarzyszyły pluszowe misie. Serdecznie dziękujemy p. Arkadiuszowi za wizytę oraz podarowane książeczki.

   Dzień św. Walentego był dla dzieci inspiracją do podejmowania różnych aktywności. Przedszkolaki zostały zapoznane z tradycją walentynkową, były zachęcane do udzielania swobodnych odpowiedzi na pytania – czym jest miłość, przyjaźń, życzliwość?, co oznacza słowo kochać, lubić?, jak okazywać uczucia bliskim?, i wreszcie skąd wiemy i po czym poznajemy, że jesteśmy przez kogoś lubiani czy kochani?. Rozmowy o emocjach i uczuciach nie są łatwe zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, jednak warto je podejmować i uczyć się nazywania własnych stanów emocjonalnych, aby łatwiej się komunikować i lepiej odnaleźć się w społeczeństwie. Przedszkolaki czerpały radość ze wspólnej zabawy, budowały atmosferę przyjaźni i współdziałania podczas licznych zadań i konkursów. Każda grupa pokusiła się także o serduszkowe prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i tak powstały: serca ozdabiane bibułą, wydzieranką, plasteliną, farbami, kredkami, fasolkami; pojawiły się także drzewka miłości, a wszędzie dominował kolor czerwony.

   Na zakończenie na dzieci czekała słodka niespodzianka od rodziców oraz walentynki od wychowawczyń. Był to dzień pełen miłych wrażeń i pozytywnej energii. (Wychowawcy oddziałów przedszkolnych)

IMG 2276

 
Randka w ciemno z książką w bibliotece PDF Drukuj Email

DSC05230

   14 lutego, z okazji Walentynek, szkolna biblioteka zaprosiła swoich czytelników na randkę z …. książką. W bibliotece przygotowane zostały zestawy książek z podziałem na cztery grupy wiekowe. Następnie książki ukryto pod kolorowymi pudłami, a uczniowie wypożyczali je w przypadkowej kolejności, nie znając tytułu i nie wiedzą czego dotyczy ich treść.

   Impreza, zapowiadana w szkole od kilku dni, cieszyła się dużym zainteresowaniem, bo wielu uczniów było ciekawych z jakim literackim bohaterem „wybierze się na randkę.” Czy będzie to Harry Potter, Ania z Zielonego Wzgórza, Mikołajek czy Mały Książę? Kiedy wypożyczone zostały wszystkie przygotowane przez bibliotekarza książki, uczniowie wybierali biblioteczną półkę i z zasłoniętymi oczami losowali przypadkową książkę.

   Akcja miała na celu popularyzację czytelnictwa, a zwłaszcza zachęcenie czytelników do zapoznania się z mniej popularną literaturą oraz wprowadzenie elementu zabawy w biblioteczne zwyczaje. Małgorzata Bielicka

 
Mamy to!!! PDF Drukuj Email

IMG 7013

   W sobotę (09.02.2019r.) Dominika Linowiecka i Martyna Kumor – uczennice trzeciej klasy gimnazjum, brały udział w ostatnim etapie Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego w Bydgoszczy. Do zdobycia było 160 punktów, zarówno z części pisemnej, jak i ustnej. Tytuł Finalisty wywalczyła Martyna, Laureata – Dominika, co automatycznie zwalnia ją z pisania egzaminu gimnazjalnego z języka obcego i gwarantuje pierwszeństwo w wyborze do szkoły średniej.

   Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą i determinacją, gdyż tylko 57 gimnazjalistów z całego województwa dostało się do finału i tylko 28 osób uzyskało tytuł laureata, czyli zdobyli minimum 90% poprawnych odpowiedzi z części pisemnej i ustnej.

   Warto zaznaczyć, że to już trzeci rok z rzędu nasi gimnazjaliści dzielnie walczą w finale w Bydgoszczy uzyskując tytuł finalisty z języka niemieckiego. Tym bardziej jest miło, że w ostatnim roku funkcjonowania gimnazjum Dominika sięgnęła po złoto. (J.D.)

 
Rekrutacja do przedszkola i oddziałów przedszkolnycch 2019/2020 PDF Drukuj Email

Szanowni Rodzice

   Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie na rok szkolny 2019/2020. Wnioski należy składać w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie. W zakładkach poniżej „pliki do pobrania" znajdziecie Państwo potrzebne dokumenty, które można również pobrać w sekretariacie szkoły.

Planowane oddziały:

Przedszkole całodzienne – 1 oddział
Oddziały zerowe w szkole – 3 oddziały (dzieci 3-5 letnie)
Oddziały zerowe w szkole – 2 oddziały (dzieci 6 letnie)

Pliki do pobrania:

Procedury rekrutacji (PDF)

Harmonogram rekrutacji (PDF)

Zał nr 1 - deklaracja kontynuoawania wychowania przedszkolnego (PDF)

Zał nr 2 - wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego (PDF)

 
Pokaz pełen pozytywnej energii PDF Drukuj Email

IMG 2146

   11 lutego odwiedzili naszą społeczność szkolną tancerze z grupy NO NAME. To był pokaz pełen pozytywnej energii, którą daje taniec. Mieliśmy okazję obejrzeć kilka układów i figur wykorzystywanych w tańcu breakdance. Swoje możliwości wspólnie z tancerzami zaprezentowali, również niektórzy uczniowie. Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami z autografami członków grupy NO NAME. Pokaz wszystkim bardzo się podobał. Nie zabrakło dobrej zabawy i kunsztu tańca nowoczesnego jaki zaprezentowała nam ta utalentowana grupa taneczna.  (A. Sz.)

 
IV Ogólnopolski Konkurs Logopedyczny „Nasze sensoryczne głoski…” PDF Drukuj Email

kolog   Logopeda zaprasza najmłodszych uczniów do udziału w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu logopedycznego organizowanego przez naszą szkołę. (regulamin także na stronie internetowej www.blizejprzedszkola.pl, link do konkursu - tutaj kliknij

  1. Na konkurs należy przysłać pracę plastyczną przedstawiającą dowolną głoskę wykonaną z użyciem materiałów o różnej fakturze i strukturze (rzepy, tkaniny, gąbki, guziki, muszelki, piórka, pomponiki, i.in.), którą można rozpoznać za pomocą zmysłu dotyku. Tło pracy powinien tworzyć obrazek, którego nazwa rozpoczyna się wybraną głoską.
  2. Format pracy – A4.
  3. Każda praca powinna spełniać następujące kryteria: zbieżność z tematyką, oryginalność pomysłu, wykorzystanie interesujących materiałów, estetyka.
  4. Adresatem konkursu są dzieci 5- i 6-letnie.
  5. Prace należy dostarczyć do organizatora do 22 marca 2019 r.
  6. Z każdej placówki można przesłać dowolną ilość prac.
  7. Do pracy należy dołączyć następujące dane zawarte w metryczce: imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, imię i nazwisko opiekuna, e-mail, adres placówki, telefon.
  8. Prace pozostają do dyspozycji organizatora konkursu. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie prac oraz danych personalnych w celu jego popularyzacji.
  9. Prace konkursowe należy dostarczyć do organizatora lub przesłać na adres:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie
Katarzyna Moraczewska-Nowak
ul. Włocławska 13
87-704 Bądkowo
z dopiskiem "IV Ogólnopolski Konkurs Logopedyczny „Sensoryczne głoski…"

Ogłoszenie wyników nastąpi 5 kwietnia 2019 r. na stronie internetowej www.blizejprzedszkola.pl oraz stronie naszej szkoły.

Serdecznie zapraszam
Katarzyna Moraczewska-Nowak
logopeda

 
Zimowy spacer z misją PDF Drukuj Email

dokptak

   Ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe, zima jest dla ptaków ciężkim okresem. W związku z tym, zwierzęta mogą mieć problem ze zdobyciem odpowiedniej ilości pokarmu. Do najbliższego lasu jest dość daleko, dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych  wybrały się do pobliskiego parku, żeby pomóc ptakom przetrwać zimę. Rodzice zaopatrzyli nas w ziarenka i  słoninkę. Zapełniliśmy wszystkie karmniki zrobione przez naszych starszych kolegów i koleżanki. Podczas spaceru mogliśmy podziwiać  park zimą, który ma swój wyjątkowy urok.

   Takie działania niosą ze sobą wspaniały walor edukacyjny, uczą odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, dają możliwość obserwacji a także satysfakcję, radość  i poczucie, że robimy coś dobrego. (R.B.)

 
Liga zadaniowa PDF Drukuj Email

lz1   W sobotę, 02 lutego czternastoosobowa grupa młodzieży z klas VIIA, VIA i VIB udała się do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie, gdzie odbywało się już drugie spotkanie Konkursu Matematycznego Liga Zadaniowa.

   Uczniowie w ciągu 90 minut rozwiązywali sześć zadań o podwyższonym stopniu trudności. Z klas szóstych najlepszy wynik uzyskał Dawid Andryszewicz, natomiast z klas siódmych Szymon Możdżeń. Gratulujemy!

   Młodzież zainteresowaną poznawaniem matematyki przygotowywały Katarzyna Walczak i Lidia Łuczak.(L. Ł)

 
Mały Miś w świecie wielkiej literatury PDF Drukuj Email

dmm1

   Wiemy jak ważne jest zachęcanie dzieci do czytania i poznawania wartości płynących z książek. Dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych przystąpiły do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Jest to projekt zorganizowany we współpracy wydawnictwa Mac z miesięcznikiem "Bliżej Przedszkola", którego celem jest propagowanie idei głośnego czytania, wyrabianie nawyków czytelniczych oraz tworzenie warunków do różnej aktywności dzieci.

   Działania projektu zakładają, że każda grupa przedszkolna wybierze pluszowego misia i nada mu imię. Następnie miś wyposażony w dzienniczek podróży wędruje po domach przedszkolaków. Rodzice, dziadkowie, rodzeństwo czytają wybrany utwór i wpisują tytuł, a dzieci wykonują pamiątkowy rysunek. Inauguracja projektu odbyła się na imprezie z okazji święta "Pluszowego misia". Do czytania w szkole zapraszamy też honorowych gości. Gościliśmy już panią logopedę, artystów teatru "Pomarańczowy Cylinder" i rodziców. Czekamy na kolejne osoby, których nazwiska umieścimy w naszej kronice.

   Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019. Zachęcamy do udział rodziców oraz całą społeczność szkolną. (Wychowawcy oddziałów przedszkolnych)

dmm2

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 12

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Cyryla Edwarda
Jutro: Jozefa Bogdana

Dziennik elektroniczny

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content