Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1400
Zakładki : 6
Odsłon : 724899

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Wigilijne czytanie na dywanie PDF Drukuj Email

IMG 7130

   Wigilia – uroczysty i wzruszający czas, wyzwalający w ludziach wspomnienia i ciepłe uczucia. W domach czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, a w naszym przedszkolu pięknie ustrojona choinka, opłatek, rodzice i zaproszeni goście. Na przystrojonym stole, z tradycyjnym siankiem pod białym obrusem, znalazły się wigilijne potrawy: barszczyk, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem i inne smakołyki.

   Wigilijne spotkanie odbyło się w ramach projektu ,,Czytanie na dywanie”. Tym razem o odczytanie fragmentów tekstu prezentującego bożonarodzeniowe zwyczaje poproszeni zostali rodzice. Dzieci, pod kierunkiem pani Estery Żywicy, z wdziękiem i dużym zaangażowaniem zaprezentowały kolędy i pastorałki. Następnie wysłuchaliśmy fragmentów Pisma Świętego odczytanego przez księdza Piotra Kowalskiego, wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do uczty wigilijnej. W uroczystości uczestniczyli także państwo Marzena i Waldemar Gmińscy, którzy zainicjowali wspólne kolędowanie.

   Takie podniosłe chwile mają swój aspekt wychowawczy. Przyczyniają się do przekazania dzieciom znajomości tradycji i zwyczajów świątecznych oraz wzmacniają bliskie i serdeczne więzi. (M.B. i E.Ż.)

 
„Śnieżna Dama” – spektakl Teatru Bajecznego z Bydgoszczy PDF Drukuj Email

IMG 6898

   17 grudnia po raz kolejny odwiedził nas Teatr Bajeczny z Bydgoszczy ze spektaklem pt .: „Śnieżna Dama”, który był zagrany dla grup przedszkolnych oraz klas I – II. Podczas przedstawienia mieliśmy okazje poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl to adaptacja kultowej baśni H. CH. Andersena pt.:„Królowa Śniegu”. W zimowej, świątecznej atmosferze nawiązywał do wspaniałej wartości, jaką jest pragnienie obcowania z drugim człowiekiem, potrzeba przyjaźni, miłości oraz rodzinnego ciepła.

   W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich przede wszystkim artystki, które oczarowały nas wspaniałym śpiewem, muzyką na żywo, elementami tańca oraz wyjątkową scenografią. (E.Ż.)

 
Próbny egzamin ósmoklasisty PDF Drukuj Email

IMG 6594

   W dniach 18-20 grudnia w naszej szkole przeprowadzony został próbny egzamin ósmoklasisty. Zgodnie z założeniem MEN przeprowadzony był w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi).

   Egzamin ósmoklasisty, który po raz pierwszy zostanie przeprowadzony w kwietniu 2019 r., będzie obejmował trzy przedmioty: język polski, matematykę i język obcy wybrany przez ucznia spośród dwóch, których uczy się w szkole.

   Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty będzie warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Punkty uzyskane przez ucznia z egzaminu będą miały wpływ na przyjęcie go do wybranej szkoły średniej. (dyr.)

 
Życzenia PDF Drukuj Email

Prezentacja1

 
„Marana tha, przyjdź Jezu Panie…” - Rekolekcje adwentowe u maluchów PDF Drukuj Email

IMG 6962

   Minęła połowa Adwentu, który przygotowuje nas na ponowne przyjście Pana. 17 grudnia dzieci z grupy przedszkolnej, przeżywały czas rekolekcji adwentowych. Wszystkie małe serduszka na zbliżające się Boże Narodzenie przygotowywała s. Rut Zawadzka ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku. Były to rekolekcje, w których dzieci były nadzwyczaj aktywne, a czas w rozśpiewanej i wesołej atmosferze upłynął niepostrzeżenie. Maluchy zachęcane przez Siostrę Rut, szybko i radośnie podjęły wyzwanie. Było dużo ciekawych zadań do wykonania, trudno je w kolejności wyliczyć, ale wszystkie miały na celu przypomnieć nam: czym naprawdę jest Adwent, na kogo czekamy w tym wyjątkowym czasie i co to znaczy być gotowym na spotkanie z Panem Jezusem, gdy przyjdzie.

   Zastanawialiśmy się, co możemy i powinniśmy zrobić, by Boże Narodzenie było dla nas wyjątkowe, a przede wszystkim religijne. Troska, o taki charakter świąt, to zadanie dla każdego. (E.Ż.)

 
Świąteczne wypieki PDF Drukuj Email

pierniki Lidka

   Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. Święta kojarzą się nam z wieloma obyczajami. Jedną z ważniejszych tradycji jest pieczenie ciasteczek. Zapach pieczonych pierniczków, cynamonu, czy imbiru chyba od zawsze kojarzy się z tym magicznym czasem. Zgodnie z tą piękną tradycją w naszej szkole odbyło się również świąteczne wypiekanie pierników. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń i zaproszonych opiekunów miały okazję poznać proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowały wcześniej przygotowane przez mamy ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia. Najlepszym momentem było wspólne dekorowanie! Polewa czekoladowa, pisaki z lukrem, posypki do ciasteczek, bakalie.... Możliwości było mnóstwo, a naszym dzieciom nie zabrakło pomysłów i wyobraźni. Wszyscy uczniowie mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu.

   Świąteczne pieczenie pierników zorganizowały: p. Estera Żywica z grupą przedszkolną, p. Lidia Bujanowska z klasą IIb oraz p. Dorota Wochna z klasą IIIb. Serdeczne podziękowania dla p. Barbary Jóźwiak- babci Zuzi z grupy przedszkolnej p. Estery. Rodziców uczniów klasy IIb - p. Grażyny Wiśniewskiej, p. Aleksandry Grzegórskiej p. Barbary Piotrowskiej, p. Izabeli Cichała, p. Krystyny Bartoszek oraz rodziców uczniów klasy IIIb- p. Katarzynie Kozłowskiej, p. Anecie Doligalskiej, p. Jolancie Gradusiak. Ogromnie dziękujemy za zaangażowanie, cenne rady i pomoc. Wychowawczynie

pierniki Dorota

pierniki Estera

 
Piernikowe warsztaty PDF Drukuj Email

IMG 1903

   Zgodnie z przedświąteczną tradycją, dzieci z grupy "0 D" wzięły udział w zajęciach warsztatowych, polegających na wypieku świątecznych pierników. Naszym głównym gościem była babcia Filipa, która zdradziła nam swój sekretny przepis na udane pierniczki. Pod kierunkiem zaproszonych rodziców, dzieci mieszały składniki, wałkowały ciasto i formowały pierniki. Ostatnim etapem była dekoracja przysmaków, które będą gościć na wigilijnych stołach. Było dużo zamieszania i pracy, jak to zwykle bywa przed świętami. Ale opłacało się, zabawa była doskonała a pierniki pyszne. Po szkole unosił się wspaniały zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Spotkanie było okazją do przeżywania radości ze wspólnego działania, integracji środowiska rodzinnego ze szkołą i kultywowania tradycji świątecznych przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

   Dziękuję rodzicom zaangażowanym w organizację zajęć. AM.

 
Świąteczne warsztaty PDF Drukuj Email

bombki 

   10 grudnia uczniowie klas IVb i Va wyjechali na wycieczkę do Gniezna. W wyjeździe uczestniczyło również kilka osób z klas szóstych. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Katedry Gnieźnieńskiej. Pani przewodnik w bardzo przystępny dla uczniów sposób zapoznała nas z historią Katedry, losami św. Wojciecha oraz genezą powstania Drzwi Gnieźnieńskich. Następnie pojechaliśmy do Fabryki Ozdób Choinkowych BolGlass. Mieliśmy okazję zaobserwować poszczególne etapy ręcznego wytwarzania ozdób choinkowych. Uczestniczyliśmy w warsztatach podczas których każdy z uczniów ozdobił trzy bombki i mógł je zabrać jako pamiątkę z wyjazdu. Oprócz tego wszyscy otrzymali profesjonalnie ozdobione bombki z własnym imieniem. Po pełnym wrażeń dniu, w świątecznych nastrojach szczęśliwie wróciliśmy do Bądkowa. Opiekunami wycieczki byli: Małgorzata Kwiatkowska, Andrzej Kuczyński, Sebastian Kozłowski i Beata Wesołowska. (B.W.)

 
„Jak przygoda to tylko w Warszawie ...” PDF Drukuj Email

wawa1

   W dniu 14 grudnia 2018r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie wraz z opiekunami gościli w Warszawie. Wyjazd ten był podziękowaniem dla dzieci, które w oryginalny sposób upamiętniły setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

   W czasie tej jednodniowej wycieczki zwiedziliśmy gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zostaliśmy przyjęci przez Dyrektor Generalną MEN, Panią Joannę Szczawińską, na której ręce przekazaliśmy zaproszenie dla Pani Minister - Anny Zalewskiej do naszej szkoły. Uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami i poczęstowani obiadem w stołówce ministerstwa. Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, gdzie po uprzednim przejściu przez szczegółową kontrolę, zostaliśmy oprowadzeni po jego pomieszczeniach. Na uczniach największe wrażenie zrobiła sala kolumnowa i pięknie ustrojone choinki stojące w wielu miejscach pałacu. Po zwiedzaniu siedziby Pana Prezydenta udaliśmy się na krótki spacer po chłodnej, ale pięknie udekorowanej na święta Warszawie. Ostatnim punktem wizyty było Centrum Pieniądza znajdujące się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego. Poznaliśmy tam historię środków płatniczych, jednak największą atrakcją była możliwość dotknięcia i potrzymania sztabki złota o wartości 2 000 000 zł. Po zwiedzaniu Centrum pełni wrażeń wsiedliśmy do autokaru i przez zakorkowaną stolicę udaliśmy się w drogę powrotną.

   Wyjazd był możliwy dzięki ludziom dobrej woli. Szczególne podziękowania dla rodzica naszych uczniów, pana R. Murawskiego, który zapewnił i skoordynował wszystkie atrakcje w Warszawie oraz Wójta Gminy Bądkowo, za umożliwienie sfinansowania wyjazdu do stolicy. Niezmiernie cieszymy się, że trud pracy artystycznej naszych uczniów oraz nauczycielek p. Izabeli Lewandowskiej-Paliwody oraz p. Joanny Kwiatkowskiej został doceniony. (I.L-P. M.W.)

więcej zdjęć wkrótce

 
Drodzy Rodzice! PDF Drukuj Email

   Przypominamy, że dni 23-31 grudnia 2018r. to czas Zimowej Przerwy Świątecznej. Dni te są w naszej szkole dniami wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

   W dniach 24.12.2018 (poniedziałek), 27.12.2018 (czwartek), 28.12.2018 (piątek) i 31.12.2018 (poniedziałek) w godzinach pracy oddziałów (klas) dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu zostaną zorganizowane na terenie szkoły zajęcia opiekuńcze.

   Rodzice uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum, którzy chcą, aby ich dzieci miały w tym dniach zapewnioną opiekę w szkole, zobowiązani są złożyć u wychowawców pisemne podanie w tej sprawie do dyrektora szkoły. Druki podań dostępne są na stronie internetowej szkoły. (dyr.)

wzór podania (PDF)

 
Wisła - rzeczna droga PDF Drukuj Email

konpla

   13 grudnia 2018r. odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Ziemia Kujawska Oczami Dziecka - Wisła - Rzeczna Droga”. Konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej w Odolionie.

   Spośród 12 przyznanych nagród 4 trafiły do naszej szkoły. W kategorii wiekowej 13-15 lat I miejsce zdobyła Aleksandra Świercz (kl. IIIb gimnazjum), II miejsce - Martyna Kumor (kl. IIIa gimnazjum), III miejsce - Zuzanna Nowak (kl. IIIa gimnazjum). W kategorii 9-12 lat wyróżnienie zdobyła Maja Nowak (kl. IVb). Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. (B.W.)

 
VIIIb z okazji Mikołajek PDF Drukuj Email

8b

   W dniu 7 grudnia, w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie klasy VIIIb z okazji Mikołajek. Podczas tego spotkania graliśmy w siatkówkę, ping-ponga i w gry planszowe oraz dekorowaliśmy świątecznymi ozdobami swoją klasę i ubieraliśmy choinkę. Ze spotkania wróciliśmy z uśmiechami na twarzach do domów i chętnie powtórzylibyśmy spotkanie w tak miłym towarzystwie. NATALIA PROMIŃSKA

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 18

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Eustachego Marii
Jutro: Anety Bogdana

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content